0 oy
389 göst.
Aile kategorisinde (268 puan) tarafından
Kızlar. Önceki postlara bakabilirsiniz. Kayın validem ağır hasta. 2 poşet ilaç kullanıyor oksijen makinasına bağlı. Görümcemler bize bırakmıştı geçen hafta bu 2-3 gündür özellikle bugün aşırı kötü kadın. Ölüm döşeğinde desem yeri. Yemek yemiyor içmiyor ne istiyorsun yapayım diyorum canım bise istemiyor diyor. Yemek yapıyorum koyuyorum önüne iki çatal alıp daha yemiyor. Acaba diyorum güzel mi değil hayır tadı da güzel. Eşime de soruyorum guzel diyor. İki gündür eşimle düzgün sohbet muhabbet edemiyoruz. Dün gece yatıyoruz öptü beni iyi geceler dedi. Telefondan face de takılıyor. Bende bana sarilmayacak misin dedim 40 tane derdim var ne diyosun dedi. Bende tekrar öptüm sırtımı döndüm yattım. Sonra o tarafta rahat edemedim ona doğru döndüm dedim sırtını dön niye dedi ışık gözümü aliyo dedim o da kapattı telefonu yattı. Bugün öğlen eve geldi iş yogunlugu telefon geliyor sürekli vs hiç konuşamadık. Annesinin yanina da düzgün gidemedi zaten. Akşam oldu gelir gelmez ne çocuk (5 aylık)ne ben hemen annesinin yanına gitti kardeşlerini aradi görüntülü konuşmaya başladılar. Bende tek başıma mutfakta yemek yedim. Sonra mutfağı topla çocuğu banyo yapyir çay koy vs surekli kaynanama soruyorum ne istiyorsun getireyim yok bişe istemiyorum. Makinası da çok gürültülü çalışıyor gündüz duramıyorum zaten. Çocuğu da yatak o. Uyutuyorum. Aşırı ses yapıyor makina ve benim başım ağrıyor. Yalan yok yanında da fazla oturamiyotum. Zaten sürekli bı uyku halinde oturdugu yerden hemen kafası düser. Neyse. Şimdi eşim geldi yastığını aldı ben annemle yatacam WC gidemiyot kadın yardıma ihtiyacı olursa yardım edecem dedi ve gitti. Ne yapayım ben ? Eşim benden soğuyor mu acaba. Halbuki annesi ne isterse yapıyorum. Tüm gün ilgileniyorum yemek yapıyorum koyuyorum önüne. Diyorum banyo yaptırayım anne yok diyor. 1 haftayı geçti bende kaliyot ama hiç banyo yapmadı. Diyorum yaptırım yok diyor. Halim yok diyor. Ne yapayım brn bana bir fikir verin kafam allak bullak 

8 Cevaplar

+2 oy
(1,598 puan) tarafından
Annesi o haldeyken sana ilgi göstermiyor oluşunu normal karşıladım ben. Kendin diyorsun kadın ölüm döşeğinde diye
-Reklam-
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Sogumayla alakası olduğunu sanmıyorum. Adamın gerçekten kafasında neler vardır 
(268 puan) tarafından
Bende öyle diyorum içimden ama ne bilim. Bazen kendimi onun yerine koyuyorum. Bende öyle yapardım diyorum. Az önce konuştuk her hafta çağıran doktor 3 ay sonra gelin demiş. Daha ümidi kesmişler dedi doktorlar. Bir daha kötüleşirse bana getirmeyin de demiş. Gün sayıyor yani. Yemeden icmeden de kesildi. İnşallah elden ayaktan düşmez. Ya neden bilmiyorum. içimde iyle bir his var. Sanki ölüm için ramazan ayini bekler gibi bı his var içimde. Hislsrimde de yanılmam. Ama kız kaynanam falan ama insan üzülüyor ya. Kaynanalar sevilmez ya. Eşimle de kavga ederdik o geldi mi. Artık üzülüyorum.
0 oy
(37 puan) tarafından
Bence kendi kendine kuruntu yapıyosun tatlım. Esinin annesinin yaninda yatmak istemesi bence gayet normal,kendin diyosun resmen ölüm döşeginde gibi diye. Bence takma kafana eşinide darlama 
(268 puan) tarafından
Yok darlamiyorim ama ne bilim bı de regl donemindeyim. Duygulqrim karman corman. Kanamam da çok olur benim bekarken de öyleydi. 3 gün anam ağlar. Oğlumun bezlerini kullanıyorum o bile yetişmiyor artik.
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Ben annesi hastayken bu halde olmanıza şaşırmadım canım normal mesela kardeşim kalp hastası benim arada kontrolü oluyor o bile kötü bişey densin kafam yerinde olmuyor eşimle yatasim kalkasim sohbet ederdik gelmiyor kendime kapaniyorum aynı eşin gibi zamanla düzelir ben olsam sikmam üstüne gitmem bunaltma biraz kendi halinde kalsın canım üzerine alınma kaynanana üzüldüm Allah şifa versin ne hastası 
(268 puan) tarafından
Ne ararsan var kadında. Çoklu organ yetmezliği diyebilirim.
(1,573 puan) tarafından
Anladım canım Allah şifa versin dediğim gibi alınma eşine eminim kayın validen saglina kavuşunca yada Allah korusun ölse bile sonunda sana sarılacak tüm kalbiyle çünkü sen baktın yardım ettin bu süreçte yanında oldun onun için bu yeterli olacaktır ama devamlı bu şekilde darlarsan olmaz benim düşüncem bu
0 oy
(3,443 puan) tarafından
Sakin olun. Telaş yapacak bişey yok. Kıyas yapacak bişey de yok. Evet hastaya bakmak zordur ama bu sınavdan zaferle çıkmaya bakın. Tam doğru hatırlayamasam da anne babası yanında yaşlanıp da cennete giremeyene hayret ederim diyor hadiste. Eşiniz de annesinim bakımında yardımcı oluyor. Onun ızdırabını düşünebiliyor musunuz? Gece yatarken annesi ölebilir yan odada. Erkek çocuğu-anne bağı çok başka. Eminim bağıra bağıra ağlayıp annesi ölmesin diye her şeyi yapmaya hazırdır ama işe gidip geliyor, duygularını bastırıyor... 

