0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (4,889 puan) tarafından
Kizlar bezdim yoruldum takatim kalmadı .  29 aylık kızım bez takmak istemiyor 25 gün olacak tuvalet eğitimine başlayalı .  Bir kaç defa söyledi onun dışında kesinlikle çişinin geldiğini söylemiyor. Ben getiriyorum bazen de ısrarla gelmediğini söyleyip 5 10 dk sonra altına kaçırıyor .  Kızmadım bununla ilgili Bir çok video izledim.  Ama iki gündür artık kızmaya başladım niye böyle yapıyor gülüp kaçıyor pijamasini çıkarıyor ama söylemek yok napıcam ben Allah rızası  için siz söyleyin :( 

4 Cevaplar

0 oy
(15,697 puan) tarafından
Pes etme sen yine de ısrarla söyle oğlum da dün altına yaptı bı de kaka da yapmış az başa mi dokduk dedim bayağı da oldu ogreteli 1.5 ay sürdü baktın olmuyor zorlama hazır olunca.ogretirsin 
(4,889 puan) tarafından
Sorun da orda ya keşke bezi kabul etse ama uyanır uyanmaz bezini çıkarıp atar . Bezli durmuyor
(15,697 puan) tarafından
O zaman pes etme ve islatinca altını biraz ıslak beklet rahatsız olsun
(4,889 puan) tarafından
Ortalığa oturuyo kuzum olmuyo öyle de yada kendi çıkarıyor  :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oglum 32 aylik soylemiyor canim yigenim 41 aylik hâlâ  bezli diger yiğenim  4 yaşında  birakti kendilerini hazir hissetmeleri lazim
(4,889 puan) tarafından
Yani dalıyor belki de dediğin gibi gidip uğraşmak istemiyor tek bulduğum cevap bu benim de
(4,875 puan) tarafından
Zamanla düzelir inşallah.
(4,889 puan) tarafından
Inşaallah canım
tarafından
2 yas diyor ama cocuk öğrenmiyorsa  ne yapalim hatice bez islak mendil reklamini gorunce ciş kaka diyor ama söylemiyor  yigenlerimde zor olmadi 41 aylik yigenim kakasini tuvalete  yapiyor cisini soylemiyor  oda
(4,875 puan) tarafından
2 ay zorlanırsın çocuklar alışkanlık çabuk kazanır evet ortalık kirlenir vs ama bunu zamanında yapmalısınız dedi bilmiyorum bakalım denicem .
Nisanda tekrr doğumum olcak o zaman bana daha zor olcak .
0 oy
(213 puan) tarafından
Yani çocukta hiç bişey görmeden kendin eğitime gectiysen bu çok yanlış bende senin gibi oğlumu çok zorluyordum yarım saat sormasam altına büyük küçük hemen yapıyordu gıcık olmuştum iyice her defasında yeniden beze sokuyordum en son bıraktım sağlık sorunlarim vardı meme kanseriyim ameliyat oldum eve geldim o sıra oğlumun 4 yaşına girmesine 4 ay falan vardı çocuk birden demesin mi kakam .geldi tuvalete götür anne bu Allah'ın bana bir hediyesi mi yoksa oglm konuşmaya o zaman yeni başlamıştı ondan mı bilmem kendi kendi alıştı sadece 1 ay gece bezledim 6 aydır gecede bezlemiyorum daha doğrusu ben bezlemek istedim ama kendisi anne söz yapmicam besleme dedi gerçektende yapmadı Rabbime şükürler olsun çok korktuğum bişeydi ve oglum beni çok şaşırttı 6 7 yaşında hala gece bezlenen çocuklar var Rabbime şükürler olsun smdi sana diyeceğim bizim istememizle olmuyor çocuğun bunu istemesi lazım ne kadar ısrar edersen o akadr ters tepiyor emin ol o çocuk alisacagi zaman sana bir iseret. Vercek canm
(4,889 puan) tarafından
Üst olsa yine iyi  benimki ısrarla ağlıyor alt hiçbişey giymicem diye . Bide onun için koşturuyorum:)
(213 puan) tarafından
Valla zor canım dkkat et kış geldi birde hastalanirlarsa daha çok uğraşırsn sen tuvalet işine biraz ara  ver bir de şunu sorim konuusyorlar mi net bir şekilde
(4,889 puan) tarafından
Bezleyebilsem ah ara vercem de. Evet canm net konuşuyorlar çok şükür
(213 puan) tarafından
Bizimki konuşmadığı için alışmadigini düşündüm ben çünkü konuşmaya geç başladı konuştuktan 1 ay sonra soyledi
(4,889 puan) tarafından
Evet oda etkiliyor canm
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Daha erken demek ki canım 
(4,889 puan) tarafından
Kaç aylık? Şuan altına hiç  kaçırıyor mu gün içinde söyleyebiliyor mu. Büyük tuvaletini bezine mi yapıyor
(12,856 puan) tarafından
33 aylık canım çişini hiç kaçırmıyor büyük tuvaletini arada kaçırıyor çünkü çok korkuyor bez bağlamıyorum canım
(4,889 puan) tarafından
Inşaallah tez zamanda yener korkusunu. Bizimki 25 gündür sadece iki defa yaptı altına büyük tuvaletini. Onun dışında hep ya lazimliga yada klozete yaptı. Çişi de söylese tam olacakta işte:) peki bu süreçte kıyafetsiz durma isteği oluyor mu pijama külot bişey giymeme isteği fln
(12,856 puan) tarafından
Hayır çıplak olmayı sevmiyor oğlum pijamanı çıkar desem yapamaz :) kakayı söylüyorsa sakın vazgeçme çiş de elbet olur canım sen sürekli sor
(4,889 puan) tarafından
Ya bilirsin belki kızlar biraz daha laylaylom olurlar ben sorunca  ordan oraya gülerek kaçıyor oyuna çevirmiş işi:)  Inşaallah söyler ilerleyen zamanda. Allah yardımcımız olsun

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 320 göst.
21 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 239 göst.
0 oy
2 cevap 59 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,932 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,898 soru

11,372,517 cevap

34,855 kullanıcı

...