0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde (379 puan) tarafından
Tek çalışan ve eviniz kendinizin geçim nasıl kolay oluyor mu 

13 Cevaplar

+2 oy
(1,340 puan) tarafından
Asgarî ücretle geciniyorum diyen yalan söyler net mümkün değil zaten 10 bin mutfak tutar aylık hiç özel ihtiyaç olmicak gezmicen et yemicen üstüne başına almican ama bizim milletimiz bunu normal karşılıyor alışmışlar 
(379 puan) tarafından
Hadi ya okadar kötümü
(1,340 puan) tarafından
Benim eşim memur biz asgari ücretle gecinmiyoruz ama ona ragmen ay sonu zor geliyor asgari ücretli napsin
(1,865 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum.  Şu şartlarda geçiniyorum tam tamına asgari ücretle diyen çoğu şeyden feragât ediyor demektir.
-Reklam-
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Ev kira değil kredi borcu var bebişde var asgari ücretten fazla çalışıyor yine her istediğimizi yapamıyoruz zor
0 oy
(119,226 puan) tarafından
ev olsada imkansiz olmasada 
(379 puan) tarafından
Gerçekten okadar zormu
(119,226 puan) tarafından
tabiki zor
0 oy
(353 puan) tarafından
hala asgari ucret alan var mi ki ben kimi duysam 20den asagi alan yok
(379 puan) tarafından
Asgari ücret ne kadar ki
(11 puan) tarafından
Var canim ben 15 aliyorum elden. Bir buçuk senedir çalışıyorum 6 aydir sigortam var. Merketlerde çalismak istemiyorum gece 11 kadar dizlerimde menüsküs var kıyır kıyır ediyom çöktükçe . Elestirmeden yapim dedim bütün açıklamami. Kargaz evimiz vardi Ev yaptiriyoruz ve kiradayız. Maaşimdan 100 tl bile harclik almadan ustalara yatiriyorum. Rabbim herkesin yar ve yardimcisi olsun durum berbat
0 oy
(1,285 puan) tarafından
Evim kira. 8500. 22 alıyor esim. Tek çalışan. Ev doğalgazlı kışın 2bin geliyo fatura. Allaha sukur yinede
0 oy
(559 puan) tarafından
Biz asgari değil askeri maaşla ayı zor getiriyoruz hep diyorum Allah yardımcıları olsun asgari ucretlinin hele birde evi kira olanlarin
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Elbette oluyor mesela ben giyimden kuaförden yani siyle özetlemek gerekirse keyfî yapmak almak istediğim şeyleri yapamıyorum mesela saç boyamak lüks oluyor yada bişey beğendim almak için düşünüyorum kira vermiyorum ama bir markete gitmek bir oazar bu devirde milyarlar demek kıymanın kilosu ilmus kaç para mesela diyorum ki bu bluzu almak yerine kıyma alırım 
0 oy
(566 puan) tarafından
Ev bizim kaynanamn maaşıyla aylık 26bin gelir ama ay sonu hep eksideyiz yok yani nerden tutsak elimizde kalıyor yemekti kiyafetti çocukların ihtiyaciydi ay sonu 5 10bin eksiye düşüyor Kart 
0 oy
(1,285 puan) tarafından
Evimiz kendimizin eşim tek çalışıyor başka gelir yok ama keyfi ihtiyaç yapmamamıza rağmen yüklü miktarda borç var. Ki eşim 3 ayda bir ikramiye olarak bir maaş fazla alıyor. Birden düştük daha da kalkamadık :) şükür bu günümüze yine de .
0 oy
(2,381 puan) tarafından

Valla cnm cok şükür. Eşim 23 alıyor. Asgarî ücret normalde fabrikada. Ama usta oldugi için 22-23 alıyor. Bu ay çok şükür Rabbime 3 çeyrek aldık koyduk kenara. 

Büyük oğlum 6 yaşında okula da gidiyor. Ki böbrek hastası ilaç falan da kullanıyor. Çok şükür bu günümüze geçinip gidiyoruz 

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Çokkk zor bence ev kendinin olsa bile zor. Çoğu şey lükse girer girmemesi gereken çoğu şey de giriyor ne acı ki. 
0 oy
(486 puan) tarafından
Kirada değiliz ama kredi ödüyoruz eve 2000 TL. Fuzuli hicbirsey yapmıyoruz anca ay sonu geliyor . Et yemiyorum ben diye oğlana kıyma alınıyor.  Eşim de dışarıda yiyor çok cani çekerse.  Dün alışveriş yaptık sadece ana malzemeye 1600 verdim ay sonu gelse dedi . Geçinmek çok zor . Bu gününüze de şükür ki eşim çalışıyor.  Düzenli işi olmayan ne yapsın:(
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Azgeri ucretin üzeri ama borçlardan bize kalan 10 bin TL bir çocuğumuz var öyle diyememki çok sıkıntı çekiyoruz ama rahatta değiliz tabiki idareli davranıyoruz çocuğun özel aşılari takviye vitaminleri kullandığım kremine herseyinede orta halin üzerinde alırım o a rağmen yetiyor fakire şükretmekten başka çaremi bıraktılar sanki 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 162 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,372 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Melekkk (10,008 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 1,866 göst.
0 oy
20 cevap 1,168 göst.
10 Ocak 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu