0 oy
176 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından

Merhaba kızlar ben 1 seneye yakındır  gebelik için uğraşıyorum eşimde sperm yavaşlığı vardı doktor ilaç verdi 1 ay olmadı daha yarısına gelmemişti benim normalde Suan afet olmam lazım 2 gün gecikti normalde de gecikmez benim yani hiç bilmem adetim hadi en fazla 2-3 gün geciksinn ve adetime 5 gün kalasan beri sol kasıgım ağrıyorfu hapşırma grip gibi 2-3 günlük şeylerde yaşadım neyse ara ara kasık ağrısı geliyordu geçiyordu geceleri özellikle şimdi adetim 2 gün gecikti ve ekstra arttı ağrı benim yumurtlamam da soldan oldu öle hissetim ve sol tarafım ağrıyor bele yayılıyo Suan ağlayacak kadar sinirliyim ağrısından hani böle gıcık bir şey yataktan kalktığım an ani bi saplanma oluyor mesela ani hareket edersem falan test yapmadım da daha çıkmaz diye ama böle şeyler yaşayan oldu mu gebelik olabilir mi ? Eşimde ilaçları kullanalı 10 gün olmuşken hamile kalmam ironik geldiği için acaba başka bir şey mi diyorum ama sonra Allah büyük belki de kaldım diyorum yoğun kasık ağrısı, hareketle bıçak saplanmasıyla gelen ağrı bu tarz belirtiler yaşadınız mı ? 

Göğüslerim şişti sonra söndü bu arada suan acımıyo yoğun akıntı var 5-6 gündür ama olmadım yani Arada bacağımda ağrıyo 

7 Cevaplar

0 oy
(3,341 puan) tarafından
Anlattığın  herşeyin aynısını yaşadım gidip kan verdim hamileydim cnm sende istersen bir kan ver için rahat etsin varsa kanda belli olur 
(18 puan) tarafından
Korkuyorum bi yandan mevsim den oruçtan mı diye ama hiç böle olmamıştım insalalh gebeliktir bende kan vereceğim :)
-Reklam-
0 oy
(3,584 puan) tarafından
İnşallah insallah hamilesindir canim 

Ama bu ay geciken cok kadin var mevsim gecisinden dolayi bunuda aklinda bulundur canim en guzeli bir test yapmak
(18 puan) tarafından
Aa :( öyle
De bir şey var dimi :( inslalah hamileyimdşr test yapacağım bakalım
0 oy
(2,096 puan) tarafından
Aynı belirtileri bende yaşıyorum şuan bende gebelik istiyorum bu ay korunmayı bıraktı eşim kan verdim negatif çıktı bugün gecikmeli 3 ncu günüm 1 haftadır ağrı sancı çekiyorum gelen giden yok oruç tu hava değişikliğiydi beni etkiledi sanırım şuan test yaparsan çıkar inşallah vardır rabbim her bir kulunun evlat duasını kabul etsin kimsenin kucağını boş birakmasin 
(18 puan) tarafından
Rabbim bekleyen herkese nasip etsin insallah bende suan oruçtan mı diye de düşündüm hep o yüzden benimde kafam karıştı emin olamadan beklentiye girmek istemiyorum ama insan ister istemez giriyo o beklentiye :/ insallah rabbim herkese verir bekleyen
(2,096 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum rabbim bu hayırlı günlerin yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul etsin kimsenin kucağını boş birakmasin evlat öyle bir imtihandır ki insan ne olacağını bilemiyor rabbim yardımcımız olsun zorlastirmasin kolaylaştırsin geç getirmesin tez getirsin sağlıkla sihatle getirsin inşallah bol bol dua et yinede bı test yap varsa çıkar ne olur olmaz bilemessin inşallah vardır
0 oy
(408 puan) tarafından
Hamilelik belirtisi e cok benziyor cnm test yap hemen insallah hamilesindir:) 
(18 puan) tarafından
İnsallah çok dua ettim cok ağladım İnslalah öyledir test yapacağım ama korkuyorum cok test yapmaya travma gibi kaldı bende hep yaptığım için
Ama yapacağım tabi Allahım İnslalah haöileyimdir
(408 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(411 puan) tarafından
Anlattıklarını bende yaşadım hamileyken
(18 puan) tarafından
Allahım insallah rabbim bana da versin
(411 puan) tarafından
Amin inaşllah
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Evet gebelik belirtileri bunlar 
(18 puan) tarafından
İnsallah öyledir bana da nasip olmuştur inslalah
0 oy
(1,917 puan) tarafından
Canım bende göğüs uçlarım açık pembedir hemen belirginleşti kahverengiye döndü rengi koyulup böyle dik dik belirgin oluyordu hafif göğüs ucunda kaşıntıda  vardı ordan anladım hamile olduğumu belki sende de vardır bu belirtiler 
(18 puan) tarafından
Evet sperm güçlendirici ilaçlar verdi eşime doktor hızlandırıcı falan varikosel var mı diye ultrasona girdi çok şükür çıkmadı yani bi sürece girdik doktor olmazsa 3-4 ay kullan ilaçları sonra tüp bebeği düşünürüz dedi bilmiyorum inslalah bende senin gibi olmuşumdur aynı şeyleri yaşamışız çünkü psikolojik olarak yorucu gerçekten
İnsallah rabbim nasip eder bana da
(1,917 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Varikosel vardı eşimde ,canım biz olmaz diye direk tüp bebek merkezine gittik birde rahatsızlık var eşimde onların genetik  taramalarini yaptıralim ,varikosel var nasıl olsa normal yolla  çocuğumuz  olmaz,  genetik önemli tarama yaptıralım gerekirse tüp bebekle gen ayistirma yapalım, eşimde ki rahatsızlık çocukta da olmasın diye neyse genetik geçişli çıkmadı o rahatsızlık arada dahamile kaldım o şekil

