0 oy
53 göst.
Diğer kategorisinde (326 puan) tarafından
Kızlar bebem 3 aylık dün gece hiç uyanmadi gecede emzirmedim haliyle sabah kalktigimda goguslerim cokk doluydu ve agri vardi hemen ikisinide sagdim. Ama sag gogsumun kenarinda bi agri kaldi ve kizariklik var. 1 gecede gogus hic bosalmadiysa mastit ola bilirmiki? 

5 Cevaplar

+1 oy
(877 puan) tarafından
Mastit mi bilmiyorum da çoğu gece emmek için uyanmaz benim bebekte 3 aylik göğüslerim dolar ağrır emzirince gider ama öyle kızarıklık fln da olmaz 
-Reklam-
+1 oy
(2,235 puan) tarafından
Ben genelde böyle durumda gogusumun ucuna bir bardak koyuyorum sıcak suyu şişeye koyup göğsüme pansuman yapar gibi az az bastiriyorum sıcak çok yakmayacak şekilde yapıyorum o damardaki biriken süt bardağa akiyo bosuna gitmesin diye biriktirip öyle veriyorum bebeğe canm net faydasıni görürsün 
+1 oy
(187 puan) tarafından
Evet oluyo canım benim oldu allahim çok zordu tam 10 gün çektim o acıyı 
+1 oy
(15,039 puan) tarafından
Süt topagi gibi duruyo. Bol bol o göğsünü emzir. Çocuk emdikçe açılır. Ama çok emmesi lazım. Uzun zaman o halde kalırsa.mastit olur. Bende çok olurdu süt topagi. Mesela o göğsünü emzirmeden önce iyice sağ sonra bebiş emsin. Öyle daha iyi açılır..bebekler pompadan daha güçlü cekiyolar
0 oy
(522 puan) tarafından
Evet olabilir bende de olmuştu. İlerlemeden sağ bol bol emzir o göğsünü. Sıcak suda masaj yap lahana hasla göğsüne koy. İlerlemesin. Yoksa gerçekten çok acı verici
(522 puan) tarafından
2 gün sonra geçti ama ben boş durmadım yani. Eşim sagolsun baya yardımcı oldu. Sıcak duşa girdim orada süt sağma makinası ile önce sağdım. Eşim okve msaj yaptı ardından sağdı 2 gün böyle devam ettik. Birde annem lahana koydu sıcak üzerine 1 gece beklettim sabah kalktığımda baya yumusamisti. Az pişmiş yağlı hamurunda faydası var
(326 puan) tarafından
Lahana nasil yapiliyor sicak suya salıp çıkarib gogusemi koyuluyor?
(522 puan) tarafından
Sıcak suda haşlayıp canım yumuşasın ılıkkende göğsünün üzerine koy
(326 puan) tarafından
Tamam canim sagolasin yaptım uyuycam böylede, akşama dogru ateşimde oldu( insaAllah gecer
(522 puan) tarafından
Mastitten dolayı canım. İnsaAllah geçer. Elinden geldiği kadar boşaltmaya sağmaya çalış. Allah kolaylık versin çok kötü gerçekten mastit.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 175 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
0 oy
4 cevap 449 göst.
19 Ocak 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acelya nın annesii (247 puan) tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...