0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (19 puan) tarafından
Kızlar devlet mi özel mi????

İlk gebeliğimde medicalparka gttm 2li testte bebegmn hasta oldugu ortaya cıktı bzi devlete gonderdiler. 2.beebegimde yne medicale baska Dr a gittik bu kez 20.haftada dısarda yaptırdgmz detaylı sonucu kotu geldi ve bebegm hasta diye yne devlete yonlendirdiler. Smdi bu onlarlık bişey degl evet bebek hasta ise tahliyesi ya da tedavisi devlette oluyordur orda tamam diyorum. 2 dogumumu da devlette yaptım bu arada. Devlette bir de perinatolojiye gittim normal kadın doguma değil. Smdi tüp bebekle saglıklı bebek koydurduk cok sukur gebelgm iyi gidiyo 12.haftaya dogru gidiyorum ancak artık bir Dr seçmem gerekiyor son kontrolum geçen hafta idi tüp bebek merkezi ile. Tum bunlardan yola cıkarak kafam o kdr karısık Kı cnku ozel hastanelerinde muthis bir esprisi yokmus gbi d geliyor E bu sefer devlette dogum ne kdr mantıklı diyorum....... 

8 Cevaplar

0 oy
(264 puan) tarafından
Diğer iki bebeğini doğurdunmu canım sağlıklımı devlet özel bakmadan etrafındaki insanlara sorarak doktor seç bence giden memnun kalan vardır illaki çevrende sağlıkla alırsın kucağına inşaallah 
(19 puan) tarafından
Yok malesef ikisini de anne karnında kaybettim dogamadılar. İkisi de farklı sebbepten böyle oldugu İcin cozume gitmemizde geç oldu..
(264 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım zor bi durum bende bebegimi 8 haftalıkken kaybettim Allah yaşatmasın bidaha özel devlet ayırmadan doktor araştır çevrende önemli olan doktor canım
-Reklam-
0 oy
(567 puan) tarafından
Zor bir karar. Tek doğum yaptım bebeğim iki aylık ve özele gittim özel tercih sebebim tek doktor olsun ve sıra falan bekleme olmasın diye 
0 oy
(790 puan) tarafından
Ben izmirde yaşıyorum özelide devletide araştırdım eşim uzak yerde çalışıyor doğum başlasa o gelse alsa götürse felan çok uzun sürecek çevremde araba kullanacsk kimse yok özel hastaneler uzakta devlet hastaneside uzakta ilçe devlet var orda sadece sezeryan yapıyorlarmış ebelerde çok  kötü benim sezeryan dışında pek çarem yok gibi evimle büyük hastanelerin arasındaki taksi masrafları biri 1500 tl biri 2000 tl  beni doğuma alacaklarının garantiside yok ve biri 2 saat biri 2.5 saat uzakta  özellerde 2 saat uxakta ama bakarlarmı bilmiyorum birde en iyi ihtimal 40 bin tl doğum 
0 oy
(8,987 puan) tarafından
Ben iki doğum yaptım ikisinde de kontrolleri devlete oldum. Birinci çocuğum pandemiye denk geldiği için Süleymaniye kadın doğum hastanesinde yer olmadığı ve acil sezeryana alinmam gerektiği için özel hastaneye sevk etti devlet kapsamında özel hastane de doğum yaptım. 2. Yi bütün kontrollerimi Başakşehir çam sakura da yaptım ve dogumuda orda yaptım ilki sezeryanla olduğu için 2 .de sezeryanla oldu.bence büyük kapsamlı yenidoğan yoğun bakımi olan bir yerde tercih et dogimu
0 oy
(3,368 puan) tarafından
Özelde olsa devlette olsa doktor önemli ben ilk devlette ogrendim benim moralimi cok bozmustu doktor iki gune vir kan vermem gerekiyormus onu bile dememisti bana sonra ozele randevu aldım 19.haftama kadar hersey güzeldi enfeksiyon oldum haplar kar etmedi böbregime kadar cikmis 38 derece atesle hastaneye gittim kan tahlili bile yapmadi tekrar antibiyotik yazdı bana ama benim hastaneye yatisımın yapilmasi lazımmis anneme biraktı esim annem gilde atesim hala 38 lerde düsmedi annem kalk böyle olmicak dedi baska özel hastaneye gittik ordaki acildeki doktor enfeksiyonun yüksek seni yatırmam lazım dedi 4 günde iyilestircem seni dedi dedigi gibide oldu ilaclarimi üroloji ve kadın dogum ortak karar alip verdiler bebegim iyi mi diye cok merak ediyordum ultrasoncu biz kalp atisini duyamayiz ama gel bakalim dedi bak kalbi atiyor dedi korkma dedi sonra baska hemsireye rica ettim nst cihazi indirdiler bebegimi merak ettigim icin kalbini dinledim gene kadin dogum doktoruna rica ettik cikmadan o kontrol etti ben onla kaldim iyi kide kalmisim onceki doktorumun koymadigi teshisi koydu ilaclarımi duzenledi en az yarim saat her gittigimde ilgilendi gene hamile kalsam gene ayni doktoruma giderim
0 oy
(45 puan) tarafından
Vallahi canım ben ikisinide devlette yaptım gayette mennumdum simdi gelir ozelciler ama benim ilk baştan beri devtteydim bir keresine ozele gittim yok çocuğun bacaklari kısa yok parmaklari eksik dediler sonra devlete gittim bu çocuk önde dediler normalden uzun ne kısası doğduğunda da 53 cm 4200 tosun gibiydi oğlum zeynep kamildeydjm ist he sen nasıl gidersen Dr oda öyle gelir sana bazı hastalar drlari uşağı gibi görüyor drlarda ona göre davranıyor zaten özel bana göre çok saçma tehlikeli bir durumda bebeğime müdahale edemeyip beni devlete sevk edecekse ne gereği var özele gitmemim..
0 oy
(525 puan) tarafından
Önemli olan özel veya devlet değil.onemli olan iyi bı doktor bnce.allah iyilerle karsilastirsin
0 oy
(929 puan) tarafından
Özel devlete bakma canım aslında özeller genelde daha iyi oluyor ama sen devlette iyi bir kadın doğum doktoru bulursan özelden daha iyi emin ol

Hem paran gitmez hem de bazı özeller para için hem korkutuyorlar ekstra masraf çıkartıyorlar

İkizler'de hamileydim devlete doktorum vardı maalesef 7. ayda gitti. O arada özel de bazen gidiyordum bırak o doktoru hiçbir özelden bile o kadar memnun kalmamıştım 

Başka bir şehire özel hastaneye gitmiş çok üzülmüştü

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
0 oy
1 cevap 94 göst.
4 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,419 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 132 göst.
0 oy
6 cevap 190 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu