0 oy
183 göst.
Diğer kategorisinde (1,909 puan) tarafından
30 aylık oğlum bugün bezini takmadım,sabah konustum bebeğimle , tamam anne ben lazimliga yaparım,çiş kaka , dedi :) ilk çişini söyledi lazimliga yaptı, kendisi söyledi , ikinci çişini altına kaçırdı tavsiyeleriniz neler kızlar cisi geldiğini nasıl anlıyorsunuz sabahtan beri 5 dk bir soruyorum çok sorup çocuğuda bunaltmak istemiyorum ama bazen oyuna dalıyor sizler ilk tuvalet eğitimde nasıl anladınız cisi geldiğini 

9 Cevaplar

0 oy
(758 puan) tarafından
İlk 3 gün biraz uğraştırır sadece sen sıkıntıya yapmaki çocuğunda rahat olsun ntedirgin olmasin :)
(1,909 puan) tarafından
Yok yapmam canım zaten az önce gene kaçırdı, bugün iki oldu ,bir kez lazimliga yapabildik , koltuk yıkama makinem var bayramdan bir hafta önce temizlik yapacağım o zamana kadar öğreteyim dedim bayramdan önce koltuklari ben yıkarım halılarda yikatirim şuan ev pis zaten bayram temizligi olacak o yüzden kizmamda nasıl başlamam lazım onun için tavsiye alayım dedim bu aylarda çiş kaka kendisi soylemiyormus onu öğrendim şuan bende söyler diye soruyorum iki de bir demekki 15 20 dk a lazimliga oturttacagim
-Reklam-
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Sormadm hadi gel çişimizi yapalım dedim onu ilk zamanlar ben götürdüm kendi çişim var demesini beklemedim . 25 aylıkken başladık iki haftada öğrendi 
(1,909 puan) tarafından
Anladım canım bende kendisi söyleyecek sanıyorum sabahtan beri iki kere kaçırdı soruyorum yok diyor bende yok dediği için lazimliga oturtmadim ne bilim burdan ogreniyorum
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Coxuk daha anlamaz cisinin gelip gelmedigini. Sen 15 20 dk da bir kap götür tuvalete.  Sabırlı ol. Bir iki haftaya baya ogrenir
(1,909 puan) tarafından
Lazimliga oturtuyorum şuan canım sabahtan beri iki kez altına kaçırdı ,kizman zaten bayram temizliği yapacağım onun için bayrama kadar öğreteyim dedim ayrıca ev çok temiz olsa bile kizmazdim cocugumdan önemli değil temizlerim ,ben kendi sorunca söyleyecek sanıyorum şimdi kendi söylemeyeceğini öğrendim bende 5-10 dk bir çiş varmı diye sorup duruyordum
(15,145 puan) tarafından
Kolay gelsin çabuk öğrenir inşallah ☺️
(1,909 puan) tarafından
İnşallah canım bu sefer de lazimliktan kalkmak istemiyor orda oturacakmis bezi olmadığı için kalkmam diyor oyun oynuyor ne yapsam acaba ,bir 15 dk dir kaldıramadım :)
(15,145 puan) tarafından
Ya çocuklar çeşit çeşit şeyler yapiyolar çok komik ya ☺️ sevdiği biseyi teklif et. Gel seninle onu yapalim de . Aklıma bu geldi
0 oy
(60 puan) tarafından
Bir haftada öğrenir zamanı gelmişse benim ikizlerim hemen öğrendi maşallah bide direk bez bıraktırdım gece filan takmadm hiç gece uykuda tuvaletede uyandırmadm hiç çok şükür altına etmiyrlar gece yatmadan gotururdm bide sabah uyandiklarinda öyle alıştılar şimdi dört buçuk yaşındalar ara sıra gece tuvaleti gelse oğlum kalkıp beni cagiriyr ışık açıp goturuyrm öyle inşallah seninde hemen öğrenir ilk hafta çok zor heryere kaçırıyorlar :) yaz olsa daha rahat yıkaması az halı olur yerde kacirsa temizlemesi kolay olur
(1,909 puan) tarafından
Bizimki ogrenmeyecek gibi ya lazimliktan kalkmıyor saatlerdir lazimlik uzerinde oturuyor çiş kaka yapcam ben diye birde kaçırdı azıcık sabah ıslandım diye korktu o yüzden kalkmıyor galiba lazimliktan
0 oy
(7,516 puan) tarafından

Ben elini pipisine götürünce anliyordum:)

