+1 oy
770 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Yani çalıştığım için mi bu şekilde istediğim gibi olmuyor acaba diye düşünüyorum. Sabah 8de çıkıyorum eve 5.30 da geliyorum. 1 oğlumuz var akşamın nasıl geçtigini anlamıyorum yemek bulaşık eşim ile oğlum ile sohbet oyun derken pırıl pırıl olacak detaylı bir temizlik yapamiyorum. Karşı komşum çalışmıyor ama sürekli gezip tozuyor 1 gün evde durmaz 2 çocukla evi sürekli temiz. Allah aşkına bende mi bir sorun var diyorum. Bı haftasonum oluyor onda da 7-24 temizlik yapamiyorum açıkçası yorgunluğumu atma ihtiyacım oğlumla vakit gecirebilme ihtiyacım da doğuyor hafta içi çok yoruluyorum çünkü Sırf çalıştığından dolayı mı böyle istediğim gibi olmuyor acaba yoksa nasıl bir taktiği var. ( Gece yatmadan önce topla vs demeyin maksadım ev toplamak değil dolaplar parkeler heryerin pırıl pırıl olması)

33 Cevaplar

+5 oy
(1,001 puan) tarafından
Kendimi kimse ile kıyaslamam. Benim de canım var . Herkesin yaşam tarzı çocuğu eşi evi bir değil. Kendime vakit ayiririm dinlenirim . Elimden geldiğince evi temiz tutmaya çalışırım ama çocuklu ev pırıl pırıl olmaz
(1,011 puan) tarafından
Kıyas değil kendi isteğim bu yönde canım. O öyle bende öyle olacağım şartında değilim. Temiz olmayı seviyorum ama şartlarim istediğim gibi bazen olmayabiliyor
(1,001 puan) tarafından
Olmuyor maalesef herşeye dört dörtlük yetişemeyiz. Birşeyler eksik kalıyor hep, bırak kalsın. Olduğu kadar. Calisiyorsun nasıl ev pırıl pırıl olacak yardımcın olmadıktan sonra bu dediğin çok zor
(253 puan) tarafından
Aynrn olmuyor surekli bi daginiklik temizlik desen heryer ayni parmak izleri insan ede edede bi sıkıliyor artik cunku temiz kalmiyor hic bende titiz biriydim ama biraz saldim haftada fln silerim bazen gecer akisina birakiuorim artik
-Reklam-
+3 oy
(4,158 puan) tarafından
Ben sen gibi bu dertten muzdaribim yani ev eski olduğundan mı nedir bilmiyorum Bi türlü istediğim kadar temiz pırıl pırıl hissetmiyorum bende 
(4,158 puan) tarafından
Ayy yeni ev olsa ben böyle hissetmem işte misal banyoyu temizliyorum ama artık yıllanmış lekeler fayanslar gözüme istediğim kadar temiz  gelmiyor oysa yeni ev olsa buz gibi foşur foşur yıka sil çık
(1,201 puan) tarafından
Bence de eski evlerde temizlik belli olmuyor
(1,339 puan) tarafından
Aynı şeyi bende yaşıyorum evim çok eski değil ama benden önce iki üç kiracı olmuş ve kullanılan malzemeler kiraya verileceği için heralde hep adi şeyler özellikle banyo kötü kullanılmış eski kiracılar tarafından tertemiz bir görüntüye getiremiyorum ev sahibi olsam değiştiririm o da olmuyor bu yüzden yaptığım temizlikten de zevk alamıyorum tamamen ohh be evim pırıl pırıl oldu diyemiyorum ve sonuç olarak hergun fosur fosur yapasim gelmiyo benimde
(8,898 puan) tarafından
Bisey diyecem inan bende böyle hissediyorum başak burcuyum tertip düzen temizlik kanımda var şuan kiracı olduğum ev eski değil ama yenide değil ne yaparsam yapayım sanki temiz değilmiş gibi geliyor sürekli temizlik savaşı halindeyim yıllardır yılan hikayesine dönen evime mayısta taşınıyorum 0 bina 0 daire olduğu için ev o kadar temiz geliyor ki gözüme sanki tertibi düzeni bile insanın gözüne başka geliyor
(1,339 puan) tarafından
Ne güzel canım Allah sağlıkla oturmayı nasip etsin darısı başımıza inşallah :) arkadaşım öyle sıfır eve taşındı diyorum böyle olsa herşey sıfırdan ilk ben kullancam insan hevesle özenerek yapar ztn temizleyince pırıl pırıl gösteriyor hemen mesela ilk eve geldiğimde banyo kötü haldeydi baya annem uğraştı bir suru deterjanlarla ama pek işe yaramadi malesef şimdi misafir geldiğinde banyoya girmeseler diye dua ediyorum hani ben o hale getirdim zannederler diye
+1 oy
(1,419 puan) tarafından

