+1 oy
711 göst.
Diğer kategorisinde (254 puan) tarafından
Ay benimki tutmuyor ya aşırı sinir oluyorum ne namaz be oruç sorsan müslüman yüzüne bakasım gelmiyor koskoca adam küçücük çocuğum bile tekne orucu tutuyor tatil olduğunda sizin eşleriniz tutuyor mu veya tutmayanlar tepki gösteriyor musunuz? 

51 Cevaplar

0 oy
(761 puan) tarafından
Benimde eşim tutmuyor ama napsın adam akşama kadar ayakta ben tutuyorum 
(7,038 puan) tarafından
Bu bir bahane olamaz canım biliyorsun dimi.
(761 puan) tarafından
Şirkette çalışıyor ve yemekleri hiç güzel değil diyor akşama kadar ayakta hiç dinlenemiyor üstelik mahremiyet bölgesi parayla bile birşeyler alabilecek yer yok market vs
-Reklam-
0 oy
(1,209 puan) tarafından
Şeker hastası babam tutuyor eşim sağlıklı haliyle tutmazsa yüzüne terlikle vururum yani 
0 oy
(202 puan) tarafından
Çok şükür tutuyor benimki ama keşke karakteri düzgün olsa
0 oy
(63 puan) tarafından
Benim tutuyor çok şükür namazınida kılar ekszsz ben oruç tutmuyorum:) hamilelikten
0 oy
(1,501 puan) tarafından
11 yıldır evliyim daha tutmamazlık yapmamış eşim sadece geçen sene yolculuk yüzünden birtane tutamamıştı ama hep tutar çok şükür 
0 oy
(6,199 puan) tarafından
Evet orucunu da tutar namazını da kılar Kur'an da okur çok şükür. Evlenmeden önce biliyomuydun oruç tutmadığını, namaz kılmadığını ? Ben senin ne kadar rahatsız olduğunu anlayabiliyorum. Eşimin oruç tutmayip namaz kilmamasi benim içinde büyük problem olurdu. Banane ya herkes kendine tutuyo diyemezdim eşim sonuçta. Ama evlenmeden maneviyata ne kadar yatkın az çok belli eder kendini insan. Ona göre karar vermen gerekiyordu.
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum. Yorumlarda ki bir çok kişiyi de hiç anlamıyorum ! 

Eşimle evlenmeyi kabul ettiğimde üniyi kazanmış henüz başlamamıştı. Kalbinde Allah korkusu olduğu,cami ehli orucu namazı sohbet ehli olduğu için kabul etmiştim onla evliliği.  Şu an camiye ve sohbetr gitmez, namazı da kaçırdığını düşünüyorum çoğu kez. Bundan sebep bile huzursuzluk oluyor evimizde ve olmalı da. 3 erkek çocuğum var. Onlar benle nereye kadar camiye yada sohbete gidecek. Onları babanın eğitmesi lazım. Cehenneme odun yetiştirmek için sürünmedim ben tüp bebek kapılarında.

Burdaki bir çok kişi doğru kocanın günahı bize yazılmıyor ,peki ya evlatların ?  Ebeveynler evlatların en büyük örneği. Etkinlik olsun kendisini geliştirmek için kurslar olsun bunlar için paralıyoruz kendimizi ve gerekirse kendimizden kısıyoruz maddi manevi. Yeterli yavrularımız donanımlı olsun. Ki elbette bunu bende çok isterim. Ama hiç kimsede o telaş yok. Çocuklarımız dibi bütün olsun,Allah'ın emirlerini yerine getirsin diye. Bu nedenle eşimin kararı olamaz namaz yada oruç. Allah'ın emirlerini yaşayacak ve örnek olacak..
0 oy
(192 puan) tarafından
Cok sukur orucuda 5 vakit namazida var keske benimde namazim eksiksiz olsa bir turlu basaramiyorum hep basla birak yapiyorum nasil basaricam bilmiyorum
0 oy
(1,413 puan) tarafından
Tutuyor, tutmasa da kendisi bilir 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 148 göst.
6 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde DeryaDenizz (1,015 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 170 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (150 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 371 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 221 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,229 soru

11,383,781 cevap

34,882 kullanıcı

...