0 oy
1,046 göst.
Aile kategorisinde (1,214 puan) tarafından
Dün ki postumu bilenler bilir eşimin yaptığı maddi hata.

Bugün eşimin samimi olduğu bi kadın iş arkadaşı var. Yaşı bizden baya büyük. Baktım beni arıyor. Önce açmadım. Sonra mesaj attı. 'Ece müsait olunca bana döner misin acil' yazmış. Bende merak edip aradım. Buluşalım konuscaklarim var dedi tamam hocam dedim. Geldi aldi beni yakınlarda cafeye gittik. 

Eşim ona durumları anlatmış güya ağlamış ben bi hata yaptım diye. Bugün derslerini iptal etmis derse girmemiş. Beni Ece'yle barıştır hocam demiş. Ailem yardım etmedi ortada kaldım. Ece'nin ailesiyle Ece tüm borçları kapattı demiş. 

Ece elimden arabayi aldı maas kartimi aldı hepsine tamam ama tek kelime etmiyo yatakları ayırdı oğlanla uyuyo demiş.

Kadın bana bi abla gibi yaklaştı eşin çok pişman böyle olmaz gelin barışın dedi. Sinirlerim bozuldu orda da ağladım.

Affedemiyorum daha her şey olali 10 gün oldu cok yeni dedim.

Nasihat verdi her şeyden önce sağlık gelir sağlığınız yerinde maaşınız iyi 2 yaşında çocuğunuz var eviniz duruyo arabaniz duruyo gitmedi. Giden birikimleriniz olsun yine birikir dedi. Baya konuştuk sonra arkana bak dedi baktım cafenin girişinde eşim duruyo sonra geldi 3umuz oturduk eşim özür diledi ilk defa. Bi daha sanal borsa oynamicagina söz verdi yeminler etti. Ailemle mesafa koycam arama dedi. Sattığın altınların daha güzellerini daha pahalilarini alıcam oğlumuzun hesabını yeniden doldurcam bundan sonra tüm hesaplarim senin elinde olsun her şeyi sen yönet yeterki normal hayatımıza dönelim dedi.

Daha bunun gibi bi sürü şey konuştuk ettik.

İçim soğur gibi oldu biraz rahatladım.

Ama bilmiyorum yüzde yüz affeder miyim?

