0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Kızlar yaklaşık 2 senedir evliyim.genelde diğer bölüm olan tarafı kullanıyorum.ozel birşey soracağım.kimse kimseyi tanımıyor o yüzden rahat konuşmak istedim.lutfen bana tavsiye verin bişey söyleyin bişey diyin.esimle severek evlendik .birbirimizi gerçekten seviyoruz.suan 35 haftalık hamileyim.iliski yasagimiz yok .genel durumum da iyi coksukur.hamile anne adayları genelde hamilelik döneminde ilişkiden soğuyor sanırım.bende tam tersi düşkünlük arttı.ama hamileliğim boyunca eşim bana yanaşmıyor.yani o işte ancak ben yanasirsam falan oluyor.bazi zamanlar reddediyor.ve biz ayda yılda bir birlikte oluyoruz.son haftalarda kimisi ilişki öneriyor.ben büyük ihtimalle sezeryan olacam zaten ama canım asiri derecede sıkkın.akla binbir türlü şey geliyor.kocamkn dışarı hayatı yok teledonu hep ortada durur.namazimda niyazinda.evde olduğu vakitlerde de ya TV izler ya ibadet eder .şuan zatn ramazanlik.benim canıma.tak etti ve geçen artık dedim biz neden birbirimize yakinlasmiyoruz.kendisi de bana sen bunu sıkıntı edersen sıkıntı olur dedi.bende geri atmış vaziyetteyim.yanasmiyorum hiç.surat asmiyorum .şuan bunları size anlatıyorum çünkü kimseyi tanımıyorum.kadinligimdan soğudum .acaba çirkin miyim acaba beni beğenmiyor mu diye binbir türlü şey düşünüp kadınlığımı sorguluyorum.bu arada esiminde herhangi bir sağlık sorunu yok.ama çok zoruma gidiyor kardeş kardeş yatakta uyuyoruz.o çok iyi bir insan çok seviyorum kendisini.ama bu konuda bana bencillik yaptığını düşünüyorum.direk ben istiyorum diye diyemem zaten utanırım.ki bunun sebebi yine o çünkü bana evlilihimizde o rahatlığı vermedi.ve bikac kez de red yediğim için ona artık yanasamiyorum.onunla konuşmak istiyorum bu mevzuyu.cunku daha hem yeni evliyiz hem ben henüz 23 yaşındayım.kendisi 30 yaşında .hemde daha şimdiden mi böyle olacak.ustelik evlilihimizde yan yana da değildik meslegi gereği uzaktaydı deprem olunca yine 6 ay ayrı kaldık.7 aydır aynı evi paylaşıyoruz .aynı eve girer girmez zaten hamile kaldım.bana tavsiyede bulunun napabilirim.kocam bana yaklasmiyor .alimsiz çirkin bir kadın da değilim ,yetersiz olduğumu da düşünmüyorum.ama kocamın bana karşı ilişki yönündeki soğukluğu tüm muhabbetimiz etkiliyor ne yalan soyleyim.suan yataktan çıkıp oturma odasına geçtim.cunku arrik bu durum beni çok üzüyor.

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hamile olduğundan dolayı istemiyor olabilir mi 
tarafından
Öncelikle kendini yetersiz ve değersiz hissetme bu güzel zamanlarında kendini ve bebeğini üzme belki de bebeğe zarar gelmesinden korkuyor olabilir ben de hamileliğim boyunca hiç birlikte olmadık çünkü bebeğe bi zarar gelmesinden korkuyodu eminim eşinde bu yüzden yanaşmıyodur doğumdan ve lohusalıktan sonra eminim ki isteyecektir
(21 puan) tarafından
İnşallah bu meselemiz düzelir.yoksa evliliğim coksukur çok iyi.esimle ev arkadaşı gibi yaşamak istemiyorum .hamileliğim sonrası bu sıkıntıdan inşallah kurtulurum
tarafından
Evliliğin iyiyse takılma bence doğumdan sonra düzelir inşallah
(790 puan) tarafından
Tatlım benim eşim biraz anlayışsızdır normal zamanda ama hamilelikte bir tık anlayışlı oldu oda hiçbir sorunum yokken 18. Haftada çok yoruldum tutturdu arkadaş misafir edicem diye yaz ayının sonuydu ve bixim burda evin dibinde bokluk var kokusunu hafif çekeriz ama sineği çok olur perdelerim bir süredir yıkanmıyordu ve uxaktan sinek pislikleri belliydi annemlerde 2 saat uxaktaydı eşim hiç yardım etmez ev işlerinde ha anlayışlı diceksin benimkinde çenede vardı yardımsızlıkta en azından hamilelikte çenesi kapandı hatta ayrılık arifesinde hamile kalmışım öyle söyliyim sana 18. Haftada bu arkadaşlarımı davet edicem yemekleri ve evi hazırla dedi perdeleri söktüm yıkadım geri taktım camları sildim bu süreçte terlemiş ve soğutmuşum gece 10 dan sabah 5 e kadar kustum acile gittik burdajki hastane küçük gece ebeler kalıyor alttan muayene ettiler düşük yapıyorsun dediler ama kanamam akıntım hiçbirşeyim yoktu 2 güne kanaman başlar dediler eşim şok oldu bana kızdı evin perdelerini niye elledim diye gelen insanlar uzakta  gelecekti 4 saatlik mesafeden hem ev temiz hemde yemek olsun demiştim eşim küstü bana sen temizlik yaptın bebeği öldğrdün diye sabaha kadar ağladım 9 a kadar 9 da doktor geldi ağlayarak girdim anlattım doktorum allah razı olsun baktı ne düşüğü yorulmuşsundur üşütmüşsündür bebeğin kendiside suyuda herşeyi güzel seni neden korkutmuşlar dedi endişelenme birdaha bir şikayetin olursa büyük hastaneye git dedi bu arada 9 a kadar kusmalarım devam etmişti doktor kemosedli serum yaptırdı o günden sonra eşim 2 3 günde bir istiyordu o günden sonra ben istesem bile bana yanaşmak istemedi ha ben hiç beni artık beğenmiyor muhabbetine girmedim böyle düşünme ki 18. Haftads böylr birşey olmasada ben yine böyle düşünmezdim eşim beni reddettiğinde hamileliğin vermiş olduğu hormonlar der geçerdim ha herkes ayrılmak  istediğin adamdan neden çocuk yaptın diye sorabilir süpriz oldu 2.5 sene sonra hamile kaldım bebek istemeye başladıktan hatta eşim o kadar anlayışsızdıki bana kısırmışım gibi davrandı  düşün hamileliğimi öğrendiğinde doktor sana acımıştır evraklar karışmıştır acıdığından yalan söylemiştir ultrason fotoğrafı senden önceki gebelerden birinindir dedi huyunu bildiğimdrn telefında söyledim akşam yemeği hazırlayıp kutu içinde ultrason ve bebek patiği koymayı