0 oy
415 göst.
Aile kategorisinde (1,088 puan) tarafından
Kızlar bi görümcem var kendisi 37 yaşında. Ehliyet jcin para biriktiriyor mus. Neyse işte bugün oğlu ile münakaşa yaşadı. Oğlu dedem kendine duster alsn renoyu bana verecek flwn dedi. Görümcem de reno benm ben onla araba sürmeyi ogrencem dedi. Kayın babam da zavallım yemek yiyor hiç  bisey demiyor. Zayen kendisi çok konuşan bi insan da değil. Neyse işte bende o zaman dayinn arabası ile öğrenirim dedi. Bende valla önce eşine öğretsnde dedm sürmeyi sonra sana öğretir. Ben çok istiyorum Ehliyet almak ama eşim sen suremezsn diyor. Ben dedi bacisiym dedi sen yarın öbür gün boşanir gidersn ben kaliciym dedi. Bende slak kafam o an işte aklıma gelmiyor demek. Biz niye boşaniyorz asıl kocanla anlasamayan sensin sen bosan diyemedim. Şey dedm Bende. Valla bacıda gidiyo kimin bacısı şuan yanında kj dedm. Hepimiz mutfaktayz ama kayannam kayın  babam eşim faln. Sonra eve geldik eşime dedm. Valla iyi ki dedim bi araba surmeyi goster dedik maşallah ablan benden önce istiyo senden dedm. Herkesin kendi kocası öğretsn dedm. E onun kocası öğretmiyo diyor bana. o zaman gitsn Ehliyet alırken ogrensn dedm. Valla bi göstermeye kalk ben seni ne yapiyormdedm. Mecbur gostereceksn bana dedm. Ay görümcem e o kadar sinir oldm ki kızlar valla. Tamm ablasdr ama önce bi yerini bil . Şuan önceliği esi olarak benim. İlk önce bana göstersnde sonra onada gösterir ki zaten zamanında göstermişte. Benm abim bekar ben abime nasl derim abi bana öğret diye. Siz olsanız nasl tepki verirdiniz??

19 Cevaplar

+4 oy
(1,575 puan) tarafından
O lafı söyleyene kadar öğretsin ne var diyordum ama o laftan sonra önümde diz çökse yine benim kocamdan öğrenemez araba kullanmayı. 
(1,088 puan) tarafından
Ha jste o laf benide bitirdi zaten.  İnşallah kendi boşanir diyecem de yok yok demeym sonra yine bizim başımıza kalacak slak karı
(355 puan) tarafından
Aynen kız ben de aynı öyle düşündüm . Nolmus bunda ne var diye düşünüyordum . Taa ki o cümleyi okuyana kadar . Sinirlendim
-Reklam-
+1 oy
(1,185 puan) tarafından

Yani aslında al birini vur ötekine olmuş :D ben daha çok eşine üzüldüm ablası pata.vatsız karısı dişli :D

(1,088 puan) tarafından
Kimm ben dişli:)) kız valla bana neler derler yaparlar da ben daha eşime senin annen şöyle ablan şöyle demem.  Zaten oglunn ve kardesinn mutluluğunu isteyen birileri olsa ablasi gelipte bana bosanirsn ileride demez. Sen kim kopek boşaniyom sen bosan o zamwn. Kaynanam da kızım sus demiyor ki demezde zaten. Eşime bazen böyle ablası ve annesi olduğu için çok üzülüyorum. Ama dua etsin ki eşten yan şansı güldü. Yeminle benm yerimde başka gelin olsa neler yaparda. İşte farkında değiller bunlarn
(1,185 puan) tarafından
Bende görümce yok da bende kaynana aynı kafada . Eş bulunurmuş da anne bulunmazmış . Yani anne abla neden kendini eşle kıyaslar bizim abimiz kardeşimiz babamız hiç böyle laflar etmiyor . Ma.l bunlar canım takma . Cevaplarını da ver ezdirme kendini sen üzüleceğine onlar üzülsün
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Araba öğretme konusu nasıl buralara kadar gelmiş. 

Neden kardeşle eş kıyaslanır ki. Herkesin kardeşinin yeri ayrı eşinin yeri ayrı anne babanın yeri ayrı. 

Öğretsin öğretmesin eşimle kardeşinin sorunu açıkçası. 

Çok kızılacak bişey arıyorsak eşiniz niye yardımcı olmuyor diye kızılabilir ama ehliyet kurduna giderken zaten profesyonel hocalar daha iyi anlatır kocadan babadan. 
(1,088 puan) tarafından
Ben hayatta olduğumu sürece asla öğretemez. Hele ki bugün ki laflarindan sonra
(183 puan) tarafından
Çünkü saçma sapan düşünüyorsun.neden ogretmesin kardeşine! sana da ogretebilir onada.ben hayatta olduğum sürece ogertemez demişsin.deli gibi davranıyorsun
0 oy
tarafından
Ben senin görümcenin yerinde olsam ne var kız ikimiz birlikte öğrenir gideriz filan diye konuşurdum ne bileyim insanlar neden bu kadar kötü düşünüyor neden bu kadar bozucular ama yapıcı değiller … hem senin gönlün olurdu hemse eşin aranızda kalmaz bu şekilde kimse kimseyi idare etmesini gerçekten bilmiyor .
(1,088 puan) tarafından
Valla Bende olsam bende oyle derdm abimin eşine. Hele hele boşanma kelimesini ağzıma asla almazdm alamazdm abim eşi ile benm aramda kalmasn diye. Daha da soruyor ben mi eşin mi diye
tarafından
Benim eşimin de kardeşi vardı aynı yaştaydık benim de kız kardeşim yok ilk başlarda onu o yere koymuştum heveslenmiştim meğersem o beni kıskanıp arkamdan kuyu kazıyormuş. Şuan da hiçbiriyle görüşmüyoruz ama insanlar gerçekten ne diyim çok tuhaf .
0 oy
(5,996 puan) tarafından
Başlığı okudum ne var bunda dedim, içeriği okudum ne demek sen gidicisinbben kalıcı. Terbiyesiz. Orda hadi sen bir şey diyemedim eşin falan da mı sustu. Bu durumda ben olsam eşim hadi adamsa öğretsin bacısına araba sürmeyi yiyorsa öğretsin. 
(1,088 puan) tarafından
Eşim kaynanam hep sustu. Sonra bide soruyor ben mi eşin mi diye hadsiz. Ben hayatta olduğum sürece asl ama asla öğrettirmem
(5,996 puan) tarafından
Görümcen bu cesareti eşinden alıyor, eşin onu sustursa bir daha böyle bir şeyi hayatta söylemeyez. En büyük kabahat eşinde.
Seninle aynı fikirdeyim hiçbir şekilde ona araba sürmeyi öğretemez.
0 oy
(5,325 puan) tarafından
İkinizde abartıyosunuz ikinizede öğretsin ne olacak eşim gitsin kardeşine öğretsin ne olacak söz konusu olması bile saçma
(1,088 puan) tarafından
Bana bu lafı dedikten sonra ogretemez. Ondan önce yine birwz sıcak bakiyodm ama bitti benim için
(5,325 puan) tarafından
Laf dalaşına girmişsiniz insan birbirinin zıttına gidince ağzından herşeyde çıkar
0 oy
(3,018 puan) tarafından
Kayinbabanin kaynanin yaninda boyle konusma hic hos olmamis ikinizede ogretsin iste o mana ile sanada ogretirdi 
(1,088 puan) tarafından
Kaynanam da diyebilirdi ikinizede ogretsn ama demezzz der mi hic. Kızına al kızım ehliyet der ama bana oğlum öğret eşine demez. H3m kızım Hem gelinm alsn asla demez. Onun için varsa yoksa kızı
(3,018 puan) tarafından
Tabi klasik kaynana iste. Esin sana ogretmiyosa ablasini bahane edip sende ogrenirdin die dedim
0 oy
(3,093 puan) tarafından
Ne derse desin görümcem ben eşimle kardeşi arasındaki ilişkiye asla karışmam kardeşine ister öğretir ister öğretmez. Kaldı ki eşim diye bana da öğretmek zorunda değil çok istiyorsam gider ders alabilirim. 
(1,088 puan) tarafından
Senin düşüncen saygı duyarm. Ama.bence öncelik eşin. Hele ki bu laftan sonra ablasına asla öğretemez
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Görümcenin patavatsızlığı olmuş . Kardeşine diyebilir tabikide seninde istediğini biliyorsa ikimize bir öğret beraber yazılalm falan demesini beklerdim tabi nerdeeeeee.
0 oy
(620 puan) tarafından
Ablası tamam öğrenebilir ama ilk önce sen istemissin eşin kabul etmemis. Şimdi ablasina öğretirse çok ayıp eder. Ama bosver zaten kocayla ogrenilmez ki. Kursta çok güzel anlatiyorlar, ehliyetim bar tecrube istiyorsan ayrı tabi, kocanla pratik yapabilirsin. Görüncen de çok fenaymis, bosanirsin ilerde ne demek terbiyesiz 
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Normalde öğretmiş öğretmemiş , hiç takilmam ,

ama o lafa çok haklısın , ben olacaktım biz kapıyı kapatınca sen nerde kaliyorsun bir bak derdim ,dış kapıdan konuşma onun çekirdek ailesi biziz ,deseydin keşke kız  biri birşey dedi mi şak şak yapistiririm ben lafı 

eşim mi ben mi dedikten sonra ,bende asla izin vermem normalde hiç karismayacagim birşey ama bu konuşmanın üzerine tabikide yani haklısın edepsiz ne demek boşanmak sen elsin gidersin  demek istemiş resmen dışlamis seni eşine izin vermemek de haklısın 
0 oy
(273 puan) tarafından
Senin tepkin de yanlış kıskançlık yapmışsın gorumcenin patavatsizligi da yanlış.
0 oy
(832 puan) tarafından
Eşinde ablasına eşi göstermiyor diyerek yardım edeck aöa kendi de aynı hem niye boşanıyormussnz saçmalamış o zaman o sofraya da oturman zaten boşancsnz
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Canım çok büyük tepkini göster eşine asla da ögrettirme aşırı sinir oldum 

Bu mesele benim ehliyet meselesine dönmüş

Benimde eşim öğretti hep köy yolunda eltim de durumları yerinde hep hava atar atmayı seven biri oda işte eşim bana araba alacak sürmeyi ogreniyimde falan diyo eltim dediğim de 42 yaşında ben 26 

Zamanla baktım köy yolunda oda sürmeye başladı sonra ehlyete yazıldı benden önce birgün aradı eşimin abisi eşime dediki yengene araba sürmeyi öğret benimkinde zor oluyo demiş eşimde tamam demiş kar falan yagıyo gittiler ögretmeye ama ben nasıl deliriyorum evde panik atak krizi geçirdim agzimdan insallah o arabayı vurur dedim vurmuş da . Eşim arabasina aşırı düşkün ben daha trafikte surmemişim delirdim yani kar yagiyo birde ondan sonra geldi bize sürüp gelmişler bana dediki ayy fatmaa hiç senin yapacağın şey degil köy yolunda araba sürmeye benzemez çok zor dedi bende ***** gibi hiç bişey demedim ama sonra ne oldu 3 kere kaldı 3 kere özel ders aldı 4.de geçti ben 10 günde ehlyeti aldım geçtim tek de aldım  ağzını açıp hayırlı olsun diyemedi hep ben çok haksız yere kaldım dedi
0 oy
(276 puan) tarafından
Kendimi kıskanç zannediyordum sen benden bin betersin yani eşin sana ogretmemis ogretmedi diye ailesinden biri teklif edince ona da öğretmesin demen senin gözünde normal ama sen de öğrenmeyi çok istememiş üstüne düşmemiş öyle laf olsun diye söylemis gibisin en son benim de abim var ama bekar nasıl bana öğret derim lafı da bir şizofren lafı pardon ama erkek ve bekar ne demek bekar abinin öğretmesi neden sakıncalı ******** mi abin 
0 oy
(7,412 puan) tarafından
öğretsin bişey olmaz diyecrktim ama bu tutmundan sonra kusura bakmasın hic bir şey yaptırmam 
0 oy
(754 puan) tarafından
Bacısına ehliyetini bile kendi almış 13 sene önce kocası varken şu herifi vurasım geliyor da bazen herifi mi yok ablayın alsın sanane
0 oy
(1,558 puan) tarafından
O lafı dyeni kapimada koymam arabamada
0 oy
(13,030 puan) tarafından
Olayı sen büyütmüşün Öğretsizn ne olacak kardeşi 

Abine niye diyemeyeceksin bana öğret diye yedi kat yabacı mı 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 477 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Melike111020 (456 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 147 göst.
23 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 365 göst.
19 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu

380,109 soru

11,379,122 cevap

34,864 kullanıcı

...