0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (767 puan) tarafından
Kızım 19 aylık gecen ay 8-9 kiloydu şuan bilmiyorum.çok hareketli yemeğini fln güzel yer ayriyeten zayıf diye doktora götürdüm kan tahlili fln güzel çıktı konuşması diş çıkması, tuvalet yapması fln iyi dedi doktor sadece kilo problemimiz var onun için de özel mama yazdı her gün 2 şişe içiriyorum görünüşü zayıf evet ona bir şey demiyor ama gerçekten de çok hareketli yerinde 1 dk durmaz dün kaynanamgile geldik eşimle kaynanam bacağından ameliyat olmuştu evli görümcem de var o cumartesi günü gidecem 1 hafta da sen baksan dedi bende olur bakarım dedim . dün kaynanamın bacısıyla abisi geldi geçmiş olsuna. görümcemin oğlu var 8-9 aylık fln kilolu onu baya övüyorlar işte kilolu fln diye kaynanamın abisinin de torunu var o da kiloluymuş işte fln mama yediriyor fln diyordu ve ben kızımın egzaması vardı 7-8 aylığa kadar kundakliydi sadece emiyordu bana o sırada bile memeyi bırak dediler ama ben bırakmadım depremde başka ilçeye gitmiştik orda çaresini bulduk hastalığın 12-13 aylıkken geçti egzaması komple bende ondan sonra zaten ek gıdaya geçtim çünkü belirli bir hastalığını bulamıyorlardi kaç defa kan aldılar alerjisi fln var mı diye bir şey çıkmıyordu ama sürekli ilerliyordu egzaması dünde kaynanam eşimle biz geldik oturduk hemen bana ben biraz iyileşiyim defneyi bir hastaneye götürecem dedi eşimde niye kızımın sağlığı gayet yerinde dedi kaynanam sende küçükken bilgisayar TV çok izlerdin gerileme vardı belki kızda da vardır dedi ama daha çocuğa ben sadece yemek yedirirken açıyorum telefonu onun haricinde açmıyorum bile birde daha 19 aylık çocuktan ne bekliyorlar anlamıyorum daha dün geldim ama 2-3 hafta nasıl dayanacam bilmiyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(731 puan) tarafından
Ayyy nedir bu milletin kilolu çocuk sevdası yaa sağlıklı olsun da kilosuna ne demeye bu kadar merak salarlar seninki ler bişey mi benim oğlum 2 yaşında yeni bir de kızım oldu solunum sorunu olduğu için küveze alındı süt sağıp yolluyor dum hastaneye kaynanam gelmiş oğlunu emzir sütün çekilmesin diyor sütten kestiğim 2 yaşındaki oğlumu emzirecekmişim ilk 3 gün gelen süt kıymetli olduğu için elinden geldiği kadar sağ 1 damla 1 damla demişlerdi hemşireler Allah akıl fikir versin çok boş konuşuyor lar 
(767 puan) tarafından
Valla öyle din açısından 2 yaş 10 günlükken bırakması lazımmış bunu görümcem bile söyledi yüzüne ama anlamıyor hatta görümcem de çocuğunu uyku arasında emzirebiliyor yoksa emmiyor çocuk ona da süt ver diyor market yada inek sütü görümcem de daha küçük hemi de beni bırakır diyor
-Reklam-
0 oy
(963 puan) tarafından
Biz annesi babası olarak yeterince düşünüyoruz saol anne de tıka lafı ağzına. Gerek duymuyoruz sen rahatına bak de gec
(767 puan) tarafından
Diyemiyorum ama eşime söylerim zaten hastane işini yanında söyledi eşim yok dedi direk
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Sütü bırak derse niye anne sen mi icicen kalan sütü de şu bebeleri bı rahat bıraksalar iyi olur madem oglunda gerileme varmış kendi cocuguna düzgün bakaymista gerilemeseymis çok biliyosa herkes kendi cocuguna baksın ben kendiminkiyle ilgileniyorum de ay herşeye de bı burunlarını sokmayiversinler
(767 puan) tarafından
Öyle diyemiyorum ama eşime söylerim hasta olmuştuk doktora gittik doktor emiyor mu dedi eşimin yanında evet dedim tmm en sağlıklı besini o zaten ne ilac icireceksiniz bol bol emsin dedi
0 oy
(4,240 puan) tarafından
Yazinin icerigini tam  okumadim ama  14 aydan sinra zaten meme diyurmaz kilo aldirmaz kahve gibi icer bebek yan besin olarak .17 aydan sinra bagimlilik gelisiyor ve gereksiz yere emiyor cocukzirt birt zirt birt meme istiyor ve asla ek gida kabul etmio dakka basi meme istiyordu kzim .22 aylik kestim gunde tek ogun corba yerdi. O da kemefen firsat buldugumuz an hemen tikardim agzina. Oglana hamile kalir kalmaz emzirmekten kesip kurtulacagim ayi hesap ettim daha hamileykenden planlamistim kafamda 16 aylikken kesmek istiyordum. Ama tatildi oydu buydu rahat edeyim diye 17 bucuk aya sarkti. Daha fazla gec kalmadan kurtuldum bu illetten. 17 18 19 ayda kesip kurtulmak gerek bu durumdan
(767 puan) tarafından
Kızım ek gıdayı da güzel yiyor mamasını da emmesi de sadece gece gündüz en fazla 2 defa içer o da beni zorlarsa öyle veriyorum

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 478 göst.
7 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 189 göst.
14 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (764 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 1Elisa1defne (80 puan) tarafından soruldu

381,004 soru

11,406,657 cevap