0 oy
306 göst.
Aile kategorisinde (790 puan) tarafından
Ben 35+4 haftalık ilk bebeğime hamileyim 28. Hafta hamilelik şekeri teşhisi konuldu devlet takipliydim doktor başta herşeyi göze almıştı ama gebelik şekeri ve hastanenin küçük olmasıyla doktor geçen hafta artık ben takip edemem diyip kendine hastane bul dedi benimde 500 bin tl birikmişimiz vardı devlette doğurucam doğum parasıylada kızıma ileride oda yaparım felan diyordum kendi kendime eşimde özelde doğumu helede izmir gibi bir yerde doğumu uygun fiyatlı sanıyordu bana sürekli kızıyordu özelde doğum yaptır felan diye biliyorum ama huyunu bir yandan hastane hastane fiyat öğreniyorum eşiminde huyu çok sabırsızdır birşeylere pek vakit ayırmak istemez bazen beni devlet hastanesinin bahçesine atar işe giderdi benim çalışmam lazım diyip ha bu arada öyle fabrikada zaruri şartlarda çalışan bir adam değil bir patronun  yanında araba tamiri yapıyor usta ama pek insanıda dinlemez bildiğini okur bende hep özeli geciktirdim birde benim sözüme karşılık arkadaşlarının sözü hep üstündür biri detaylı para tuzağı demiş gitmek istemedi gelelim bugüne bu geçenlerde bana sormadan 500 bin tl yi görümceme vermiş ev alırken destek olsun diye dünde görümcem işi düşmüş yine dedim kardeşine söyle egede doğum yapıcam nakit paraya ihtiyacım var paranın bir kısmını hazır etsin dedim kavga ettik ben borç para istemem diye dedim borç değil kendi paramı istiyorum diye bu gitmiş görümceme anlatmış hanımı bmyle böylemettiler diye görümcem geldi dün işte ege ünide profesöre para yedirme özele götürelim diye iyi dedim bugün bir özel doktordan fiyat almaya gittik 30 bin doktor alıyormuş 25 bin hastane alıyormuş eşim 55 bin tl doğum parasını duyunca küçük çaplı şok geçirdi nasıl bu fiyat olur bir doğum diye  şimdi ölmek istiyorum bu fiyat ne böyle diyor dedim bana ben konuşurken dinlemedin bir yerinden girdi bir yerinden çıktı diye dua et ilk başta tutturmadım özel hastane özel hastane diye eşim şimdi bunalımda evden gitti  parada yok  bende gülüyom derdimize

