0 oy
338 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Büyüklerimiz evet tecrübeli bizleri eslerimizi büyütmüş kardeslerimizi  felan.. Ama bazı söyledikleri ve söylediklerinin doğru olduğunu zannetmeleri sinirimi  bozuyor. Kaynanamlar bebegin yemeğine tuz koymadigim için annem de bebeğe şekerli şeyler vermedigim için beni eleştiriyor. Az önce annem bebegin yogurduna biraz seker at dedi. Cici bebe vermiyorum  diye söyleniyor biz sizi öyle buyuttuk diyor ama ben şuan kilo verememekle  mücadele ediyorum tatlı bagimlisiyim. Obez adayıyım. Boyle şeylerin temeli bebeklikten atılmaz mi ? Ben mi yanlış düşünüyorum. Kayın validem de çocuk tuzsuz yemek yer mi azıcık ekle öyle yenmez o diyor. Ama günümüzde yetişkinlere bile kullanmayın denilen şeyi küçük bedene vermek ne kadar doğru ? Evladima  iyi bakamiyormusum gibi dusunduruyorlar. 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sne doğru olani yapıyorsun canim. Sen tamam de yine bildiğini yap:D

tarafından
Öyle oluyor mecburen :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

anneannem de bütün çocukları şekerli şerbetlerle normal yemeklerle sularıyla büyütmüş hepsi de cılız bilemedim alakası varmı yokmu gerçi ozamanları herşey doğalmış şimdi pek öyle değil 

tarafından
Ne yazıkki öyle artık
(5,322 puan) tarafından
İsmini mi değiştirdin ??Rahime yılmaz
tarafından
Evet değiştirdim beğenmedin mi?
(5,322 puan) tarafından
Bilmem değişik geldi canım
tarafından
Bu iyi belki sonra değiştiririm admin isim değiştirmeyi açsında
0 oy
tarafından
Ya onlar oyle gordu ozaman ki bebeklerde buyuklerde daha saglikli cunku o zamanlar hersey dogaldi vitamin degerleri daha yuksekti sim di se durum farkli gercek olan dogal olanlari arar olduk bu yuzdende zararli seyler daha cabuk etki eder oldu 
0 oy
tarafından
senin için nasıl rahat edecekse oyle yap , illa ki fikir vermek isteyecekler onlar da torunlarının iyiliğini istiyordur ama içine yatmayan hiçbir şeyi yapma 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Dogru olan senin yaptiginn canimm
0 oy
tarafından
Allah tan kayinvalidem karismiyor kadın kendi annemle babam ellerine ne gecse veriyorlar onu yesin bunu yesin olmayacak şeyleri bile 
0 oy
(1,851 puan) tarafından
Ben kulaklarımı tıkıyorum valla onlara. Kayinvalidem de bi ara tutturdu kirkina kadar her şeyden azcık ver diye. Bi ara uzum suyu sıkacaktı kızdım valla o daha bebek diye 
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Sen doğrusunu yapıyorsun kuzum devam :)

0 oy
(497 puan) tarafından
En doğrusunu yapıyorsun. Anneanne babaanne vs yüzünden şimdiki çoğu anne ya da annelerimiz hasta hep. Kalp, tansiyon, obezite vs hep onlar yüzünden. Asıl bilinçli olan şimdiki nesil bence. 
0 oy
tarafından
Canım her şey senin elinde siskoluk birazda irsi bisi

Ben cicibebe de yedim tuzlu yağlı da yedim bebekken ama şişman deilim kardeşlerim de öyle büyüdü hepimiz zayifiz 

Bn çok az tuz koyuyorm bazen evde cicibebe kendim yapıyorum bazen hazır aliyoem günde 3 tane anca veriyorm cicibebe o da sütüne koyuyorm şuan oğlum oyle kilolu bebek deil 
0 oy
tarafından
Çok haklısın sen doğru olanı yapıyorsun bos ver bildiğini yap cicibebe nin de şekerinde tuzunda hiç bir faydası yok 
0 oy
(106 puan) tarafından
Ne kadar lik bebegin canim ben cici bebe veriyorum severek de yiyor herseyin azi yarar fazlasi zarar 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 47 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Esra13 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 99 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.