0 oy
91 göst.
Diğer kategorisinde (1,871 puan) tarafından
Kızlar gece kayınpederim ,sanırım covid gibi virus geciyorlarmis ,kaynanam hastayı gribiz diyordu zaten gece kayinbabam kötüleşmis banyoda düşmüş acile götürmüsler 

Böbrekler ile ilgili bir sorun çıkmış galiba tam anlamamış kayinvaldem doktor çok  su içmeyin salı günü bir daha gelin demiş neden olabilir 

Biz tayinciyiz eşim gidecek ailesinin yanına da acaba böbrek yetmezliği falan mı olustuda öyle dedi doktor aklıma kötü kötü şeyler geliyor yaslida kayınpederim niye doktor az su iç der 

3 Cevaplar

0 oy
(555 puan) tarafından
Böbrek hasarmi aldı acaba işlev gormuyo ve bı hasar görürse böbrekleri yormamak adına su içme demiş olabilir
(1,871 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm aklıma öyle geldi  üzüldüm açıkçası
-Reklam-
0 oy
(886 puan) tarafından
Böbrekler yeterince çalışamıyor sanırım, diyaliz hastalarında oyle oluyor ya hani çok su icmiyorlar. İnşallah ciddi bir durum yoktur geçmiş olsun
(1,871 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(44 puan) tarafından
Vücudunda ödem var mı şuan bacaklarında felan 
(1,871 puan) tarafından
Bilmiyorum canım böbreklerde yetmezlik olunca ödem oluşuyor mu
(44 puan) tarafından
Evet böbrek yetmezliğinden sonra böbrek işlevini yitirdiği için artık su ve tuz kısıtlaması oluyor vücut idrar yoluyla vücuttaki toksik maddeleri ve sıvıyı atamadığı için vücut su ve tuz toplamaya başlıyor büyük ihtimal diyalize bağlanır eğer böyle bir durum var ise
(1,871 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ay kaynanam yanlış anlamış canım Çok şükür eşimle beni ayaklandirdi valla çok üzülmüştük yanlarında komşumuz vardii genç o iyice anlamış  demiski doktor amca çayı az iç ,suyu çok bol iç yaslisin böbreklere dikkat et ,çay sıvı alımıdir ama su degildir demiş ,kaynanam da bobrekleri hasta oldu diye bizi aradı , çok şükür anladık dogrsunu antibiyotik yazmış virüs olduğu için kayinbabama hafta ici dahiliyeye kontrol demiş çok şükür ya

Bende  ilk kaynanamdan duyunca dedim yetmezliğe girdi herhalde babana su az iç böbreğin hasta dedi doktor diyor ay bizi krize soktu burda kaynanam yaşlı anlamıyor ne bilim ben şekerim yukselmistir doktorun dediğini tam anlamadım diyor şimdide bizi akşama kadar tasalandirdi komşudan anlayınca doğrusunu ben anlamamışim dedi çıktı işin içinden

İlgili sorular

+2 oy
57 cevap 920 göst.
19 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde mervenk (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
24 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 666 göst.

378,451 soru

11,328,084 cevap

34,783 kullanıcı

...