0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Şizofreni bir tanıdığınız var mı belirleri neydi?

4 Cevaplar

0 oy
(294 puan) tarafından
Neden noldu ki canim
(101 puan) tarafından
Bir insanin olmadık şeyleri kafasında kurması üzerine bilerek delirmiş gibi davranmak bakışlarında farklılık olmasj sonra aa hatırlamıyorum demesi ne bileyim birseye çok fazla takıntılı olmak sabah akşam aynı şeyi tekrarlamak sonra insanlardan uzakta bütün gun uyumak istemek sürekli et yemek isteği sürekli göz bebeklerini büyüterek bakmak bunlar belirti mi?
(294 puan) tarafından
Esin mi? İstersen psikoloğa götür o tanisini koyar
(101 puan) tarafından
Gelmiyoooo
-Reklam-
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Rahmetli dayimin son tanisi sizofreniydi. Olmadik olaylari olmus gibi anlatir ve kendi kendine konusurdu. Hatta bi keresinde ust katta katliam yapiyolar diye polisi aramis ozel harekat gelmisti, Allahtan hasta oldugunu anlayinca bisey yapmadilar. Ilacini kullaninca normaldi ama donem donem olurdu bunlar. 10 sene once rahmetli oldu.
(101 puan) tarafından
Bir insanin olmadık şeyleri kafasında kurması üzerine bilerek delirmiş gibi davranmak bakışlarında farklılık olmasj sonra aa hatırlamıyorum demesi ne bileyim birseye çok fazla takıntılı olmak sabah akşam aynı şeyi tekrarlamak sonra insanlardan uzakta bütün gun uyumak istemek sürekli et yemek isteği sürekli göz bebeklerini büyüterek bakmak bunlar şizofrenimi
(2,397 puan) tarafından
Sanmiyorum depresyonda olabilir, doktora gitmekte fayda var. Goz bebegi buyumesi baska biseyde olabilir madde kullanimi gibi.
0 oy
(685 puan) tarafından
Üvey dedem şizofrendi. Evde o, ananem teyzem ve ailesi yaşamasına rağmen sanki evde başka insanlar varmış gibi davranıyordu. Annem öz kızı değil, bizi tanıyamıyordu. Öz oğlu ve öz kızının evlatlarını tanıyordu. Annemin öz babasını da görüyordu köylüsüydü. Ananeme gece karı koca işleri için saldırıyormuş, teyzemler zor zaptetmişler
(101 puan) tarafından
Bir insanin olmadık şeyleri kafasında kurması üzerine bilerek delirmiş gibi davranmak bakışlarında farklılık olmasj sonra aa hatırlamıyorum demesi ne bileyim birseye çok fazla takıntılı olmak sabah akşam aynı şeyi tekrarlamak sonra insanlardan uzakta bütün gun uyumak istemek sürekli et yemek isteği sürekli göz bebeklerini büyüterek bakmak bunlar belirti mi
0 oy
(416 puan) tarafından
Benim bir yakınım şizofreni aizaymir hastası sürekli birşeyler anlatıyor olmayan şeyleri anlatıyor bizde dileyip evet falan diyoruz yani
(101 puan) tarafından
Bir insanin olmadık şeyleri kafasında kurması üzerine bilerek delirmiş gibi davranmak bakışlarında farklılık olmasj sonra aa hatırlamıyorum demesi ne bileyim birseye çok fazla takıntılı olmak sabah akşam aynı şeyi tekrarlamak sonra insanlardan uzakta bütün gun uyumak istemek sürekli et yemek isteği sürekli göz bebeklerini büyüterek bakmak bunlar belirti mi?
(416 puan) tarafından
Benim tanıdığım göremiyor zaten 40 50 baş ineği olduğunu anlatıyor bazen şunun bunun bana borcu var diyo annemi gördüm falan diyor sonra 2 tane küçük torunu var onları soruyor aklı bir eskiye bir yeniye geliyor evet bazen et istiyor canı birşeyler istiyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 309 göst.
0 oy
23 cevap 508 göst.
0 oy
71 cevap 1,692 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde selinhakan (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 671 göst.
5 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu

378,253 soru