0 oy
571 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kilzar emziriyorum daha yeni tam 2 tabak yesil mercimek corbasi ictim ama unuttum gaz yaparmi bebegime  cok pisman oldum ya

14 Cevaplar

0 oy
(409 puan) tarafından
6 aydan sonra artık tam içtm canm öncesın çok içmemeye çalşyordum şöyle bişeyde varfkı aklına getrmezsen bişey olmuyo 
tarafından
Kirmizi mercimek yapar dediler ama  babanm yesil mercimek corbasi yapms unuttum ictim insallh cok gaz yapmaz ya
(409 puan) tarafından
Kimyon gaznı alır kımyon çayı iç canm
tarafından
Tamam canm hemen esime aldrym
(409 puan) tarafından
İnşallah işine yarar canmm
tarafından
İnsallah canim
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Mercimek bebişe gaz yapar kimyon çayı iç canım 
tarafından
Hadi yaa tuhhh :(
(4,875 puan) tarafından
Bol su tüket kimyon rezene iç inşallah bebişe sıkıntı olmaz
tarafından
Rezene cayi iciyorum gunde 2 bardak bundan snra yemem smdi kimyon cayida aldrym
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Yesil mercimek sutte yapar ama kimyon cayi yap ic 
tarafından
Tamam kuzum cok sagol
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Mercimek gaz yapiyor yaaa
tarafından
Kirmzi yapar yesil yapmaz dediler yedim ama int arastrdim cok pisman oldum geri
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Artık yapsada geçmiş olsun :D rezene iç

tarafından
Tamam kuzum :D sabah ictim birde simdi iceym
0 oy
tarafından
Yeşil mercimek gaz yapmaz süt yapar canım afiyet olsun  ben emzirirken çok tüketirdim
tarafından
Aaa ciddimisin canm babaannemde oyle soyledi kirmizi yapar yesil yapmaz dedi ama yinede endise ettm
0 oy
tarafından
Ben her yemeğe ne olur ne olmaz diye kimyon atıyorum bi de acaba gaz yapar mı dediğim yemeklerden sonra bi çay bardağına kimyon koyuyorum su biraz soğuyor kimyon dibine çöküyor öyle içiyorum. Doktor bana gaz yapan şeyler her bebeğe yapmaz kendin kontrol edeceksin demişti 
tarafından
Hmm anladim kuzum anneme soyledimde aktardan kimyon cayi alicak  gazini cikarirken cok zorlaniyor zaten.s
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Canım sürekli evde rezene ve kimyon karışımı çayın demli olsun..her yemekten sonra iç inşallah hiç sıkıntı yasamazsin
tarafından
Rezene iciyorum ama simdi kimyon cayida aldirdim artk bi ondan bi ondan icicem
(3,446 puan) tarafından
Porselen çaydanlık takımım var annem sabah kalkar üste rezene alta kimyon demler bitene kadar gider gelir içerdim sürekli demldmd derdi olmuyor öyle
tarafından
Sabah rezene ictim simdi yine icsem fazlami olur gunde  2 vardaj ic dedi aktarci da
(3,446 puan) tarafından
Walla ben günde en az 5 bardak icitordim ☺️☺️
tarafından
Himm o zmaan hemen bende iceyim :)
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Gaz yapar canım üzerine kimyon yada rezene iç. Ben 5aydır kuru fasulye nohut mercimek yemiyorum 
tarafından
Tamam abla cok sagolsin sabah rezene ictim aradan 2 saat gecti acsba smdi icsem cokmu olur
(7,935 puan) tarafından
Sütünü de arttırır bir şey olmaz canım
0 oy
tarafından
Kimyon çayı iç canım bir şeycik olmaz allahın izniyle ben ikinci kızımda hiç dikkat etmedim ne buldum yedim hapur hupur
tarafından
Oh afiyet olsun birsey olmadi demi
tarafından
Hiç bir şey olmadı canım arada sancısı tutuyordu masaj yapıyordum geçip gidiyordu aujue kolik değildi tabi bebekten bebeğe değişir bu gaz olayı 10 günden sonra belli saatte ağlama krizleri vs başlamadıysa inşallah bundan sonrada olmaz bir su bardağı suyu kaynat cezvede içinede bir çay kaşığı kimyon at kapat altını kimyon cokene kadar dursun sonra süz iç hem süt yapar hemde gazi alır
tarafından
Tamam canm hemen yapiyorum
tarafından
Afiyet şifa olsun ")
0 oy
tarafından
Kimyon cayi yap ic kuzum
tarafından
Kimyon yok anneme almaya gitti simdik rezene ic dediler onu icicem canm tsk ederm
tarafından
Tamam kuzum sorun olmaz insallah.
0 oy
tarafından

Yesilmercimek gaz yapmıyo kırmızı mercimek aşırı yapar ama bişey olmaz diyorum ben ama bu  yazı öyle demiyo     

Kültürümüzde bir çok çeşidi ve lezzetli yemekleri olan yeşil mercimek çorbasını seviyoruz. Ancak sahip oldukları şişirtici ve gaz yapıcı özelliğinin de farkındayız ve “Gülü seven dikene katlanır.” misali yemeklerimizde olmazsa olmazların arasına koyuyoruz. Sindirim sorunları olanlar için mercimeği daha da cezbedici hale getirmenin yollarını ve neden gaza yol açtığını araştırdık.

tarafından
Bende oyle duydum kirmizi yapar yesik yapmaz diye bende bu yaziyi okuyunca soraym dedim
tarafından
Neyse artık yedin artık yapcak bişey yok bende bugün pisircekdim ama kalsın bari gaz sorunu gidene kadar yiyemiycez sanırım
tarafından
Aynn oyle canm benim
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Canım fasülye gaz yapar yeşil mercimeyin bi zararı oldugunu sanmıyorum 
tarafından
Buyuklerimizde oyle diyor ama yemis bulundum cok canim cekmisti
(1,816 puan) tarafından
Afiyet olsun cnm eyer yarende gözüken bi sıkıntı yoksa bişi yapmamıştıt
tarafından
Vallha emzirdim uyuttum birsey yok gibi gozukuyor  iyimi geldi ne hatta kakasini cok yapti 2 sefer :D
(1,816 puan) tarafından
:D kız zarar yerine fayda etmiş demeki :D
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Yapar canım malesef 
tarafından
Bundan snra yemem artik :)
(5,938 puan) tarafından
Yersen de kimyon kat canım gazi bebeğe geçirmesin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 24 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Melekannesiym (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 207 göst.
13 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Beratcinar (2,494 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
3 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifgaye (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 111 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mursi (536 puan) tarafından soruldu

381,488 soru

11,421,410 cevap

34,977 kullanıcı

...