29 Cevaplar

+8 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım insna oğlu şaşar beşer demişler önemli olan hatasını anlayıp doğru düzgün davranması 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bu işin tadı kaçtı Muhsin 
(17,721 puan) tarafından
Kdkdjsj arti muhsin
+1 oy
(2,667 puan) tarafından
Hatasının farkında . Zamanla affetmeye bak canım. Sağlık olsun
(708 puan) tarafından
Borc ne kadar yapmis
(2,667 puan) tarafından
400 bin TL zarar
(708 puan) tarafından
Cnm sağlık olsun. Bidaja kontrol sende olsun. Harslik ver ona sadece
+1 oy
(1,505 puan) tarafından
Herşey gelip geçer herşeyin yeri dolar canınız sagolsun inslalah rabbim tekrar göstermesin böyle şeyler bence Barış kendinize ve çocuğunuza yazık etmeyin rabbim başka dert vermesin eşinde pişman zaten 
+1 oy
(2,161 puan) tarafından
Eşini sen daha iyi tanırsın eminsen bir daha bulasmicagina bir şans vermelisin kadının dediği gibi evin araban duruyor..belki gerçekten çok pişman 
+1 oy
(8,180 puan) tarafından
Bir yanlışını gördüğün birinin ,bin doğrusunu sorgularsı. Öyle affet demek ile affedilmiyor zamana bırakmak lazım.
+1 oy
(1,207 puan) tarafından
Aldığın kararlardan vazgeçmeyerek mesela arabayı almak maaş kartını almak gibi affet bence canım, belli ki pişman olmuş sen dün özür dilemedi demiştin ama bak barışma çabasına düşmüş bir gün içerisinde , bu da sizin evlilik sınavınız bak bakalım eşin geçmek için çaba sarf edecek mi 
+1 oy
(1,619 puan) tarafından
Fena azarlardim aynı yatağa girdin aynı evde yaşadığın bana kendin konuşamadında bir başkasını mı aracı ettin diye ama affet herşeyini eline vermiş Eline parada verme sürünsün sende ye iç harca onun maaşını oda kenarda Medine dilencisi gibi kalsın 
+1 oy
tarafından
Benim anlamadığım bir konu var. O borsada 400 bin TL kazansaydı bu şekilde tepkin olmayacaktı. Ölümlü dünya affedeceksin belli yani burada reklam etmenin ne anlamı var. 2 gün sonra bir konu olduğunda kalkıp yüzüne vuracaklar. Sen derdini çok yanlış yere anlatıyorsun
(17,721 puan) tarafından
Kaderde sana katilmakta varmis mor tekerlenkkk
tarafından
Arada bende senin yorumlarına katılıyorum Ayşe sıkıntı yok
(17,721 puan) tarafından
Tabi canim nolcak olur öyle
tarafından
Aynen aynen :))
+1 oy
(1,499 puan) tarafından
Bir musibet bin nasihattan iyidir demişler inşallah eşinin de kendine çeki düzen vereceği, başınıza gelen tek musibet bu olur. Dünde okudum yazdığını çok üzüldüm bir kadın olarak ama ola ki eşin bir daha meyillenir gibi olur sen bunu ikinci bir defa daha kabul edecek affedecek bir kadın değilsin ben öyle anladım. İnsan şaşar tabii ki bunu da göz önünde bulundur pişman olması gerekiyor tâbi ki ama olmayan üzerine pişkinlik yapan daha çok erkek var. İnşallah bidaha başınıza böyle bir şey gelmez sende artık kendini üzme canım olan oldu malesef 
0 oy
(490 puan) tarafından
Ne yani 10 günde bedel mi ödeyecek bu ki ben o kadına da sinir oldum sen Barış deyince ben niye barışayim 
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Biz affet dersek affedicekmisin
0 oy
(347 puan) tarafından
Bence yine de yüzde yuz affetme kumar gibi bişeye bulaşmış tüm birikim heba olmuş yani artık herşeyi ele al onun haricinde biraz daha yapıcı olabilirsin
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Eşinin yaptığı büyük bı hata ama affedilmeyecek bişey degiil. Ama tekrarlarsa aynı şeyi soyleyemiycem tabi. Zaman gösterecek artık. Bu arada burda Ececec vardı sen o musun
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Valla benim icim hemen sogumazdi ne yalan söyleyeyim,kolay şeyler değil 
0 oy
(719 puan) tarafından
Eşini anca sen tanırsın bir daha böyle bir sorun olur olmaz mı iyi mi kötü mü bitek sen verirsin otur iyice düşün öyle karar ver kimsenin tavsiyesiyle olmaz canım 
0 oy
(3,647 puan) tarafından
Umarım akıllanır. Benim bir öğretmen arkadaşım var eşi jandarma. Adam milyonlar yedi Forex e yatırdı. Kaybettikçe yatırdı, kaybettikçe daha fazla yatırdı. Bağımlılık bu malesef. Özellikle çok para kaybedince çok daha hırslanıyorlarmış. Arkadaşın evi arabası yok herşeyleri gitti. Babasından kalan Adana da portakal bahçeleri, arsalar satıldı. Herşey gitti. Annesinin mersindeki evini sattılar güya para hesapta duruyor. Adam onu da çekip yatırmış sanala. Kıyametler koptu boşanma lara çıktılar ama 3 çocuğu var diye affetti.  Daha yeni iyi kötü bir araba aldı arkadaş. Hala toparlanmakta zorlanıyorlar. 
0 oy
(162 puan) tarafından
Hatasını anlamıştır umarım sizi zor durumda bırakmış elinizde varmış ki ödemişsiniz daha kötü halde de kalabilirdiniz bu erkeklerin parayı katlama merakı yüzünden oluyo elinizdekiler gitmiş çok üzüldüm iyi gün kötü gün oluyo önemli olan tekrara düşmemesi. Yaptıklarına daha da pişman et fırsat verme kontrol sende olsun artık  affedip affetmemek durumu başkasına düşmez aracı sokmuş sadece. Onun yerine kendisi seninle konusabilirdi ama cesaret edememiş belli ki. kendin düşün karar ver kimsenin dediğiyle iyi de kötü de olunmaz eşini sen tanırsın ama hemen unutup kapatma konuyu ki yüz bulmasın bence  . İnşallah bidaha olmaz böyle bişey 
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Gecen yazdığın da söylemiştim süreli takip de ol telini faln kontrol et kendi haline bırakma sakın 
0 oy
(224 puan) tarafından
Sen affedersin sana bunları demeseydi de affederdin bir kere affedeceğin şurdan belliydi ailemden 100 bin istemen birikimlerini vermen falan 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 734 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Guldennur (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 401 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 306 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,136 göst.