0 oy
1,000 göst.
Aile kategorisinde (85 puan) tarafından
Kızlar 1 aylik bebisim var ve eltim bebek görmeye gelmek istiyor ben istemiyorum kaynanam buyukuk sende kalsın diyor yinede istemiyorum sebebi şöyle eşimin abisi sürekli saçma sapan şeylerden kavga çıkartır mesela evimiz var evi annem babam aldı siz haram yiyorsunuz vs vs hepsine sustuk büyüğümüz dedik ama en son dediği çok içime oturdu eltim bir misafirlikte haram yediler depremde evleri yıkıldı demiş kaynanam ve 2 oğlunun evi yıkıldı bizim ki az hasarli onların ki de yikilsaydi keşke demiş abisi de eşime ayni şeyi söylemiş erken doğurdum diye sevinen insanlar bunlar evime kesinlikle almak istemiyorum eşimde gelmeyin diyemiyor aramızda kaldı ne yapayım sizce

Uzun oldu hakkınızı helal edin 

32 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Onlar büyüklük gösterip gelmesinler 
-Reklam-
+6 oy
(1,162 puan) tarafından
Sokağımda görsem hoşşttt derim 

Benden uzak Allaha yakın öyle insan
(85 puan) tarafından
Kız her gormm de nazarlarindan kesin bisey oluyor en son görmem de ertesi gün hastanelik oldum erken doğuma aldılar ne olduğunu anlamadan bir anda oldu hersey
(1,162 puan) tarafından
Büyüklük sizde falan kalmasın gelmesinler yüzsüz arsız insanlar ben buna böyle böyle dedim ne yüzle gidecem der insan ya
(85 puan) tarafından
Aa olur mu canım haklılar onlar her konuda daha bugün bile tartismis eşimle saçma sapan bir sebepten
+1 oy
(1,237 puan) tarafından
Bu durumda ben evime almazdım
(85 puan) tarafından
Bende istemiyorum
(1,237 puan) tarafından
Alma canım o zaman evine kaynananada söyle büyüklük bende kalmasa da olur de
(85 puan) tarafından
Eşim üzülüyor abim ne yapayım diyor bizden yaşça büyükler 40 yasin üstünde ler bide
(2,314 puan) tarafından
Büyükseler büyük gibi davransın onlar da.
+1 oy
(745 puan) tarafından
Kusura bakmasın da bunun büyüklüğü olmaz defolsun gitsin hangi yüzle gelecek
(85 puan) tarafından
Yuz yok ki utanmazlar
(745 puan) tarafından
İstemediğin hiçbir şeyi yapma canım. İstemiyorsan kabul etme kimsenin nazını,  sözünü çekmek zorunda değilsin
(85 puan) tarafından
Daha anlatsam  kitap yazılır ben bu konudan kestim bağımı iğrenç insanlar
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla.depremi yaşadıkları halde Allah korkusu olmamış ki böyle konuşuyorlar karı koca ben olsam almazdım evime 
(85 puan) tarafından
Onlara göre evleri yikilanlar haram yiyenler kendileri yemez halbuki geçen yıl kardeşini 25 bin dolandırmis
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Allah ıslah etsin öyle insanları ben almazdım gelse sinir ederler kesin böyle tipler
(85 puan) tarafından
1 yıldır almıyorum merakından gelmek istiyorlar
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Sadece haram yiyenin mi başına musibet geliyomus bu ne saçma bir düşünce 
(85 puan) tarafından
Cahil olarak adlandiriyoruz 50 bin insan haram yedi o zaman yoksa asla muhatap olmuyorum yoksa çıldırıyorum esimi sevmesem asla katlanabilecegim insanlar değil sırf onlar için bile yuva yıkılır öyle insanlar
(3,462 puan) tarafından
Eş için bile katlanılmaz o kadarına sokma evine aman aman
(85 puan) tarafından
Nasıl kırmadan bu konudan sıyrılabilirim onu düşünüyorum
(3,462 puan) tarafından
Eşinin seni anlaması lazım söylenilen şeyler yutulur gibi değil ki
0 oy
(4,928 puan) tarafından
Evine kabul etme, böyle insanlar hayir değil şer gelir,uzak dur,seni ararlarsa gelmek için falan evde yokum yada müsait değilim de geç,hatta engelle 
(85 puan) tarafından
Engelliler zaten araya kaynanami sokuyorlar
0 oy
tarafından
Ben bu durumda almazdım eve
(85 puan) tarafından
Evimin önünden geçmelerini istemiyorum ben o kadar nefret ediyorum
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Kaynanana büyük biz degiliz ki bizde kalsın de onlarin evide yikilsaymis ne demek ya nasıl bir hasetliktir eşine bişey deme kaynanaya şöyle gelmesinler yenilir yutulur değil dedikleri
(85 puan) tarafından
Herseyi tek tek söyleyip yuzlesecgim diyorum kimsenin ettiği ayıbı yüzüne vurma bosver diyor oda evladı ne yapsın diyorum ama benim hiç biseyim değiller
(7,232 puan) tarafından
Hiç yuzlesme canını sıkma az ötede oynasınlar ama evinede yuzsuzce gelmesinler
(85 puan) tarafından
Bebeğime 40 mevlid i yapacağım onu duydular sanırım ona gelmek için yol yapıyorlar
(7,232 puan) tarafından
Boş yere zahmet etmesinler haram yeniyi sonuçta niye geliyolarmiski ay ne sinir bozucu ya terbiyesiz
0 oy
(12,808 puan) tarafından
