+1 oy
146 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Gurbetteyim kızlar ailem gelecek istanbuldan bayram için. Pazar günü akşam yemeği menüsü düşünüyorum ne yapayım menü söyler misiniz? :) Bi tatlıya karar verdim.. Benim profiterolümü çok severler onu yapıcam ama yemek hakkında karar veremedim teşekkürler şimdiden yarın tğm yorumlara cevap vereceğim :) şimdi yatıyorum :) 

6 Cevaplar

+1 oy
(7,043 puan) tarafından
Dün misafirlerime yaptıklarımı yazayım herkes çok beğendi tarifleri istediler.

Tavuk çorbası 

Patates püresi yatağında kaşarlı et sote

Pilav 

Peynirli börek

Salata 

Havuç tarator 

Yalancı profiterol. 
tarafından
Ana yemeğinin tarifi linki falan var mı atar mısın
(7,043 puan) tarafından
Tarifi vardı canım ama ben biraz değiştirdim yorumlarda herkes dağılıyor diyince püreyi kafama göre yaptım dağılmadı  içi de bildiğimiz et sote.
(4,186 puan) tarafından
Cok guzel bir menü bende böyle yaparım
(7,043 puan) tarafından
Yap tabi canım çok güzel oluyor şimdiden afiyet olsun.
-Reklam-
+1 oy
(1,938 puan) tarafından
Sarma piav corba karnıyarık nohut
tarafından
Bu nasıl menu kız :)
+1 oy
(4,237 puan) tarafından
Mercimek/yayla/tarhana 

Et kavurma/orman kebabi/firinda kofte -patates

Lahana sarması/mantı/kuru patlican-biber dolması/iclikofte 

Pilav 

Havuc tarator/kuru cacik/yogurtlu brokoli 

Mevsim salata 

Artik becerine, vaktine,cocuk sayina ,evde ki imkanlara gore sen karar ver bunlarin icinden :) ben genelde evirir cevirir bunlari yaparim. 
+1 oy
(7,269 puan) tarafından

Menümü yazıyorum 

Cennet çorbası 
Patlıcan kapama 
Pilav 
Tandır böreği 
Salata 
Havuç tarator
Kadayıf tatlısı 
+1 oy
(1,437 puan) tarafından

Havuç çorbasına taktım bu ara görüntüsü baya hoş oluyor tam misafirlik bence tavuk suyuyla da yababilirsin daha lezzetli olur :) 

Ana yemek islim kebabi kürdan kebabı hangisini dersen artık :D yapabilirsin ben hatta bı gün once akşamdan patlicanlari köfteleri hazırlıyorum borcamda hazir şekilde strecleyip atıyorum dolaba sonraki gün yemeğe yakın sosunu döküp fırına veriyorum iyi oluyor :) onla uğraşamam dersen patlıcan köfte onları sirali dizip domatesle biberle susleyebilirsin onun adını bilemedim tepsi kebabı mi emin değilim :D
Pilav pilavı da eğer sevmeyen yoksa bezelyeli havuçlu yapabilirsin tabakta guzel bir görüntü oluyor 
Yoğurtlu olarak mor lahana yogurtlusu 
Yalanci su böreği yapılıyor hazır yufkadan o da bı gece önceden tepsiye soslanip bekleniyor sonraki gün pisiyor :)) ben genellikle çocuk olduğundan bı gün önce yapılan tarifleri seçiyorum :D pilav var borege gerek yok dersen ortaya bide zeytinyağlı bişey eklersin canım sarma barbunya fasulye bunlardan biri olabilir :)) 
tarafından
Tşkler seçicem aralarından :)
+1 oy
(163 puan) tarafından
Kremalı tavuk / ezogelin/ mercimek

Güveç kapama çok kolay hem güzel görünüyo

Pirinç pilavı/  arpa pilavı

Salata

KebapçıMeze yada havuç kabak tarator severlerden az dereotu koy

Kuru patlican dolma ortaya  

Tatlın belli

yapılmayanlardan yazmaya çalıştım pazar günü yaptım güveç kapama hem pratik hem sunumu güzel. Kolay gelsin
tarafından
Tşk ederim canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 78 göst.
9 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 291 göst.
0 oy
6 cevap 146 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 217 göst.
11 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Dereva (23 puan) tarafından soruldu

380,376 soru

11,388,948 cevap

34,894 kullanıcı

...