0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (1,427 puan) tarafından
Valla hergune burda post açıb canınızı sıkıyorum kusra bakmayin ama inanin akil fikir alacak kimsem yok annemlere soyleyince dolduruyolar eşimle tartisyorum eşimin ailesine diyincede birikim yapiyo napsın fırsat olsa tatil yapar diyi bazilarıda bizim neslin erkekleri boyle tatil sevmez diyolar :(. Biz kaçarak evlendik kaçtıkdansonra  2 , 3 gün şehirde gezdik falan sonra 2 senelik evliyiz 2 cocugum var. Ben ona tatil yapalım cocukdan sonra yapamazyiz diyordum baş başa asla kalamayız . Koyde kaliyoruz şimdi  o günden sonra şu 2 yilda bir defa olsun keyfi olarak ne tatil  yapmadık ne piknik ne bas basa kalmadık . Piknikde diğer akrabalarla falan oldu biriki kere. eşimin işi iyi cok şükür dün gece biz en son ne zaman baş başa kaldık tatile filan ciktik diyorum daha benim yasim 21 eşim 29 , diyorumki hala genciz sen yaşlı gibisin sanki hep gezmiş tozmuşda şimdide yorulmuşsun sürekli işi düşünyor aşırı iş bagimlisi. Bende eşimde ne cocukluk ne ergenlik doğru durust yasamadık sevgiliyken evlendikden sonra gezib tozcaz diyorduk ama şimdi eşim tatile gitmeyi bile saçma buluyo , bas basa kalalım gezekim piknik yapalım falan diyorum çocukları bırakalım birikerine  yada 2 aylik bebeğimde yaza kadar 5 6 aylik olacak zaten birlidke ailecek yapalım diyorum yaslandıkdan sonra keske değerlendirseydik şu geri donmeyecek olan gencliyimizi diycez bana ne diyor biliyor musunuz? Cocuklarımıza bakar gencliymizi yasarız bune demek oluyo, biz hakk etmiyormuyuz bu günler birdaha gelmeyecek nasıl ikna ede bilirim eşimi :( bilen biliyor hatirliyor ama o yilanin cocuklarıyla gidip piknik yapiyordu eşim ben 2ciye hamileyken annemlerde kalmak zorunda kalmıştım son bir ay. Ustelik fotoda atmıştı bana bende sen bizimle evin icinde bile vakit gecirmuyosun ama elin bacak kadar cocugunu gotruo oiknik yapib fotoraf cekiyosun ama benle bir yilda 3 foto anca cekiyorsun gel çekelim diyincede saçmalyosun bana alay ediyosun demiştim 

4 Cevaplar

+3 oy
(5,594 puan) tarafından

21 yaşındasın iki yıllık evli ve iki çocuk sahibisin  :unsure: çok hızlı yaşamışsın hayatı tatil yapacak zaman kalmamış ki. Belli ki kocan birlikte bi şeyler yapmaktan keyif almıyor. Başkasıyla yapıp senle yapmıyorsa bu onu gösteriyor. 

Sende çocuklarınla çık gez dolaş kocan olmadan illa omu olmalı? O siz olmadan gezip dolaşıyo madem sende öyle yap

(1,427 puan) tarafından
O geze bilir tabi biz gezemeyiz , ama gerçekden artık tartisma sebebi oldu bu
(5,594 puan) tarafından
Tamam sende gez illa eşinle mi olacak
(1,427 puan) tarafından
Ah canim onada izin vermiyo ki, annemler her sene tatil yaparlar izin verseydi giderdim onlarla iki yildir bunun akrabalariyla piknik yapmakdsn sikildim
(5,594 puan) tarafından
İzin alma diycem ama aile yapınızı bilmiyorum Allah yardımcın olsun ne diyim
(1,427 puan) tarafından
Valla nolursa olsun artık bende agirligimi koyacam artık gözünü açsın , ne kadar borcu olanlar var millet bundan borc ver abi ihtyacim var acil diyo gidip tatil yapiyola rgecen yil kendi soyledi bunu bana borcu olanlar tatil yapiyo diye
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Biz normalde bu sene de kısa bi yerlere gidecektik ama hamileyim. Eşim oralarda doğururum diye korkuyor:)

Eşim tatile de gidemiyceksek neden yaşıyoruz gibi bakıyor. Bazıları da tatili boş iş olarak görüyor. Ama belki eşin oraya para harcamaktansa biriktirmek isteyen biridir. Büyük ihtimal babası da annesine karşı öyleydi. Eşimi hoş tutayım falan yoktu yani. 

(1,427 puan) tarafından
Nebileyim canim babasını ne gorduki, cocukken kaybetmis. Ben hamile olumcada aman hamilesin gezmek olmaz cok gezme cok oyle olmaısn boyle olmasın ams evde eşek gibi ev isi gordum hamileyken gezsem daha iyi gelirdi. Peki sizce fikrini nasıl değişte bilirim boyle kocayla nasıl yaşanır yaaa
0 oy
(1,427 puan) tarafından

O kadar gosterim var ama pek bi oner veren yokmu:wassat:

0 oy
(559 puan) tarafından
Keşke hayatı yaşamak istiyorsan bazı şeyler için bu kadar acele etmeseydin mesela çalışıp kendi istediğin gibi biraz yaşayıp öyle evlenseydin yada öyle çocuk sahibi olsaydın 

Ayrıcı daha küçük çocukları kime bırakıp gideceksin  yaza kadar 5 6 aylık olacak diyosun sırf keyfin için o çocukları başkasına bırakmayı düşünüyorsun sana ne desem ki bilmiyorum bu söylediklerim biraz olsun yeter 
(1,427 puan) tarafından
Beni okutan bir ailem olmadı arkamda duran bir ailem olmadıki, yoksa cok iyiydim. Değerlendilmedim malesef. Eşimde hep senle gezcez diyordu falan oda hiç tatil filan yapmadı şimdidye kadar birikim yaptı evini yaptırdı arabalar aldı kendine sıfırdan iş kurda falan ama ev almadı. Annemler teyzemler baks biliyo cocuguma daha oncede 2xiye hamileyken doktora gidip gelince onlara verirdik bikaç satliyine ,  şimdide eminim baka bilirler  o konuda sıkıntı yok gerekirse yanimizlada goturelim ama sorun eşimde.
(559 puan) tarafından
Arkamda duran yoktu demek imkanlarimi yoktu yoksa sen bir an önce evlen git diyemi baktılar sana
Esin parayı seviyor demekki senin isteklerin önemli değil onun için sende bundan sonra onun isteklerine öncelik verme
(1,427 puan) tarafından
Hem imkanları yoktu imkan olumcada babam izin vermedi evlendirmeye calisti hatda verdim gitti deyip yarin gelin cay içmeye dedi bende ertesi gün eşimle kaçtım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 95 göst.
19 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 393 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 744 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 276 göst.
31 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,954 soru

11,343,267 cevap

34,809 kullanıcı