0 oy
317 göst.
Aile kategorisinde (2,882 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

2 yasinda kızım var, bebeklikten daha zor bir bebekti hala daha öyle.

Uyutmasi ayrı dert, yedirmesi ayrı, giydirmesi ayrı. Her şeyi zorla yaptırıyoruz. 

Gündüz uyumuyor , akşam üzeri mizmiz oluyor hadi diyorum uyutalim bu sefer uyumam diye ağlıyor. Yemek zaten son haftalarda mümkün değil, yediği şeyleri bile Red ediyor, süt ile yaşıyor.  

Tüm gun uyku yok gece de geç yatıyor uyuyana kadar şekilden şekile giriyorum ter içinde kaliyorum ve artık tükenmiş his ediyorum, ona kızıyorum yeter beni dinle uykun var uyuyacaksın diyorum. 

O agliyor ben öyle hissiz bakıyorum, sonra kendime kızıyorum sen bu çocuğu okadar bekledin onu okadar seviyorsun bunu neden yapıyorsun diye. Ama bi yandan da 2 yaşındaki çocuk bizi parmağında oynatıyor benim dediğim olmalı onun iyiliği için diye kızıyorum. 

Bide babaannesine gidiyor bazen keşke biraz daha kalsa diyorum, sonra kötü his ediyorum ama düşüncelerim bunlar.

Sonra ya beni kötü anne beller de sevmezse diye üzülüyorum cidden artık bilmiyorum Yani ne zaman geçer bu ne zamann 2 3 çocuğu olanlara valla saygıyla bakıyorum ve imreniyorum elalemin çocukları mi uslu biz mi tepeye çıkardık bilmiyorum 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Akşam uyku konusu hariç aynısı. Yemek yedirmek ölüm gibi 2 lokma ile gün geçiriyor. Üst giydirmek ölüm gibi bi çıkınca giydirmem 2 saatimi alıyor. Gündüz uykusunu 22 aylıkken falan kesti. Bezini değiştirirken bağlamam 45 50 dk bezsiz dolaşıyor anca o zaman tekrar takabiliyorum. Ama yine şu haline şükür diyorum bebekliği kolik vs çok zordu. Yemesi 1 yaşına kadar çok güzeldi 1 yaşından beri böyle iştahsız. Amaaan gececek canım bu günlerde. Uykusunu düzene sokarsan hiç bi derdin kalmaz. Ben uyku eğitimi vermişti 8 9 aylık falandı. Gece deliksiz değil ama en azından rahat uykuya geçiyor. Bi uyku eğitimi dene istersen hoş büyüdükçe zor olur ama geçecek canım ben kendimi böyle telkin ediyorum. Ve gurbetteyim bi akrabam ailem dostum yok tek başımayım. Eşim sabah gider akşam gelir vs ailen yanında ise daha kolay olur muhtemelen. Ama uyku eğitimini dene. En azından uykusu düzelirse diğer şeyler bi şekilde yolunu bulur. 
(2,882 puan) tarafından
Uyku eğitimi 4 aylıkken verdim 9 aylıkken diş ağrısı vs derken bozuldu tekrar sallamaya başladım sonra bi ara 16 aylıkken tek uyuyordu ama artık mümkün değil uzanmiyor ki yatağa hep biseyler konuşuyor kalkıyor yataktan iniyor kaynanamlar yardımcı oluyor da bazen oraya gidiyor oynamaya keşke daha fazla kalsa diyorum sonra üzülüyorum öyle karışık işler
-Reklam-
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Süt içiyor derken emiyormu ? Ondan yemiyordur aynıyız gün sonunda tükenmiş şekilde günü bitirdim sağlıkla geçti birşey olmadı diye seviniyorum bende 3 çocuklu anneleri görünce alnından öpücem üzülmeyin geçecek bu günler 
(2,882 puan) tarafından
Yok devam sütü veriyorum kesmiştim ama gece uyanmalar çok oldu tekrar verdim şimdi en azından gece kalkmıyor. İnşallah bir an önce geçer bi de şimdi 2 yas sendromuna girdik huyu suyu değişti daha da bi inatçı oldu az önce omzumda sallayarak uyuttum tüm gün uyumayan çocuğu
(1,783 puan) tarafından
2.5 yaşında oğlumu 2 saat ugrasiyorum desem gündüz uykuyu bırakacak gibi sabırlı olucaz daha iyi günleriniz sabır çekin:)devam sütünden dolayı yemiyordur
0 oy
(425 puan) tarafından
Ah canim valahi az daha kafayi yiyecektim demin benim kiz 10 yasinq giricek hala uyku duzni yok gec uyur tek uymaz biz uyutrz gece kalkar kaz kez sabh 6.30 dedinmi ayakta beni hic uyutmuyir basim cok agriyir uykusuz kaldigim icin yemk konusuna gelince her yemeyi yemek nerde zararli birsey varsa onu ister artik tahamulum hic kalmadi
(2,882 puan) tarafından
Vay 10 yaşına kadar devam ediyorsa vay halimize
(425 puan) tarafından
Her cocuk ayni deyil insallh seninki uzun surmez ama benim kiz hic uyumuyor benide uyutmuyor persembe gunu pskiyayriye randevumuz var anaticagim gerekirse uyku ilaci isticagim uykusuz birakiyoe beni tum gun bas agrisi yasiyorum
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Anneyiz diye yorulmayacak degiliz. Ama istediklerini yapma olayini cozersen tutturmayi da azaltmak zorunda kalacak. Benim kizimda bana eziyetti valla. Esim dedi yap boyle devam et baş edemeyecez sonra. Kontrollu hayir demelisin. Ogle uykusu uyumadigi icin uyurken cok hircinlasiyo. Yatim saat yatim saat erken kaldırıp sabah 8 9 gibi ayaklanirsa 1 gibi uyur aksam da hem erken yatar hem de gun boyu hircin olmaz
(2,882 puan) tarafından
Evet bende o yüzden kızıyorum ben anne isem azicik dinlemeli bu sabah 8:30  uyandi yinede öğlen uyutamadim
0 oy
(4,225 puan) tarafından
Hayır siz tepeye çıkarmadınız. Onun için böyle zaten.şu benim dediğim olacak dayatmasından vazgeçin lütfen. Onun fikirlerinin oluşmasına birey olmasına izin verin. 
(2,882 puan) tarafından
Öyle de denedim tüm gün uyumuyor gece 12 1 de uyuyor o şekilde bende dayanamıyorum kendime ayıracak bi 15 dk zamanım yok sinir dayanmaz ki buna
(4,225 puan) tarafından
Valla başlarda çok zor oluyor. Ama zamanla orta yol buluyorsun
0 oy
(1,072 puan) tarafından
CoxugunuZ ekrana maruz kaldı mı bu zaman kadar
(2,882 puan) tarafından
Evet izliyor bazen

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 442 göst.
0 oy
1 cevap 94 göst.