0 oy
167 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından
Kalan yemeklerinizi dolaba mı koyarsınız yoksa ocakta mı durur birde domates biber salata posettemi durur yoksa acikmi koyarsınız dolaba hangi şekilde daha çabuk çürür 

9 Cevaplar

0 oy
(2,217 puan) tarafından
Yemekler dolap durur kız dışarda ekşir
-Reklam-
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Yemekler soğuduğunda dolaba koyarım. Sebzeleri de poşetle koyarım. Yıkayıp koyunca hemen çürüyor.
0 oy
tarafından
Dolaba koyuyorum canım poşette hemen küfleniyor onlar için özel buzdolabına koymak için aparat varya ne denir bilemedim ona koyuyorum 
0 oy
(2,001 puan) tarafından
Hepsini saklama kabına alir dolaba koyarim. Sebzeleri meyveleri asla poşette birakmam sepetlere doldurur öyle koyarım dolaba 
(218 puan) tarafından
Saklama kabı kapaklimi kullaniyorsun cnm
(2,001 puan) tarafından
Evet eve en çok aldigim sey hatta saklama kabı herseye lazim oluyor buzlugada çok sey atıyorum düzenli olunca hoşuma gidiyor
0 oy
(1,770 puan) tarafından

Yemekler sogudumu kapaklı kutularım var onlara koyar öyle dolaba koyarım 

Sebzeleri de küçük leğenlerim var onlara koyar çekmeceye koyarım düzeni severim 

0 oy
(5,240 puan) tarafından
Alışverişten gelince sofra bezi serip poşetleri koyar ürünleri tek tek çıkarıp poşetlerinden kutulara koyar dolaba koyarım  ertesi güne yemek bırakmamaya özen gosteriyorum çünkü tekrar istinca bakteri falan oluşuyor ama dolapta bekletirim yemekleri ertesi güne yenilmiycrk biseyse dışardaki canlıları doyururum
0 oy
tarafından
Dolaba koyuyorum biz yiyene kadar sen burda bekle diye sıkıca tembihledikten sonra yavaşça dolabın kapağını kapatıyorum 
0 oy
(3,601 puan) tarafından
Dolaba koyarım sebze meyvelerinde sirkeli suda yıkar kurutur plastik sebzeliklerim var ona koyarım daha da yetinmem maydanoz yıkarım kurutur nemli havlu kağıda sarar vakumlu saklama kabına koyarım böyle iki haftaya yakın duruyor bilgin olsun
0 oy
(580 puan) tarafından
Kalan yemekleri soğuduktan sonra kapaklı cam saklama kapılarına koyup dolaba kaldırırım dışarıda durunca ekşir yaz kış aynı yaparım. Sebze meyve de değişiyor mesela domatesi yıkar kurutur plastik kapta dolaba koyarım ama salatalık poşette sebze cekmecinde durur ıspanak biber yeşillik VS. De hep poşetli durur. Dolabımda mavi ışık teknolojisi var sebze meyveler için. Taze tutuyor. Ocağın üstünde çaydanlık harici birsey bırakmayı sevmiyorum tencereleri de hemen elimde yıkarım. 

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 1,290 göst.
0 oy
23 cevap 463 göst.
28 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 1995 (1,399 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 199 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 220 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (218 puan) tarafından soruldu