0 oy
319 göst.
Aile kategorisinde tarafından

İki haftadır halı koltuk sile sile elbise yikaya yikaya maf oldum yeter yeter artık bıktım çıldırdım tuvalete götürüyorum çişini yapıyor oturuyor ama kakasını hep üzerine yapıyor ben götürmessem çişini de üzerine yapıyor asla söylemiyor

Gayet iyi konuşuyor anlıyorum onu ama yok söylemiyor az önce 5 dk arayla iki defa üzerine yaptı artık çıldırdım çok çok fazla kızdım bez bağladım küstü gitti

Ay gerçekten nasıl olacak böyle insan iki haftada bir defa bile söylemez mi çişini

Her seferinde tamam sölecem anne diyor ama yok...

imageaartik temiz pijama kalmadı külotlu çorap giydirdim:)bide küsmüş bana

17 Cevaplar

+1 oy
(640 puan) tarafından
Bazi cocuk gec öğreniyor senin sabirli olman lazim her kizman dahada geriye atar benim kizimin ayi kucuktu ama sizinki gibi uzun surmutu tamamen öğrenmesi 2 ayi bulmuştu tam öğreniyor derken tekrar altina yapiyordu bu surecte anneye dusen tek sey sabir sabir sabir
-Reklam-
0 oy
(2,962 puan) tarafından
Benimkinin tam anlamiyla gidip herseyini lavaboya yapmasi 1 ay surmustu. 
tarafından
Yani ne kadar sürede söylemisti çişini
(2,962 puan) tarafından
1 ayda ve konusmuyordu. Ama anlatabiliyordu
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Vallah kim ne derse desin çocuk hazır olmayınca ögrenmiyormus yok arkadaş kimi çocuk zor oluyor öğrenmek istemiyor inat ediyor. Benimki 24 aylıktı başladım baya uzun sürdü şuan 2.5 yaşına gircek 1 ay sonra bazen halen inat eder gitmek istemez oyunu bozmak istemez altına yapıyor nadir de olsa :) inat çocuk zor tek diyeceğim şey bu 
0 oy
(41 puan) tarafından
Cnm benmkide 3 yaşında erkek aynı söylemıyor birşey sorucam mesela bezi çıkarıyorum 5 dk bir çiş yapıyor sizde de öyle mi ya mesela çişe götürüuyprum çiş yapıyo geliıyoruz 5?dk snra çil yapmiş snra 5 dk snra birdaha
(41 puan) tarafından
Artar dimi ya sık sık yapınca korktum yapıyor snra bakıyorum üstü yaş
tarafından
Canım bunlar normal şeyler kafana takma
Hem zaten şuan hava da soğuk
(41 puan) tarafından
Oğlum nefroloji takipli böbrek ve mesanesinde skntılar vardı doğduğunda ondan hassasım bu konuda cnm
(27 puan) tarafından
benim oglumda 3 yasinda bir ay once falan basladim vermeye ama dediginiz gibi 5 dk da bir yapti artik ust yetistiremedim cok sık yapinca bende herlade daha kaslar tam gelismemis diyerekten yaza ertledim
(41 puan) tarafından
Bnde yaza erteledim ya kış kurmuyo bile kalın kıyafetler yazın belki iyice hazır olurlar
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Benimkide 3 yaşında istemedi bende zorlamadım nisan mayıs gibi tekrar deniycem
0 oy
(964 puan) tarafından
Canım onun söylemesini bekleme zaten sen sürekli hatırlat tuvalete tut çocuğu onun söylemesini beklemeden kendin götür tuvalete. Benim kız 23 aylıktı öğretmeye başladım şuan 28 aylık alıştı çok şükür ama hâlâ arada kaçırmaları oluyor. Bide 4 köpek dişini bir arada çıkardı tekrar başa döndük filan zor geçti ama çok şükür alıştı seninkide alışır bide gitmişsin kışın ortasında çocuğa tuvaleti öğretmeye çalışıyon tabi 5 dk ya bi yapar üşümüştür yazık 
tarafından
Eşim de aynısını söylüyor yazın alıştır diyor
(964 puan) tarafından
Bencede öyle yap
0 oy
(682 puan) tarafından
2 yaşını bi iki ay gecince ogretmeye başladım bi haftada ogrendi tabiki altina isedi kakasini defalarca yaptı midem bulans bulana temizledim ve benim midemin bulandigini gördükçe suclu hissetti bu sefer gelmese bile durmadan cisim geldi diyodu sonra bi sure kakası geldigi halde ne altina ne tuvalete yapmadı mecbyr kalınca da bagira bagira ağlayarak yaptı korkudan mi yoksa aciyomuydu bilmiyorum ama bende cok kızdım ogretene kadar aslında hic iyi etmedim ama elimde olmadan kızdım altina yapınca şuan bi tek gece sorunumuz kaldı gece mumkun degil uyanmiyo
(640 puan) tarafından
Çişi öğreneli neredeyse bir yil olacak bazi geceler benimki hala kaçırıyor normal canim canları sagolsun bu gunlerde gececek birgun gelip kendileri kalkip çislerini yapacaklar bu surecte bize ihtiyaclari var
tarafından
Eeeebruuuu
Canım ben oğlumu gecede bezlemedim ve çok şükür bi defa tek yaptı gece ama şuan bezledim yine çünkü hiç bir şekilde söylemiyor
(1,783 puan) tarafından
Nazmi kafası karışır benim oğlum 33 aylık 3 aydır falan bıraktık daha anca rayına oturuyor beze donmucektin
0 oy
(177 puan) tarafından

