+1 oy
659 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (69 puan) tarafından

Doğum yapali 2 ay oldu tirnagimmi batti bilmiyorum enfeksiyon oldu krem sürüyorum enfeksyon kurutucu bir işe yaramıyor emzirdim içinde ilaç içemiyorum randevu aldim cuma günü ama agridan duramıyorum tirnagimi mi çekerler ilaçla mi tedavi uygularlar tantirdiyotlaa da temizliyorum

image

12 Cevaplar

0 oy
(15,160 puan) tarafından
Antibiyotik verirler muhtemelen. Emzirirken kullanılabilen antibiyotik var 
-Reklam-
0 oy
(2,099 puan) tarafından
Bu hale gelmeden önce kenarlarını etten cikarip kesseydin keşke bende de oluyor arada tırnak batması hemen çıkarıp kesiyorum çok geçmiş olsun çok kötü olmuş orayı temizleyip içindeki tırnağı keserler diye düşünüyorum 
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Batığı alırlar orayı temizlerler antibiyotik krem verirler keşke bu hale gelmeden batıkları kesseydiniz benimde olur acıdığını hissettiğim an sıcak suda yumuşatır batan tırnağı keserim çok geçmiş olsun 
0 oy
(88 puan) tarafından
İlk antibiyotik verir sonra tırnağı alacak ama korkma acımaz uyuşturuyor aldır yoksa geçmez 
0 oy
(1,599 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun cnm benimde sürekli olarak batıyor ben mi nevi lokal ameliyat ediyorum sürekli parmaklarıma 

0 oy
(6,219 puan) tarafından
Ayyyy direk kenarını kesti niye bekledin kizz
0 oy
(2,402 puan) tarafından
Benim de öyle olmuştu. Geçecek mi görmek için krem antibiyotik falan verirler düzenli kullan. Tırnağını kısa kesme, dar çorap ayakkabı giyme.

Geçmezse yarı çekim yaparlar bana öyle yaptılar. 
0 oy
(27 puan) tarafından
Canim benimki de aynı senin gibiydi doktor hazir oldugunda gel çekeceğiz başka yolu yok dedi bende araştırırken podolog diye bir yer buldum bu tirnak batmasını tel takarak ameliyat vs hicbir şey olmadan 2 3 seansta düzeltiyor bak araştır podolog bul oraya git cekecegiz derlerse eger. Benim suan eski haline döndü hemde 3 seansta 
0 oy
(739 puan) tarafından
Ablamın doğumdan sonra aynı böyle oldu doğumun etkisi varmı olabilir

O özelde küçük bir operasyonla cektirmisti maalesef çünkü hiç bir şey ise yaramadı ve sonra kısa sürede düzeldi 
0 oy
(75 puan) tarafından
Ya çok fena olmuş.Bir an evvel doktora gitmelisin

Benim ablamın da böyle olmuştu.Çok çekti bundan
0 oy
(34 puan) tarafından
Tırnak batması olmuş canım.ve iltihap kapmis ilerlemiş bı doktora veyahut yakınındaki  aile hekimine git..
0 oy
(186 puan) tarafından
Kesinlikle tırnağınızı çektirmeyin bu bir çözüm değil çektirip sonra yeniden nükseden çok insan var çevremde. Babamın da tırnakları batık olurdu benim de. Ayak bakım merkezleri var oraya gittiğinizde uyuşturucu krem sürüp yandan boylamasına batan kısmı kesiyorlar. Tabi birkaç sefer gitmeniz lazım sizin de evde tırnak bakımı yapmanız lazım. Kenarlarını dümdüz kısacık değil de boyuna doğru batan kısmı kesmeniz lazım. Tabi önce iltihabın kuruması için antibiyotik içmelisiniz. Çokça geçmiş olsun acısını bilirim.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 285 göst.
24 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Yeter2323 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 410 göst.
0 oy
10 cevap 464 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde Prensannesi26 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
27 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Evremm93 (17 puan) tarafından soruldu

379,200 soru

11,351,205 cevap

34,822 kullanıcı

...