0 oy
521 göst.
Aile kategorisinde (1,206 puan) tarafından

İyi geceler herkese.  Öncelikle Hayırlı ramazanlar.

Daha önce tanismadiginiz bir yere iftara cagrildik. Eşim tanıyor ama ben daha önce hiç görmedim gitmeyelim dedim anlamıyor. Bu arada bizden başka birileri de olacak muhtemelen onları eşimde tanımıyor. Sırf gitmeyelim dedim diye kavga çıkardı. Şimdi mecbur olayı daha da büyütmemek adına gidicem ama çok kararsız kaldım giderken ne goturmeliyim yada davet etmelimiyim  böyle bir durumla karşılaştınız mi daha önce 

10 Cevaplar

0 oy
(2,006 puan) tarafından
evet cnm gittim bi tatli alip goturebilirsn en azidan esin icin git tatsizlik cikmasina degmez yani bana gore sen gidiyorsn çağırmak zorundada kalırım tabi kafa dengim insanlar ise isinmasam cagirmam mesafemi korurum
(1,206 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm duruma göre çağırırım belki diye ama kendimi böyle zoraki durumlarda gerçekten kötü hissediyorum
(2,006 puan) tarafından
amaaan sal gitsn bende eskiden cok takintili oluyordm esine şart kos gelirim ama erken kalkalim de ben oyle yapyordm muhabbet sararsa uzun kaliyordm gidişata gore karar verirsn
-Reklam-
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Eşimin arkadaşı davet eder evli adam her sene bı kez biz daha cagiramadik canm tatlı goturmustuk giderken tulumba ya da baklavaa:) çekinme kız arkadaş iyidir insan alışıyor başta cekinsede iftar bu sevaptır hem adam davet etmiş sizi 
(1,206 puan) tarafından
Ya benim kiz aşırı yaramaz gittiğim yerde gerçekten rahat edemiyorum hem ilk defa gidicem hemde hiç tanımadığım insanlar olacak gerçekten çok gerildim. Ben beş senedir gurbette yaşıyorum doğru dürüst kimseyle görüşmek istemiyorum o yüzden bu durumlar beni gerçekten geriyor
0 oy
(957 puan) tarafından
Bizde tatlı götürülür canm . Davet edilen yere gidincede bizede bekleriz denir . Bir gün belirlersin seni davet eden kişileri sende çağırırsın 
(1,206 puan) tarafından
Ordaki herkesi mi cagirmam gerekir peki
(957 puan) tarafından
Davet eden kuzum . Seni evinde ağırlayan kişileri çağırırsn . Tabi diğerlerinin yanında çağırmazsn telefon açar söylersin . Yarın bir git belki iyi anlaşırsın hepsiyle hepsini davet edersin bellimi olur :)
(48,642 puan) tarafından
onlar yetmez bizlerde gelelim ☺️
0 oy
(879 puan) tarafından
Okadar cagırmışlar tabıkı gıt tekrar cagırırsın zaten ısınmazaanda ondan sınra gıdıp gelmezsın ama okadar davet etmışler mecbur gıdecen
(1,206 puan) tarafından
Ya hani ev sahibi zaten yabancı birde başkaları olucak kızım çok yaramaz gittiğim yerde hiç rahat edemiyorum eşimde sagolsun bir yere gidince kendini kaybeder onun düşüncesizligi yüzünden gerim gerim geriliyorum iste
0 oy
(71 puan) tarafından
Evt gittim bu ramazanda ben onları davet edicem geçen sene hastalık bizi bırakmadı bu sene inşallah benim hoşuma gidiyor yaa değişiklik oluyor 
0 oy
(1,328 puan) tarafından
