0 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (186 puan) tarafından
Kızlar bildircin yumurtasi cocunuz  kac yaşındayken  ve3dinjz  

12 Cevaplar

+1 oy
(665 puan) tarafından
Cicuugumaaa hiç vermedimmm ahshs:D ya ne kadar hoşuma gitti kullanırım ben bu kelimeyi ciccuugguuummmmm
(186 puan) tarafından
Klavye ::))
-Reklam-
0 oy
(2,142 puan) tarafından
Haftada bir verilmesi gerekiyor verdim ben yaşını ikiyi gecmisti
(186 puan) tarafından
Kızım 14 aylik kardeşim doktor ona sordum şimdiden zarar var mı diye yok dedi ver bende merak ettim kimler veriyor diye
0 oy
(278 puan) tarafından
Benimki daha 8 aylıkda annem bana verirdi sütüme karıştırırdı baya içtim yaşım henhalre 5 6 di :)
(186 puan) tarafından
Çocukken bende baya yemişim ama kizimada vermek istiyirum
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Benimde geçenler de aklıma geldi faydası nedir acaba iyiyse bende vermek istiyorum 
(186 puan) tarafından
Yüksek protein ama tavuk yumurtasıdan birazda daha alerjik olabilir dikkat.
(1,499 puan) tarafından
Alerji sorunu yok şükür canım deneyeyim bende o zaman zaten doğru dürüst yemek yemez baari az da olsa protein alımı olsun peki sizce tavuk yumurtası yediği gün versem bişey olur mu yada bir gün bıldırcın bir gün tavuk yumurtası böyle mi vereyim sırayla mi olsun
(186 puan) tarafından
Canım bende netten araştırma yapıyorum bazı kişiler haftada 1 ...bazıları 2 günde bi  çok ağırmış hergun verilmezmjş
(1,499 puan) tarafından
Himm tamam canım çok teşekkür ederim bende iyice araştırayim madem . Çok teşekkür ederim canım şifa olsun çocuklarımıza ♥️☺️
(186 puan) tarafından
İnşallah cqnim
0 oy
(1,480 puan) tarafından
Kayinpederimde hep övünür bütün çocuklarına bıldırcın yumurtası vermiş çok onemsememistim tam olarak neye faydası var benim hayatıma hiç girmedi bildircin :)) 
(186 puan) tarafından
Yüksek protein ve bazı çocuklarda konuşma geriliği netten böyle gördüm. Arastirabilirsjnjz geçen aklına geldi veriyim mi vermiyimmj diye bugün pazarda gördüm eşime dedim aaa yumurta baktım gitti aldı.
(1,480 puan) tarafından
Anladım canım şuan oğlum 4 aylık zaten arastirim bakım ilerisi için :)
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Küçükken çok içerdim ben :)
(186 puan) tarafından
Bende çok içerdim kac yil önce abimin bildircin
Makinasi vardı hergun bildircin oluyordu
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Doktorumuz normal yumurta oda köy yumurtası demişti çünkü bıldırcın yumurtası erken ergenliğe sebep oluyor 
(186 puan) tarafından
Ben şahsen bebekligim bikdircin yunurtasi ile geçmiş bende bronşit vardı dedem bana bulup getiriyordu.12 yasinda ergenliğe girdim:))
(1,804 puan) tarafından
Ozaman çocukları farklı şuan herşey paketli gıda üstüne üstlük doğal hiç birşey yok gıdada dahil herşey erken ergenliğe sebep oluyor
0 oy
(1,744 puan) tarafından

Oğlum buronsit olduğu zamanlar çok veriyorum ben üşüttügu zaman hiriltisi filan varsa hemen veriyorum 

(186 puan) tarafından
Canım oğlunuza kac yaşından itibaren vermeye calistinjz
(1,744 puan) tarafından
1 buçuk yaşında filandi ama beyazını vermedim sarısını veriyorum
(186 puan) tarafından
Anladım canım benim kızda 14 aylik
0 oy
(790 puan) tarafından
Bıldırcını çiğ olarak tavsiye etmiyorum yedirmeyi nasıl yediriyorsunuz bilmiyorum bıldırcındaki yüksek protein karaciğere zarar verebiliyormuş akciğeri geliştirirmiş özellikle balla dedem siroz hastasıydı fisun diye bir profesöre giderdik o uyarmıştı ah anneler ah anneler bebeklere bilmeden ballı bıldırcın içirirler oda ciğerlere iyi gelir ama karaciğere iyi gelmez torun torban varsa sakın içirme haşlanmışı o kadar sorun değil ama içirmesi çok zararlı demişti  ananemin kaynanasına ikidebir baskı yaparlarmış oğlun olmazsa olurda yaşamazsa senin üzerine oğluma kuma getiririm diye kayınbabası tarafından kadınında şekerden düşermiş çocukları yaşasada çok çabuk ölürmüş birde biri büyü yapmış kadın 3 ünü yaşatabilmiş ilk erkek çocuk dedemmiş yaşatabilmek kilo aldırabilmek için bıldırcın yumurtasıyla balı karıştırıp içirirmiş sonra amcamda olmuş kadın feraha ermiş biraz ama 49 yaşında vefat etmiş ananem kaynanasıyla 6 yıl yaşamış benim kaynanam dünya iyisiydi beni kraliçe gibi görürdü ben sultan gibiydim der allah rahmet eylesin çok iyi bir kadınmış ama dedemde amcamda halada bunlar 3 kardeş hepsi siroz hastasıdır  o yğzden uyarıyım haşlama olabilirde içirmeyin lütfen
(186 puan) tarafından
Ewt canım haşlama bende öyle düşünüyorum da .
0 oy
(1,975 puan) tarafından
İçeriğinde Östrojen yüksek olduğu için doktorlar bebeklere vermeyi önermiyor özelikle erkek çocuklarda memeleri falan büyütüyor kardeşimde oldu annem bilinçsizce çok vermişti tavsiye etmem normal yumurta daha iiyi canım 
0 oy
(915 puan) tarafından
Ben hep verdim 4 yaşından itibaren çig olarak beyazını ayırıp sarısını bir kaşıga koyup üzerinede birazcık tuz atıp löp diye yutuyor 12 yaşına geldi hâlâ çok sever alırım hep
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Ne gibi bi faydası var acaba ya normal yumurtayı veremiyoruz:-)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 60 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
14 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
30 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde CrazyMomm (196 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 194 göst.

381,075 soru

11,408,562 cevap

34,945 kullanıcı

...