+1 oy
618 göst.
Aile kategorisinde (2,141 puan) tarafından
Kızlar doğum yapalı 22 gün oldu ne zorluklar çektiğimi bilenler bilir postalrımda var neyse uzatmıcam kayınvalidem oğluma annem diyor ve bağırarak konuşuyor sağolsun çok yardımcı oluyor hakkını yiyemem ama onun annesi bemim kırılıyorum kibarlıkla uyardım sen onun babaannesisin onun annesi benim diye inadına annem annem diye bağırıyor brbeğimde irkildi korktu anne bağırma diyorum yine aynı şekilde devam ediyor fotolarını benden habersiz tanımadığım akrabalarına atıyor görüntülü konuşunca bu gamzenin değil benim çocuğum emziriyorum falan diyor beraber oturuyoruz eşimide çok seviyorum ama gıcık oldum onada eşime söylediğimde sen kıskamdınmı diyor kıskançlıkla ilgisi yok üzülüyorum sadece 

35 Cevaplar

+1 oy
(105 puan) tarafından
Buna benzer bı post bende açmıştım canım ama ben zaten cevabinj verdim annem demeyelim fekan dedim benimkiler ikiz ve 2 yasindalardi ilk 7 8 ay hiç ilgilenmeyen kadın sonradan annem deyince fittirmistim bence de söylememeli gerekirse tepkini koy şimdiden böyleyse ilerde neler der normal karşılayanlari da saygım var ama ilginçler
(2,141 puan) tarafından
Seninkide işini biliyormuş 8 ay ilgilenmemiş en önemli zamanlar zaten bu zamanlar benimki 2 saatlık uykuyla işe gittiğini bilirim seviyorum kendi annem gibi kayınvalidemi ama üzülüyorum bu davranışlarına
(105 puan) tarafından
İşte birazda belki de bu yüzden kendinde hak buluyor canım bebeğin sorumluluğunu en çok sen al o sadece sevsin ne kadar bakarsa o kadar hak görüyor demekki ,ben rahatca nasıl söyledim çünkü hiç bir emeği yok bebeklerinin üzerinde ama annem istediğini diyebilir başkası bile diyebilir ama o diyemez,çok yardımcı olduğu için sende bir şey diyemiyorsun
-Reklam-
+1 oy
(411 puan) tarafından
Benim oğlum halasina da anne diyor onda bişi Yok da şu foto görüntülü konuşma beni çok rahatsız eder benden izin alınacak 
(2,141 puan) tarafından
Yok valla bende dedim bi izin alsaydın keşke diye ilk gösterceğinde gösteriyimmi dedi göster artık dedim başta sormadan göstermek istiyorsa beni adamdan saymıyorsa söyliceğim bişey yok şimdi kafasına göre takılıyor saygı duymuyorsa yapabileceğim bişey yok
+1 oy
(1,475 puan) tarafından
Şuan lohusa olduğun için bu kadar takıyorsun. Emin ol zamanla azalacak. Ben kaynanama kızımı vermek bile istemiyordum sevsin diye. Birde beni babanneme büyüttü belkide bu yüzden aşırı derecede korkum vardı, kızım ona bağlanır diye ama büyüdükçe annesi olarak seni tanıyınca onlar ağızlarıyla kuş bile tutsa o senin bebeğin. Birde uyarma konusunu eşinin yapması gerekiyor, benim ki annesini bir şey olunca hemen uyarır korkularından ses edemezler
(2,141 puan) tarafından
Eşim koskanıuormusun dedi ona sinir oldum o ayrı inşallah alınganlığım geçicidir
+1 oy
(6,389 puan) tarafından
Çok sıradan ve tuhaf şeyleri dert ediyorsunuz. Merak etme o annem dese bile senin çocuğun annesinin sen olduğunu bilecek. 
(2,141 puan) tarafından
Kafası karışır diye korkuyorum bilmiyorum lohusalıktanmı inşallah geçicidir alınganlığım
(6,389 puan) tarafından
Kafası karışmaz canım rahat ol. Benim kaynanamda anne kurban annem falan derdi hala diyor ama kızım 20 aylık kim annesi kim babaannesi biliyor söylüyor
+1 oy
(1,315 puan) tarafından
Benimki de diyor şakayla karışık babaannesisin dedim. Ne kadar dersen de öyle diyor bende babaanne yerine kızıma mamanne dedirttiriyorum :)) oda babaanne dedirtmeye çalışıyor 
(2,141 puan) tarafından
:) :) :)
+1 oy
(2,731 puan) tarafından
Kız bırak desin duymamazlıktan gel sen ona dedikce indina diyecek ne yapacaksın 
(2,141 puan) tarafından
İnsanların içinde inadına demesini istemiyorum ama
(2,731 puan) tarafından
Onun ayıbı bırak desin zaten öyle dediği zan inslar bile onu yadirgar
+1 oy
(1,566 puan) tarafından
Annemde kaynanamda teyzemde eşimin yengesi hepsi annem diye sever alıştım ben ona ama benim emziriyorum demesi bana çok yanlış geldi oda onun cahilliği takma canım ne üzülüyorsun bunun için o öyle dedi diye emzirdi olmaz kızım 22 aylık anneco babanesi e de gider ama ben kızım gel dedim mi yanımda olur seninki de öyle.olcak herkes annem der ama sadece bana anne der k yüzden takılma sütün etkilenmesin
(2,141 puan) tarafından
Sütüm etkilendi bile 17 günlükken kesildi
+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Keşke benim kaynanamda annem diyerek sevse. Kadın Çocuğum doğduğunda ondan kaçmak için şehir değiştirdi. Belki 1 gün işimiz düşerde bakar diye. Annem diye sevmek çok içten bir kelime. Ne var Allah aşkına bunda
(2,141 puan) tarafından
Sevgisinden dediğinin farkındayım ama üzülüyorum işte her insan bir olmuyor yoksa bir problemim yok kayınvalidemle ilerde kafası karışır diye korkuyorum hangisi annem diye
+1 oy
(2,912 puan) tarafından