Geçen sene Ramazan ayında bende eşimin uzaktan akrabaları vardı ona gitmiştim. Tanımam etmem. Tatlı aldık gittik. Bende öyle sürekli konuşan, konuşmayı sevmeyen, insanların hayatını merak etmeyen bu yüzden dolayı da sürekli soru sormayan biriyim. Kısa ve öz. Hoşbuldum, ellerine sağlık, evet, hayır. Diğer türlü bunalıyorum. Neler yapıyorsun falan filan sormam. Gittim, yemeğimi yedim, çayımı içtim kalktık. Kalkarken ellerinize sağlık her şey güzeldi falan filan nezaketten bize de gelin dedim hoşlanmasam da eşimin tanıdığı sonuçta. Neyse Demez olaydım. Ramazan bitti sabah kahvaltısına 10da geldiler. Kızım geç uyur geceleri çok uyanır bu yüzden sabah kahvaltısına çağırmam kimseyi. Sabah onlar geldiğinde kahvaltıyı hazırladım anca. Kucağımda çocukla. Bir de ben mutfaktayken bana yardım edilsin pek hoşlanmam. Yalnız çalışmayı severim. O gün bu gündür. Ne onlara giderim, ne evime çağırırım. Herkes kendi evinde mutlu mesut yaşasın.
(1,206 puan) tarafından
Ben 5 6 senedir gurbette yaşıyorum burda kimse yok zaten olsun diye de uğraşmadım hiç arada bir kaç kişiye gidip geldim ama hep sınırlı. Evlenmeden önce böyle degildim şimdi insanlardan kaçıyorum adeta. Biri gelecek oldumu yada biz gidicegimiz zaman ödüm kopuyor bütün düzenim bozuluyor kendime göre bir düzenim var onun dışına çıkmaya korkuyroum. Bide ilk defa bir yere gidicez ilk defa tanisicam bir yer bide üstüne orda başkaları da olucak olması beni daha çok strese soktu biliyorum anlatınca çok garip ama ben normal olmadığımı biliyorum. Anksiyete gibi bişey galiba bendeki
(1,328 puan) tarafından
Evet canım. Yaşadıkların anksiyete. Ama düşüncelerin sahibi sensin. Düşüncelerin sana değil sen düşüncene hükmet. Bunu başarırsan anksiyete filan kalmaz. Her şey önce akıldan geçer sonra kalbine inandırır. Ben iyiyim, bunun üstesinden gelirim filan diye kendine tembihleyebilirsin. Bir git gör. Yaşamadan bilemezsin. Belki ortamı çok seveceksin. Belli olmaz bu işler. Sevmediğinde de bir kenarda oturursun eşin için katlanırsın. Dışarıdan bakınca düzen bozulacak bir durum yok. Ama dediğim gibi düşüncelerinden kaynaklı.
0 oy
(48,642 puan) tarafından
diger misafirlerin arasinda sizi de çıkarıyorlar belli ki ☺️ tatli alin yada meyve suyu yanina biseyler iftardan kısa süre sonra kalkarsiniz sen cagirma bosver bize fe buyrun de geçiştir 
(1,206 puan) tarafından
İşte aslında bu olay olmuşken olsun denmesi galiba beni strese sokan. Hiç tanimadigim bir yer ve orada bizden başka birileri çocuk olmasa dert etmem belki ama çocuğum çok hareketli o yüzden dert ettim biraz
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Giderken tatlı alırsın çıkarken de kibarlık olsun diye bize de bekleriz vs diyebilirsin
0 oy
(3,357 puan) tarafından
Bende eşimin arkadaşı  yemeğe çağırmıştı  hiç görmedim  bir kez gidince artik birbirimize  gidip geliyoruz  giderken  tatlı götürmüştüm 
0 oy
(3,481 puan) tarafından
Evet gittim bi tatlı alıp gittik onları da bize davet ettim nezaketen sonrasında kafam uyuşmadığı için gel git devam ettirmedik ama eşler hala görüşüyor. Neden sorun ettiniz ki anlamadm
(1,206 puan) tarafından
Başkaları da olucak hiç tanimiyorum O yüzden biraz gerildim sadece

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 154 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 707 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 459 göst.
0 oy
37 cevap 967 göst.
22 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...