düşünüyordum ama ailem sakın üzer o seni dediler telefonda söyle kurtul dediler hani kelebekler gibi havadayken resmen tokat gibi yüzüme söyledi bana sen kısırdın senin çocuğun olmuyprdu bu bebek nasıl çıktı nerden çıktı dedi kısır değildim sadece süt hormobum fazla çalıştığından hamile kalamıyormuşum doktor baskılayıcı verince farketmeden yumurtlama gününüde tutturunca  hamile kalmışım anneme anlattığımda sen kaç senelik evlisinki sana kısır damgası vurdu bu adam dedi düşün eltim hamile kaldı doğuma kadar hergün ama istisnasız hergün millet 2. Yi doğurdu sen bir taneyi beceremedin dedi sevgisiz adam buna denir ben bu adamın beni beğenmediğine karşı birşeyler düşünmüyorsam kendini üzme doğumdan sonra düzelir inşallah bu arada yarın doğumum var sabah
(21 puan) tarafından
Sıkıntılı bir süre gecirmissin.hayirlisiyla evladını kucağına al inşallah.colsukur benim eşimde öyle sorunlar hiç yok.is güç yardımcı olur kendisi yapar beni yormaz.sadece o sıkıntımız var yoksa evliliğinden çok memnunum.onu da Allah'ın izniyle hallederiz inşallah.bir süre daha sessiz kalıp doğulu bekleyim en iyisi zaten çok biseyim kalmadi.konussammi diye düşündüm ama biraz daha sabredip bekliycem
-Reklam-
0 oy
(15,154 puan) tarafından
Üzüldüm senin adına. Bence bir süre daha bak bakalım. Bazı erkekler bebeğe hisey olması endişesiyle böyle davranabiliyolarmis çünkü. şimdi araya lohusalık girecek bı de o zaman da olmayacak. Bakalım lohusalıktan sonra nasıl davranacak. O zaman al karşına konuş. Sert olma ama net konuş. Ve sonuç alamazsan evlilik terapisine gitmeyi düşündüğünü söyle. Belki düzelir. 
(21 puan) tarafından
Ne kadar ara verirse insan o kadar uzak kalıyor bunu bizzat yaşıyorum.ve vücudum da ona göre reaksiyon gösteriyor.asla evli bir kadın gibi değil.aragi inanılmaz uzun tuttuğumuz için.sanki ilk defa birlikte oluyormus gibi ağrım oluyor daha sonradan.vucut bile unutuyor resmen o işi.bu durum beni hem fiziken hem pskolojikmen çok yıprattı .yine de tavsiyelrin için teşekkür ederim
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Bence hamilelikten benim eşimde genelde libidosu yüksektir ama çocuğa değer bişey meşru olur diye korkuyordu hamilelikte 
(21 puan) tarafından
Canım korku olur ama istek hiç olmaz mı.ya da korkun endişem kaygın varsa bile bunu benimle paylaşmaz misin.simdi kendisi fosur fosur uyuyor .ben odada içim içimi yiyor neden böyle yaptığı icin
(3,102 puan) tarafından
Gerçekten benimki de öyleydi doğumdan sonra düzeldi canım
(21 puan) tarafından
Bakalım benim vazieyetim nasıl ilerliycek .öyle bı düşüncesi varsa da bunu benimle paylassa bende bu şekilde kirilmazdim.cok incinmis hissediyorum.onun bana karşı uzaklığı ozguvenimi bile etkiledi resmen.Allahim inşallah duzelir
(3,102 puan) tarafından
Söylemeye mi çekiniyor acaba tatlı tatlı sorabilirsin bence neden uzak olduğunu
(21 puan) tarafından
Yarın izinli soracağım.kesin günü zehir olacak onunda benimde.ama umrumda değil.bu sorunu artık çözmek istiyorum.bana yaptığı büyük haksızlık
0 oy
(705 puan) tarafından

Aklına kötü bir şey getirip kendini doldurma bence canım.. Gelip geçici bir durum olduğunu düşünerek rahatlamaya çalış. Kadınlığından da asla şüphe duyma, eşlerin çoğu gebeliğin sonlarına doğru uzak durmayı tercih ediyor. Kimi zarar vermekten korkuyor, kimine o tatlı göbeğimizle çekici gelmiyor olabiliriz :) kimi de belki sorumluluk alma günleri yaklaştığı için stresten endişeden kaynaklı isteksiz olabilir bilemiyorum ama ne olursa olsun sen çok değerlisin ve bugünler geçecek ❤️

(21 puan) tarafından
İnşallah geçer.cunku kendimi çok kötü hissediyorum bu yüzden gerçekten
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Güzelce konuştunmu sebebini sordunmu bunda ayıp utanacak birşey yok konuşun konuşularak çözülecek şeyler bunlar .

Hamilelikte geri duruyorlar oda var tabi

(21 puan) tarafından
Hayır konusmadim.kendi içimde sorguluyorum sürekli.konusmali miyim onu da bilmiyorum.konusmasam ben kendimi yetersiz hissediyorum.acaba beğenmiyor mu istemiyor mu kafasına giriyorum.sayet konuşsam diyorum.belki onu kiracam.belki kendisi kendini yetersiz hissedecek.ya da sırf onunla konuştuğum için yaklaşacak yanıma.bu sefer benimle olan cilvesi samimi gelmiycek.binbjr türlü şey düşünür oldum.sence konuşmalı miyim napmaliyim
(27,351 puan) tarafından
Biraz fazla kenindce kurup endişeleniyorsn bnce
0 oy
(869 puan) tarafından
Bebek için zararlı olur düşüncesinde bence yoksa neden isteksiz olsun. Demekki bebeğinin saglıgını senin rahatını önemsiyor göbekle zorlanırsın diye 
(21 puan) tarafından
Sence onunla bu konuyu konusmalimuyim.birbirimjze karşı neden uzağız neden cinsel hayatımız yok diye.
(869 puan) tarafından
Evet ilk hamileliğimde benim eşimde senin eşin gibi oldu gerçekten en son konusma gereği duydum ve bebeğe bişey olmasından korkuyorum bunu düşünerek ilişkiye odaklanamıyorum zevk alamıyorum sana zarar vermek istemiyorum dedi bence sende konuş en azından için rahatlar
(21 puan) tarafından
Gerçekten çok zor bir durum.yarin konuşmayı deniyvem
0 oy
(641 puan) tarafından
Gebelikten onceki durumunuz nasıldı 30 yas daha genc aslında onun seni rahat birakmamais lazim saglik problemimi var acaba
(21 puan) tarafından
Bende bunu anlamış değilim.canim 4 senedir birlikteyiz. iki senesi sevgililik dönemi cinsel hayatımız yoktu.evlendik  12.gunumuzde 4 sene evvel yaptığı başvuru onaylandı ve geçici göreve gitti 6 ay maalesef evlenir evlenmez yalnız kaldım.izime geldiği zaman sıkıntı yoktu.somra deprem oldu daha görevi bitmeden.evim yıkıldı enkazdan çıktım.tasindim 6 ay ayrı kaldım yine.cunku bu seferde görevden tayin yerine döndü.o süre zarfında kaynanamlarla birliktr yaşadım.somra tayin istedik aynı eve girdik.o ay da hamile kaldım.yani öncesini ne sen sor ne ben anlatayım
2 senelik evliliğim bu şekilde geçti.vucudum evliliğe alismadi.her seferinde ilk defa oluyormuş gibi hissediyorum.ve hamile kalınca da böyle araya soğukluk girdi.endise ediyor olabilir kaygı olabilir.belki de sağlık sorunları var.belki beni artık kadın değil anne olarak görüyor.belki cinsel isteksizlik yaşıyor.belki beni begemmiyor.lanet olsun sadece neden böyle bilmek istiyorum.bu şekilde hissetmek ağrıma gidiyor.
0 oy
(3,631 puan) tarafından
Kolum koluna değse bana yükselen kocam, benim her gebeliğimde bana yanaşmaktan çekindi. Ben anladım ve sormadım bile kendi söyledi. Kendimi zor tutuyorum çünkü bebeğe birşey olursa kendimi affedemem dedi. Erkekler biraz farklı ya, her konuda beyni zehir gibi olan kocam, ilişkideyken  ya peni.s bebeğe değerse diye korkuyordu :)  cahilde değil aslında ama öyle bir his yaşadığı için çekindi hep. 
(21 puan) tarafından
Evet bemim eşimde öyle.herseyden korkuyor.bazen hissediyorum. Senin eşin direk söylemiş bak.benimki benimle paylaşmıyor.yarin onunla konuacam bu mevzuyu.insanllah gebelik yüzündendir başka bişey değildir.
(3,631 puan) tarafından
Başka ne olsun dostum ya, erkekler bu tür konularda korkak olurlar. E ilk bebek hem, ilk kez hamile bir kadın var karşısında, ilk kez bebeği olacak. Korkması çok normal. Kafandaki diğer seçenekleri sil, at. Bence benim dediğim gibi düşünüyor
0 oy
(942 puan) tarafından
Gebeyken hepimiz öyleydk :D kocam çocuğa bişey olacak diye korkuyordu o da korkuyordur belki ama reddetmesi ilginç kadın etse büyük günahı var diye biliyorum peki adam :DD lan de kaldır tokatla ayılt hayırdır anlat derdini de nedir ne iş çarp ağzına bi tane yamulsun taş gibi kızı bulmuş bunuyor kart horoz :DD
