+2 oy
437 göst.
Moda kategorisinde (1,943 puan) tarafından
Ben daha önce 15 yaşındayken falan kapandım 6 ay sonra açıldım yapamadım çok istiyordum ama olmadı sizler kaç yaşınızda kapadınız zorlandınızmı hiç

39 Cevaplar

+3 oy
(114 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
11 yaşında canım. Kendi isteğimle kapandım iyiki de kapanmışım. Rabbim o sevgiyi koymuştu içime. 24 yaşındayım hâlâ kapalıyım çok şükür rabbim herkesin kalbine tesettür sevgisi koysun❤️
(1,943 puan) tarafından
Amin inşallah bizede nasip etsin
(114 puan) tarafından
Amin canım ❤️
-Reklam-
+2 oy
(1,149 puan) tarafından
17 yaşımda csnim 
(1,943 puan) tarafından
Ne güzel
+2 oy
(13,648 puan) tarafından
3.de sabit kaldım 19 yasindaydim
(1,943 puan) tarafından
3 defamı kapanıp açıldın?
(13,648 puan) tarafından
Aynen aynen
+2 oy
(15,858 puan) tarafından
12 yaşlarında falan girdim tesettüre annemin zoru ile. Beni tehdit etmişti kapanmazsan seni hentbola yollamam demişti de öyle kapanmıştım. Şimdi iyi ki tehdit etmiş de kapanmisim diyorum. Büyüdükçe kapanmak zor geliyor insana 
(1,943 puan) tarafından
Çok küçük yaşta tehtid etmesi iyi değil bence yetişkin olunca kendin karar verseydin ama memnunsun rabnim nasip etmiş ne güzel banada nasip eder inşallah
(15,858 puan) tarafından
Regl olmuştum o yaşta o yüzden zorluyordu.
+2 oy
(2,833 puan) tarafından
Ben imam hatip lisesine gidiyodum zaten hiç zorlanmadan kapandım 15 yaşında.Şu an 25 yaşındayım hâlâ tesettürlüyüm çok şükür.sen açık mısın şimdi canım?
(1,943 puan) tarafından
Evet.. Bende imamhatibe gittim mezun olsum herkes şaşırıyordu imamhatipte okudun başın niye açık diye babam abim falan kapalıları örnek gösteriyolardı bak onlar kapalı sende kapan diyorlardı bir yandanda o yaşlarda özendim kapandım sonrada açıldım zaten
(2,833 puan) tarafından
Rabb'im bir daha nasip etsin inşaAllah ❤️
+2 oy
(947 puan) tarafından
14 yaşında kapandım hâlâ kapalıyım elhamdülillah 
(1,943 puan) tarafından
Maşallah
+2 oy
(1,086 puan) tarafından
14 yaşında kapandım 2014 te kendi isteğimle kapandım etrafımdaki herkes kapalıydı bende özendim ama iyi oldu
+2 oy
(1,409 puan) tarafından
16 yaşımdayken zorlatılarak denedim ama 1 sene yapabildim. Şimdi birisi bile kapanırsın belki dediğinde asla ben yapamam diyorum
(1,943 puan) tarafından
Zorlatarak olduğu içindir bemde senin gibiyim ama bende çokta zorlamadılar üstü kapalı söylediler kapan diye
+2 oy
(297 puan) tarafından
19 yaşında kendi isteğimle kapandım çok şükür tesettürümün bilincindeyim. Allah kimseyi şaşırtmasın. 
(1,943 puan) tarafından
Amin inşallah
+2 oy
(293 puan) tarafından
20 yaşında kendi isteğimle kapandim birdaha acilmadim 
+2 oy
(3,323 puan) tarafından
Üniversiteye  gidince kapandım yani 21 yasinda
+2 oy
(227 puan) tarafından
12 yaşında kendi isteğimle kapandım 

İyiki de kapanmışım içimde bir keşke olmadı 
+2 oy
(25 puan) tarafından
14 yaşında kendi isteğimle iyi ki de kapandım şimdide tesettürlüyum ama şu yaşa kadar açık saçla gelseydim herhalde kapanmaz dim 
+2 oy
(567 puan) tarafından
Kapaliyim ama teseddure hâlâ giremedim resmen Araftayim gibi bir şey ne tam kapalı olabildim ne açık 
+2 oy
(3,175 puan) tarafından
21 yaşında kapandım 

28 yaşında tesettüre girdim 
(1,943 puan) tarafından
2 si aynı şey değilmi
(3,175 puan) tarafından
Değil canım
(25 puan) tarafından
Nasıl yani aynı şey değil tesettürlü demek benim bildiğim kadarıyla başını örtmek açık giyunmemek herhalde siz tesettür derken feraceden felan bahsediyor sunuz benim düşüncem kapanmak ve tesettür aynı şey  sadece siz tesettür olması gereken şeyleri tam yapıyorsunuz dur
(3,175 puan) tarafından
Evet kapalı iken başım kapalıydı tunik pantolon makyaj vardı ama hak tesettürde bunlar yok ve bunlardan vazgeçip kapalılıktan tesettüre geçmem 28 yaşında oldu benim düşüncemde ikisi epey farklı ☺
(25 puan) tarafından
Adınıza sevindim çok güzel bir sey tesettürün hakini vermek ben dışarıya çıkarken pek makyaj yapmam ama tunik pantolon giyiyorum
+2 oy
(6,248 puan) tarafından
17 yaşında kapandım 19 yaşında açıldım. Tekrar kapanmayı düşünmedim hiç.
(1,943 puan) tarafından
Sen yine 2 yıl başarmışsın ben 6 ay durdum
(6,248 puan) tarafından
Aile zoru ile kapalıydım. İlk başlarda seviyordum ama babam ve babamın tarafı teyzelere benzedigimi söylerdi hep uzun geniş elbise giyerdim. Böyle böyle soguttular beni.  Giderek daha kısa ve daha dar giymeye başladim sonra saçımı arkadan bağlamaya başladım en sonunda da açıldım tamamen.
+2 oy
(6,864 puan) tarafından
Ben 14 yaşındaydım orta okul 13 Haziran'da bitti 15 Haziran doğum günüm 15 Haziran'da kapandim bi daha da acilmadim 6 ay falan sonra bende açılmak istedim ama ailem izin vermedi çünkü hep açılıp kapaniyodum öyle de gitti çok şükür 
+1 oy
(324 puan) tarafından
Bende ilk 15 de kapandım sonra açıldım evlendikten. 1 yıl sonra kapandım zorlandım biraz ama alıştım şimdi hiç mi hiç açılmak istemiyorum aksine daha güzel bir şekilde kapanmak istiyorum 
+1 oy
(916 puan) tarafından
19 yasindaydm elhamdülillah zorlanmadim
+1 oy
(824 puan) tarafından
25 yaşında.      

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 303 göst.
+2 oy
73 cevap 780 göst.
0 oy