+1 oy
700 göst.
Diğer kategorisinde (241 puan) tarafından
Ay benimki tutmuyor ya aşırı sinir oluyorum ne namaz be oruç sorsan müslüman yüzüne bakasım gelmiyor koskoca adam küçücük çocuğum bile tekne orucu tutuyor tatil olduğunda sizin eşleriniz tutuyor mu veya tutmayanlar tepki gösteriyor musunuz? 

51 Cevaplar

+10 oy
(4,095 puan) tarafından
Herkesin orucu kendine neden tepki göstereyim. Kendi bilir. Siz evlendiğinde eşiniz namaz kılıp oruç tutuyor muydu
-Reklam-
+2 oy
(3,004 puan) tarafından
Allâh hidayet versin
+1 oy
(1,281 puan) tarafından
Orucunu tutuyor çok şükür de namaza gelince yok. Yüzüne bakasım gelmiyor derken ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Tabi ki herkes farz ibadetlerini yapıp yapmamakta özgür yapmayan kendisi çeker ama insan sinir oluyor içimden dişimi sıkıyorum bazen. Alkah hidayete erdirsin inşallah dua ediyorum 
(241 puan) tarafından
Ya sinir oluyorum gerçekten koca koca insanlarız küçücük çocuklar tutarken yani insan utanır bi dönüp bakar kendine sonra neden işlerim yolunda gitmiyor der cevabı belli değil mi?
0 oy
(4,091 puan) tarafından

Benimki der bi tuttugumuz oruc onu bari duzgun yapak;)

(241 puan) tarafından
O da bişey
0 oy
(290 puan) tarafından
Yok tutmuyor bı sene tutu ha bire birileriyle tartışıp dururdu şimdi Allah günah yazmasın tutmaması ona daha hayır sigara onu zorluyordu malesef 
(241 puan) tarafından
Sigara evet içiyor ama yılda bi kere gelen bişey ya nolacak anlamıyorum ben iyice uzaklaştı gitti herşeyden çocuklarım var böyle mi örnek olucaz diyorum bende elimden geldiğince çocuklara aşılamaya çalışıyorum ama erkek çocuğu ille babadan görmek istiyor
(290 puan) tarafından
Öyle tabi cnm allah hidayet versin biz sadece söylemekle yetiniriz gerisi onlara kalmış
0 oy
(221 puan) tarafından
Evet tutuyor,  bırakmaz. Tutmamış olsa tepki göstermezdim ama kavga ettiğimizde falan yüzüne vururdum herhalde. 
(221 puan) tarafından
Yüzüne vurmak çözüm değil. Ben kendi huyunu bildiğim için yüzüne vururdum dedim. :)
Koca adam olmuş insanları artık değiştiremeyiz. Dediğim gibi benim eşim hiç bırakmıyor ama onunda başka kötü huyları var. Siz de üstelemeyin bence. Bir tanıdığımın eşi de tutmazdı ama sonradan tutmaya başlamış. Belki sizin eşiniz de ilerdeki yıllarda tutar..
(241 puan) tarafından
Bilmiyorum ya bu bi kavga sebebi mi sence?
(221 puan) tarafından
Bence değil ama ister istemez dolaylı yoldan kavgaya sebep olur. Mesela sen oruçluyken bir şey der, bir şey ister. Sende o an yorgun veya sinirlisindir. " Sen oruç tutmuyorsun, ben oruçluykeen niye şöyle böyle yapıyorsun, zaten açım yorgunum, sen ne anlarsın" gibi şeyler dersin. Böyle kavga sebebi olur dolaylı yoldan.

