0 oy
1,271 göst.
Diğer kategorisinde (2,604 puan) tarafından
Sinirimden olucem lutfen ben mi hakliyim yoksa eşim mi? Her yönuyle dusunup yazin. Haklimiyim yoksa haksizmiyim bende bilmiyorum ama eşime oyle kinlendim ki sanki sessizce ayrilicaz bilmiyorum konu şu: eşimin dayisinin kizi var ve 5 6 yaş buyuk eşimden 

Bu kizin kocasi trajik bir şekilde hayatini kaybetti kizin koca tarafida baya terbiyesiz korkunç insanlar

Bu kiz sonradan hemşirelik okumaya başladi 3 tanede cocugu var buyugu universite okuyor kuçugude 4 cu sinifa gidiyor 

Bu kadin son zamanlarda surekli eşimi ariyor bilgisayar ogreniyor esimdr yardimci oluyor ilk başta baya destekledim helal olsun bu yasinda okuyor falan dedim

Ama artik iyice çileden çikmaya basladim kadin taksi lazim olsa eşimi ariyor bu sabah saat 10 gece saat 10 farketmoyor esime ulaşamasa beni ariyor bacim kardesim diyorlar bir birlerine ama sonuçta dinen de abla kardes degiller

Dul kadin eşinin tarafida baya tekinsiz tipler

Eşimin diyer dayisinin ogullari baya her işine kosturuyorlardi ama onlarda fazla ilgilenmiyorlar artik çunki kiz iyice artik her işini bunlara gorduruyor

En son dün olay patladi

Kizindan resim istemisler okul için oda yapamiyor tutturmus illada amcam gelsin yapsin

Ben annemlerdeydim esim bizi eve birakti kapidan donup o kadinin evine gitti surekli ariyormus kizim agliyor lutfen gel resimi çiz diye saat gecenin 12 sinde eve geldi eşim kiyameti kopardim

Bakin eşime guvenmedigimden degil ama koy yerinde yasiyoruz yarin sabah laf soz çikarsa yerin dibine girerim baya tekinsiz insanlar bide kizida sevmiyorum firsatçinin teki esimdr benle kavga etti nasil bir insansin falan dedi 

O kadin dul kalmis iste cocugu agliyormus yardim etmek sevaptir falan dedi

Ben tabi çildirdim çunki kadinlari her konuda desteklerim asla kotu kalpli degilimdir 

Işte siz abla kardes degilsiniz yarin bir gun benimde erkek kuzenim cagirsa gidip yardim etsem gece 12de gelsem beni ahlaksiz ilan edersiniz dedim

Bana dedi ki yerimde hangi erkek olsa sana uç dort tokat atip dişlerini kirmisti ama ben iyi bir insan oldugum için sabr ediyorum dedi

Ben o an delirdim kapi disari ettim bitti artik dedim

Eşim ben hakliyim diyor bende çok kirildim nasil duzeliriz bilmiyorum

Bu laflarindan sonra ona eş olamam wpda yazdim yuzunu gormek istemiyorum bitti diye oda tamam oyle olsun yazmis bu gun baktim ismimi degistirip "ev" yazmis

Bana akillica yol gosterin pişman olup surunsun istiyorum

O kadar kirildimki asla altta kalan bir insan degilim hakkimi sonuna kadar savunurum bu yuzden o laflari kendime yediremiyorum

50 Cevaplar

+3 oy
(1,864 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap

Eşinden  ziyade sen haklısın canım ,benim eşimde çocuğum ve benle gecirmesi gereken saati başka insanlara harcasa kiskanclik değil ama bizimkile vakit geçirmesini isterim haa kadını anlıyorum bak yanlız hastalık olur sağlık olur acil durum olur sevabına götürür eşin gider insanlığını yapar ,

