0 oy
105 göst.
Aile kategorisinde (379 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba şimdi ne acelen var diyeceksiniz ama benim ilk bebeğim daha önce hiç bebek bakmadım  büyüme aşamalarını  görmedim o yüzden ister istemez tedirgin oluyor kızım 8 aylıkken emeklemeye başladı 1 hafta sonra koltuktan tutunuo kalkıyordu aradan 10 gün veya 15 gün geçti tutunup yürümeye başladı şimdi herye tutunup kalkıyor tutunup yürüyor ama kendi başına adım atmiyor acaba canı istemediği için mi yoksa başka bir sorun var mı hicbir gayreti yok yürümek için tek başına ayakta durmuyor hemen kendini yere atıyor şuan kızım 12  buçuk aylık sizce normal mi lütfen içimi ferahlatin 

9 Cevaplar

0 oy
(765 puan) tarafından
Yakında yürür ama siz hep cesaret vermeye çalışın. Benim oğlum 13 aylıkti biz babasıyla karşılıklı oturup aramızda yürümesini sağlıyorduk mesafeyi arttiriyorduk bazen öyle öyle yürüdü. 
(379 puan) tarafından
Evet onu yaomak istedim ama eşim korkarsa hiç yürümez dedi korkuttu beni de  kollarından tutup yürüyünce güzel basıyor ayaklarını ama dengeyi kendi kuramiyor
(765 puan) tarafından
Önce Bir iki gün az mesafede yürütün alışsın illaki düşmeler olacak
(379 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için denicenm
-Reklam-
0 oy
tarafından
18 aya kadar normal kabul ediliyor benim kızım da 13 buçuk aylık yürümüyor hala tek elle tutunca çok güzel yürüyor ama sen tek yürümüyor 
(379 puan) tarafından
Dr umuz da gayet normal dedi ama annelik işte insan takıyor arkadaşlarımın çocukları erken yürüdü belki ondan bu sekidoe düşünüyorm
0 oy
(1,985 puan) tarafından
Canım benim cocuklarım 1 bucuk yaşında yürümeğe başlaðı
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Cesaret ver benimkilerde yaşını geçince yürüdü sağlık olsun 
0 oy
tarafından
Benşm oğlum 14 aylık yeni ayaklandı yürümekten korkuyordu . Koltuklara tutunur yürürdü elimizden tutar yürürdü hatta koltuğa tırmanır yatağa tırmanır kendi kendine çıkar inerdi ama yürümezdi bende duvarlara su plastık toplar var ondan yapıştırdım bır kaç gün duvardan topları toplaya toplaya ayaklandı 
0 oy
(142 puan) tarafından
Benim kızımda 13 aylık 10 aylıkken emekledi . Heryere rahatça tutunuyor , tutunarak yürüyor ama ben yürütünce kendini yere at8yo bence hazır değiller daha. Bırak hazır hissedince yürürler .

İlk çocuk çok farklı cidden biran önce herşeyi görmek istiyorsun . Bende dün bu konuyla post açtım 
0 oy
(2,119 puan) tarafından

Benim kızım 13 aylıkken dışarıda elini tutarak yürütmüştüm o günün gecesi yani tam uyku vakti kalkıp evi dolandı ama görsen koşar gibi hızlı hızlı yürüdü bi 10 15 dk yürüdü öyle, ertesi gün yine emekledi yürümedi. Bu olaydan 1 ya da 1 buçuk hafta yürüdü tekrar. Yani canları ne zaman istiyorsa :) o yüzden takma kafana 

0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benim kızımda 1.5 yaşında yürümeye başladı endiselenmeyin vakti zamanı vardır 
0 oy
(570 puan) tarafından
Kız yakındır onun yürümesi acele etme kemik yapıları çok ince şuan onların aslında biraz geç yürümeleri iyi benim kızım 15 aylık yürüdü 1 ay sonra ayağı kırıldı parkenin üstünde kaydı düşün :) tabi o nazardan oldu çok göze gelen bir bebekti düşün 15 aylık 15 kiloydu masAllah SubanAllah sonra iyileşti fazla üstünden geçmedi 2 ay oldu diğer ayagida arabanın içinde düştü kirildi baya sorunlar yaşadım  ama nasıl ağlıyorum kızım yeni yürümeye başladı doğru düzgün yurumeden hep baaina böyle şeyle geldi bende öyle göze gelir diye cikarmayayim diyen biri degildim heryere götürürdum doğduğundan itibaren hep göz ama her eve geldiğimde dışardan çocuk çığlık cogliga ağlama krizlerine giriyordu bebeklikten itibaren normalde ağlamayan çocuk aglardi dışarı cikinca

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 217 göst.
0 oy
39 cevap 1,235 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Az (433 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 421 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Seda_2 (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
15 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu