0 oy
227 göst.
Diğer kategorisinde (462 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Tayinimiz çıkana kadar bir yıl ya da bir buçuk yıl daha buradayız inşallah. İlk çocukta Tayin şehrinde olmamıza rağmen ilk aylar çok travmalı geçti o yüzden hazır buradayken yalnız lohusalık geçirmek istiyorum hastaneye bile kimse gelmesin. Sadece annem eşim olsun yeter diyorum.  Kızım 19 aylık eğer Allah nasip ederde istediğim zamanlarda hamile kalırsam 2 buçuk yaşlarında olacak. 

Gurbette tek başıma 2 çocukla zor olacak ama kafamın rahatlığı daha önemli benim için şuan. 

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? 

16 Cevaplar

+4 oy
(1,559 puan) tarafından
Tek basina logusalik.

Kendi bildigimi yapar kimsenin lafini dinlemem. En temizi yalnizlik bence.
(462 puan) tarafından
Değil mi zor ama kafa rahat
(1,559 puan) tarafından
Kesinlikle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yeri geldiğinde kalabalık yeri geldiğinde tek lohusalık 
(462 puan) tarafından
Hımmmmmm
0 oy
(9,971 puan) tarafından
Oglumla kizimin arasi 2.5 yas. Ilk cocugun huyu suyu cok onemli. Ben asiri asiri asiri zorlandim. Şu 1 yildq omrumden 40 yil gitti. Insallah seninki guzel olur
(462 puan) tarafından
Hadi ya. Bu konu da beni çok düşündürüyor kızıma yetebilir miyim onu ihmal eder miyim bilmiyorum. Kızım çok zorlayan bir bebek olmadı sakin suan ama kıskançlık olur gibi. 2 buçuk yasındayken tuvalet eğitimi verebilmiş miydiniz ya da derdini ifade edebiliyor muydu?
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Kesinlikle tek başına lohusalık kafan rahat olsun önemli olan o bende ikinci çocuğumda öyle düşünüyorum inşallah ilkinde bilemedim kayinvalidemlere gittim kaldım evdekinden daha çok yoruldum vücut olarak beyin olarak 
(462 puan) tarafından
Lohusalık yorucu başkasının evinde olmak daha da yorucudur muhakkak. Ben bu konuyu da danışmıştım kesinlikle olduğun yerde lohusalıgı geçir demişti arkadaşlar. Bunu da danışayım dedim. İnşallah ikinci çocuğumuzda sıkıntı çekmeyiz.. teşekkür ederim
(1,293 puan) tarafından
Canım bende deneyimsiz olduğum için ilk çocuktu mecbur gittim kayinvalidemlere de aynı yerde olunca annemler kendi aileme gidemedim eşimle onlarda kaldım ama o bir ay çok uzundu yani inşallah canım
(462 puan) tarafından
Anladımm canım
0 oy
tarafından

Ben annemle kalmayı tercih ederim çünkü bana ve çocuğuma  bakabilecek tek kişi annem eşim teyzelerim de var aslında ama önle uzak annem yanıma gelirdi öyle birşey olsa :) 

(462 puan) tarafından
Anne hersey ya… Rabbim başımızdan eksik etmesin aynen o olsun yetiyor küçük okula giden kardeşim olduğu için çok sık gelemiyor doğumum tatile denk geldiği için rahat gelmişti inşallah bu sefer de denk gelir :)
tarafından
Biz ikimizde büyüğüz kardeşim 21 yaşında ben 25 olacağım bu ay öyle sorunlarımız yok ama annem çalışıyor işte öyle birler olsa en fazla 15 gün durabilir oda zaten hani 2. Ye hamile olacağım için olsam yani  bilinçli olarak 15 gün yeter :)
(462 puan) tarafından
Evet yeter inşallah tecrübeliyiz artık :)
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Kesinlikle tek başına logosalık ☺️ oğlumda annem geldi burnumdan geldi( bir hafta kaldı ama o bir hafta yıl ömür gibi geçti ):angel: kızımda ablam geldi yine burnumdan geldi( 12 gün kaldı ama o 12 gün yıl ömür oldu):angel: ay keşke kimse gelmeseydi de eşim bana bebek gibi bakardı inan ki kimsenin tribi çekilmiyor en iyisi kendi başına olmak ☺️

