+1 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde (254 puan) tarafından
Ay benimki tutmuyor ya aşırı sinir oluyorum ne namaz be oruç sorsan müslüman yüzüne bakasım gelmiyor koskoca adam küçücük çocuğum bile tekne orucu tutuyor tatil olduğunda sizin eşleriniz tutuyor mu veya tutmayanlar tepki gösteriyor musunuz? 

51 Cevaplar

0 oy
(3,405 puan) tarafından
Eşim tutar namazını kılar  tutmasa  da keyfi bilir  cnm zorla olmaz
-Reklam-
0 oy
(428 puan) tarafından
Oruç tutmuyor diye Allah o kişinin rızkını kesmiyor canını almıyor da siz ne hakla yüzüne bakasim gelmiyor diyorsunuz. Çok saçma soru bile çok saçma. Hacdan gelip köpeğe tecavüz eden dedeler gördük. Herkesin ibadeti kendine. Siz burda yazdiginizla bobürbulenerek siz yanlışa düşünüyorsunuz farkında mısınız.  
0 oy
(351 puan) tarafından
Eşin için dua et kardeşim Allah büyüktür can çıkmadıkça ümit kesilmez 
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Evet tutuyor evlendiğimizden beri hep tutar bu ramazan 2 tane bozuldu hastaydı birinde ilaç serum diğerindde dişini çekti. 
0 oy
(56 puan) tarafından
Çok şükür tutuyor .

Ben tutmuyorum emzirmeden dolayı .

Herkesin sevabı kendine tutmasa uyarırim anlatırım gerisini eşime birakirim .
0 oy
(635 puan) tarafından
Eşim hiç tutmamişti başta tuttu şuan 2 gündür tutmuyor işi ağır çok yoruluyor bir kaç güne tekrar tutturacam inşallah 
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Ameliyat oldu onun için iki hafta tutmaması lazım bol su içmesi gerekiyor yoksaki tutardı.haftaya baslicak inşallah.evde biri tutmadiginda ben de sinir oluyorum ama yapacak bişey yok herkesin orucu kendine kimseye baskı yapamayix
0 oy
(470 puan) tarafından
Benimkide tutmuyor Bi kaç kez dedım sadece başında bide sonunda tutuyor kendi bilir her koyun kendi bacağından asılır valla
0 oy
(763 puan) tarafından
Evet tutuyor namazını da cumadan cumaya kılıyor 
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Tutuyor canım ama tutmasaydi benimde gözüme batardi, yılda 1 ay zaten onuda bir zahmet tutsunlar
0 oy
(894 puan) tarafından
Evet çok şükür tutuyor hıc bırakmaz geçen küstü ona rağmen devam ettı bırakmadı
0 oy
(262 puan) tarafından
Hiç kaçırdığını görmedim daha 
0 oy
(5,500 puan) tarafından
Tutuyor tutmazsa bir söylerim iki söylerim ondan sonra söylemem 
0 oy
(1,686 puan) tarafından

Neden tutmadığı ni sorgulardim galiba evlendik evleneli hiç bir ramazanı gününü kaçırmadı ama ben 1.2 gün tuttum diye benimle fena kavga etti sebebini araştırmanızı tavsiye ederim 

(427 puan) tarafından
Sen tutunca neden karışıyorki
(1,686 puan) tarafından
1.2 gün tuttum fenalaştım hayla hastayım bana yasak o yüzden karışıyor
(427 puan) tarafından
O zaman eşin haklı canım
(1,686 puan) tarafından
Haklı cnm ama denemek istedim gerçekten oruç tutmayı çok istiyordum bu yaşıma kadar hiç tutmadim bu sene istedim yine olmadı Dr seneye yine deneriz dedi bakalım ya nasıp
(427 puan) tarafından
Önce sağlığın zaten sağlık sorunu olanların tutma zorunluğu yok yorma kendini
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Tutuyor çok şükür 

Namaz cuma da mı gitmez bayram teravih namazı vs
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Allah hidayet versin benim eşim orucunu tutar şükür 
0 oy
(2,400 puan) tarafından

Sadece bugün tutmadı. Bahçemiz var 25 dönüm. Ona sırt pompası ile ilaç atacak diye tutmadı. 

0 oy
(826 puan) tarafından
Namaz da kılmıyor oruç da tutmuyor. Beni ilgilendirmez koskoca adam hiç de sınır filan olmuyorum. 
0 oy
(354 puan) tarafından
Benim eşim de tutmuyor çok söyledim ama sigaraya dayanamıyorum diyor valla allah la onun arasında ben görevimi yaptım uyardım kendisi bilir 
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Evet oruç da tutar namaz da kılar ama Kur'an okumuyor. Okusa sevinirim ama yapmayınca da bir şey demiyorum sonuçta kendi hayatı. Evlenirken benim kriterim zaten namaz oruç hassasiyeti olan biri olmasiydi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 148 göst.
6 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde DeryaDenizz (1,015 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 170 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (150 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 371 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 221 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,261 soru

11,385,053 cevap

34,884 kullanıcı

...