0 oy
213 göst.
Diğer kategorisinde (37 puan) tarafından
İlk çocugum erkek ama hep beyazlı sarılı şeyler aldım mavi bi kaç bişi var sadece birde battaniyeleri var ikinciye hamileyim 7 aylık kızım olcak oglumun ilk yenidogan kıyafetleriyle kızımın yenidogan dönemini çıkarırım bi hastane çıkışı bi kaçta bişeyler aldım biraz daha bişiler alıcam dogumum nisanın sonu mayısın başına denk geliyor yaz geliyor bide bebekler çabuk büyüyor acaba bu düşüncem mantıklı mı yoksa değil mi bilemedim birde ablamın kızının küçük beşigi var hamak gibi onu getirmeyi düşünüyorum ablam veriyor ana dizi gibi ana dizi almalımıyım yoksa onu kullansam yetermi çok kararsızım ana dizi gibi oda sallanıyor ama bu küçücük beşik gibi ikiside en fazla 5 6 aya kdar kullanılıyor 

9 Cevaplar

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Hızlı buyuyirlar fuzuli. Bisi alma derm , bnmki ikiside erkek ama bn her renk giydirdim hiç renk ayrımı yapmadım ,, bir beşik aldık sallanan odadan odaya tasiya biliyorm öyle 
(37 puan) tarafından
Evim dubleks canım yukarda yatak odaları aşagıda oturma odaları ve mutfak var iki beşik aldıydım diger çocugumda birisi kaynanamlarda dursun diye onu geitrip aşagı kurcam biri yatak odamda durucak bide ablamın küçük beşigi getiririm belki işte geri kalan herşeyi var oglumda almıştım sadece bi kaç hastane çıkışı ve kıyafet battaniye kendime lohusa pijamaları almam gerekiyor herşey aşırı pahalı zaten bidaha giyemeyecegi için bende pek bişi almak istemiyorum canım
(2,804 puan) tarafından
Güzel dusunmussun , ilerde ailirian kız çocuğu ya farkı olucak :) bnde 2, erkek olunca şanslı oldum bayram bayrama yeni bir seyelr alırım abi kardeş giyerler temiz kullandım kıyafetler yeni gbi
-Reklam-
0 oy
(9,232 puan) tarafından
Beşik konusunda bilemiycem ben ikisine de park besik kullandım ama kıyafet konusunda ilk çocuğumda o kadar çok almışım ki ikinciye bi kaç parça dısında  hic bisey almadım. 

Ilki kız ikinci oğlan. Bazen pembe zıbın giydirdiğim oluyor ne var yani pembe giyince kız mı oluyor benim oğlum :)) hepsi de tap taze tertemiz daha. Kalabalık hiç sevmiyorum bide ben, her yer kıyafet olunca sinir geliyor
tarafından
2.lerin şansızlığı bu işte ilkinin kıyafetleri:D
Sırf 2.de bunları yaşamamak için komple topladım gönderdim ihtiyaç sahibi insanlara :D
(9,232 puan) tarafından
Valla ilk çocuğum 4 buçuk yaşında, yani 5 sene önce herşeyin fiyatı o kadar uygunmuş ki ne bulduysam almışım, bide ilk cocuk hevesi tabi :) şimdi çok çok uçuk fiyatlar yanına bile yaklaşılmıyor.. iyi ki dağıtmamışm kızıma aldıklarımı diyorum simdi :)) ama şimdiden sonra dağıtırm artk, iki bebe yeter :)
tarafından
Bizimde ilk bebek diye şöyle söyleyeyim, 1 tane ikiz bebek giydirdi ve bir tanede tek bebek giydirdi, ekstra birşey almadılar verdiğim kişiler sen düşün :D
(9,232 puan) tarafından
Evet evet kesinlikle eskimiyor maşallah :)
(37 puan) tarafından
Bende 3 sene önce aldım canım :)
0 oy
(109 puan) tarafından
Kızıma 8 aylık olana kadar erkek kuzeninin kıyafetlerini giydirdim, sonra kiz-erkek karışık kıyafetler giydirdim. Sonra o kuzeninin erkek kardeşi oldu o da bizim kızınkileri giydi. Çabuk küçülüyor zaten o aylarda iyi oldu. Zaten kıyafetler az bir süre giyebildiği için eskimiyor. Dediğin gibi bir hastane çıkışı filan al, arada gezmeye giydirmeye 1-2 kız kıyafeti onun dışında gerek yok gerçekten. Beşik, bebek arabası filan da hep kuzenininkini kullandık geri verdik. Evde kalabalık da olmadı para da vermedik. Gerçekten hee açıdan iyi oldu tavsiye ederim 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla doğru yanlış bilmem senin için demiyorum ben ilk kızıma ne yaptıysam ikinciye sıfır baştan yaptım ilk kızım iriydi aldığım kıyafetler hep etiketli kaldı yıkayıp kaldırdım ikinci kazara oldu onada yeni hastane çıkışı isimli hastane çıkışı kapı süsü ne bilim anı defteri albüm her ay resimlerini çektim elbiselerini şuan ikisinede aynı ikiz gibi alıyorum giydirmiyorum dağıtıyorum ben böyle düşünüyorum cnm bu arada ikisninde park beşiği vardı ayrı ayrı 
tarafından
Bende ilk bebeğin kıyafetlerini topladım ihtiyaç sahibi kişilere dağıttım :D 2. Olursa onada yeni alacağım
(5,240 puan) tarafından
Ben böyle düşünüyorum yanlış anlaşılmak istemem herkesin bütçesi yaşam şekli farklı tabi ilk kızıma ne yaptıysam ikinciye belki daha fazla yapmisimdir annem artk dur kızım diyordu :)
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Bence düşüncen mantıklı ben de öyle yaptım. Oğullarımdan sonra şu an kız bekliyoruz. Yeni bikaç parça aldım kendi hevesim için o da :) onun dışında diğer çocuklardan kalanları kullanıcam. Hiç ekstra masrafa gerek yok. Hamdolsun bir sürü de kıyafet geldi bana tanıdıklardan şu an kıyafet fazlalığı bile oldu. Ablanın verdiğini de al başka masrafa girme bence
tarafından
Kız Hatice benim 2. Bebeye sakla :D
(11,076 puan) tarafından
Sen töbeli değil miydin bacım :D ama dersen ki 2. Yolda ben sana yeni yeni ciciler yollarım ayıpsın ;))
tarafından
Ahahah yok kız şaka yapıyorum :D spiral geri çekilme ve kondomla hamile kalırsam derim ahahah :D
0 oy
(12,659 puan) tarafından
İyi düşünüyorsun canım benim de iki kız da ikinci erkek de fazla bir şey almadım zaten şimdiden küçüldüler daha 2 aylık olacağız
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Benim de ilki oğlan ikinci kıza hamileyim zibin falan hiç almiycam oğlumdan kalanları giysin Bi kaç tane takım battaniye falan alırım yeter diye düşündüm zaten büyüdükçe her ay Bi kaç parça alırım evde kalabalığı sevmiyorum oğlumun eskilerini de ek gıda döneminde giydiririm atarım çöpe 
(37 puan) tarafından
Aynen canım
(3,480 puan) tarafından
Bu arada oğlumda yegenlerimin kıyafetlerini giydirmistim küçülenleri tekrar geri verdim evde fazlalık olmadi hiç
0 oy
(139 puan) tarafından
Fuzuli mi evet. Benim ilki 2.5 yasinda kiz. Dünyalar alindi ona. Simdi erkek olacak ona almam dedim ama bi baktim ona da düntalar alinmiş. 
(37 puan) tarafından
Alınıyor canım alınmıcam değilde oglum iriydi giymedigi bir sürü kıyafet var dogmadan bilemiyosum zayıf mı iri mi sürekli alınıyor zaten evdeki kıyafetleri bir sürü dagıtmıştım ama dahada var onları giydirip atarım bu sefer büyüdükçede zaten alınıyor hediyede çok geliyor
0 oy
(1,670 puan) tarafından

İlk evladım da bı hevesle herşeyi aldım giydirmek nasip olmadı kimini dağıttım kimini sakladım sonrasında oğlum oldu pembe de giydirdim her rengi giydi çevremde kızan çok oldu ama umursamadim evde pembis pembis gezdi bence çok güzel düşünüyorsun giydir gitsin bugün dogursam yine oğlumun kızımın yeğenimin küçüklükleri 3 bebe daha büyütür 

(37 puan) tarafından
Aynen canım ilk çocuga hevesle alınıyor ve aşırı çok almıştım bide hediye falanda çok geldiydi dagıttım daha da bir sürü
(1,670 puan) tarafından
Birde çok çabuk büyüyor lar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 178 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Melikeee00 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
25 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 245 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 157 göst.
7 Şubat 2023 Kültür-Sanat kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu

380,181 soru

11,381,548 cevap

34,874 kullanıcı

...