0 oy
93 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (896 puan) tarafından
Bebek 1 yaşına gelene kadar ki bütün kıyafetlerini aynı anda alacağım bebeğim yazın dünyaya gelecek uzun kollu mu alacağım yoksa kısa kollu mu alacağım lütfen tecrübeli anneler nelerden kaç tane almam gerektiğini yazabilir mi şimdiden çok teşekkür ederim

6 Cevaplar

0 oy
(160 puan) tarafından
Bence kısa kollu da al uzun kollu da ama eylülden sonrasını uzun kol al. Hava şartları o kadar değişik ki yani kalın giydiriyoruz yaz havası, ince giydiriyoruz kış havası.
(896 puan) tarafından
İşte hangi aylar uzun hangi aylar kısa olucak beynim durdu düşünmekten
(160 puan) tarafından
Haziran temmuz için kısa kollu alabilirsin, sonrasını uzun kol ama ben derim ki mesela beş tane kısa kol aldıysan 3 tane de yenidoğan uzun kol al ne olur ne olmaz
-Reklam-
0 oy
(7,611 puan) tarafından
Bence 1 yaşına gelen elbiseleri şimdiden alma

Ben Eylül'de doğum yaptım ucun kollu almıştım balıkesirdeyiz 
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Geçen sene Mayıs 16 da doğum yaptım baya serin di hava uzun kollu penye takımlar giydirdim hep ilk 2 ay felan temmuz a doğru kısa kollu zıbınlara geçmiştik 
0 oy
(1,574 puan) tarafından
İlk 15 gün uzun kollu uzun alt giydirdim sonrasında sadece zibinla durdu Eylül ortasına kadar sıcaktan çok daha fazla etkileniyor bebekler askılı kısa kollu incecik pamuklu zibinlar al  Eylül içinde ve sonrasında giydirmek için kısa kollu uzun altli takımlardan aal bir iki tane v sonrası için ben hep takım alıyorum ve tek alt patikli alabilirsin 5 aydan sonrası için patikli alma takımları herekerini kısıtlıyor çünkü kilotlu çorap özellikle kış için tam o zamanda emeklemee falan başlayacak nerede fanyas parke oraya gidip yatar içine giydirirsin ve atlet niyeninede kışın askılı kısa kollu zıbın al bana bunu kimse dememisti gerekiyor diye hep takım aldım sonra içine baktım yok olması gerekiyor her 3 ay için bence en az 15 alt üst birden değiştirmeli olmalı ekgidya geçince önünü alamiyorsun yetişmiyor 
0 oy
(15,034 puan) tarafından
Oğlum Haziran başında doğdu.  Antalya'da yaşıyoruz .. klimalı odada olduğumuz için hep uzun kollu giydirdim. Dışarı çıktığımız zaman sadece kolsuz zıbın ve çorap şapka giydirdim. Bulindugun şehre göre değişir. Ama her ikisinden de al. Yaz sonuna doğru 6 9 ay giymeye başladı. Kışın 9 12 12 18 giydi bazen de. Bı de çocuğun gelişimine bağlı. Kızım da Haziran doğumlu. Ama o daha yavaş geliştiği için hala 6 9 giyebiliyo mesela. Kafan karışmış olabilir ama az az al bence. Çocuğun durumuna göre. Bı de aldığın yerlerin beden ölçüsü de önemli. Bu söylediklerim LCW ve e bebek ölçüleri için geçerli. Cıvılin ölçüleri daha küçük mesela 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 372 göst.
0 oy
10 cevap 234 göst.
11 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Oksuz06_ (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 140 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Asmnnn (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 113 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (128 puan) tarafından soruldu