0 oy
630 göst.
Aile kategorisinde (1,015 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

11 senelik ilişkim var 7 senesi sevgilim 4 sene evlilik eşim evlencegimiz zaman sözleşmeli askeri personeldi 2 ayı kalmıştı evi kurdum anasını bıraktı 2 gün kaldı gitti teslim oldu. Şuan 69 yaşında dinç eli ayagi tutan kaynanam köyden çıkmamış biri bıraktı kabul ettim başta birlikte yaşamayı çünkü kimse bana anlatmadı hataliyim evet ama vijdan sahibiydimm evlendigimin 2 haftasında kaynanam ellerini tuvaletten çıkınca ellerini yikamadan çıkmış yada adam givi yikamamis masrabada yıkamış pislikler vardı çünkü carsaflara bulastirmis ev de o kadar leş kokuyir ki dus almazmis öyle 2 ayda 1 falan 2 3 haftada bir üst değişiyordu kokuyordu ev anlam veremedim bilmediğim için pis biri olduğunu misafir davet edemedim ev kokuyordu ellerimde boklu çarşaf yorgan yıkadım bişi demedim utandı bilemedi yada dedim hep böyle devam etti evin duvarlarinda yorulmaua başladım öğretmeye çalıştım defalarca yemek hazırladım ben bunu yemem etmem lahana yemeği seviyormuş onların ailesinden öğrendim aç durmasin etmesin.. başladı çocuk yap demeye eşimin gidecehi gün akşamı eşime karnına cocuk koyda git saçma sapan konuşmasin adabini bilsin dedim uyar.. yokkk kardeslerini ario çocuk yapcaklar çocuk yapacaklar bunlarjn ailesinde 4 5 yıldır cocuklari olmayan yegnine de çocuk yapacaklar diye diye kızcağız evime de gelmio :( kavgalar başladı eşim geldi 1 ay sonra hamile olduğumu ohrendim ama idrar yolu enfeksiyonum var kronik kötü başladım 6+4 de düşük tehlikesi atlattım o günde baya kavga ettik çünkü kaynanayla hastanede yattım 2 3 gün ciktim 1 gün sonra Berat kandili gecesi ev felaket kokmuş evde olmadığımda anne oğlun namaz kılio suyu açım duş al bı anda atletlerimi mi yikion atletim mi var benim diye bağırınca çıldırdım (yeni 3 tane daha atlet aldım birde iyisini alım dedim kendinin de vardı 5 6 tane daha 2 3 tane de yarım atleti var) nasıl yok daha geçen hafta aldım dedim kirli sepetini döktüm 2 tane çıktı başka da yok dolabinj döktüm aldiklarkm yok kesmiş alt bezi yapmis eşim namazi kesti geldi bı anda kazagjni kaldirdi kapattım kavga büyüdü kavga sırasında kaynanam karnıma vurdu uçtum sinirlendjm 9 ayın 4 ayı nerdeyse hastanelerde yattım 1 defa dışında asla yemek yapmadı bir lokma önüme koymadı ağrılar içinde aç yattigim çok oldu annem saolsun 2 ev arasında koşturdu ama hiç bişi bilmedikleri icin anlamadı velasil kelam böyle bir kadın 4 sene oldu her hafta kavga eşim gider bağırır çağırır konuyu kapatır gönder desemde kime diyor 3 çocuğu daha var ilk eşinden olma hepsini beşikte terk etmiş ilk eşi kuma getirmiş (kızı anlatıo en buyugu 7 yaşındaymış 2 tanesi de beşikli çocuklar 7 yaşındaki çocuğa bırakıp komşu komşu vezermos yemek yok temizlik bilmez) çocuklara baksin diye birini getirmiş kaynanamda bırakıp gelmiş 1 kızı dusinda diğerlerini kimse tanimio eşimde kaynanamda onlara gönder benim günahım ne kızıyla konusuo 2 ayda bir olsa da gönder benim günahım ne bo..k temizliom sürekli ana sofraya yanas 2 çocugum da döküo yoruluom zaten umursamaz inadin teki istedigjni yapar bugünde girdik birbirimize eşimle de girdik 7 yıl bu yüzden beklemedim seni bu yüzden sevmedim seni kızına gönder yoksa ben iyi değilim artık ben yorildum (küçük oğlum ishal olduğunda halı uzerine Ka...Ka yaptı bağırdım defalarca odaya götürme dememe rağmen diğer oğlumda ishaldi duşa sokguydum o sıra goturmis pisliğin önüne oturtmuş bı baktim oğlum eselenioo yiyo ) eşim bir daha ağzına alma dedi defalarca gotur git dedim o kadar çok şey yaşadım ki kaç kere kriz geçirdim sevdim ama esimi çok sevdim çocukluğumdu çok şeye birlikte göğüs gerdik 1 lokma yemek almaya yeri gelir paramız olmazdi birlikte hallettik evimizi aldık kimseden 1 kuruş almadan çalıştık arabamızı aldık ama bir kadın yıktı bugün evi terk ettim herşeyi bıraktım cocuklarkmi aldim çıktım :(( bıktım bittim ben bittim 

12 Cevaplar

0 oy
(600 puan) tarafından
Çok haklısın canım Allah sabır versin sana. Eşinin tutumu yanlış ne desem bilmiyorum, ailen arkanda mı o zaman daha kolay olur. Sürekli yük sende olmaz bir çare bulsun eşin yada ben yokum de
(1,015 puan) tarafından
Hergun ağladım yaşlı sus dedim kendime sus artık Rabbime yalvardım kalbime merhamet ver vijdan ver günahtan battım rabbim bıktım artık bu sınavı veremedim ben ama dayanamiyorum kaldıramıyorum ilk vurdugunda karnima psikolojim bozuktu zaten evladima ilk oldu dediler çünkü düşük yapiosun dediler kafam yerinde değil tekrar acillik oldum defalarca ambulansla kaldirildim sancilarimdan ayağımın üstüne basamadim 2 haftalığına gönderio kardeşine geri gelio getirio eşim 2 defa da ben kabul ettim eşimin surati asikti temelli gondermemisti zayen tamam dedim sen üzülme getir ben yıkarım dedim ama daha da arttı artarak devam etti yine dayanamadım annemde kaldım sezeryana alçaklardi beni erken doğum için ama tuttum annem aldı beni yanına bende kalsın doğuma kadar 5 hafta kaldım eve uğramadım asansör yoktu çünkü yasakti yürümem son haftamda geldim tuvalette sülükler dolaniooooo dış kapıya yakın yanında vestiyer var oraya bile geçmiş sülükler Allah'ım cildirdim evde köpek oluşu gibi bir koku titiz bir insan değilim ama temizliği severim hoş kokulari çok severim kaldiramadim kokuyu ogurerek kaçtım eşime dedim tamam ilaçlarım doğum yaptım eve geldim anne bunlar neydi hiç yıkanmamış tuvalet deterjan vurulmamis evet geziyordu eee gördün madem neden demedin neden dicem niye ya niyeee ben senin kan düşmanın miyimm eşime bir sürü çare sundum dedim kardeşleriyle konuş dönüşümlü bakalım en kotu kışın kalsin tamam ama bana nefes alamaya yer aç boguluyorum bak sen eskilerde kaliosun o yüzden bu kinin bırak nasıl bırakım müslüman evladı nasilll bitio mu 2. Ye karnima yine annemin yanındayken vurdu annem zor tuttu kendini o kazara olmuştu kavga esnasinda annem çıktı gitti elimde kalır diye eşimi aradı ilk ve son uyarisim dedi 1 evladım var size yedirmem dedi başka hiç bişi anlatmadım hiç birşeyden de haberleri asla olmadı şuana kadar bugün anlattım
(600 puan) tarafından
Anlatmakla iyi yapmışsın şuan durum ne canım
(1,015 puan) tarafından
Hala annemdeyim çocukları görmek için aradı kendimi göstermedim cevirsene dedim uyucam dedim hemde frlaket derecede hastayim nefes alamıyorum uyucam dedim tamam dedi kapattım direk
(600 puan) tarafından
Anladım canım hakkınızda hayırlısı
-Reklam-
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Valla gitmen iyi olmuş. Hak eden insanlar değillermiş
(1,015 puan) tarafından
Keşke böyle olmasaydı keşke :( ama çocuklarıma çok yansıtmaya başlamıştım
0 oy
(10,947 puan) tarafından
Bacım kesin bir çözüm bulmadan gitme sakın.Yani evi ayorsa bile iki ay vs demeden gelecektir.sana da yazık günah.
