0 oy
398 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,792 puan) tarafından

Kızlar ben doğumdan sonra sütüm gelmezse diye korkuyorum biz 5 kardeşiz annemin hiç birimizde sütü olmamış bizi emzirememiş 3 4 ay anca emzirmiş 4 yaşında bi kardeşim var oda 2 3ay emmişti süt olsun diye neler yapmamıştık annem için neler içmedi neler yemedi ama olmadı acaba bu durum genetik midir benimde sütüm olmaz diye korkuyorum yoksa alakası yok mu olur mu acaba göğüslerim büyümeye başladı henüz sıvı vs gelmiyor ama dplgunlaştılar acaba süt mü giriyor yoksa hormonlardan mi ilk gebeliğim bilmiyorum kusura bakmayın bilgisi olan yazarsa çok sevinirim :(

23 haftalığım

14 Cevaplar

0 oy
(7,983 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cnm benim annemde 6 çocuğunu hiç emzirmedi değil 3.4 ay bı damla dahi almadık biz ama maşallah ben kızıma 10 ay verdim kendisi bıraktı sütüm vardı ilk çocuktu tecrubesizdim kardeşim kızına 1 yıl 2 ay verdi şuanda 9 aydır oğluma veriyorum alakası yok korkmayın 
(2,792 puan) tarafından
Çok sağol ya içimi rahatlattun umarım öyledir inşallah benim sütüm olur ister istemez korktum :/
(7,983 puan) tarafından
Rica ederim cnm bende ilk başta öyle sanıyordum ama benimde diğer 2 kız kardesiminde sütü var maşallah
(2,792 puan) tarafından
Maşallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sütun genetik olduğunu duymustym.canim.mesela annemde olmuş tüm kardeslerimizde oldu 
(2,792 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Benim annem de oleymis ama allaha şükür ben kızı mı 17 ay emzirdim 4. Aydan itibaren tek meme emdi 17 aya kadar tek meme ile doydu bence genetik değil hormonlar ile alakali
(2,792 puan) tarafından
Ya teşekkür ederim umarım benimde olur sıkıntı çekmem korktum ister istemez
(4,290 puan) tarafından
Hiç endişe etme kafani da o şekilde programlama rizki veren rabbim olursa da rabbimden olmazsa da rabbimden. Sen elinden geleni yap beslenmeme dikkat et olmazsa da mama verirsin tek bebeğin sağlıklı olsun mama ile büyüyen de büyüyor anne sütü alan da büyüyor bu seni her türlü anne yapar hiç bu konuda eksiklenecek üzülecek bir duruma getirme kendini
(2,792 puan) tarafından
Teşekkür ederim ya Allah razı olsun içim rahatladı teşekkür  ederim ❣
0 oy
tarafından
Daha süt gelmez çok erken. Doğum sancısıyla gelir diye biliyorum. Benim sancı olmadan sezaryen yapmışlardı başta damla damla geldi çocuk emdikce çoğaldı. Moral, dinlenme ve bol su tüketmek önemli sütün salgılanması için   
(2,792 puan) tarafından
Teşekkür ederimm
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Annem bizi 1 2 ay anca emzirms ama ben ilk oğlumu 11 ay emzirdim o da hamileym diye bırakmak zorunda kaldm cuma sezeryan oldum sütüm yavas yavas geliyor 
(2,792 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(738 puan) tarafından
Benim annemin sütü çökmüş hatta bir yasina kadar sütüyle doyuyormusuz ek gıda falan yemiyormusuz benimde sütüm var ama alakası yok misal annen gidip kan tahlilleri falan yaptırdı mi belki bir sorunu vardı inanın her annenin sütü bebeğine yetiyo yeterki hormonal problemler olmasın bu arada yemeyle icmeyle alakası olduğunu hiç sanmıyorum bol sıvı tüketimi ve bebeği emzirmek bunlar sütü arttiriyor yemek sütü arttirmaz sütün kalitesini arttırır 
(2,792 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
tarafından
Canım bilemiyorum genetik mi 3kardesiz 2-3ay emmisiz .köyde calismaktan doğru mu beslendik der annem.oglum 9bucuk aylık şükür emiyor ona yetiyor doluptasmasada
(2,792 puan) tarafından
Anladım teşekkürler:)
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bence kişinin hormonu ile alakalı benim sütüm oldu annemin vardı ablamın olmadı çok sıkıntı yapma olur inslah 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah ya teşekkürler
0 oy
(23 puan) tarafından
Birincisi göğüslerini asla sıkma .ikincisi bizde beş kardeşiz annemiz bizleri sadece iki ay emzirmiş  kız kardeşimi de üç çocuğu var oda öyleydi benimde üç çocuğum var ilk çocuğumu iki ikinciyi dört ay emzirdim üçüncü bebeğim artık baya araştırdım ve işin Aslı sadece bol bol emzir su iç başka yolu yok ben yaptım valla şuan bebeğim altı aylık olacak şükür hâlâ emziriyorum
(2,792 puan) tarafından
Maşallah ya,teşekkür ederim
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Annem beni de kardeşimi de 3 4 ay ancak emzirmiş sütü yokmuş. Bende bebeğimi 4 buçuk ay mama destekli emzirdim. 4 buçuk aydan sonra sütüm gelmiyordu emmedi bebegim
(2,792 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
(16,067 puan) tarafından
Genetik mi bilmiyorum ama benim annemin sütü 4 5 aydan sonra azalıyordu. Benim de 2 aylikken azalmaya başladı şu an oğlum 5 aylik hem anne sütü hem mama hem de ek olarak yoğurt veriykrum
(2,792 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Bence nasip meselesi
(2,792 puan) tarafından
Galiba ya
0 oy
tarafından
Annemin çok olurmuş taşarmış

Benim çoktu azaldı ben sürekli emziremedim bilemedim ilk bebeğim. Azaldı şimdi emmeyi bıraktı mama alıyor 
(2,792 puan) tarafından
Anladım canım allah yardımcın olsun
tarafından
Amin teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Yok oyle birsey kiz annem hepimizi mamayla buyutmus 7 cocugu dusun ama ablamlarin falan hep sutu vardi 
(2,792 puan) tarafından
İnşllah benimde olur ya ne bilim öyle aklıma takıldı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 260 göst.
26 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hamisanne. (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 224 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 171 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hacer_BN (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 153 göst.

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...