ama resim çizmek içinde gitmesine gerek yok hani madem gidilecek ailecek gidin  ne gerek var yani ben eşini yanlış buldum , yanlız başına gitmesini ,bu durumda sizde ailesisiniz size vakit ayırmalı gidilecekse beraber gidilebilir 
(2,604 puan) tarafından
Hah işte hislerime tercuman olmuşsun resmen
Tamamen duşuncem bu yondeydi yemin ederim
Ama hakliyken haksiz oldum
tarafından
Kesinlikle katılıyorum ayrıca resım çizilecek ise cızdırecek kişi alır cocugınu kagını kalemını böyle böyle durum bır çayınızı içsek o ara da resım ısını halletsek diye kocanı da degıl senı aramalı uygunu budur bizim eve gel resım cız nedır bence asırı haklısın
(48,505 puan) tarafından
sanirsin adam ressam al kagidi kalemi kendin ciz bu yasta okuduguna göre onu da uydurursun. ayagina cagiriyo bide
-Reklam-
+5 oy
(446 puan) tarafından
Sen haklısın kim olsa kabul etmez çocukları da o kadar küçük değil bişey oldukça arasın ben asla kabul etmem 
(2,604 puan) tarafından
Evet inanki oglu baya buyumus kizi uni okuyor ama kadin genç erken evlenmis
Işte hakliyken haksiz duruma dustum
(446 puan) tarafından
Hiçte haksız duruma düşmedin dul kadın asla kocanı arayamaz boyu kadar çocukları var onu da araryıp rezil ederdim
+2 oy
(792 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın, madem gidecek senide yanında götürmeli. Esine ulaşamadığında seni aradığında, işimiz var musait olunca dönerim yaz anlasın. Yardimci olmak iyidir ama suyunu cikarmadan
(2,604 puan) tarafından
2 gun once aradi beni nerdesiniz falan dedi bende sehir disindayiz dedim ne zaman geliceksiniz kizim resim cizemiyor esin cizsin dicektim fln dedi bende esim disarida gelsin soylerim dedim telwfonu kapattim esim geldi tuvalete gitti bi baktim esimi ariyor yine ben açtim simdi geldi tuvalette dedim