Benimki De öyle diyor 2 yasinda kızım doğduğundan beridir bende çok sinir oldum hatta dedesi de babam diyordu 

Bende inadına git neneye git dedeye dedim şimdi kızım nene dede diyor :D

Kayın peder dede demeye başladı ama kayın valide hala devamke ama kim takar artık kızım nene diyor o efendim annem diyor hahayy

(2,141 puan) tarafından
Ya bebeğim daha 22 günlük böyle alışorsa kafadı karışcak o yüzden korkuyorum
(2,912 puan) tarafından
Diyorum ya benimki de öyle yaptı ilk günden itibaren sende inadına inadına nene dede dedirteceksin
0 oy
(2,141 puan) tarafından
Sizcede çok üzücü değilmi onu kırmadan son kez nasıl uyarıyım kayınvalidemde çok iyi ama dediğim gibi onun annesi benim 
0 oy
(5,363 puan) tarafından
Benimkide kızıma annem diyo doğduğunda da dedi. Sonuçta çocuk büyüyünce onun babannesi olduğunu biliyo. Sevdiği için diyo ben memnun oluyorum açıkçası. hiç tepki göstermedim
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Aynısını senin annen deseydi böyle demezdin artık insanlar sevse bir suç sevmezse yine suç 
(2,141 puan) tarafından
Nerden biliyosun demiceğimi annem öyle bişey demediği için uyarmadım deseydi onuda uyarırdım
0 oy
(319 puan) tarafından
Senin annen aynısını dese keyiften 4 köşe olacağına garanti veririm 4 yıl 
(2,141 puan) tarafından
Yok canım annem ne abiminkine nede benimkine demez anananem der derse aynı tepkiyi onada veririm ve kötü bişey söylemedim güzellikle uyardım annem dese bile bir kere uyarsam bidaha yapmaz ki hiç bi zaman söylemedi oğlum der mesela ona hiç bişey demem kayınvalidemde dese onada bişey demem
0 oy
(3,431 puan) tarafından
Valla torunumu bnde annem diye seviyorum dedesi de annem diye seviyor benim çocuklarımı da annemler gorumceler annem diye seviyor oğlum 21 yaşında koca evli barkli oğlana annem hala annem diye sever bana şimdiye kadar hiç tuhaf gelmedi 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 434 göst.
0 oy
31 cevap 593 göst.
29 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kevser_apydn (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 179 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,141 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 254 göst.
11 Ekim 2023 Aile kategorisinde Glsm444 (311 puan) tarafından soruldu