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Aynı benim adam kimi insan o işe düşkün olmuyor canm :( altında başka sebep arama boşver.
(21 puan) tarafından
Belkide öyledir.yani bu kadar kuruntu bu kadar düşünce falan hep boş.adamin düşkünlüğü yoktur.hic olmadı belkide.cunku sürekli ayrı olduğumuz için hep idare ettii o süre zarfında bir araya gelince de idare etmeyi çoktan öğrenmişti.kendi nefsini iradesini sürekli komtrol altında tutabiliyor.ve ise düşkünlüğü hiç yok kalmadı varsada gitti bitti.
(1,016 puan) tarafından
Canm benim eşimde sürekli dibimde ama hiç umursamaz o işi ayda yılda bir olsa yeter millet gibi affedrein uygunsuz bişey izleyipte durmaz tatmin olamz sürekli dibimde gzolemliyorum adam isteksiz  az ile yetiniyor karşı tarafı düşünmüyor yani canm herkes farklı
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Durumu bizde ele almayinca dahada uzaklaşıyorlar , hamilelikle ilgilidir belki diycem ama oyle osla kendine soylerdi bende 2 yil yeni tamamlandı 2de cocuk oldu tabi aetık istemiyrum çok erken gekisdi hersey hamilelikden once nasıldı peki? Ama hep biz yanasınca yime red yeyende biz oluyoruz malesef bende redd edildiyimde kotu his etdim kendimi kurcalama diyo sürekli bende mizahla falan yine ustune gidiyorum oda gülüyo falan ama biriki defa sert şekilde red yedim bi ara cok uzaklasdım yaklassada yaklastrmadım kendime ama nazlanamadım yani oda izin vermeyince sen istemiyorsan ben hiç istemiyorum der gibi arkasını dondu umrunda bile olmadı
0 oy
(6,943 puan) tarafından
Canım bu kadar dert edilecek bişey değil bu hiç yok değil ki hiç yapmayanlar var lohusalık bitane kadar eşine guveniyosn aklına niye kötüyü getiriyosun ki şöyle düşün sen bebegin için endişe etsen acaba biey olur mu ki diyer korksan istemesen eşine bi süre yaklasmasak daha çok içim rahat edecek desen ve eşin kenidini dusunup hayır ben istiyorum dese ne hissedersin bence eşin bebeğe zarar vermekten korkuyo kimi erkekler böyle çekinir normal bişey aylarca da olmadı demiyosun yine oluyo bence eşin bebek için sabrediyo sende biraz sabret ayrıca ilişkiyi istemek kadar geçerli sebeplere dayanarak istememek de hak bence eşinle konuştun mu bunu açıklaması neydi 
(21 puan) tarafından
Hayiir konuşmadım.konusmak istiyorum ama çok çekiniyorum
Vereceği cevabı hem merak ediorum hemde endişeliyim.utaniyorum sormaya.tersler aksi bişey der diye.belkide bebek içindir dediğin gibi. Keşke beni bu vaziyete getirmeden kendisi bı açıklama yapsaydı .kendimi daha değerli hissedebilirdim.oyle karı kız işi falan aldatmadir faallan asla düşünmüyorum zaten.cunku ise gider bir dakika geç kalmaz izin gününde hep evde .onda da namaz kılar oruçlu ztn teravihe gider Kur'an okur bu şekilde geçirir gününü
TV izler maç izler .herhangi bir dışarı aktivitesi yok.zaten polis günde 16 saat çalıştigi için çok yoruluyor.bisey yapmaya vakti kalmıyor
(6,943 puan) tarafından
Ben eşinin aldattigini düşünmüyorum kötü niyeti olduğunu da düşünmüyorum utanma bence eşini al konuş utanxak bişey yok şöyle diyebilirsin aylardır bana yaklasmiyosun doğru düzgün sorun ne tek basın evli değilsin bende karınım belki ben istiyorum bi tek erkeklerin mi ihtiyacı belki benim de canım istiyo hiç dusunmuyo musun de olmadı bunu katma neden yani bi açıklaması yok mu bunu eskisi gibi değilsin bende mi bi kusur var kendimi mi saldım hamilelik mi karnim büyüdü odan mi sorun ne bi açıklamayı hakettigimi dusunuyorum ben de düşkünü değilim ama senin bi erkek olarak bu kadar uzak kalman beni dusunduruyo bende mi bi sorun var sende mi bi sorun var başka bi şey mi de diyebilirsin ki bence cekinm konuş bu konuda kendi kendine karar veremezsin tek başına yapmıyorsun sonuçta banada danışman lazım de

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 125 göst.
4 Şubat 2024 Aile kategorisinde Meldaaaaa (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 459 göst.
4 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
29 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 686 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (281 puan) tarafından soruldu

379,174 soru

11,350,225 cevap

34,818 kullanıcı

...