(1,015 puan) tarafından
Bu zamana kadar hep böyle oldu o kadar çok şey var ki soyledim yoruluyorum seni çok seviyorum ama uzaklaştırıyorsun. Hep eşimi ezdiler çocukluğundan bu yana babası yok diye iyi olsun ele güne karşı dimdik dursun diye çalıştık köpek gibi gunu 1 simitle gevirirdim bazen çoğunlukla aç dururdum herşeyimi aldım ceyizlerin hepsini eksiksiz altinalr yaptom çünkü ev alcas diye bu muydu 7 yılım bu muydu değer miydi 7 yılda 1 gün olsun kavgamız olmazdı hep dinlerdik çareler bulurduk herkese meydan okuduk bunun için miydi
0 oy
(340 puan) tarafından
Evi terk etmek için geç bile kalmışsın sen katlanacak gibi değilmiş gerçekten sevmek kendini ezmek değil canım tek senin sevmenlede olmaz sen sevmiş katlanmissin eşin seni sevse seni o eziyete koşmaz zaten seviyorum diye herşeye razi gelmişsin ama kendini unutmuşsun canım sen kimse için kendini eziyete soktuguna değmez yazık değil mi o geçen yıllara gençliğine adına çok üzüldüm Allah yardım etsin sana 
(1,015 puan) tarafından
Çok sevdim kız çok kötü şeyler atlattik tutunduk birbirimize yemedik içmedim o sözleşmeli askerliğe gitti ben burda ise girdim yemedik içmedim biriktirdik en iyilerini yaptık eşimi gururlandirmak için çok çabaladım başardık derken şimdi herkes bizi boşanma evresinde diye bilio neden yani neden yapma anne yapma daha ne olur la yapma yapma yapma yapmaaaa yapmaaaa etmeeeeee bak iyi değilim boğazını sıktımm o raddeye geldim utandım kendimden beni hastaneye götür iyi değilim dedim ama dedim dedim iyi değilim ben yapmayın bana ne olur çok şeyle ugrasiom yapmayın
(340 puan) tarafından
Kendini çok parcalamissin sen canım kimse için kendini parçalandığını değmez kimi insan birine çok değer verir heder eder kendini he bir de el gün deyince hayat daha da zorlaşır boşver kendini düşün biraz
(1,015 puan) tarafından
Peki neden vijdanim susmuyor git dedim diye :( kafamda yine kendimi yediğim binlerce düşünce oluştu
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Umarım bende eşime olan sevgim yuzunden bu hale gelmem benimde durumum iyi değil ama kesin cozum bulmadan gitme bi yere. Neden bu kadar katlanilmaz olaylara katlandin off ne diyeceyimi bilemedim
(1,015 puan) tarafından
Çok sevdim hemde coook. Çok savaş verdik birlikte abisi beni hastanede dovcekti defol git dedi bana inandı ben ona herşeye göğüs gerdik onun için herkese eyvallah dedim değer miydi artık bilmiyorum
0 oy
(2,107 puan) tarafından
Tavrında çok haklısın ne denir bilemedim nasıl bir insanmis öyle hakkında hayırlısı olur umarım eşin aklını başına alır inşallah 
(1,015 puan) tarafından
Ama neden vijdanim susmuyor git dedim diye
(2,107 puan) tarafından
Ama sanada yazık sanada vijdan yapsınlar tamm yaşlı Allah yardım etsin ama insan biraz sakınır kendini biraz utanır haya eder çekinir bu şekilde davranilmaz mahçup hissedip bu şekilde davranmamasi lazım sana boşan demiyorum ama bırak biraz rezilik çeksinler eşin heryerin kirli olduğunu görünce anlar zaten neler yaşadığını
(1,015 puan) tarafından
Yaşadılar hamileliğim son haftalarında 5 hafta annem beni aldı 5 hafta bir kaldılar son gunumde eve geldim bebek eşyaları almaya tuvaleti sülükler basmış deterjan bile vurulmamis evin içine bile yayılmıştı umrunda olmadı sorduğumuzda bildiğini söyledi ee neden söylemedin nie soylicem kafası yaşayan biri ya onlara normal gelioo bı bana mı normal gelmio pislik içinde yaşamak ya tamam titiz bir insan değilim ama temizliği hoş kokuları derli toplu olmayı severim hergun temizlik yapanda biri değilim ama buna rağmen normal gelmio
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Sakın geri dönme annemi gondrcem desende bira karışık alatmissin ama hamileyken karnına vuran adamdan insan olmaz 
(1,015 puan) tarafından
Yok karnıma vuran eşim değil yanlış anlatmış olabilirim ağlamaktan gözümun önünü goremuyorum çok şişti gözlerim. Karnıma vuran kaynanam 2 defa vurdu ilki 7 haftalıktim hastaneden çıktığımda duş al dedim diye 2. 25 haftaliktim annemde vardı evi temizliodu annem köyden kıyafet geldi onları odasına koydum yıkayip paklamistim onlari odasından dışarı attı la niee sevmediği bı insan varmış o aldı bana onları hayır oğlun aldı dünya servet bayoldiydi onlara ama kaynanama ulasmamisti oğlun aldi ben isyemiom bunları iyi tamam çöpe atarım yada veririm birine parduseler var yazlık kisliklar pijama takımları etekler vs kapının dışına koydum annem giderken götürür diye koydum diye gitti kapıdan aldı içeriye la havle vela la istemion ya nieee ation yine delirdim alion mu almiom iyi yardım kutusuna at dedim kendi anneme kavga çıktı kapıyı açmaya calisio içeri alıo kavga ettik annem delirdi o sırada kapıdan beni çekerken karnıma dirsek attı kazara oldu ama çok güçlü attı çok geçmedi bı kaç gün sonra kanamam oldu yine annem çıldırdı çıktı elimde kalır diye eşimi aradı ilk ve son uyarım diye bisiler demiş bilgim yok eşim geldi apar topar yine kavga ettiler bağırdı çağırdı konu kapandı
(1,659 puan) tarafından
O kadar haklısın ki eşinde çok bütün hata bağırıp çağırıp durmakla yetinip seni kullanmışlar haklı hiçbir yanları yok hamilesin ve kasıtlı davranışlar daha eşinin annesini kovmasi gerek kendi evladının canı söz konusu bu öyle kızdım kolundan cekistirdim kızdım küfür ettim gibi birşey değil ki cana kasıt var çok adice hemde diğer konuları bahsetmiyorum bile bu herşeye yeterli bir sebep insan hayatında kendine ettgini başkası edemezmis en başında kabul etmeyecektin
(1,015 puan) tarafından
Ne güzel dedin bu hayatta kendime ettiğimi tüm dünya gelse yapamazdı :'( hatırlattığın için teşekkür ederim kuzum
(1,659 puan) tarafından
Eşinle de daha sağlıklı bir hayat kuramazsın kusura bakmasın annedir ama kendi evladının canı söz konusu öyle pisligiyle oynayan sana vuran birini seninle aynı evde birakmamalıydı belli piskolojisi bozuk yada karışmış kadın o pisliğin içinde eşin boynunu bükmeye hakkımı varmış sanki sende neden kendini feda etmeye o kadar meraklısın gidiyor gelsin o üzülecek bu kirilcak sanane olan bak nasıl sana oldu bakım evine vb. Bir yere yatırması gereki sen getir desen bile olmaz sana vurdu hamilesin bir gün cocugumuzada yapar sen bu halinle pisligiyle ugrasamazsin normal durum değil demesi gerekiyordu gerçekten seven adam gibi adam olsaydı annesi normal değil ki illa bizimle kalsın muhabbeti olmuş sakın gondercem annemi deyince gitme geriye yazık edersin kendine
(1,015 puan) tarafından
Şuan oyle bir muhabbet dahi dönmedi içimde yıllardır konuştuklarımi tekrar tekrar yazdım özür diledi hakli oldugimu söyledi vs vs ama gel çare bulalım yıkılmasın demedi yada annesini ağzına almadı kendi bilir tamam dedim kapadım telefonu kökten
