0 oy
1,409 göst.
Aile kategorisinde (274 puan) tarafından
Kızlar görümcem gelmek istiyor ama ben istemiyorum.
Geçen sene hamileydim bu alış veriş için bize gelmek istedi. Bende hamileyim çok gelemeyiz dedim çok yoruluyorum sıcak zaten dedim bu da ağladı 24 yaşında bu arada. Eşime gelsin dedim. Benimde midem nasıl bulanıyor mutfağa giremiyorum. Bu geleceğim dedi. Kayınpederim de git yardım et yemek yap dedi bu yine ağladı beni ev işi yaptırmak için çağırıyorlar dedi. Çok alındım gel iş istemiyorum dedim. Geldi çoğunlukla hafta sonu dışarı çıktık eşim çalıştığı için. Bir gün çok kötü oldum çıkamadık ve yüzünü astı oturdu. Ayrıca geldi bilgisayarın başından sadece gezmek için kalktı.  Yemeğini bile önüne götürdüm. 30 haftalık hamileydim evi temizleyip yemek yapıyordum ama o hiç bir işe karışmadı.
Doğum yaptım yine geldi. Her gün yemek mi yapacağım diye ağladı. Zoruma gitti yine bir şey yaptırmadım. Hep ben yaptım. Hamileyken onlara gitmiştim. Evde yemek pişmiyor hamileyim mutfağa giremiyorum. Zaten evi pislik götürüyor. Aç kaldım 2 kilo verdim hamileliğimin 24.haftasındaydım.
Şimdi de gelmek istiyor çok zayıflamış yengem bana bakar diyor. Çocuktan da korkuyor bakmıyor çocuğa. Eşime gelmesin dedim. Bana kızdı ama haksız mıyım? 

26 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Görümcenin işi gücü ağlamak bildiğim ...

tarafından
Hahaha en iyi numara değil mi ağlamak aynı kaynanam  mübarek :)))))
tarafından
He vallah bir insan sebepsiz yere niye bu kadar ağlar ...
(274 puan) tarafından
Valla görseniz her şeye ağlıyor saçım bozuldu yüzümde sivilce var der ağlar hatta sürekli oyun oynuyor oyunda bir şey ters gitsin ağlıyor
tarafından
Allah şifa versin ne diyim :))
tarafından
24 yaşındaymış afedersiniz ama esek kadar olmus ne aglamasi ne sizlami bildigin simarik bisey yemek yapmaz ev temizlemez çocuktan korkar ne *** yemeye geliyorsun peki yük olmaya mi
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
Kusura bakma kardeşin bile olsa bakmak zorunda değilsin.. Sinir oluyorum şöyle gelip Bi tarafını yayanlara yüz verme bence kaç yaşında gelmiş. Evlense aynısını oda yaşıcak bak nasıl yaygara koparacak gör. Kimse kendini ezdirmiyor
tarafından
Çoook doğru kimse kendini ezdirmiyor
(274 puan) tarafından
Evlense çok zorlanır kendi evinde de iş yapmıyor kalkıp yıkamaz bile o kadar tembel ve pis
tarafından
Eli maşalı Bi kocaya ve kaynanaya düşerse oda görür dünya kaç bucakmış
0 oy
tarafından
Destek olmaya gelecekse gelsin köstek olmaya deil... 

Valla ben o konuda bizimkilerden razıyım doğumdan geldim görümcem kankam yemek yapmış evi temizlemis üstüne var mı bir isteğin diyor sen yat dinlen falan hersey den önce merhamet olmalı insan da... İnsansa tabi. 
(274 puan) tarafından
Yok ya valla ilk gün yemek yaptı ikinci gün her gün mü yemek yapılacak dedi kaynanam ben bilmiyorum yemek yapmayı dedi şanlı kendi evimde kim yapıyor bende normal doğum yapmıştım ama dikişlerim vardı ve sürekli iş yaptığım için dikişlerim açıldı bi de sonra onunla uğraştım ikinci dikiş yedim oturamadım bile ama onlar bir taraflarını kaldırmadılar
tarafından
Valla kimse kusura bakmasın bakacaklarsa evlerine tıpışlasınlar bnm canımdan kıymetli değiller! Sende konuşsana kız dikislerim var yapamam de yatağa gir ne halleri varsa görsünler
0 oy
(3,033 puan) tarafından
Çocuk da değil 24 yaşında yuh yani bide senden Hizmet bekliyor ayıp yani.  Bence eşin haksız. Kocaman kız sonuçta eşinde konuşsun o zaman yengen hizmet mi edecek sana diye. Yarın bugün evlenince napacak. 
(274 puan) tarafından
Eşim ailesine karşı çok sessiz zaten bir şey dese hemen ağlar
(3,033 puan) tarafından
Al eşini karşına güzelce konuş bence canım. 24 yaşında kocamaz kız evlense çocuğu olacak senden hizmet bekliyor. Sana da yazık yani. Bu kadar yüz verme sende ağlarsa ağlasın. Sende ağla surat as o zaman. Ben hayatta tahammül edemem heralde
0 oy
(671 puan) tarafından

Yani evimi yokk babası anası mi yokkk size geliyoi:ermm:

(274 puan) tarafından
Dediğim gibi evlerinde çok yemek pişmiyor annesinin yaptıklarını da sevmiyor kendi evinde yemek yemez burda 4 öğün yiyor her geldiğinde kilo alıyor
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Yuhhhhh der susarım. Gelmesin eşine de anılarını anlat cnm
(274 puan) tarafından
Eşim anlamıyor ki kendi evinde de yapmıyor diyor sana zararı ne diyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Okurken ağladım :D o nasıl görümce her şeye ağlıyo 
(274 puan) tarafından
Bende yaşarken ağladım
0 oy
(77 puan) tarafından
Canım 24 yaşında ve sen hamilesin. Bebek mi ayağına bekliyor. Eşininde kızma hakkı yok. Kendi gelip baksın o zaman. O sana yardmcı olucağına. Benim 8 yaşında kaynım var. Şuan hamile değilim bazen yanıma gelir yemek hazırlarken yenge bende yardım edeyim der. Elinden geleni yapar. Bende üyır otur demem. Öğrensin diye en azından izletirim. Hayatında hep biz olmıcaz 
(274 puan) tarafından
Görümcem el bebek büyümüş annesi biraz tuhaf bebek gibi davranıyor o bilmez o yapamaz diyor her şeye görümceminde işine geliyor
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Esin kızıyorsa o hizmet etsin kardeşine o zaman. 24 yaş küçük bı yaş değil ben 25 yaşındayım anneyim. Görümcen simartilarak büyümüş sanırım. Hiç sevmem böyle insanları. Yemeğini de götürme bırak kaldırsın biraz kıymetlisini de kendi yemeğini alsin
(274 puan) tarafından
Yemek vermiyorlar diye ağlar bi de öyle çekmek istemedim
(3,107 puan) tarafından
Ağlasın ya çak ağzının ortasına bi tane sussun. Kreşe geri gönderin buyumemis bu kız
0 oy
(10,204 puan) tarafından
Şuraya kusarım valla nasıl insan bu çok zayıfladıysa aşevi arasın kendine delinin zoruna bak. Bi kutu selpak al yolla gelemezsin de canım oturup senden uzakta buna ağlasın
(274 puan) tarafından
Diyemiyorum işte arada eşim var
(10,204 puan) tarafından
Eşine de de ya seni ezdirmesin canım öyle şey mi olur
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Ayy gelmesin faydadan çok zararı var kendisi baksın kendine alla alla yaa
(274 puan) tarafından
Kendisine bakmayı bilmiyor ki 8 aylık bebeğim ondan daha iyi
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Görümcen az yesin de uşak tutsun dengesiz sanki 24 değilde 4 yaşında .. Ben olsam bende istemem gelmesin az yüküm var bir de onu çekeyim ..
(274 puan) tarafından
Ahh eşimde anlasa
0 oy
(7,935 puan) tarafından
24 yaşındaymış ama tavır ve davranışları 10 yaşında gibi .İyi yapmışsın Çekilecek gibi değil.İnsan izirap eder bi işin ucundan tutar.Çok şımartılmış
(274 puan) tarafından
10 yaşımdayken ben bu kadar ağlamazdım
0 oy
tarafından
Canım eşin kızdıysa sende görümceni ara deki ben hamileyim canım rahatsızım eğer gelip yardımcı olursan benim içinde iyi olur de mahsus belki gelmez bu defa en fazla oturup ağlar telefonu kapatınca :) ama hamilesin kimseye hizmet etmek zorunda değilsin. 

Ha abisinin evi gelmesi bişey olmaz ama gelip sürekli oturup hamile kadına iş yaptırması saçma bence dediğim gibi yap. 
(274 puan) tarafından
Şu an hamile değilim anlattığım play geçen seneydi şu an bebeğim 8 aylık kendime bile yemek yapmıyorum gelse çocuğa bile bakmaz korkuyor çünkü
tarafından
Hm anladım canım sende mahsus laf at çocuk huysuz fln gel hem yeğenine bakarsın hem bana yardımcı olursun diye :)
0 oy
(3,033 puan) tarafından
O gelince yemek yapma o zaman sende. Eşine de söyle hiç halim yok yemek yapamıyorum hazır getirsin dışardan. Doyursun kardeşinin karnını. O kadar meraklıysa
(274 puan) tarafından
O sıra hamileydim dışarıdan yemek yiyemiyordum bir kere zehirlenmiştim
0 oy
tarafından
Ayy gorumcelerin gelme mevsimimi nedir :D sabahran beri 3. Gorumce postu bu, analari bitti kendiler basladiii
(274 puan) tarafından
Anası ayrı bir dert görümce ayrı bir dert eş apayrı bir dert
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Sen agla bu seferde yemekbyapmiyor yardim etmiyor falan diye bakalim nr olacak malmidir nedir bu ne simariklik agla kiz hungur hungur agla senin aglamak icin sebebin varken aglamazsan o simarikliga aglar cocuk durmuyo halim yok yatdim etmiyo cok geziyo tel elinden dusmuyo vs diye agla yirt kendini belliki aglayinca her istediklerini oldurtan bir aile dene bak
(274 puan) tarafından
Ya şehir dışına gittim 1 geceliğine bulaşık makinasını çalıştırdım mutlaka başlatın dedim içinde kalınca kokar dedim eve bir geldim mutfak rezil halde makina duruyor yediklerini bile kaldırmamış bi de dışarıdan söylemişler yemek bile yapmamış
0 oy
(13,786 puan) tarafından
Şimdi yapamam ben bilmem diyen görümceyi evlendirsen kocasına bal gibi yapar valla. Resmen seni kullanıyor. Bende bir tane çocuk var ikinciyi avutaman de gelmesin.
(274 puan) tarafından
Coronayı bahane ettim kötü de olmak istemiyorum arada eşim var
0 oy
(140 puan) tarafından
İnan ki****z oluyorum benim de gorumcelerim devamlı bana gelmek istiyor önlerine hizmet bekliyolar aklı sıra ama kusur bakmasınlar bu yaşımdan sonra kocama ve aileme hizmet ederim başka kimseye değil önüne ne yemek koyuyorsun gitsin koca kız alsin ben de o hataları yaptım ama şimdi geldiklerinde kalkmıyorum bile umrumda değil.
(274 puan) tarafından
Belki zaman geçtikçe bende öyle olurum inşallah
(140 puan) tarafından
Vallahi olmazsan ezilen sen olucaksin benim kocam da öyle şeylerde sen benim kardeşlerimi nasıl istemezsin diye üste çıkmaya çalışıyor ama sonra oda pişman oluyor devamlı yanımda birini istemiyorum arkadaşım benimde kendi bacım var o gelse 5 dakika oturmuyor abla evini temizleyeyim abla yemeğini yapayım sen yat dinlen diyor bunlar hizmet bekliyor anca oldu canım hamile halimle kalkıp yapamıyor inan ki insan kendine bakamiyor bide bana 3 tane kazık kadar görümce lazım değil. Birde bitanede değil bende 3 tane.
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Gorumcen 3 yaşındaki çocuk gibi ne öyle ağlıyo sürekli hiç sevmediğim şeyler yaşı da varmış. yiyip içip gezme kafasında sadece 
(274 puan) tarafından
Aileden kaynaklanıyor ben onun yaşındayken fabrika yönetiyordum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 339 göst.
0 oy
32 cevap 1,000 göst.
22 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 480 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy