0 oy
456 göst.
Diğer kategorisinde (1,399 puan) tarafından
Kızlar yemediginiz yemeği ütfen çöpe atmayın aksamlari yapabiliyorsaniz pencerenizden asagi sokağa doğru dökün kenara bi yere gelecek şekilde olmuyorsa dışarı çıkıp yolun kenarına dökün benim mutfak pencerem sokağın hemen kenarina açılıyor her aksam oraya yemek dokuyorum hrrgun sabah kontrol ediyorum hic bise kalmıyor resmen silip süpürülmüs oluyor artık yemegimi fazla yapıyorum ki hayvanlar yesin diye bir parca bayat ekmegimde olsa hemen o pencereden aşağı atıyorum lütfen sizde artık yemeklerinizi dışarı bırakın hayvanlar bu soğukta yiyecek bulamiyorlar o yüzden açlıktan insanlara saldirabilirler 

23 Cevaplar

+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Eşim götürür hayvanlara verir çöpe dökme diye yüz kere uyarır öyle yapıyoruz biz de 
-Reklam-
+1 oy
(6,859 puan) tarafından

Ekmekleri pencere önüne kuşlara minik dogruyorum. Kemik vs olursa eşim gider köpeklerin oraya bırakır hatta çağırır. Ama yemek konusunda az yaparım . Bazen şu sıra dışarda unutuyorum bozuluyor az bişi üzülüyorum:(

+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Fazla yapmamaya dikkat ederim zaten canım. Tavuk fln yaparsam da eşim işe giderken karakolun orda ormanlık alanda köpekler varmış kemikleri birazda tavuk fln götürüp onlara veriyor ordaki köpekler hep sakatmış o yüzden poşetle götürüp önlerine açıyorum diyor bende akşamdan bağlarım balkona koyarım sabah götürür. 
+1 oy
(305 puan) tarafından
Çok güzel yapıyorsun da canım keşke yüksek bir yerden atmak yerine inip kendin doksen nimet sonuçta saygı duymak lazım 
(1,399 puan) tarafından
Yüksek değil evim hemen giriş kat döktüğüm zaman oyle etrafa falan dağılmıyor pencerem çok alçak yani yüksek olsa kesinlikle dökmem oyle
(305 puan) tarafından
Hmm o zaman iyi canım Allah niyetini kabul etsin
tarafından
Kız yukardan dokunce etrafta sicramiyo mu yemekler her taraf duvar batar günah bide
+1 oy
tarafından
Bayat ekmekleri balkondan arka bahçeye atıyoruz tüm apartman kuşlar ve köpekler için 
+1 oy
(48,634 puan) tarafından
balkona kuşlara koyuyorum ben esim gecen bubu yemezler dedi o bile kalmamis ☺️
+1 oy
(8,081 puan) tarafından
Benim şukufem ve sütlüm var onlar bi güzel yiyor ☺
0 oy
(476 puan) tarafından
Ben yemekleri sulandırıp içine bayat ekmek doldurup köpeklere indiriyorum bizim burda büyüttüğumüz 6 köpüş ve anneleri var. Onun dışında çevredeki inşaatlara sığınmaya gelen köpekler var hepsine yetişemesekte doyurduğumuz her göbiş kârdır.
(1,399 puan) tarafından
Ne güzel Allah hayrinizi kabul etsin
0 oy
(496 puan) tarafından
Ne guzel bi davranış çok iyi yapıyon bende ellimden geldipince yapmaya çalışıyom hemserım
(1,399 puan) tarafından
Allah hayrını kabul etsin öyleyse:))
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Eğer yiyemiyosak mutlaka bahçeye sokaga bir köşeye dökerim yemek artıklarını da öyle 
(1,399 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Valla burda sokak canlilari yok ben oyle bisi yapsam fare basar buralari
(9,651 puan) tarafından
Anaa çok korkunç buranın kedisi gibi olmuş he fareler..
Kiz bizim evin 4 yani bahce yandaki pislikler copleri bidon yerine kapinjjn onune koyuyolar bi kac once fare basti bahceyi bide yavruluyo yavrular hemen buyuyo iigrenctii belediyeyi aradi esimde gelip ilacladilar bide cihaz koydular laptop kadar bisi gitti fare kalmadi
(9,651 puan) tarafından
Senin kaynana tam pislik he.. insan kendi evinin önüne koyarmi hiç..
Bidonda 10 adim ilerde haa yurumemek icin koyuyo yere
(9,651 puan) tarafından
Tembel teneke.. az yerinde uşak tutsun kendine.. çöpü bile atamiyosa..
0 oy
tarafından
Bizim kapinin onu kopek dolu esime veririm hep onlara veriri kalan ekmekleri vs bu yuzden cok sansliyim koyde bi suru ****** var 
0 oy
tarafından

Benim bir önceki oturduğum evde balkonum. Yan binanin çatısına bakıyordu. Bir tane güvercini vardı ona doğru atıyordum yemekleri. 1ken 3 oldu 3ken 5 derken 100e yakın kuşum olmuştu. Belli saatlerde gelip cami gagalardi hepsine yemek atardım. :D<3 normalde günde 1 ekmek ile doyariz biz ama günde 4 ekmek alıyorduk biz kuslarima

0 oy
tarafından
2 gunluk yaparim ertesi gun de yeriz kalmaz yani bizde
0 oy
(924 puan) tarafından
Valla mümkünse benim binamdakiler dokmesin çünkü en aşağıda ben oturuyorum sinek doluyor ev kokuyor bide iğrenç bı sekilde geçende yumurta kolisi attialr içinde bikac yumurtayla büyük ihtimal koktu yoğurt kocasıyla yemek atıyorlar of iğrenç ya bıktım yani sinek ful kokuyor cami açamıyorum cama yemek lekesi düşüyor bu senle alakalı değil sen iyi bişey yapıyorsun ama giriş katta oturanlar için iyi bişey değil :))
(1,399 puan) tarafından
O kadar yüksekten tabiki atmasınlar atanlarda gerçekten ayıp ediyorlar asagi inerken falan yol kenarına falan bırakabilirler
(924 puan) tarafından
İnsan dışı yaratiklar onlar atıyorlar
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Hayvanları seven insanları da sever. Takdir edilecek davranış cnm. 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kalacak kadar yemek yapmam zaten ama kemiktir ekmektir onları ayrı poşetlerim. Misafir gelince tabakta kalanları falan da ayrı poşetler hayvanlara indiririm. Arabada da muhakkak mama bulururuz kedi köpek görürsek veririz. 
0 oy
(15,933 puan) tarafından
Fazla yemek yapmam çöp e gidip israf olmasın diye. Ama bazen yapınca illaki yarim tabak artıyor. Yenmezse bahçeye döküyorum tavuklarimiz var. Haftanın 3 4 günü et ya da tavuk yaparım. Tavuğun derisini kemiğini falan ayıklar bahçede beslediğim sokak kedileri var alıştılar bana. Ne zamna beni pencerede görseler hemen koşuyorlar. 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Fazla olunca biz ertesi günde yiyoruz bitiyo olelikle
0 oy
tarafından
2yildir hic çöpe attigimi hatirlamiyorum ziyan olmaz bizde ben tencere yemegi yapmiyorum tabaklik yemekler yapıyorum tek ogunluk daha guzel oluyor hem :)

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 1,258 göst.
0 oy
9 cevap 166 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 255 göst.
28 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 213 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (191 puan) tarafından soruldu

379,241 soru

11,351,910 cevap

34,822 kullanıcı

...