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Ya sana ayak uydurmaskni bilecek yada köyünde yaşamaya devam etsin canım canina yazık çok bile cekmisin Allah mükâfatını versin ama yazık yani iyi katlanmisin valla ne denir bilmiyorum
(1,015 puan) tarafından
Günaha battım bunun farkındayım karnıma vurduktan sonra bende saygı da bitti vijdan da merhamette yine dayanmaya çalıştım ama susamadim artık yüzüne tiksinirek baktım midem bulandi hep bir kin doldum onu gordikce sesini duydukça içimde öfke birikti mükafatı olur mu bunun bir Allah bilir ama tek bildiğim şu ki bir gün rüyamda azraili gördüm 2. Evladıma hamileyken çok öfkeli ama bir türlü evime giremedi karşı komşumun kapısında anahtar gördükçe kayboldu bir Ayşe teyzem var torun bakıo su almaya gidemio aritmam var uğraşma doldururdum hep dua ederdi bana ertesi gün duydum ki evi satın aldığım kişi çok kötü şekilde ölmüş zilde hala o kişinin adı duruyor degisemedik bı turlu onu kendime yordum battım günaha biliyorum ama susamadjm artık susamiyorum artık
(7,249 puan) tarafından
Kendini suçlama canım insanız sabredilevek gibi degilki en iyisi ayrı yaşamak ne kendini mahvet ne ona kötü söz söyle daha yanyana olmaz canim
(7,195 puan) tarafından
Konudan alakasız kusura bakma ama ölen kişi neden çok kötü ölmüş merak ettim
(1,015 puan) tarafından
Evi satın aldığım kişiydi kamyondan geri giderken uçurumu görmemiş ve komyan ters takla atarak devrilmiş abi de camdan yarı uçmuş sanırım cam girmiş evin ilk sahibiydi 20 yıllık bina ama temelinden beri varmış
(7,195 puan) tarafından
Ayy Allah rahmet eylesin
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Kocana şart koş,sana ve çocuklarına ayrı ev açmadan gidip kocanla birleşme, tehdit et evi ayirmassan bosaniriz de,evi ayırın 
(1,015 puan) tarafından
Kaç kere boşanma aşamasına geldim gönderdi anneskni ama sürekli boynumu egdin dedi susmadı vijdanim hiç susmadı kaynanam için değil eşim için nie yaptım fazla abarttım galiba yapmasamiydim diye duramadim tamam dedim getir sen mutsuz olma koşa koşa getirdi dayanamadim sustum bı zaman ama üstüne kattı herseferinde level atladık kriz geçirmeye başladım bugün ya kadinsiniz merak ediyorum tepkinizi ev sürekli köpek oluşu gibi çok ağır bir koku oluyor odasından gelio eşim sürekli temizledi çamaşır suyuyla her şeyi ama 1 hafta geçmez koku başlardı duşta aldirioduk 2 gundee bir deliriyodum bugün ne gördüm kavga ordan başladı yaşlılar paçalı don giyiyor ya eski paçalı donunu kesmiş genelde de pis olur onun temizde olmaz ki zaten don buuuu kesmiş onu evi de yeni supurdum bitirdim odasına gitmiş çocuklar bakmaya gittim baktım ki elinde bez parçaları halıyı kuru kuru onlarla silio dedim bu ne yaaa tenezzül edip çoğu şeye cevap vermez insan yerine koyupya suratimiza bakmaz dedim pis bezlerle halı mi silion dedim temiz bu diye ters bı tonla cevap verdi dedim pis ya bu sensin pis diye geri cevap verio ya Allah için siz böyle bişi görseniz napardoniz
(4,960 puan) tarafından
Ben evime bile almazdım canım sen gene bu zamana kadar iyi dayanmışsin bile,eşinle barisirsan daha kocana deme anneni getir diye onun yüzünden sizin huzurunuz bozuluyor uzak durun ondan
(1,015 puan) tarafından
Ne oluruz bilmiyorum eskisi gibi artık sevebilir miyim bilmiyorum eşimi mutsuz gördükçe vijdanim susar mi onu da bilmiyorum boule bir durumda ne yapılır onu da bilmiyorum
0 oy
(42 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun..:( 
(1,015 puan) tarafından
Allah binlerce razı olsun
0 oy
(418 puan) tarafından
Kadının belliki psikolojik sorunları var keşke oğlu bir hasteneye falan götürse. Yani kötü kaynana gordukte b.okuyla oynayıp böyle saçmalamaya ayrı bir olay. Umarım eşin bunun farkına varıp biran önce bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesine falan yatırır anasını. Sende iyi yapmışsın öyle bir ortamda çocuk büyütmekte ayrı bir olay. Umarım herşey senin ve çocukların için iyi olur biran önce kendini toparlar yoluna bakarsi 
(1,015 puan) tarafından
Keşke bende görseydim hiç köye evine götürmedi beni banyoda turşulari gördüğüm an vazgecerddim zayen
(418 puan) tarafından
Kız saçmalama Allah senin canını niye alıyor.allah ömür versin o çocuklar sensiz ne hale gelir. Kim bakacak b.kuyla oynayan babanelerimi. Kendine gel güçlü ol. Şuan tam zamanı. Hayatının en önemli noktası en doğru kararı en net çizgileri çekmenin zamanı. Sen güçlüsun çocukların için de hep öyle güçlü olmak zorundasın.
(1,015 puan) tarafından
Artık öyle çıktım bı yola öyle yada boule birşeyler netlesicek
(418 puan) tarafından
Umarım senin ve çocuklarının hayrına olur her adımın her kararın. Dilerim en kısa zamanda burda paylaşırsın mutluluğu. Hayatını nasıl yola koydugunu...
(1,015 puan) tarafından
Tek duam tek temennim bu artık 1 yudum huzurum olur
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Keşke en baştan kabul etmeseydin ama bilemezdin ki. Böyle insanları asla degistiremezsin inan bana esin annesine kendini düzelt yoksa seni sokağa atarım bile deseydi o insan düzelmedi 69 sene öyle yaşamış nasıl değişecek. Gerçek den korkunç bi durum kadın resmen sizin başınıza kalmış Allah yardımcın olsun. Severken ayrılmak da zor.
(1,015 puan) tarafından
Kimse anlatmadı bana sadece zor yaşadıklarını çok çaresiz kaldığı zamanları anlattılar bende büyüklü evde yaşadım 2 tane annanem vardı kavgaları olurdu ama birbirlerine saygıları destekleri de olurdu ben ömrü hayatımda böyle bişi görmedim
(1,645 puan) tarafından
Hep öyle olur zaten acindirirlar kendilerine sonra tepene çıkarlar. Benim babaannem de senin kaynanan gibiydi nese ki bizimkiler bakmak zorunda kalmadı yine annem son zamanlarında banyosunu falan yaptırdı. Yine de bi sagol demezdi çünkü o da öyleydi. Aynı evde yaşamak bambaska bi durum böylesiyle
(1,015 puan) tarafından
Benden sağlıklı bı tansiyonu var o. Ben gitsem nelerim çıkar da bir gün olsun vakit bulamadım sol gogsumde kitle var her yıl kontrol ettirmem lazim 3 yil oldu vakit bulamadım çocuklar sürekli hasta evdekielr sürekli hasta yok covid oldular yok kaynanam gardasindan **** getirdi günlerce temizlik yapmaktan 1 ay kendime gelemedim oydu buydu hala gidemiom büyük oğlum çok yapılı ağır kucakta fıtık oldum sanırım sağ bacağım kitlenio kalbim ya da göğsüm bilmiom agrio ama hangisi nefes alırken zorluo bazen ama 3 haftadır onu goturuos tansiyondan ve baş sallanmasindan emar tomografi ultrasyon dopller kan tahlilleri düzenli tansiyon ölçümleri maşallah tertemiz bı tansiyonu ara ara yukselio o bu kadar olan bana olur yani yakındır

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 285 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 401 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 875 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Arme (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 263 göst.