0 oy
313 göst.
Aile kategorisinde (535 puan) tarafından
Oğlumun  tüm esyalarini dagitkyorum iki xi çocuk iatemedigim için şuan 33 yaşındayım  gebe kalabilirim evet ama. Araştırmalar yaş ilerledikçe saglikli. Çocuk dünyaya getirme olasılığı düşüyor diyar üstelik   ruhen de uzunca bir süre tekrar  kendimi anne olmaya hazır  hissetmiycrhimi biliyorum tabi bu sürede daha çok yaslanmista olurum. Siz 35 ve sonrasında çocuk dusunurmuydunuz

22 Cevaplar

+2 oy
(2,373 puan) tarafından
Düşünmeyi geç hadi bir kaza oldu kız bnm teyze 46 yaşında paşalar gibi doğurdu sapasağlam kadın kim demiş yaş gecdikce çocuklar sıkıntılı hiç de öyle değil nasibi olan her türlü geliyor valla  ben şahsen tek çocuk olmak istemezdim kimsede olmamali ilerde birgün kmse çalmaz kapısında kardeşi çalar kmse koşmaz işine de kardeşi koşar 
(2,090 puan) tarafından
Nasip tabi Allah bilir ondan öte yok da bilim diye bir şey var yaş ilerledikçe riskli gebelik ihtimali artıyor kesin diye bir şey yok ama ihtimali artıyor diye bir şey var yani
-Reklam-
+1 oy
(13,146 puan) tarafından
Şu an 34 yaşındayım 2.5 yaşında oğlum var oğlum 3 yaşını geçince 2. Çocuğu düşünüyorum çevremde de var benden bir kaç yaş büyük olup 2. 3. Çocuğunu doğuranlar oldu neden olmasın ?
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Ben 35 sonrasında düşünmem, en geç 32 iyi bence sonra kafa kaldirmaz.cocukla anne arasında da çok yaş farkı iyi olmuyor
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Ay 2 cocuklu olarak kesinlikle tek cocuk diyorum. Tek cocuk hic cocuk
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Sırf kardeş içinse düşünmeyin. Bir şeyleri paylaşmak için kan bağı olmasına gerek yok insan arkadaşını seçiyor da kardeşini seçemiyor maalesef. Hem çocuğum kardeş istiyor diye de bebek yapılmaz, istemiyorum evden gitsin dediğinde ne yapacağız? 

Bu tamamen anne babanın yaşam dinamiğine bağlı. Biz düşünmüyoruz, hakkıyla yapabilecek olan dileğince yapsın helal de olsun. 
0 oy
(567 puan) tarafından
Bir çocuğa kardes olmalı diyorum  düşünsenize büyüdüğünde bi derdi bi sıkıntısı olduğunda kendine yanında hissedecegi birisinin olması gerekli ama 2 den fazlasına bu zamanda zor 3.dusunulmez ama bence 2 gerekli 
(10,047 puan) tarafından
Ay gerek yok kiz esim 2 kardes ama konusmuyolar ee ne oldu dertlesme :)
(567 puan) tarafından
Ama her insan öyle olacak diye birşey değilki belki ilerde yalnızlığı görünce diyecek neden benim bı kardeşim olmadı diye oluşunda 2.ikerde kendileri bilir :)
(10,047 puan) tarafından
Olacak diye bisey yok ama olmayacak diyede birsey yok :) biz 3 kiz kardesiz ben cok mutluyum iyiki kiz kardeslerim var diyorum herseyimi paylasiyorum. Ama benimkiler 1 kiz 1 oglan ne kadar ozellerini paylasabilecekler mesela. Illaki paylasanlarda var ama zor. Geçen komsuda diyorum kadin diyoki evet kizimla oglum can cigerdi taki oglan evlenene kadar. Simdi kardesini hic arayip sormuyo. Kadinda 4 erkek kardesi var tek kiz. O kadar haklisinki diyo erkeklerle ne konusiyim tek kiz olmak zor.

O yuzden bence çok gerekli bisey degil. Allah herseyin hayirlisini versinde tabi
0 oy
(13,702 puan) tarafından
İlla kardeşi olacak diye bir isteğin yoksa hiç yapmayadabilirsin çünkü gerçekten zor yani iki tane..
0 oy
(12,668 puan) tarafından
Düşünüyorum

Efe iki üç yaşına gelse İnşallah neden olmasın şu an 32 olacağım Haziran'da
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Yani çok büyük bir yaş değil mümkün 

Bende kardesi olmalı kesinlikle 

Benimkilerin arası 17 ay şu an çok güzel anlaşıyorlar ilerde bize bişey olursa birbirlerine sahip çıkarlar Allah'ın iziniyle benim düşüncem kesinlikle kardeş olmalı 
0 oy
(5,936 puan) tarafından
Kaynanam 50 den fazla yaşı var en küçük çocuğu 14 yaşında yani en az 36 37 yaşında doğum yapmış turp gibi de maşallah. Vücudun sağlığı kadar biraz da psikolojik sağlık lazım bence o yaştan sonra bakabilir miyim diye düşünmek lazım çocuk daha okula gidecek ergen olucak mesela sen olacaksın 50 yaşında . E o zaman idare edebilir miyim diye düşünmek lazım 
0 oy
(230 puan) tarafından
24 yaşındayım 2.ye hamileyim bu kervana katılmayın arkadaşlar o kadar zor ki oğlum 2 buçuk yaşında akşama kadar ağzım ayrılıyor gerçekten
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Çocuğun kardeşi olsun  diye çocuk yapılmaz. Nasıl ilk çoxuklarımızı bir bebeğimiz olsun  diye istediysek bu diğerleri içinde böyle olmalı. Çocuklar bugün kardeş ister sonra da atalım çöpe der. Kardeş şart mı bilmiyorum ama benim gözüm basmıyor. Kızım 19 aylık ve tekrar o yenidoğan dönemine hazır hissetmiyorum
0 oy
(781 puan) tarafından
Şu an 35 yaşındayım 35 haftalık hamileyim 2.ye..40 yas civarında da 3.yü istiyorum 
(503 puan) tarafından
Maaşallah yüreğiniz var :) zor ya çocuk şu zamanda yetiştirmesi çok zor korumak güvenle yetiştirmek
(781 puan) tarafından
Evet cok zor ama çok güzel:)
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Düşünmezdimm
0 oy
(660 puan) tarafından
Bu gruptakilerle aynı ülkede mi yaşıyorum diyorum bazen benim çevremde 35 yaş üstü bile o kadar çok doğum var ki. Ben de 34 olacağım oğlum 33 aylık olacak ikinciyi düşünüyorum. Kardeşi olsun diye değil sadece kendim için de istiyorum Allah korusun tek çocuk bir şey gelse başına tesellin kalmayacak dünyanın binbir türlü hali var. Bunun da örneği var çevremde. 
0 oy
(477 puan) tarafından
Ben ilk çocuğumu 29  yaşında dünyaya getirdim sonra bir daha istemedim kızımın biraz aklı erince illa kardeş diye tutturdu 35 den sonra denemeye karar verdim iki kez kimyasal gebelik sonrası 42 yaşında gebe kalıp doğurdum oğlum bir yaşına girecek iyiki doğmuş paşam belli yaştan sonra istesende gebe kalma olasılığının geçikebilyor bence eğer sağlık problemin yoksa yada maddi durumum iyise hiç bir çocuk tek büyümemeli biz üç kardeşiz bir şey olsa hep yan yanayız kardeş anne babadan sonra en iyi sığınacak liman bence
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Valla bence çok çocuk imkan varsa ben tek çocugum ama o kadar agır ki aileme bişey olsa tutunacagm kimsem yok bacı yada kardeş olmalı bence en basiti kızımın erkek kardeşi oldu kızım hasta olunca gider gelir kontorl eder ne bileyim kardeşlik başka birşey her çocuk tatmalı bence
0 oy
tarafından
Ben hiç cesaret edemiyorum 2 ye .illa kardeş şart değildir kardeşin hayırlısı var hayırsız var bu devirde kardeşler bile birbirine düşman.
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Bir hafta sonra tam 36 olcam. Kısmetse ikinci istiyoruz kısmetse tabi ki olmazsa da hani illa olsun diye uğraşmam:) 35 artık geç değil ya çocuk içim ilk çocuğumu 32 de doğurdum ben
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Yengem 45 yaşında doğurdu benle aynı ayda hemde gayette sağlıklı maşallah yeterki kadının gücü yerinde olsun. 28 yaşındayım 2 çocuğum var ve çocuk istemiyorum şuan bile kafam da bünyem de kaldırmıyo 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 279 göst.
0 oy
5 cevap 109 göst.
20 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 107 göst.
12 Nisan 2024 Aile kategorisinde Slvr2446 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 208 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatocan4545 (1,504 puan) tarafından soruldu

380,252 soru

11,384,759 cevap

34,884 kullanıcı

...