Sizi sevmemesi, soğuması vs hiçbir alakası yok. Aksine annesine iyi bakan herkesi daha çok sevip sayacaktır. 

Kendi anneniz de olabilirdi. Veya evlatlarınızın evinde oksijen makinesine bağlı yattığınızı düşünün. 

Rabbim hayırlısını versin. Eşinize şu süreçte biraz destek olun. Özel ilgi konusunda biraz fedakarlık gösterin. 
(268 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Allah razı olsun ♥️
(3,443 puan) tarafından
Cümlemizden.
Bazen hayat bize böyle açık net mesajlar yollar.
Siz o hastaya allah rızası için bakacaksınız, evlatlarınız da size öyle vefakâr olacaklar inşallah. Huzur dolsun yüreğiniz.
(268 puan) tarafından
Amin inşallah. Bana da ona da çok zor. Biliyorum. Ben 5 aylık bebeğim ev yemek çamaşır k.validem çok yoruluyorum. Bı de ayıptır demesi kaynanam aşırı dağınık bir kadın her yerde poşet poset eteğini çıkarır salonun ortasına koyar vs. Yoruluyorum da ortalığı toplamaktan.
(3,443 puan) tarafından
Hastaya da hastaya bakmak da çok çok çok zor gerçekten.
Yaşlılık zaten para verseler yapılacak iş değil.
Rabbim kimseye muhtaç eylemeden yaşlanmayı nasip etsin.
(268 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(371 puan) tarafından
Bu kadar kafana takma benim de annem engelli bazen insan karşısındakine ilgi göstermek istemiyor kafasında bintane soru işareti oluyor eşin kim bilir neler düşünüyor kafa dagitmak için üç beş dk telefonla oynayabilir normal belki korkuları var annesi yatalak kalabilir hep sizde kalabilir ölebilir sense bikac gün ilgi göstermedi diye triplere giriyorsun bu senlik bir durum değil 
(268 puan) tarafından
Evet haklsiniz. Ama bende çok korkuyorum kadına birşey olacak diye. Eşim hep der önce annem sonra ailem( ben ve çocuk) gelir. Triplere girip eşime de kötü davranmiyorum. Nromal davranıyorum. Ama ne bilim o uzulunce bende üzülüyorum. Kadınıj durumu içler acısı zaten.  Kızı desen afedersin şeyine takmıyor... Eşim annrsini gösteriyor görümcem de oğlanı göster diye tutturuyor. Yani annen durumu iyi değil. Afedersin bı tarafinfan nefes alıyor ama hiç umrunda değil kızının.
(371 puan) tarafından
Üstüne kalmasın kadın diye yol yapıyor gorumcen canım yani yarın birgün diycek ki ben bakamam Rabbim elden ayaktan düşürmesin bak benim annem yatalak ve o kadar zor ki kendim 23 haftalık hamileyim kardeşimin biri uzakta eşi polis uzaktan uzağa boş boş konuşur birkaç kere tak etti dedim gitmeseydin o kadar uzağa baksaydin öbürü de durdu durdu benim hamile kaldığım sene kpss girme aşki tutuştu nerdeyse kendi çocuğuna bile baktiracak ama ben bu halimle anneme bakıyorum affedersin ama altını bezliyorum yetmiyor yataktan kayıyor pozisyon veriyorum her gün sabah 6 da altını değiştiriyorum  günde 4 kere oluyor 3 yaşında bir çocuğum var tek avantajim eşim burda kalmama bişey demiyor uzakta çalışıyor çünkü evde tek kalmamdansa burda kalmam onun işine geliyor yani anliycan Rabbim yardım etsin hastaya bakmak çok zor eşine bakma yarın annesine bişey olsa biraz rahatlar o sorumluluktan dolayı şuan sana uzak sen bakmak istemezsen diye kendi kızı bile elini çekmiş dediğine göre inan insan annesi vefat etsin diye gözüne bakar mı bazen o kadar bunaliyorum ki Allah biliyor Rabbim iki iyilikten birini nasip et diyorum çünkü çok zor
(268 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Bazen bende diyorum Allah'ım cektirmesin ölecekse hayırlısıyla ölsun diyorum ama biylr dediğim için de vicdan yapıyorum bjlmiyorum ya çok zor bir durum. Zor olunca duygur düşünceler de birbirinr giriyor.
0 oy
(316 puan) tarafından
Çok normal annesini kaybetme korkusu var belki de son zamanları sizin daha anlayışlı olmanız ve destek olmanız lazım.
(268 puan) tarafından
Haklısınız ♥️♥️
0 oy
(749 puan) tarafından
Annem kanserdi ve uzaktaydı. Hamileydim 8 aylık gidemedim doğu görevindeydik. 9 ay sonra da annem vefat etti. O kadar kötü bir psikolojideydim ki eşim çekti Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 471 göst.
24 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,146 göst.
0 oy
26 cevap 855 göst.
0 oy
4 cevap 538 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Kilci Emine (7 puan) tarafından soruldu

381,466 soru