Asla almam evime haram yiyorlar dediği insanların evinde bir bardak su içirmem yüzüne karşı da ne düşündüğümü söylerim hepten kopsun ipler 
(85 puan) tarafından
İlk gördüğüm yerde öyle yapacağım
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Ne kadar kalpleri kararmış insanlar bunlar. 
(85 puan) tarafından
5 vakitt namaz kılarlar karı koca bide o kadar nefret doluyum ki anlatamam
(15,047 puan) tarafından
Namaz başka bu başka. Ben bu konuya sinir oluyorum . Birisi namaz kıldığı zaman günahsız olmuyor malesef. Birileri namaz kılıp.gunah isleyince hep.boyle deniyor bence böyle dememek lazim. Ama onların söyledikleri çok ya kış cidden.
(85 puan) tarafından
Anlatmak istediğim ibadetin amaci zaten dünya işlerine kafa yormayı bırakıp maneviyata hakka yönelmek için değilmidir ben öyle yapmaya çalışıyordum elimden geldikçe bunlar tam tersi
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Böylesinden hayır gelmez büyüklük sende falan kalmasın birilerinin  bunlara had bildirmesi lazım evine kabul etmemekte en doğru davranış bana göre. aAğrısız dişim kaygısız başım der susarım.
(85 puan) tarafından
Benim eşim askeri personeldi bizim 1.5 sene çocuğumuz olmadı depremden sonra da ailemin yanına gittim gelir gelmez de hemen hamile kaldım diye istanbulda hamile geldi diye laf çıkaracaklardi eşim fırsat vermedi
(3,003 puan) tarafından
Ne kadar ayıp şeyler hiç üzerlerinw vazife olmayan şeylerde basroldeler.
(85 puan) tarafından
Maalesef  bunları yutup onları evime davet etmemi bekliyorlar birde utanmadan
0 oy
(193 puan) tarafından
Büyükse büyüklük yapacaklar almazdım dert tasaya mı ihtiyacın var boşver 
(85 puan) tarafından
Güzel bir yuzlesip eltimi evire çevire dövmeye ihtiyacım var aslında da eşim üzülür aile karışır diye  sabrediyorum kendi annem olayı kaynanamdan öğrendi gördüğüm yerde ben döverim o kadını sakın ha gelmesin buralara biz o deprem görüntülerini izlerken bile hic tanımadığımız insanlara ağladık günlerce yemeden içmeden kesildik o nasıl böyle diyor diye baya çıkıştı maraş in insanları çok garip Allah kimseyi düşürmesin ellerine
(193 puan) tarafından
Kimseyi düşünme bacım eşinde seni düşünse getirtmezdi mesela deprem de onca can gitti biz yaşamadık ama onlarla ağladık uykusuz kaldık canımız içimiz yandı terbiyesiz kadın ağzından çıkanı duysun
(85 puan) tarafından
Ben tektim deprem de bide eşim Suriye de gorevdeydi ben 2.5 yıldır bu ailenin içindeyim benle ne derdin olabilir doğru düzgün bi muhabbet yaşamadık
0 oy
(780 puan) tarafından
Anlattıklarına göre eltin bebek görmeye değil kendine yeni dedikodular hasetlikler çıkarmaya geliyor..yerinde olsam asla kabul etmem.. 
(85 puan) tarafından
Aynen öyle canım 40 mevlid i yapacağım bebeğime onun yolunu yapıyor oraya cagrilmak için tamamen bu şov
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Kesinlikle alma büyüklük sende kalsın sözünden  nefret  ediyorum  neden büyüklüğü  ben yapim  kalbi pislik bağlamış  alma birak lütfen o deprem  için sözlerinden dolayı alirsan evine yuh derim net esune kaynana diyceksin  gelmesinler kesinlikle istemiyorum  de 
(85 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemiyorum ama asla almam
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben almazdım belli ki fesat insanlar ne malum bebeğine iyilik istediğini
(85 puan) tarafından
Canım zaten en son onları gördüm kaynanamin evinde hizmetleri çayları çorbalari yapıldı hiç kalkmadı kendi ertesi gün hastanelik oldum 1 hafta sonra da bebeğimi aldılar 34 haftalikti
(85 puan) tarafından
Ne kadar doğru bilmiyorum ama 1 eltim de benim gibi erken doğurdu beddua etmişler bebeğe kulağımla duymadım eltim demişti ama böyle kıskanç fesat insanlar
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kabuk etmem imkanı yok 
0 oy
(5,748 puan) tarafından
alma kesinlikle. seni ve bebeği düşündüğünden gelmek istiyor değil sırf meraktan, yarın bir gün bir şey olsa yine laf sokar. eltiyi falan geç kendi kanım ablam, abim dese onları da almam evime. 
(85 puan) tarafından
40 mevlid i için yol yapıyor
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Kaynanam hiç karışmasın büyüklük sen de kalsın falan diye sırf meraktan geliyor kabul edemezdim ben. Ay çok acı yâ.
(85 puan) tarafından
Görmeye tahammülüm yok bide evime gelcekler eşim arada kalıyo ona üzülüyorum

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 527 göst.
3 Mart 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,410 göst.
10 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Gonca uğur (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 340 göst.
0 oy