(1,909 puan) tarafından
Tamam canım sağol dikkat edeceğim ya lazimliktan kalkmıyor saatlerdir çiş kaka var diye oturuyor ne yapsam bilemedim
(7,516 puan) tarafından
Sende bekle yanında:)
(1,909 puan) tarafından
Bekliyorum canım 1 saat falan oldu bu seferde usutecek diye korkuyorum altı çıplak, bacakları buz gibi olmuş  nasıl yapsam ki bilemedim lazimlik çok hoşuna gitti kalkmıyor çiş kaka yapıyorum diye oynuyor,hergun saatlerce otururmuki böyle sıkılır umarım
(7,516 puan) tarafından
İçeriye götürün lagzimligi ben ilk oyuncak gibi oynamasına izin verdim sonra tanıdı lagzimligi korkmamasi gerektiğini ogrendi bı gun koridora koydum baktım oturmuş kakasını yapıyor öğrendi gidip yapıyordu inşallah sizde ogrenirsiniz
(1,909 puan) tarafından
Tamam canım oynuyor sevdi zaten cisinide yapıyor içine korkmadıda içeriye koyayım bari otursun ne yapalım :) zamanla sıkılır herhalde hergun saatlerce umarım oturmaz
0 oy
(216 puan) tarafından
Tavsiyem ilk gece de bez takın sonraki günler gece de takmayın bu kaç gün kaçırabilir kızmayın normal iyy kaka cis buraya yapılmaz tuvalete yapılır gibi şeyler söyleyin bu kaç güne alışır konuşuyor bir de daha kolay işiniz benim kızım konuşmuyordu beden dili ile soyleyip gidiyoduk tuvalete
(1,909 puan) tarafından
Lazimliktan kalkmadı bugün gün boyu ona oturdu , ay çok zordu ya kalkamam kalkarsan çiş kaçar diyor yemek yemeğe bile lazimlikla gelmek istedi şaşırdım nasıl olacak coş kacar lazimlik olmazsa diye bağırıyor kalkmıyor, nasıl alışacak böyle bilemedim
(2,885 puan) tarafından
Eski post biliyorum da acaba beden diliyle nasıl söyledi benim çocuğumda konuşmuyor
(216 puan) tarafından
Cisi geldiğinde popisini önünü tutuyordu cisin mi geldi diyodum başını salliyodu bende götürüp oturtuyodum ben söyledikçe ogrendi o da söylemeye başladı sonra
0 oy
(1,261 puan) tarafından
Sürekli sor hatta kendin götür hadi yapalım vs de öyle öyle zamanla alışır inşallah ilk günler zor olur
(1,909 puan) tarafından
Lazimliktan kalkmadı bugün gün boyu ona oturdu , ay çok zordu ya kalkamam kalkarsan çiş kaçar diyor yemek yemeğe bile lazimlikla gelmek istedi şaşırdım nasıl olacak coş kacar lazimlik olmazsa diye bağırıyor kalkmıyor
,nasıl alışacak böyle
0 oy
(94 puan) tarafından

23 aylıkken başladık ve yazın başladım. Koltuklar hariç halıya yapmasını umursamadım, alışınca yıkattım:D önce sormadan 15 dk bir falan çişe götürdüm ama illaki altına kaçırdığıda oldu, kakasını altına yapıp çiş geldi dediğide oldu:D gece altına bez bağlamadım, yatağına naylon serdim ve battaniye serdim, gece uyandırıp 1 sefer çişe tuttum. yaptıkça battaniyeye yıkadım . Zmanla çişi grldiğini idrak etmeye başladı, kendi söyledi, yolda çişi gelse tutumayı öğrendi ama 2 hafta sabır sadece:)

(1,909 puan) tarafından
Lazimliktan kalkmadı bugün gün boyu ona oturdu , ay çok zordu ya kalkamam kalkarsan çiş kaçar diyor yemek yemeğe bile lazimlikla gelmek istedi şaşırdım nasıl olacak coş kacar lazimlik olmazsa diye bağırıyor kalkmıyor
,nasıl alışacak böyle ,bilemedim
(94 puan) tarafından
Ben başta lazımlıkla başlatmafım. Eski usül annelerimiz ellerimizde tutarya o şekilde tuttum. Artık kakası geldiğinde çok tutmam gerekiyordu ellerim ağrıyınca klozetin üzerine aparat aldım. Başta düşerim diye korktu da şimdi yapıp çağırıyor "anne bitti" diye.
(1,909 puan) tarafından
Ya canım bizimki tuvaletten korkuyor ,yani aparat, basamak  vs bende aldım hepsi var evde de çocuğu iyice tuvaleten korkutmak istemedim aşırı korkmasada biraz korkuyor tuvaleten yavaş yavaş lazimlik ile başlayayım dedim de o da ters tepti gerçi bu sefer tuvaleten cikmayaccagim diyip su oynayacakdi her şekilde zor olacak galiba
(94 puan) tarafından
Allahım yardım etsin canım, eninde sonunda öğreniyorlarda, annelerde yıpranıyor işte
0 oy
(554 puan) tarafından
30 aylıkken başladım 40 aylık daha yeni öğrendi 

Halen bazen geceleri kaçırma yaşar 
(554 puan) tarafından
Ama.bezi takmakla sil baştan olur ve daha zor öğrenir bende öyle yaptım çok zor öğrendi bence takmayın kararlı olun bir kerede bırakın bezi
(1,909 puan) tarafından
Anladım canım senin için demedim genel olarak , hani bazı bayanlar ,çok takıyor bebek olduğunu unutuyor tahammülsüz oluyor ya  kizman diye o amaçla dedim sakin bir yapım var benim zaten öyle hemen sinirlenmem demek istedim yoksa sende haklısın benim rahatlığım yıkama makinesi olması , zaten sık yikiyorum koltukları makinem olması sayesinde yoksa beyaz yani koltuklarım çocukla temiz durmuyor mecburi yıkıyorum , yatağında yıkarım diyorum  halılarida gönderirim ne olcak diyorum  

Birde haklısın başa dönmek gibi oluyor da çok zor geldi ya aslında hazır da oğlum kacirmaktan korkuyorum anne cis kaçar üstüm ıslanır diyor kıyamadım akşama kadar lazimlikta oturdu çocuk yaza bir tur da annemlerde alıştırmaya deneyeyim dedim ,anneannesi ile deneyelim birde yazın dedim :)
(554 puan) tarafından
Sen bilirsin canım ben yazın  öğrettim kısa anxa öğrendi hem çamaşırlar nasıl kuruyacak islaklar yetişmiyor
(1,909 puan) tarafından
Bende hemen alışacak sanıyordum gerçekten zormuş canım
(554 puan) tarafından
Yok canım nerdeee. Çok zor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 93 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hediye (4,933 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Birbalannesi (12,903 puan) tarafından soruldu
0 oy