Siz 5 vakit namaz kılıyor musunuz mesela ? Ben kılmıyorum ve eşim kılıyor olsa ve bana sürekli söylense rahatsız olurum. Ya da saçım kapalı değil, sürekli kapat dese rahatsız olurum.
(241 puan) tarafından
Evet uzun süredir kılıyorum canım kuranımı okuyorum oruçlarımı tutuyorum sadece teravihe gidemiyorum ramazanlarda o da küçük çocuğum olduğu için durmuyor ama isterdim ki bunları beraber yapalım sadece ben değil babalarıda örnek olsun çocuklarına biz büyük oğlumda çarşıya her çıktığımızda bi cami geziyoruz mesela şimdiden aşılamak için alışsın diye ama erkek çocuk bunları babadan bekliyor sadece benimle olmuyor en büyük hayalim hep beraber vakit namazları kılmak evim olursa zaten bi namaz odası yapmayı düşünüyorum inşallah rabbim nasip eder
(221 puan) tarafından
Maşallah  
Siz dinen her şeyi yapmaya çalıştığınız için o duyguları aile boyu yaşamak istiyorsunuz. Beraber iftara heyecanlanmak, sahurda alel acele su içmeye çalışmak..  Sizi çok iyi anlıyorum ama dini şeyler gerçekten birinin demesiyle olacak şey değil. Zamanla belki eşiniz de değişir, umutsuz olmayın ama baskı da yapmayın. Dizi film izlemeyi sever mi ? Onunla Hz Yusuf dizisini izleseniz ? Dine düşkün olmayan insanı da çok saran bir dizi. Belki oradan etkilenir de arada oruç tutar.
0 oy
(430 puan) tarafından
Çok şükür ne namazını ne orucunu bırakmaz kandiller falanda tutar bazen p.tesi perşembe günü de tutar Allah senin eşine de nasip etsin inşallah
(241 puan) tarafından
Benim dememle olsa keşke içinden gelmiyor canım gerçekten çok üzülüyorum çocuklara ben ne kadar öğretmeye çalışsam da erkek çocuğu babadan görmek istiyor işte benimle bi yere kadar oluyor
0 oy
(9,172 puan) tarafından
Namaz kılar orucunu da tutar çok şükur. Askerdeyken bile dağın taşın tepesinde hiç fire vermedi orucuna
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Evleneli 7yil oldu daha hic tutmadi ben aleviyim bizde 3bas 3orta 3son tutariz basi yedim ortada baslarim artik
(241 puan) tarafından
Nasıl yani canım yanlış anlama bilmediğim den soruyorum namazları nasıl kılıyorsunuz?
(4,612 puan) tarafından
Ben kilmiyorim esim bayram da kilar sadece
(241 puan) tarafından
Anladım canım
(2,736 puan) tarafından
Ben de Aleviyim ama tutabildiğim kadarını tutuyorum, ailem de öyle. Ayrıca 12 imam orucu da tutarız. Bu 3 gün baş, orta, son olayını anlamadım, neden öyle?
(65 puan) tarafından
Eşimde alevi ama tüm oruçlarını tutar hatta kandillerde bile tutar
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Tutmuyor, tepki göstermiyorum kos koca adam kendi ibaretti kendisine. Allah ile onun arasında. Benim lafimla tutacaksa hiç tutmasın. 
(241 puan) tarafından
O da doğru ama bu bi kavga sebebi mi sence istemsizce sinir oluyorum elimde değil gerçekten
(6,247 puan) tarafından
Kavga sebebi değil tabi ki insanlara zorla bir şey yaptıramazsın huzursuzluktan başka bir şey ele geçmez canım. Din çok hassas bir konu kimse kimseye müdahale etmemeli.
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Tutuyor hiç bıraktığını görmedim canım namazında kılar çok şükür benden iyi o konularda meraklı 
(241 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(939 puan) tarafından
Tepki göstermeye hakkımız yok bence biz uyarimizi yaparız tutup tutmamak onlara kalmış sonuçta günahı da sevabı da bana değil eşek kadar adama da zorla tutturamayiz 

Eşim tutar hasta rahatsız olursa tutmaz ama geri kalanlarda tutuyor 
0 oy
(951 puan) tarafından
İki gün tuttu sonra tutmadı bende birşey demedim herkes kendi mezarına girecek o kendini düşünmüyorsa  banane 
0 oy
(119,153 puan) tarafından
tutuyo ama bana faydasi yok kendi ici  tutuyo tutsada karismqm tutmasada neden tepki gosteriyimki
0 oy
(800 puan) tarafından

Tutar cok şükür 

Tutan biri olmasaydı evlenmezdim 
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Tutsa kendine tutmasa kendine.. O nedenle ne tepki gösteririm ne de karışırım. Herkes kendinden mesul.
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Sevabı gunahi kendi boynuna. Karışmayın lütfen ya. Uyardin söyledin tamam gerisi ona kalmış 
0 oy
(237 puan) tarafından
Orucunuda tutar namazınıda kılar çok şükür.
0 oy
(1,828 puan) tarafından
Tutar canım ama herkesin kendine orucu boşver fazla takıma 
0 oy
(743 puan) tarafından
Valla üstüme düşeni yapip söylüyorum gerisi ona Kalmış sonuçta her koyun kendi bacağından asılır benim esimde tutmuyor küçükken hep tutarmis ama şimdilik tutmuyor Sabah 6da işe gidiyormuş Zor oluyormuş falan filan diyor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 148 göst.
6 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde DeryaDenizz (1,015 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 169 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (137 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 370 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,815 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 220 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...