(462 puan) tarafından
Hadi ya benimkiler yardımcı oldular sagolsunlar hatta kayınvalidem bile çok fazla yardımcı oldu ama emzirme konusunda çok sıkıntı çektim her arayana anlatınca artık gına geldi bana evde yaşadığım hersey başkasına anlatıldı sonrasında da bebek bakımı konusunda cok anlaşamadık 1 yaşına kadar. O yüzden yalnız lohusalık geçireyim yalnız büyüteyim diyorum ama hayırlısı bakalım… teşekkür ederim :)
(1,706 puan) tarafından
İşte benzer sıkıntılar yüzünden bana da cinnet geldi 12 günlük logosayim şuan :)))) her arayana ay böyle ay söyle ben bişey yapınca öyle yapma böyle yap ay gına geldi :)))
(462 puan) tarafından
Hahahaha Allah kolaylık versin :))
(1,706 puan) tarafından
Amin inşallah canım:)))
0 oy
(239 puan) tarafından
Kesinlikle yalnızlık 
(462 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(621 puan) tarafından
Ay tabiki tek başına ...Öyle herşeye karışan her şeye fikri olan insalardan uzak ohh miss
(462 puan) tarafından
Dimi. Suan bile herkesin bir fikri var herkes bir akıl veriyor herkesin anneliği kendine
(621 puan) tarafından
Benim kaynanam taa memleketten arayıp bana şunu yap bunu yap Dio he diyip kapatıyorum ama. Napicammm tabiki hiçbir dediğini yapmicam ..Boşver kız bak keyfine kendi bildiğini okursun miss
(462 puan) tarafından
Oh aynen uzun zamandır düşünüyorum bu ikinci çocuk muhabbetini ama sırf bu lohusalık için yapmaya değer zorlansam da değer gibi
(621 puan) tarafından
Değer bende ard arda yaptm beraber buyutursun ne güzel..hakkında hayirlisi
(462 puan) tarafından
Kızım coook yalnız zaten en azından kardeşi olur diye de düşünüyorum bir de yeniden çocuk bakması zor gelecek kızım büyürse… amin hayırlısı sagol
0 oy
(780 puan) tarafından
Benim de ilk cocugumda ilk aylarim travmaliydi..2.Dogumumda kızım 2bucuk yaşında olcak..tam da senin planladığın gibi..kizimi kendim büyüttüm sadece lohusaligimin 20 günü annemdeydim..cok pişmanım depresyona soktular beni..simdi de geliriz sen gelirsin kalırsın diyorlar..panik atak geçiriyorum..kimseyi göresim yok kimse yokken cok daha iyi bence..
(462 puan) tarafından
Beni de kayınvalidemler strese sokuyorlar çok severim çok da iyileridir Allah razı olsun ama pireyi deve yaparlar o yüzden hazır yalnızken kendi başıma büyüteyim istiyorum… inslalah çok zorlanmadan kafa rahatlığla atlatırsınız siz de bu süreci ❤️
(780 puan) tarafından
Amin inşallah..teşekkür ederimm..hepimizin gönlüne göre olsun
0 oy
(75 puan) tarafından
Kesinlikle yalnız lohusalik. 1 ay önce doğum yaptım 17 gün annemlerde biraz kaynanamlarda kaldım allah  razı olsun iyi baktılar ama kalabalık gürültü herkesin fikri beni yordu evimize döndük gurbetteyiz bizde ☺️ kafam çok rahatladı 
(462 puan) tarafından
Değil mi en azından ne yaptığını biliyorsun. Sessizlik bazen büyük nimet… teşekkür ederim:)
(75 puan) tarafından
Kesinlikle canm umarım hersey dilediğin gibi olur ☺️
(462 puan) tarafından
İnslalah çok teşekkür ederim :)
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Yalniz iki çocuklu ☺️ büyük 20 ay küçüğüm 46 günlük 
(462 puan) tarafından
Teşekkür ederim zorlanıyor musunuz nasıl gidiyor :)
(12,536 puan) tarafından
Küçük kolik çıktı uyumuyor hep ıkınma ağlama modunda Allah'tan kız uysal yuvarlanıp gidiyoruz ☺️
(462 puan) tarafından
Yaa Allahtan biri uysal benimde uysal ama bakalım :)
0 oy
(2,804 puan) tarafından
2, annem vardı yanmda 20 un rahattım ama yaz a geldiği için doğum dışarı çıkma flan sorun oldu oglm çok yordu bunsurecte 
(462 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederimm
0 oy
(2,804 puan) tarafından
2, annem vardı yanmda 20 un rahattım ama yaz a geldiği için doğum dışarı çıkma flan sorun oldu oglm çok yordu bunsurecte 
0 oy
(822 puan) tarafından
3 cocukla tek basina lohusalk gecirdm 2.dede ayni sekilde daha rahat ve esinle aranada mesafe girmior herseyi birlkte yapiosun ve inan o dahada cok babaligj anlio ilk lohusalihjmda kaynanylaydm allahm rezil gibi ne oturdm ne dinlenebildm hastaneden ciktktan oteki gun is guc milletin yemegi temjzligi valla diger ikisinde yanlzdik ama enazndan kendi cocuklaromin isini gordm ve cokta rahattm en iyisi yanliz takilmak emin ol
(462 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederimm
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Yalnız tabiki ben öyle geçirmeyi düşünüyorum 
(462 puan) tarafından
İnşallah. Teşekkür ederim
0 oy
(12,789 puan) tarafından
Birincide annem bir ay kaldı kauinvalidemlede aynı şehirdeydik imkanım olsa ikinciyi tek başıma doğururum sadece hastaneye giderken aklım oğlumda kalır gerisini evelallah halledersin 
(462 puan) tarafından
Değil mi. Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 130 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 318 göst.
16 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde AylinYunus (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 34 göst.
13 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kubramustafa (65 puan) tarafından soruldu