Ama ben çocuk çok rahattım hani oncesinde de eşimde rahatsizlik olduğu için hiç denemedik hep korunduk once tüp bebek merkezine gidelim gen testi yaptıralım genetik değilse öyle çocuk yapalım fikri vardı yada genetik bir rahatsızlıksada tüp bebekle gen ayrıştırma yaptiririz diye düşünüyorduk bu kadar soruna ragmen, üstelik bir de varikosel ve eşimin ağır kulandigi ilaclara ragmen ,ben kafamda hiç bir zman takmadım canım rahat ol zamanı gelince illa olacaktır

İnşallah hamilesindir belirtiler genelde öyle oluyor bir anda oluyor zaten hamilelik bu ay kalmasan bile gelecek ay kalma olasılığın o ilaçları içtiği surece yüksek o yüzden rahat ol
(18 puan) tarafından
Canım her şeyden önce psikoloji bence de ne kadar güzel ben mesela çok taktım hep hastalandım psikolojik olarak panik atak geçiriyordum hep sonra eşimde böle sperm yavaşlığı çıkınca doktor 3 ay kullan ilacı 3 ayda spermler yeniliyo ondan sonra bakarız dedi ben bu ay bunu bildiğim için hani bir şey var ve hemen olmayabilir diye saldım kendimi hani olacak diye yapmadım öyle yaptık hep ama kafamız rahattı eşim de ilaçları kullanırken değişimleri kendi de hissettiğini söyledi konuştuk anlaştık stres yok diye bu ay stresi yok ettik insallah olmuştur olmadıysa da artık bidaha ki ay umarım bana da nasip eder Allah sağlıklı ömürler versin insallah bebişine
Peki bir şey soracağım ben de belirtilere bakınca çoğu insan sürekli idrara çıktım yazmış bende hiç öle bir şey olmadı yani her gün ne kadar idrara çıkıyorsam öle devam etti sende oldu mu sık idrara çıkma ?
(1,917 puan) tarafından
Yok canım ilk aylarda ben çok idrara çıkmadım ama rüyamda ananas gördüm hiç de sevmem nasıl yiyorum sulu sulu daha yeni hamileymisim o zaman ananas yemistim eşimde çok şaşırdı sevemdigim bir meyve çünkü ve bebeğe zararliymis ilk başlarda düşük ihtimali yapıyormuş Allah korumuş diyelim hamile olduğumu bilmeden yedim , birde benim zaten hep mide sorunları olan biriyim mide yanması ekşimesi hafif bulantılar olmaya başlamıştı
(18 puan) tarafından
Ay bende bu akşam mango ananas suyu meuvesularındsn içtim azcık bilgim olması iyi oldu canım içmiyim bari bir şey varsa ne olur ne olmaz
Allah korumuş canım benimde canım hep bir şeyler çekiyo da normalde de böyle olduğum için ayırt etmek zor şaka bi yana :D
Rabbimmm bana da versin indlalhhh sağlıkla büyüsün senin bebişte çok teşekkür ederim cevsbplsrın için

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 53 göst.
0 oy
4 cevap 97 göst.
0 oy
0 cevap 38 göst.

379,068 soru

11,346,640 cevap

34,812 kullanıcı

...