Kadin ben kapatir kapatmaz ardindan hemen esimi ariyor yani sanki soylemiyecem aradigini
(792 puan) tarafından
Sinir oldum cidden. Birdaha aynı harekete denk gelirsen, esini aradığında al kapat telefonu suratına. Ne bu arsızlık ya.
(1,072 puan) tarafından
Valla böyle birseyle karsilassam net bozarım hayırdır bana söyledin ileticrmndedim hala neden arıyorsun diye
(792 puan) tarafından
Haddini bildiririm diye post acacagin günü bsabirsizlikla bekliyorum :)
(2,604 puan) tarafından
Insallah canim orumcek agimi orup bekleyecegim bakalim sonumuz ne olacak
+1 oy
(556 puan) tarafından
Ya çok değişik bir durum. Ne desem bilmiyorum 
(2,604 puan) tarafından
Malesef oyle
+1 oy
tarafından
Valla seni gazlamak istemem ama aynısı başıma gelse aynı tepkiyi veririm    ki eşim Allah'tan öyle bı insan değil dayısının dul.kizi evimize geldi yanak yanağa bile.opmedi toka yaptı yapsaydi ona bile.karsi çıkardım ne demek çocuğum agliyo agliyosa başkası gitsin dul.kadinjn evinde kocanın ne işi var tedbirini al ya bu deveyi gut yada bu diyardan git misali kendin bilirsin ama ben sadce kocamın değil kadının da ağzına scrdim 
(2,604 puan) tarafından
Kadinin kendisi ve ailesi o kadar çingene tiper ki gorsen benden uzak Allaha yakin olsunlar deyip kenara çekilirsin
Bide muhatap olmak istemiyorum yuz yuze geliyoruz surekli ama bu durumda sinirimi bozdu
Artik gorursemde mesafeli davranicam
Eşimide Allaha havale ettim
tarafından
Onun cingeneligi bana sökmez yırtarım valla sende çirkef ol saf durma
+1 oy
(4,924 puan) tarafından
Çok haklısın,yarın birgün kocanın da adı çıkmasa iyi, tamam arada yardım olur ama her dkda kocaninda ailesi var kendine göre,bu kadın senin kocanı çok kullanıyor belli,kocana söyle deki en sonunda senin adın bu kadınla çıkacak, evimize laf söz getirme çoluk çocuğumuz var, böyle devam edersen ben gidip kuzeninle kadın kadına konuşacağım diye,al karşına ciddi ciddi konus
(2,604 puan) tarafından
Aynisini soyledim bak kadinin kaynanasi evini gozluyor surekli sonunda iftira atacaklar
Ama yok adam beni kotu kalpli fesat ilan etti
Guya ben zalim bir insanimda bu merhametli
(4,924 puan) tarafından
Napacan biliyor musun,bu kadın kocanı yine aradığında sen aç telefonu illa sana denk gelir ,kadın gene kocanı cagirisa direk kadını tersle,bizi birdaha rahatsız etme kocamın da işi gücü çocuğu var ,bir daha kocami aramayacaksin diye, o zaman görsün gününü
(2,604 puan) tarafından
Inanki ailecek o kadar yakin ve dip dipelerki
Bide kizin babasi ve eşinin akrabalari tekinsiz korkunc insanlar
Ustume yururler aninda
Kizin kayinpederi birini bicaklamis zamaninda hamile bir kadini darp etmis o kadar zalim bir tip
Bende korkuyorum surekli evde tekim
(4,924 puan) tarafından
O zaman o kadını görünce muhatap olma arkanı dön,surat as, bir şekilde belli et ondan rahatsız olduğunu
(2,604 puan) tarafından
Oyle yapacagim kesinlikle
+1 oy
(82 puan) tarafından
Ben sana hak verdim.O kadına da yazıklar olsun kendi dul kaldı şimdi seni dul bırakacak.Terbiyesiz.Sen daha tartışmaya girme bence olan oldu.Şimdi eşinden karşılık beklemelisin.Gerçi senin dişini kırarım diyen hıyar gelse ne olur gelmese ne olur
(2,604 puan) tarafından
Asla haksiz oldugumu duşunmuyorum
Bu işin sonu ne olur bilmiyorum ama ilk adimi atan ben olmam asla
(82 puan) tarafından
Resmen hakliyken birden seni haksız çıkarmışlar.Allah yardımcın olsun ne diyim
(2,604 puan) tarafından
Amin canim :(
+1 oy
(343 puan) tarafından
kocan o saate kadar o evde durmakla hata etmis. haklisin. ayrica yalniz da gitmemesi gerekirdi kimsenin aklina suphe dusurmemeli bunlari dusunmesi gerekirdi. 
(2,604 puan) tarafından
Işte gelde anlat beni fesat dusunceli kotu kalpli bir insan ilan etti. Guya o kadin dul yardim etmek sevaptir çocuguda agliyormuş yazik
Ama gunduz olsa neysede gecenin 12 sinde eve gelmek nedir artik beynim durdu sinirden
0 oy
(442 puan) tarafından