Yaa bende aynı durumdayım oğlum da üç yaş geçiyor hala bez bağlıyor um tişini tuvalete yapıyor büyüğünü ilaki anne bez bağla diyor napicam bende bilmiyorum:(

tarafından
Aynı aynı durum canım
(1,783 puan) tarafından
Rabia bezini lazimliga koy bağlanmadan o şekilde dene yaptırmayı beze yapıyor gibi bir iki beze yapar alışır
(177 puan) tarafından
Cnm bu bi kere büyük tuvaletini yaptı gördü ve çok korktu bende öyle yapıyor um ağlıyor ilaki bağla diyor kendisi bağlamaya çalışıyor hata
(1,783 puan) tarafından
Korku gelmis düğün bayram gibi oyun oynatarak yapacaksiniz başka kakalarla buluşacak oyun oynayacak onlar orda diye yapcak birşey yok kolay gelsin
(177 puan) tarafından
AnldmSaolll :-D:-D
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bence yaşı büyüdü yok öyle böyle düşünüp kimsenin lafını da dinleme her çocuk aynı olacak erken alışacak diye bişey yok şuan altına yapan var mı elbet alışır çocuğu çok darlama akışına bırak bende milletin sözüyle zorladım bir hafta da pes ettim resmen heryer çiş oldu sonra bıraktım kendi haline sadece alttan alttan bebekler üzerinden vs soyledim kitaplarla gösterdim sonra hiç kaçırmadan alıştı elhamdülillah sadece gece aradan kaçak oldu o kadar da olur yani ben bu tuvalet konusunda hiç kıyamıyorum çocuklara çokta kolay bişey değil onlar için 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Kakayi tam bir ay pijamasina yaptı canm sonra yaptı diye yanıma gelmeye başladı, sonra tuvalete oturdu kendi:) lastikli pijama kurtaricim oldu kakalar eve düşmedi şükür:) konuşmayan çocuktu bı de 3 buçuk yaşında öğrendi 
0 oy
tarafından
Eski komsumun  kizi 4.5 yasinda hala bezli kadinda umsamiyor  cocukta  bilmedgi  şey yok ama altimi bezle beze  yapacağım  diyor
0 oy
(753 puan) tarafından
Ödül denediniz mi. Ben her yapmasında değil ama günde bir iki defa cikolata verdim söylediği zaman oda faydası oldu heyecan yapti. Tuvalet ile ilgili şarkılar söyledik oyunlastirdim yavaş yavaş alıştı söyledi.hep konuştum artık büyüdün bez takmıyorum falan die 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Altını actiysan bikere bidaha bağlama akılları karışıyor bı kaç hafta öyle yapacak sonra ogrencek sabırli olman şart nazlı 
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Yaaa bnde bişey sorcam şimdi bnm kız 30 aylık bnde başladım diyorum gündüz okey tamm ama öğle uykusuna yatrunca baglyrm sonra uyanyr oda öyle kalıyor onu ne yapcaz öğle uykusunu 
(10,497 puan) tarafından
Bağlama cnm altına bez takma ben hiç takmadım yapmıyor bı zaman sonra altına poşet ser ne bileyim ama bağlama
(4,957 puan) tarafından
Ay bilemedim vala ramazanda geliyor  inşallah zorlanmam Allah razı olsun cnm
(10,497 puan) tarafından
Yok kız alışır o öğlen uykusundan önce yaptır
(4,957 puan) tarafından
Bnm kız litre litre su içiyor alamyrm ki elinden az verince neden az veriyorsun deyincede üzülüyorum ;)  inşallah dur bugün kaynanama gotvem yarın yine denerim
(10,497 puan) tarafından
Kız benimki de çok su içer hele oğlum
0 oy
(344 puan) tarafından
Canım benim oğlumda 3 yaşında ben 2.5 yaşında bezi biraktirdim ama hala çiş demez ben götürürüm ben goturmesem asla söylemez altına kacirana kadar bekler büyük tuvaletini bir yerde okudum hadi gel annem tuvalete yapalım ikila falan dedim yaptırdım sonra beraber tuvalete döktük suyunu ona dokturdum bikac defa hadi güle kurtulduk falan dedim by by bile yaptık öyle yapa yapa söylemeye başladı geceleri uyanır çise götürürüm hala ama bence bez takma kafası karışmasın ben inat ettim takmadım kafası daha çok karışıyor çiş egitimi vermek bazı çocuklara  zor ama kolay gelsin 
0 oy
(36 puan) tarafından
Hiç zorlama benim kızım da 3 yaşına kadar asla söylemedi herşeyi çok net biliyordu ve söylüyordu ama tuvaleti söylemiyordu bezime yapacam diyordu hiç zorlamadim 3 yaşını 2 ay geçmişti kendisi çıkardı artık bez takma dedi 3 günde de alıştı 
0 oy
(3,394 puan) tarafından
Lazımlık alsan stickerli kitaplar varmis her girdiginde bir tanesini yapistirsa belki faydasi olur 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 238 göst.
0 oy
2 cevap 58 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 212 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Balımm (4,889 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 96 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,359 soru

11,355,514 cevap

34,830 kullanıcı

...