0 oy
1,279 göst.
Diğer kategorisinde (2,616 puan) tarafından
Sinirimden olucem lutfen ben mi hakliyim yoksa eşim mi? Her yönuyle dusunup yazin. Haklimiyim yoksa haksizmiyim bende bilmiyorum ama eşime oyle kinlendim ki sanki sessizce ayrilicaz bilmiyorum konu şu: eşimin dayisinin kizi var ve 5 6 yaş buyuk eşimden 

Bu kizin kocasi trajik bir şekilde hayatini kaybetti kizin koca tarafida baya terbiyesiz korkunç insanlar

Bu kiz sonradan hemşirelik okumaya başladi 3 tanede cocugu var buyugu universite okuyor kuçugude 4 cu sinifa gidiyor 

Bu kadin son zamanlarda surekli eşimi ariyor bilgisayar ogreniyor esimdr yardimci oluyor ilk başta baya destekledim helal olsun bu yasinda okuyor falan dedim

Ama artik iyice çileden çikmaya basladim kadin taksi lazim olsa eşimi ariyor bu sabah saat 10 gece saat 10 farketmoyor esime ulaşamasa beni ariyor bacim kardesim diyorlar bir birlerine ama sonuçta dinen de abla kardes degiller

Dul kadin eşinin tarafida baya tekinsiz tipler

Eşimin diyer dayisinin ogullari baya her işine kosturuyorlardi ama onlarda fazla ilgilenmiyorlar artik çunki kiz iyice artik her işini bunlara gorduruyor

En son dün olay patladi

Kizindan resim istemisler okul için oda yapamiyor tutturmus illada amcam gelsin yapsin

Ben annemlerdeydim esim bizi eve birakti kapidan donup o kadinin evine gitti surekli ariyormus kizim agliyor lutfen gel resimi çiz diye saat gecenin 12 sinde eve geldi eşim kiyameti kopardim

Bakin eşime guvenmedigimden degil ama koy yerinde yasiyoruz yarin sabah laf soz çikarsa yerin dibine girerim baya tekinsiz insanlar bide kizida sevmiyorum firsatçinin teki esimdr benle kavga etti nasil bir insansin falan dedi 

O kadin dul kalmis iste cocugu agliyormus yardim etmek sevaptir falan dedi

Ben tabi çildirdim çunki kadinlari her konuda desteklerim asla kotu kalpli degilimdir 

Işte siz abla kardes degilsiniz yarin bir gun benimde erkek kuzenim cagirsa gidip yardim etsem gece 12de gelsem beni ahlaksiz ilan edersiniz dedim

Bana dedi ki yerimde hangi erkek olsa sana uç dort tokat atip dişlerini kirmisti ama ben iyi bir insan oldugum için sabr ediyorum dedi

Ben o an delirdim kapi disari ettim bitti artik dedim

Eşim ben hakliyim diyor bende çok kirildim nasil duzeliriz bilmiyorum

Bu laflarindan sonra ona eş olamam wpda yazdim yuzunu gormek istemiyorum bitti diye oda tamam oyle olsun yazmis bu gun baktim ismimi degistirip "ev" yazmis

Bana akillica yol gosterin pişman olup surunsun istiyorum

O kadar kirildimki asla altta kalan bir insan degilim hakkimi sonuna kadar savunurum bu yuzden o laflari kendime yediremiyorum

50 Cevaplar

0 oy
(227 puan) tarafından
Kiz önce bi sakin ol kocani niye ele atiyorsun şöyle yap benim nacizane fikrim ben esimin bensiz gece vakti de olsa gunduz de olsa kimsenin evine bensiz gitmesini istemiyorum bu sefer kiskancligimdan kavga ya dönüştü ama bi daha olmasin bi daha bensiz sakın gitme de... Kadin zaten bilmiyorum bizim sulale de kadinlarda gururlu cocugun resmi varsa seni gündüz cagirsaymis durumu sana izah etseymis boyle böyle cocuk amcasini istiyor ille nolur sen gel gunduzden vakit gecirelim esin de aksam ugrasin hem seni alir hemde cocugumun isi görülsün gonlu yapilsin diyebilirdi o zaman sen ucarak giderdin eşinde pesine gelirdi sen haklisin ben olsam daha kadini bile arardim o sinirle
(227 puan) tarafından
İki mahrem yan yanayken 3. Sahis seytan olur derler atesle barut yan yana durmaz iyiliginde yolu yordami var gece 12 de sensiz gitmesi olmamis kendinin de cekinmesi lazim ama belliki cekinmiyorum ayrica telefondan ismini ev diye degistirmesi de cok cirkin
(2,616 puan) tarafından
Oncelikle biz şehir disindaydik dun sabah geldik ben yorgundum anneme gittim esimde işe gitti
Iş çikişi eşimle arkadaslari onemli bi davete gittiler sonra saat 11 gibi esim geldi beni aldi eve birakti dediki iste cocuk agliyirmus susmuyormus amcam gelicekti gelmedi resim çizecekti falan
Ben tabi bozuldum ama belli etmedim yorgun argin gelmisim eve cocuklari banyo ettirdim kendim ettim evi fln topladim derken saat 12 oldu
Artik kopurdum sinirden aradim esimi dediki kapidayim geldim
Sonra gelince sakince anlatmaya calistim anlamadi kavgaya tutustuk
Kovdum odadan
Yarinda wpda kendim yazdim bitti artik o laflarini unutmam dedim git ne halin varsa gor bwnle konusma ayri odalarda uyuycaz dedim oda tamam oyle olsun ben hakliyim zaten dedi
Bu gunde baktim degismis ismimi cokta tin
-Reklam-
0 oy
(13,093 puan) tarafından
Dul kadın çoluğu çocuğu var yeniden hayata tutunmaya çalışıyor illaki desteğe ihtiyacı var desek anası babası kardeşi yok mu ölmüş mü ? Niye senin eşin üstelik seninde dediğin gibi kardeşi değil eşin sevap işlemek istiyorsa fakir fukara sevindirsin o da oturup çocuğunun ödevini kendi yapsın gazlamak istemem ama haklısın hem de sonuna kadar bu kadının her ihtiyacını senin kocan mı görecek başının çaresine bakmayı öğrensin hele sana dediği lafa ettiği tehdide hiç bir şey diyemiyorum bile 
(2,616 puan) tarafından
Zaten o kadar kirildimki ben hakliyim diye diretti
Barismamiz için hatasini anlamasi lazim ama anliycak gibi degil
Bende kinliyim asla ilk adimi atmam çunki hakliyim
Nolucak bilmiyorum artik sonumuz ne olursa olucak malesef
0 oy
(111 puan) tarafından
Sen haklısın bu erkek milleti ne kadar ucuz beyinli ya

Ben bile burdan yani acaba aralarında birsey mi var diye düşündüm  bi gören duyan olsa ne olur acaba
(2,616 puan) tarafından
Bir şey yok eminim o konuda zaten en ufak şuphem olsa gebertirdim ikisinide
Ama benimde kizdigim konu bu birilerinin laf yapmasi
0 oy
(900 puan) tarafından
Valla haklısın yani eşinin bir evi ailesi karısı çocukları var diğer taraf senide düşünmesi lâzım kimse kusura bakmasın eşi vefat etmiş olabilir ama senin eşin sürekli onun herşeyine koşturmak zorunda değil çocugunun nazına bu denli oynamak zorunda değil herkesin evi köyü ayrı kendi eşi vefat etti diye senin eşinlemi doldurmaya çalışıyor o boşlugu bence ara o kadını anlat deki tamam herşeyine yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bizim huzurumuz kaçıyor benim kocam senin her dakika bişeyine koşmak zorunda değilde açıkca söyle kırılan kırılsın kadına baksana hayatında bir erkek olmadan hayatına devam edemiyor
(2,616 puan) tarafından
Işte sinirlendigim nokta bu Allah korusun ayni durumda ben olsam cocuk bu aglarda gulerde
Evli kuzenimi saat 11 12 de arayipta gel cicugum agliyor resim çiz demem
Bi cocugun lafiyla koskoca adam gitti 2 tane resim cizip geldi
O kadar saçma bir durumdu ama benim kor kocam gormuyor bunu
(900 puan) tarafından
Bunun sınırını sen koyacaksın okadının senden çekinmesi gerekiyor ne pahasına olursa olsun isterse katliam çıksın sen karıştır ortalığı benim kocam her çagırdıgında gelemezde kavgaysa kavga hiç korkma senden çekinmesi lazım yoksa bu işin sonu gelmez
0 oy
(14 puan) tarafından
Ya valla benim kendi fikrim,kadının da sürekli aramsindan rahatsız oluyorsan kadına münasip bir dil ile anlat. benim de başımdan buna benzer bir konu geçti ve ben kadını güzel bir şekilde uyardım ben rahatsız oluyorum. Eşimin numarasını sil hatta bişey olursa beni ararsın ben söylerim eşime, önemli bir konu ise. 