7 Cevaplar

+2 oy
(13,089 puan) tarafından
Hikayenin komikliğinden çok birikmiş parayı örümceğe vermesine sinir halindeyim ben 
-Reklam-
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Kız çok uzun yazmışsın bide orucum okuyamadım:Ddd
(2,977 puan) tarafından
Esi 500 bin TL birikmisi gorumceye vermiş kadin doğum yapacak seker hastası olduğu için devlet kabul etmemiş özelde 55 bin istemiş kocasi özelde doğur diye tutturuyormus ama bu parayı duyunca şok geçirmiş kadin simdi özelde doğuracak ama kocası gorumceden borç istemek istemiyorm demiş halbuki 500 bin borcu var
(4,176 puan) tarafından
Ben okudum tamamen esinin ma.alligi:) kusurabakma post sahibi arkadas:)  kicinizi sika sika biriktirip. Ozelde Doktora gtmeye bile kendine hak girmeyip biriktirdgin parani kocan elaleme dagitirsa o bunalimi haketmistir.
(7,951 puan) tarafından
Maşallah size kizceler iyi okumuşsunuz gerçekten:D
(4,176 puan) tarafından
Basim catlio. Birazdan bi 30 dk spor yapcam yag yakiminin zirve yaptigi saat . Ozamana kadar guc topluyorum:)
(2,977 puan) tarafından
Zaman geçsin diye okudum ;))
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Yuh yaa sana sormadan para mı verilir. Senin yerinde başka biri olsa özel de doğum yapcam diye darlardi şimdi bu olay eşine büyük bir ders olur umarım. 
0 oy
(792 puan) tarafından
Okudum pişmanim komik değil okumayın:))
(1,215 puan) tarafından
Ahahha katılıyorum:))
0 oy
(2,977 puan) tarafından
Başka şehire devlete git yinede özele o parayı verme derim kocanı da bi nöroloji gotur
(790 puan) tarafından
Gmtürmez eşim özelde bile saati herşeyi belli olmasına rağmen mırın kırın eder normalde gideceğim hastane eve 10 dk mesafedeydi annemle taksi tutar giderim diyordum
0 oy
(273 puan) tarafından
Ya eşin görümcene çokmu düşkün çokmu sever 500 bin altın yapsan artar euro yapsan artar hassasiyetin yoksa faize koysan artar araba alsan artar hertürlü duduğu yerde ama görümcende hep 500 bin olarak kalıcak tam çıldırmalık bi durum ben olsam halime gülmem o adamı parçalarım sonrada kalkıp senin doğumun için 55 bini çok görsün zaten kardeşine verdiği için zararda dönsün önce onları hesaplasın bi
(790 puan) tarafından
Altındı zaten bileziklerim dolarım eurom vardı ocak ayındaki değeri 500 bin tl idi
(273 puan) tarafından
Ee geri borcunu nasıl ödeyecek altın şeklindemi tl şeklindemi
(790 puan) tarafından
Nasıl aldıysa  şekilde ödeyecekmiş 30 bin tl 30 bin tl  kadın çalışıyor ama işi düşmedikçe eşimi arayıp sormaz güya eşimi çok seviyorlar ama en ufak birşeyde mırın kırın ediyorlar yine hatta hamilelikte nasıl geldi hastaneye özele götürelim dedi şaşırdım
(273 puan) tarafından
Yuh 500 aldı ama sizin elinizdeki kalsaydı şuan 500ün üstündeydi evinin barkının rızkını nasıl veriyor öyle sen özelde yaptır herşeyini laf derse önce ettigin zarara bak de valla senin adına ben sinir oldum büyük zarar
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Gecekten pes ya eşine düşünsün şimdi kara kara 
(790 puan) tarafından
Görümce şimdi hastane ayarlıyor hani para hazır endişe etmesin abim diypr dedim kardeşin ölmek istiyorum ben verdiğim o parayı harcatmam ben nasıl verdiysem öyle istiyorum fekan diyor dedim bide beni değilde başkasını dinlemeyi çok sever ben çocuğa o parayla oda döşerim yada ihtiyacı için ileriye para koyarız derdim hep dedim şimdi bunalımda dedim ya diyor parayı niye sprun ediyor diyor dedim ben değil kendisi ben sadece haberi olsun çat kapı hadi para ver demeyelim dedim kavga etti benle dün dedim onada dün demişki ben özel sağlık sigortası yaptırcaktım istemedi şimdi dünyanın parasını ödicem diyormui
(1,659 puan) tarafından
Eşin gerçekten garip 55 bin tamam fazla miktar ama öyle ölmek istiyorum bilemem ne bu kadar sorun edip darlancak kadarda değil böyle yapan adama gecekten acibademde dogurcam desen heralde kaçıp saklancak bir şekilde dogursun ortaya çıkarım nasılsa diye ama özel sağlık sigortası yaptırın doğum sonrasında da 6 yaşına kadar bebekle bir sigorta ediliyorsun oona gore fiyat çıkıyor ben senelerdir kullanıyorum doğumda 15 TL ödeyip çıktım haylada daha bilmem doğumum kaç paraydi sezeryan olmuştum bide

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 831 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
+2 oy
27 cevap 616 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Susambebek (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 731 göst.
+1 oy
67 cevap 850 göst.

380,028 soru