Sırrımızi açıklıyorum hazır mısın :D

Her gün temizlemek işin sırrı 

(1,011 puan) tarafından
Ama vaktim olmuyor ki. Zaten ezanın okunmasina 1-1.5saat kalıyor üzerimi çıkarıp namaz kılıp yemek anca yapıyorum. 7den sonrada yemek bulaşık oğlumla eşimle vakit geçir. Saat 10 da pert oluyorum günün yorgunluğu çöküyor o saatte de dip köşe giremiyorum gün boyu zaten ayakta olduğum için vücudumda dermanım hiç kalmıyor kimi zaman kanepede uyuyakalıyorum eşim oğlumla ilgileniyor yorgunlugumu bildiği için
+1 oy
(964 puan) tarafından
Pırıl pırıl ev yoktur. Varsa bil ki orda temizlik hastası biri vardır ve de çocuğu yoktur. Misafir olarak gitmeye çekinirim şahsen 
+1 oy
(48,620 puan) tarafından
evde durmayinca düzenli oluyor calisan insanin evinin dağınık olmasi cok normal
0 oy
(1,069 puan) tarafından

Çocuğu yoktur:D

0 oy
(4,986 puan) tarafından
Evin herzaman pırıl pırıl olmak zorunda degilki niye kendini buna sartliyorsun zaten çalışıyorsun kendini bu dertle bitirme bosver olduğu kadar 

Ben yaptım noldu şimdiden iki dizim mahvolmuş namaza zorla eğiliyorum 
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Calismadigim dönem hiç bir işimi ertelemeden yapardım detay mı yapılacak hemen bir yer mı silinecek hemen yapardım ama artık çalışıyorum benim saatlerimde senin gibi ve yetişemiyorum elimden geldiğince yapıyorum yapacak bir şey yok ne yapalım bizimde dinlenmeye ihtiyacımız var 
(1,011 puan) tarafından
Çalışmakla alakalı değil mii. Çünkü yaz tatili sürecinde camda nokta birşey görsem dip koşe girerken şimdi bayrama cam silecem sana öyle söylüyum cidden canım ve buna bazen üzülüyorum bazende diyorum ki hangi birine yetecem diyorum
0 oy
(3,877 puan) tarafından
3 çocuğum var sırrımı açıklıyorummmm...

Totonu yatana kadar  asla bir yere temas ettirmemek.  Günde 5 kere süpürge 15 kere ev toplayarak gibi gibi gibi...
(5,267 puan) tarafından
değiyor mu 5 defa süpürgeye sağlığından olursun. Kirlensin dağılsın evini beğenmeyen gelmesin ama çok fazla abartma.
(3,877 puan) tarafından
Canım kimse için değil inanki kendim için. Ben rahat edemiyorum. Ev dubleks alt kat o kadar süpürülüyor. Ekmek kırıntısı yiyecek kırıntısı göre göre de bırakamıyorum açıkçası. Eeee 3 taneler sürekli de döküp dağıtıyorlar . Yapmasam ertelesem inan evin içinden çıkamam.  İlk bir hafta iftarda misafirim vardı mesela biraz saldım . Kızımın kıyafet dolabından kuru ekmek oğlumun yatağının altından çikolata paketi çıktı.
(560 puan) tarafından
Kız aynı benim kızım heryere döküyor:D
0 oy
(5,817 puan) tarafından
Çocuklu ev hiçbir zaman pırıl pırıl olmuyor malesef cnm . Annem mesela evde 3 kişi olmalarına ve iki kişi gündüz evde olmamasına rağmen sabah 7 de kalkar temizliğe bir başlar taaa ki akşam 6 7 ye kadar hergğn yer siler iki balkonu var onları yıkar süprüge kullanmaz halı örtüsü kullanır onları da günlük çırpar tozunu alır halıları da haftada bir balkonda havalandırp çırpar kardeşimle. Perdeleri her ay yıkar . Evi hiç tozlanmaz beyaz çorapla gidersin hafif bi grilik bile olmaz maşallah her yerinde ağrısı sızısı olmasına rağmen yapar duramaz .ben genç oldugum halde o kadar dirayetli değilim yapamıyorum . Hiç aksatmadan sürekli olarak temizlersen evi ancak o şekilde temiz kalır birgün aksatsan yine olmuyor 
(1,011 puan) tarafından
Benim öyle bir imkanım hiç yokki canım zaten eve akşam giriyorum:( haftasonunada ister istemez tüm iş birikiyor çamaşır ütü temizlik çocuğum ile ilgilenme alışveriş market sonra vakit bitiyor hemen
0 oy
(4,628 puan) tarafından
Hayatta o temiz ben kirliyim kafasina girmem çalışmıyorum evim yeri geliyor temiz ywri geliyor pis oluyor yatmadan bu aralar sadece parkeleri mopla aliyorum cok zor oluyor kafayi toza taktim.d
0 oy
(768 puan) tarafından
İşin sırrı evin içinde ister istemez dolaşıyoruz ya, girdiğimiz her yerde bir şeyi düzeltip çıkmak. Bir şey aldıysak işimiz bitince tam yerine düzgün koymak. Öğrenmem 1 senemi aldı ama nihayet elhamdülillah öğrendim.