Erkekler zaten kendileri yaptıkları zaman iyilik olur kadın yapar adı çok farklı olur.

Kadını da sizi de tanımam etmem ama bu kadar samimiyet de bana göre fazla. Şu zamanın insanlarına bakınca ben kabullenmem...

İlk defa birine yorum yapıyorum kendimi tutamadım 
(2,616 puan) tarafından
Canim kadin o kadar cingene bir tipki inan en ufak bir şey ima etsem kendini yirtar hapisten çikmis kayinbabasini yollar ustume
Bende 2 cocukla 7 24 yalnizim korkuyorum
Zaten kadina soguk yapiyirum son zamanlaeda anlasin diye
Bi kere benim akrabam degil yakinim degil ben niye muhatap olacakmisim
Zaten adim çikmiş dokuza inmiyor sekize
Esime anlattimki senin bu olaylara dur demen lazim
Ama oda beni vicdansiz ilan etti şaşirdim kaldim
Ne halleri varsa gorsunler
(14 puan) tarafından
Allah yardım etsin. Allah o kadını da ıslah etsin
0 oy
(885 puan) tarafından
Keşke basından ızın vermeseydın ben olsam asla Izın vermezdim
(2,616 puan) tarafından
Dul kadin dedim yardima ihtiyaci olur acidim
Ama suyunu çikardi artik
Bekliycem esim pisman olursa tamam ama olmazsa yallah ceketini alir gider hayir kurumu açar sevabini işler rahatca
0 oy
(11 puan) tarafından
Canım benim haklısın tabiki ama erkekler düz mantık bazı şeyleri çok geç idrak ediyorlar kötü bişey yaşadığında evet sen hakliymissin diyecek ama işte insan baştan anlayıp önlem almalarını istiyo bide bazı insanlar gerçekten çirkef elini verirsen kolunu kaptirirsin  inşallah eşini uzak tutmayı başarırsın bide eşinle adamı bozmaya değmez üçüncü kişiler yüzünden önlemini al ama eşinle kötü olmadan hal etmeye çalış cnm
(2,616 puan) tarafından
O kadar kirildimki zor duzeliriz artik
Hoş umudum da yok çunki esim ben hakliyim diyor
Insallah laf çikarda bende yuzune tukururum çok kinlendim
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ben esinin art niyetli oldugunu dusunmedim, hos kadinin da esine baska gozle baktigini dusunmuyorum ancak soyle bisey var ki kadin suan kocasiz kaldigi icin herhangi bir erkegin ilgisine ac. Bu ask mesk olarak olmasa da bi kardes bi abi iste ne dersen de korunma ve ilgi istegi var belli. E tabi esinin safligini kullanma da var. Ne olursa olsun tabi ki zor durumda yardim etsin ancak cocugumun odevi cart curt bunlar abes seyler. Yani evli olsa sanki kocasi mi yapicakti ya da senin kocani mi aricakti. Kendi yapicakti simdi de yapabilir. Ben seni hakli buldum. Barisirsiniz tabi eger devam ederse ben senin yerinde olsam kadini kendim uyarir veya kayinvaliden varsa onlara derdim.
(2,616 puan) tarafından
Yok ben asla ne o kadina ne esime art niyetliler demedim
Ama yazdiginiz gibi dusunuyorum
Esim olmasa bile o kadin şu an yalniz ve ilgiye ihtiyaci var sonuçta nefis bu yarin bir gun eşime ilgi duya bilir
Ama benim okuz eşim bunu idrak edemiyor
Sonuçta bu kadini ölen eşi ressam degildi
Eger adam olmemis olsaydi bakalim.esimi 12 de cagirabilirmiydi
(2,443 puan) tarafından
Evet haklisin dusunduklerinde ama iste akraba olunca esler kondurmuyo genelde. Sen uygun dille anlatmayi dene. Inatlastikca inatlasir seninle
0 oy
(48,690 puan) tarafından
gazlamak istemiyorum ama sonuna kadar haklisin 

yani her isini gordurecek erkek arayosa evlensin ota boka da kuzen cagrilmaz ki
(2,616 puan) tarafından
Yemin ederim çagiriyor ve eşimde o kadar dusunemiyor ki yakin akrabasi diye benim gordugumu goremiyor kor olmus sanki
(48,690 puan) tarafından
kaynanan nasil biri onlar uyarsa
(2,616 puan) tarafından
Kaynanamla yillardir kusuz konusmuyoruz
Zaten akli dengesi yerinde degil
Bunlarin aile yapisi o kadar degisikki anlatmaz roman olur
0 oy
tarafından
Ben okurken çıldırdım çok haklısın eşin seni haksız duruma koymak için o tarz şeyler söylemiş psikolojik baskı yapmış yani bence eşinle de muhatap olma bir süre umarım değerini anlar yada başına bişi gelir sonra hak verir sana çok sıkıntılı bir durum kadınla da alakani kes eşinin de kesmesi gerekiyor ...
(2,616 puan) tarafından
Valla ne yaparsa yapsin asla gelmem bu laflara Allahtan tek istegim bu kadin yada bi akrabasi birsey yapsinda pisman olup ayaklarima kapansin
0 oy
(407 puan) tarafından
Canım eşin her gittiğinde sende git onunla kadının niyeti Başkaysa çağırmaz artık giderkende kadına samimi olma yanlız bu olay patlamadan önce yapsaydın kırılmış olabilirsin ama o kadın yüzünden değmiyor boşanmak son çare olsun 
(2,616 puan) tarafından
Ne gidicem ya ne halleri varsa gorsunler her yonuyle anlattim durumu anlamadi bu saatten sonra ne olursa olsun
0 oy
(964 puan) tarafından
Böyle insanlardn nefret ediyorum sadece kendini düşünüyolar kendi işi görülsün yeter diyorlar gerisi umurlarinda olmuyor 

Allah kolaylık versin canım yıldırır böyle insanlar bir olir iki olur da sürekli sürekli de olmaz ama ilk yardım mı senin eşin Allah alla ya köle gibi kullanıyorlar
(2,616 puan) tarafından
Yemin ederim firsatçinin teki ama ben yapacagimi biliyorum
(964 puan) tarafından
Kurtul valla bi an önce
0 oy
(27,352 puan) tarafından

İyilik meleği olmak kocana kalmamış madem okuyuyor ayaklarının üstünde durmak istiyor tek başına durcak gözünün nuruda olsa gecenin bir yarısıda o şekile gerek yok hele  her seferinde kusura bakmasın eşin bayağı yanlış yapıyor o kadında normal gelmedi bana