Tamam kuzenidir dul kalmış zor durumda kalmış hepsine eyvallah. Ama her şeyin de bir yakışığı olur gece vakti resim çizdirmek için aramak nedir. Taksi için bile aramış bu kadar da olmaz yani. İnsan biraz düşünür bu adamın da karısı çocuğu var diye üstelik köy yerinde dedikodu çkkar hemen. bilmiyorum bana biraz sırtını eşinize yaslamış gibi geldi. Günahını almıyorum asla kötü bir niyeti olmasa da her şey dozunda kalmalı
(2,604 puan) tarafından
Ya ben ne eşime nede o kadina bir şey demiyorum
Esimi taniyorum bu konuda saf niyetlidir
Ama kadinin akrabalari tekinsiz yarin bir gun laf çikarsalar insanlarin yuzune bakamam eşim diye yanimda gezdiremem
Çunki aynisi bana olsa hemende ahlaksiz damgasi yerim
0 oy
(237 puan) tarafından
Fazla yorum yapmak istemiyorum ama seni haklı buldum
(2,604 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Yo gayet haklısın. Yani karşıdaki kadının da düşünmesi lazım bu durumu kuzense kuzen sonuçta evli barkli karısı rahatsız olur mu olmaz mı düşünmeli ama ilgi alaka hoşuna gitmiş gibi duruyor.. yani gece vakti felan resim için aramak çok saçma 
(2,604 puan) tarafından
Kizi agliyormus amcam gelmedi diye
Ama gecenin 12 sinde geldi eşim
Bende haliyle sinirden yukseldim baya
Hakli oldugumu dusunuyorum
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Allahtan aradığını bulmuş gibi hemen kabul etmiş bence hislerinde haklısın
(2,604 puan) tarafından
Ne hali varsa gorsun insallah pisman olup ayaklarima kapanicak
0 oy
(487 puan) tarafından
Ne diyeceğimi şasrdim haklsnz bide bilirim köy yeri laf söz hemen dolaşır bı yerde biniş olsa ki eşim kolay kolay heryere giden değil ara musaitkerimi gidelim yada git bak kim var ona göre mesle bizm komşunun evini boyicakti eşi evde yontu kadın 2 koca oglu vardı gene eşim git bak yada beraber gidelim sonuçta komsuyuz ama ben öyle rahat değilim benim ailem akrabam dahi olsa kendi ailesi eşim eşleriyle yüz yuze gelmez başı eğik konuşur bı ara bı gelinlerin sordum ne bilim bana nasl kizdi dedim sonuçta ayreten gene arbanız o yüzden dedim  bana demedgini bırakmadı Akrbam die labalimi olim onalrin gelinler patavatsız eşim diyor hiç gidesim gelmiyor saygı sevgi yok üslup yok şahsen eşim olsaydı bensiz gitmezdi ve ki hiç gitmezdi kardeşleri var derdi dul kadın derdi evet merhametli çok ama öyle gidip gelmek olmazdı bence eşinizle konuşun yada ailesiyle sonuçta çoluk çocuğun var böyle lafalr cocukakrida etkiler kadının abi kardes vs yokmu nie  benim daymin eşi vardı rahmetli 2 çocukla teyze kizmi yania giturdu evinde yol kenarı el alem laf etmesin bı yere çıkmazdı milet laf söz eder hepside akrabaydi öldüğünde herkes parmakla anıp rahmet ederdi nasl bı kadnin o yolun üstünde bir gün o kadni gormezdik derlerdi çok genç yastda dul kaldı 
(2,604 puan) tarafından
Benimde kizdigim konu bu zaten o kadar akrabasi var bi tek eşim varmis gibi her işine çagiriyor
Eşimde diyorki benim iş yerim taksicilere yakin oldugu için herkes arar zaten oda aramiş ne var
O benim kardesim gibidir sen fesatsin
Ama dinende uygun olmadigini biliyorum
Zaten insallah laf soz olurda eşim gununu gorur
(487 puan) tarafından
İşte her erkek bir değil dul die merhamet ediyor sanıyor ama yarın öbür gün kim ne der düşünmez ve herşeyden eşi ve eşinin kizkanmasi en doğal sen bı akrbanla briyle samimi olsan neder senide anllamak lazm tam çocuklar yetimdir madii açıda arda bir birşey karşılar ama gerisi fazla bunu önce kdanin düşünmesi lazm onunda koca tarafi var ne düşünür dmesi lazm  umarım ortak yolu bulrsunuz eşinle ne diyim
0 oy
(430 puan) tarafından
Eşin hatasını kabul edip size dönecektir. 
(2,604 puan) tarafından
Insallah canim bi donsunde baksin bakalim ben eski benmiyim
0 oy
(224 puan) tarafından
Ne demek ya başkası olsa ağzına vurup dişlerini kırdıydı noldu neye sinirlendin de bunu diyorsun ortada yanlış birşeyler mi oluyor da bu kadar hayal edip sinirlendi pislik defolsun 
(2,604 puan) tarafından
Aralarinda bir şey yok eminim o konuda
Zaten bir şey olsa kiyamet kopar boşaniriz
Ben oyle bir şey ima ettigim için bozulmus beyefendi guya bu kadin dul 3 cocuklu ben o kadar merhametsizim ki eşim yardim etmesin istiyorum
Ama gorucek gununu
0 oy
(10,458 puan) tarafından
Çok haklısın çok yanlış bişey bence cnm hakkında hayırlısı olsun inşAllah
(2,604 puan) tarafından
Amin insallah canim
0 oy
(9,503 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın. Çık annenin evine git bir süre orda kal aklı başına gelsin. Onun olduğu evde durarak ona ders veremezsin burnunun sürtmesi için evden uzaklaşman şart 
(2,604 puan) tarafından
Malesef annem bosandi ve anaannemle yasiyor oda çocuklarima tahammul edemiyor
Zaten bi kaç gun sonrasini bekliyirum surekli gezicem evde durmiycam
0 oy
(26 puan) tarafından
Yani kuzeni olacak kadın da ne kadar küçük olursa olsun yalnız başına evine erkek almaması gerektiğini bilmesi lazım. Ha çocuk çok mu tutturmuş ailecek gidin siz de evine. Misal yani. Neden eşiniz tek başına gidiyor ki. Valla etraf o kadar pislik dolu ki en yakınınızdan da gelir kötülük yakın olmayanınızdan da. Ben de hiç masum bulmadım. Yani kadına sahip çıkacak ilk kişi eşiniz değil ki. Dayısı yengesi napıyorlar? 
(2,604 puan) tarafından
Işte meselede bu zaten o kadar akraba eş dost var
Eşimde diyorki çevrede resim çizme yetenegi olan yok ama konu sadece resim degil gece 12 de eve gelmesi surekli zirt pirt her olayda kadinin aramasi
Bide açmayincada surekli.ariyor
(26 puan) tarafından
Pehh eşiniz bahaneler üretmeye başlamış bile. Siz de bir erkeğe vicdanlı yaklaşsanız eşiniz de sizin gibi düşünür emin olun buna. Erkekler kadınların nazik veya samimi davranmasını “bana açık kapı bırakıyor“ olarak anlıyorlar çünkü. Kendilerinden biliyorlar işi yani. Eşinize değeceğini düşünüyorsanız yılanın başını baştan ezin bence. Yani irtibatlarını bi şekilde “kötü kadın” yaftası yemeden kopartın yoksa haketmediğiniz şeyler yaşadığınızla kalırsınız. Allah yardımcınız olsun.
(2,604 puan) tarafından
Valla ben kinli bi insanim malesef hele hakliysam olurumde ilk adimi atmam
Hatasini anlarsa barisirim
Yok eger anlamazsa kapi orda ceketini alir gider kime yardim ederse eder
Çok uzgunum ama gururumu ayaklar altina almam
:(
(26 puan) tarafından
Çizginizi bozmayın o zaman  Haklı durumdayken özür dileyecek değilsiniz. İnşallah anlar hatasını.
(2,604 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Bende az çok yaşadıysam şu hayatı o işin rengi yarım birgün değişir. Çoktan fazla haklısın. Eşim yapsa bunu düşünemiyorum ikisine de neler yaparım. 
(2,604 puan) tarafından
Eşimden yana şuphem yok ama kadinin ailesi fesat ve tekinsiz tipler laf çikarirlarsa kimse eşime inanmaz
Bende esimi kocam diye yanimda gezdiremem
(1,886 puan) tarafından
Valla ben asla erkek milletine güven/em. Malesef ki hemcinslerime de öyle. Şeytan bu heryerde. Eşin çok gitmek istiyorsa sizi de götürsün. Gece yarısı köy diyorsun Valla bizim köy olsa onu topa koyarlar.
0 oy
(939 puan) tarafından
SonunA kadar haklısın canım bu devir kötü devir dul bi kadının evine gitmek büyük saçmalık cildirir insan 

Abi kardeş olayı kalmadı artık eskidenmisti o gececekler o işleri bugün resim için cagirir yarın baştan çıkarmak için kimse kusura bakmasın benim kocamda gitse sicarim ağzına iyi bende erkek akrabami cagiriyim eve ne iyi ondan sonra adım çıkar o....... 
(2,604 puan) tarafından
Bende aynen oyle dedim ben aynisini yapsam ahlaksiz damgasi yerim
Yok o erkekmiste ben kadinmisim bana olmzmis
Bana sokmez bu laflar tamam esimi taniyorum biliyorum
Ama kadinin ailesi çok kotu tipler yarin bir gun laf çikarirlar biliyorum
(939 puan) tarafından
Valla erkeklere de fazla guvenmeyeceksin canım
Erkeklere gelince hersey serbest zaten bi de kendilerini farklı görüyorlar ya anlamiyorum
(2,604 puan) tarafından
Ben babama bile guvenmem asla
Zaten gizlice gozlemleyip emin olarak açtim bu postu
Kadin firsatcinin teki
Esimde okuz bir seyden anlamayan cahil

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 258 göst.
23 Haziran 2021 Aile kategorisinde Adamasaliii (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 471 göst.
0 oy