Şimdi 1 oğlum var 3 aylık prematüre. Yeri geldi dağıldı, yeri geldi pislendi. Şimdi derin Temizlik yapıyorum bir gün boyunca, hafta boyunca da her aldığım şeyi yerine geri düpdüzgün koyuyorum. Odadan çıkarken de bir yeri düzeltip çıkıyorum. Haftada 1 kez ütü yapıyorum mesela tüm birikmişler birden elimden çıkıyor.

Her gün süpürürüm, toza izin vermem. Haftada 3 kez silerim, çocuklu ve kedili ev neticede. Tüy toz toprak kaldıramayız.

Benim en büyük derdim de her gün ne pişirsem. Sevmiyorum yemek yapmayı. Bana Temizlik olsun yeter. Herkesin yemeğini de yiyemiyorum. İhlas Kevser fatiha felak nas okumadan yemek yapmam gaflet olmasın diye, dışarıdaki insanların elinden yiyemiyorum o yüzden. Annem alıştırdı sağolsun bir tek o ve eşimin yemekleri güvenilir geliyor. Aksi türlü gaflet gaflet gaflet
0 oy
(12,574 puan) tarafından
Onlardan değilim. Hiç olmadım. Öncelik hep kendim oldum. Defne olduktan sonra tabi o aldı sırayı. Tabi Efede katıldı şükür

Önceliğim her gün onları  dişarı çikartmak, öğünlerini atlamamak farklı tarifler denemek, küçükten vakit buldukça beraber aktivite yapmak,her gece yatmadan duş masaj olmaları.

Zaten hemen hemen her gün dişarıdayım vakit kaldıkça yapıyorum ev işini. Gelenim gidenim yok misafir almıyorum 
(12,574 puan) tarafından
Canım benim nasıl oldun aliştınız mi nasıl gidiyor
(560 puan) tarafından
Elhamdülillah canım alıştım herşey yolunda annem gitti rahatladım düzene girdi herşey ama
Sirinim oğlum bebeği çok kıskanıyor tek sorun bu sizlerde durum nasıl varmı kıskançlık durumu
(12,574 puan) tarafından
O da geçer inşallah sen güçlü kadınsın üstesinden geliyorsun ♥️
Tek olunca daha iyi olur gerçekten
Şükür bizde yok kıskançlık
(560 puan) tarafından
Ay amna olmasın sirinim masllalah suphanallah kuzulara Allah razı olsun sende çok güçlüsün ❤️❤️❤️❤️
(12,574 puan) tarafından
♥️♥️❤️
0 oy
(12,955 puan) tarafından

Evde durmadığı için temizdir :) 

2 gün ard arda dışarıya çıktık evde durmadık eşime dedim baksana aynalar da parmak izi yok mutfak da yer batmadı :)

0 oy
(2,932 puan) tarafından
Gezmekle çalışmak bir değil ki sen erkenden kalkıp işe gidiyorsun orda kafa patlatıyorsun eve pilin bitmiş geliyorsun. Ama komşun geziyor deşarj oluyor eve geliyor. Evim kusursuz olsun diye kendini üzme valla bi kere geliyoruz dünyaya hem 8-5 çalış bir de evde kendini parala. Çalışan kadın bana göre işine yarayan her şeyi almalı. Kurutma, robot vs. Bunlar iş yükünü azaltıyor. Bir de ayda 2 kqdin aldim mi canları da o halleder oh mis. Para kazanıyoruz bari kendimize harcayalım ben bu kafadayim
0 oy
(6,927 puan) tarafından
Aşkım sana öyle geliyo dışardan bakan herkes evin ne temiz der zaten şöyle düşün bi yere misafirliğe gidiyosun diyelim evi derli toplu yerlerde kırıntı yok parkelerde toz yok camları temiz ne dersin ay ne temiz ev dersin dimi ama mesela benim evim şuan öyle evim ayna dolu hiç birinde en ufak iz yok ama ayrıntılı yerlerimi ben biliyorum buzdoabim mutfak dolaplarim gardroplar vestiyer düzenli ama hafifte olsa tozlu yine bi temizlik istiyo yani mesela halıların kirli ama örtü var gorunmuyo koltukların da aynı sekilde dışardan herkesin evi herkese temiz görünür emin ol sen rahat edebilecek kadar ol yeter sana da bi taktik veriyim temizlik yaptığın gün sabah erkenden uyan hemen ortalığı topla ilk işin yemek yapmak olsun temizlik kokusunun üstüne yemek kokusu olmasın sonra supur zaten topluya ev her yeri tek seferde şuur eline oklava al ucuna bi islsk bez tak girdiği her yerin altını çek onunla yatak altları koltuk dolap altları bu şekilde oraları temizleye temizleye supurursen daha temiz olur sonra mop al mutlaka elinle silmek seni yorar uğraştırır Vileda iyi toplamiyo mopla hızlı hızlı görünen yerleri şöyle bi sil bi de sana bi sır veriyim binde satian cam bezleri var brn onu kullanıyorum diğer cam bezleri de olur belki elinde varsa onu kullan bezi lavaboda sık ıslakken bi de beyaz sirke dök üstüne şöyle 1 yemek kaşığı kadar evin tozluysa silinecek yerleri öce ıslak mendille sonra anlattığım şekilde islattigin bezle şöyle bi dolan ozenmene bile gerek yok hatta kurulamana bile gerek yok sil bırak 1 dk geçmeden tertemiz oluyolar csmlafini da aynı şekilde silersin düşünsene sadece siliyosun kurulama durulana yok 5 dkda bütün camlar ayna gibi 
0 oy
(4,184 puan) tarafından
Bacım hiç kendine yüklenme. Bizim eve hergün abla geliyor. Kapıdan çıktıktan 10 dkka sonra ev yine savaş alanı. 
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Aman canim. Bu dunyaya bi kere geliyoruz. Bu kadar kasmaya gercekten gwrek yok. 

Suan en guzeli senin evladina ayirdigin zaman. Yeri gelcek her kes odasinda 0 dağınıklık olacak. O zman piril pirjl plur 
0 oy
(912 puan) tarafından
Ben de de öyleydi :DD odaları kısıtladım mesela büyük odaya dip köşe yaptım kilitledim:DD oturma odasında yatak odası mutfak var sadece onlarda bi süpürge atınca toparlanıyor 1 saatte büyük oda olunca akşama kadar csnım çıkyo
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Canım bence en güzelini yapiyosun oğlun ve eşine vakit ayırıp huzurun yerinde ise temizlik de olur gider en kolayı o oğlunun bu yaşları bir daha gelmeyecek ve sen eminim ki o büyüdüğü zaman iyiki diyeceksin benim annem çalışmadı ama bizden de esirgemezdi kendini gece yatmadan yapardı işini Allah ondan razı olsun Allah emeklerini onun önüne kat kat getirsin senin de aynı şekilde canım benim hayran kaldım gerçekten yorgunum demeden oğlundan esirgemiyosun vaktini sana helal olsun canım kadın ♥️

İlgili sorular

+1 oy
53 cevap 744 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde S.m.h (92 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 1,291 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 691 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,089 soru

11,347,532 cevap