(2,616 puan) tarafından
Kadin firsatçinin teki bakti eşim buna aciyor
Kullandikca kullaniyor ama bu saatten sonra ne olursa olur o saf laftan anlamayan esime az bile
0 oy
(100 puan) tarafından
Bırak yardımı eşim kız kadın fark etmiyor kuzeni ile konuşursa kiyamet kopartırım nettttt
(2,616 puan) tarafından
Ne çekiyorum anlarsin artik dilimde tuy bitti ama yok adam kor olmus
0 oy
(502 puan) tarafından
Bence de sen haklısın hayır üni ye giden çocuğu bilgisayardan nası anlamıyor ki saçma çocukları küçük değil sonuçta eşi ailesi olan birini nası o saatte çağırablyor biz rahatsız etmek istemeyz mesela kimseyi çok çok kendi gelsin size eşinin evine tek gitmesi çok yanlış ama kadının yaptığı hepten yanlış yardım edilir tabi ama bu yardıma muhtaçlık bir durum değil bence 
(2,616 puan) tarafından
Kizi sehirde okuyor bu koyde kaliyor bizim evin yakininda zaten iki adimlik yol
Ama bu işin sonu kotu biticek insallah laf soz olurda bende o eşimi paralarim
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Asla kabul etmem haklısın tabi senle gidip ilgilense tmm okey dersin ama normal gelmedi bana kadınla konuşman gerekir bir daha arama huzursuz oluyoruz yada araya birini koy kuzenler falan 
(4,661 puan) tarafından
Bu arada çocukta küçük değil tuttursun ağlasın bahane olabilir
(2,616 puan) tarafından
Çocugu agliyormus esim gelince anlatti ama 4 cu sinifa giden çocuk aglar aglar durur ben anlamiyorum ki bu kadarda naziyla oynanmaz cicugun koca adami zirt pirt arayip cagiriyor kizim agliyor gel resim çiz diye
(4,661 puan) tarafından
Abartmışlar net
0 oy
(986 puan) tarafından
Sen haklısın hemde sonuna kadar
(2,616 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(2,102 puan) tarafından
İslam'da öncelik olan ailedir yani eş bu dul kadına yardım sevap olmamış maalesef günah olmuş .1. si bu işe senin rizam yok.ikincisi o saatte bir bayanın evine gitmesi insanlarda kötü zanna sebebiyet vereceği için haramdır.islamda insanı günaha götürecek yollarda yasaklanmistir. Sen o kadının elini ayağını çekmeye calis 
(2,616 puan) tarafından
Hah işte guya eşimin tarafi dindar bir aile işlerine gelmeyince Allahin kanunlarinida gormezden geliyorlar
(2,102 puan) tarafından
Yani böyle bilinçsiz insanlar yüzünden millet dinden soğuyor
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Haklısın tabi ki ne açıdan bakarsan bak haklısın neden seninle gitmedi tek gönderilir mi 
(2,616 puan) tarafından
Şehirden yorgun argin geldik cocuklarda uyuyordu saat gecenin 11 inde gitti 12 de geldi
Neymiş kiz agliyormys 2 tane resim çizdirmis sonra esim geldi kavga ettik iste
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Geçmiş olsun arkadaşım bu işin içinde bir bit yeniği var. Başka türlü olsa evinin huzurunu bozmamak adına mesafe koyardı. Tabi yetimdir yardim etmek sevaptır ama niye tek gidiyor kadının evine. Senle beraber gitseydi. Bu işin altında başka bir şey var 
(2,616 puan) tarafından
Yok saf bir insan asla degilim iyice her yonuyle gozlemleyip emin oldum aralarinda bir şey yok
Eşim kendiside kadin aradiginda rahatsiz oluyordu yine ne isteyecek diye
Ama bu sefer işin içine kadinin çocugu girdi eşimde babasiz çocuk diye acidi gitti
Ama ben kiyameti kopardim sonucta 11 yasindaki cocuk aglarda susarda 4 5 olsa neysede

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 259 göst.
23 Haziran 2021 Aile kategorisinde Adamasaliii (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 471 göst.
0 oy
14 cevap 652 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 686 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Dijle (32 puan) tarafından soruldu