0 oy
259 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (136 puan) tarafından
Tv telefon cok izleyen çocuklarda otizim baslangici olabiliyormus genetik midir sonradan dış etkenlerlede olur mu 

11 Cevaplar

+2 oy
(1,153 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Otizim spektrum bozukluğu doğuştan gelen genetik nörolojik bir farklılıktır 

Günümüzde genetik hava kirliliği ilaç kullanımı gebelikte kullanılan antibiyotik ler stres obezite erken doğum aşılar vs bir çok sebep gösteriliyor ama hic biri yüzde yüz kanıtlanamadı.

Tv otizim yapmaz uyaran eksikliği yapar uyaran eksikliği ise zaten dehb dürtü bozukluğu vb tanılar ile akrabadır.

Tv otizimli olan çocuğun belirtilerinin şiddetlenmesine yol açar. 

Atipik otizim tanısı aldı oğlum 2 yılda sım sıkı bir eğitim ile atlattık.

Şu an ki tanımız dikkat dağınıklığı hiperaktivite bozukluğu.

Doktorunuza tüm otizim belirtilerini taşımasına rağmen düzeldi otizim düzelmez denilmişti dediğimde ise.

Atipik otizim tanısı koyulmuştu (yalancı otizim silik otizim çocukluk otizimi) olarak geçiyor birçok çeşidi var atipik atlatılabilir bir durumdu zaten cevabını aldım.
(136 puan) tarafından
Çok güzel aciklamissiniz teşekkürler
(535 puan) tarafından
Rabbim. Evladinin tüm rahatsızlıklarını gidersin çok güzel aciklamissin cnm
(336 puan) tarafından
belirtileri neydi canım, Rabbim hep güzel günlerini göstersin inşallah
(1,153 puan) tarafından
Çok tesekkur edereim hanimlar aminnn aminn insallah ❤️❤️

Canım benim profilimde bununla ilgili çok uzun bir postum var belirtiler nasıl oğrendigimiz vs ordan daha net bilgi alirsin 2 sene gecti belirtiler de geçince cogunu unuttum ama o postumda hepsini yazmistim
(336 puan) tarafından
unut canım unut bidaha da tekrarını yaşamayın inşallah
-Reklam-
+1 oy
(1,958 puan) tarafından
Genetik canım yanlız TV vs izlemek otizimin derecesini artırıyor onlarda kendi içinde dereceleri var, sonradan gelişen otizimi taklit eden uyaran  eksikligi oluşuyor oda çok TV ekran izleyen bebeklerde aile ilgisiz olursa çocukta uyaran eksikliği oluşuyor oda aynı otzim gibi bulguları var özel eğitim alması gerekiyor kısacası 2 yaşına kadar her türlü ekran çok zararlı bebeklere 
+1 oy
(1,337 puan) tarafından
Tv telefon uyaran eksikliğine neden olur otizm yapmaz. Otizm doğuştan oluşuyor malesef 
+1 oy
(3,137 puan) tarafından
Tabiki de aşılardan genetik falan değil 
(37 puan) tarafından
Nerden bılıyon kıız
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Bunun sebebi hala bilinmiyor ne doğuştan ne sonradan olduğu henüz kanitlanmadi tv izlemek otizm yapmaz bu yanlış bilgiyi düzeltmek lazım çok fazla tv izlemek var olan otizmin tetiklenmesine sebep olur
(37 puan) tarafından
Acaba sebebi neden hala bılınmıyor   yoksa sebebı saklanıyor  mu  
Bütüncül bı sebepten doğan bı sonuç mu  bende emın olmamakla birlikte folık asıtler tetanoz asıları   şeker yükleme leri  doğar doğmaz başlayan aşılar hepsı masum  ama tv kötü   evımde tv yok benım hıc olmadı da  ama kızımdan şüphelenıyorum. Bilmiyorum ama oğlumla kızımın arasındakı farklar  
Folık asıt tetanoz şeker yuklemesi ve aşı   oğlum çok farklı kızıma göre allah bilir ama   modern tıp öldürdü bizi
(8,936 puan) tarafından
Hayir cnm gerçekten bilinmiyor sebebi neyden olduğu niçin olduğu maalesef bütün araştırmalara rağmen bulunamadı asilar otizm yapmaz fakat aşının içindeki o civarlar otizm olan çocuğun dahada otizmin artmasına sebep olur folik asit şeker yüklemesi hepsi otizme sebep olduğuna dair teori fakat konu uzmanı olarak kişisel fikrim folik asit şeker yüklemesi vs icin çokta alakası olmadığını düşünmüyorum
tarafından
Otizm doğuştan gelen bir rahatsizlik
(8,936 puan) tarafından
Kim söyledi bunu sana?
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum canım eşimin akrabası ikiz doğum yaptı çocuğun biri otizmli biri normal 
0 oy
(4,676 puan) tarafından
Genetik test yaptırdık kizlarda olusan otizmde babadan gelen genler olusturuyormus

Otizm genetik bir bozuklukmus sonradan olusan uyaran eksikliginden kaynakliymis 
(37 puan) tarafından
Yani otızm olan kız çocuğuysa babadan mı almıs oluyor geni
0 oy
(648 puan) tarafından
Tv gelisimi engelliyor otizmin sebebi genelde aşı oldugu söyleniyor bir yas asisina kadar normal goz temasi olan algisi olan gelisimi iyi olan cocuk bi anda otizm belirtileri gösteriyor kesinlikle normal degil ve doğuştan olduguna inanmıyorum 
(567 puan) tarafından
Bencede doğuştan değil çünkü ablamın gorumcesinin oğlu da tam sizin dediğiniz başta çocuk iyisi tepkiler verip küçükse olsa biraz biseyler soyleyebiliyodu sonra adıyla seslenince duymamaya tepki vermemeye baslamisti
(648 puan) tarafından
Ne zaman oldu canim ne tetiklemis olabilir birsey diyorlarmi gecen gun bi video denk geldim otizmle alakali ordaki kisiler hep bir yas aşısından sonra oldu diyorlar çevremde hiç böyle birseyle karşılaşmadım ama yorumlarda azimsanacak gibi değildi baya bi insan ayni seyi yazmış
(567 puan) tarafından
Çocuk kaç yaşında farkedildi tam hatırlamıyorum ama biraz konuşmayı biliyordu sanırım 1 yaşından sonraydı çünkü TV ue falan ayakta izliyordu adıyla seslenince duymayinca öyle anlamışlardı ama şuan o çocuk 13 yaşında falan suanki durumuna inanın bilmiyorum ablam eşinden ayrilmisti o zamanlarda bir dahada bı bilgim yok o çocuktan ne yazikki
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Otizmin sebebi bilinmiyo ama aşırı ekran bağımlılığıyla otizm birbirine çok benziyor normalde otizm asla tedavi edilsede gecmezmiş ama bazıları diyo biz otizmi atlattık o atlattiklari olay aşırı ekran bağımlılığı ekranı kesince zamanla çocuk düzeliyormus ben eğitimini dinlemiştim canım 
0 oy
(416 puan) tarafından

image

doktor osman gönülal'a sorulmuş oda cvp vermiş canım
0 oy
(914 puan) tarafından
sezeryana bile baglayani duydum aslinda  tv ile olcak iş deil koy yerinde bi suru cocuk var hepsi bi odaya hapsolup tv izliyorlar bisey oldu mu bildgm kadariyla olmadi 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 392 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 398 göst.
12 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 290 göst.

380,270 soru

11,385,380 cevap

34,885 kullanıcı

...