+1 oy
859 göst.
Aile kategorisinde (3,619 puan) tarafından
Merhabalar kızlar. Başlığım çok samimi. Gerçekten merak ediyorum, siz olsanız yapar mısınız?

Dün akşam kaynanamlar bana iftara geldiler. Allah için bana çorba bile yaptırmadılar, kendi evde herşeyini yapmış, kayınpeder de fırında kıymalı pide yaptırmış. Bana geldiler, salatamı bile görümcem yaptı, bana hiç birşey yaptırmadılar. 4 çocukla sen birşey yapma dediler. Sağolsunlar, neyse..  Ben de baklava tadında içi full kavrulmuş cevizli şerbetli tatlı yapmıştım. Ne çorba ne salata ne de kıymalı pide. Herkes sadece tatlımdan yedi, bayıldılar. Eşim de harika olmuş dedi bana, ben de afiyet olsun, bayramda da bundan yapacağım dedim. Kaynanam, bana mı yapacaksın dedi ben de evet zaten bayramda hep sendeyim dedim. Yap tabii *** çok seviyor cevizli tatlıyı dedi. O *** diye bahsettiği kişi benim büyük görümcem, evlendiğimden beri hayınlıktan çatlayan, gelenimin gidenin ayağını benden kesen, kızıma küfür edip dövmeye çalışan, sonra kızıma küfretti diye kocamdan dayak yiyen görümcem. 4 yıldır konuşmuyorum. Kaynanam sırf öyle söyledi diye tüm hevesim kaçtı. Ne tatlı yapasım var ne de birşeyi elime takıp oraya götüresim var. Eşime söyledim, zıkkım yesin bacın dedim, eşim de güldü bana, onda o mide varken zıkkımı da şerbetler yer dedi bana. Sen anneme insanlık yapacaksın, boşver takılma dedi. Sizce ne yapayım? 

44 Cevaplar

+15 oy
(301 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
bir söz vardir İtin hatrı degil sahibinin hatrı vardir.

ben olsam yapardim canim 
(3,619 puan) tarafından
Doğru tabii de ne bileyim ya
(301 puan) tarafından
sen bilirsin canim ama birak o utansin kaynanan elbet der gelinim yapti diye. azcik utanmasi varsa kendisi yemez
(3,619 puan) tarafından
Ay o yer.  Ramazanın başında su böreği yapmıştım kaynanama gönderdim bir tepsi. Eşimin teyzesi söyledi. Görümcen hepsini yedi bize bırakmadı dedi. Geçen hafta da baklava açmış göndermiştim, gitmiş yemiş, koca 1 tabakta doldurup evine götürmüş midesiz
(301 puan) tarafından
hmm anladim canim ne diyecegimi şaşırdim
-Reklam-
+1 oy
(885 puan) tarafından
Ay bende kararsız kalırdım herhalde ya bilemedim simdi
(3,619 puan) tarafından
Bende ikilemdeyim. Tam karar verdim diyorum sonra onun yiyeceği aklıma geliyor vazgeçiyorum.
(885 puan) tarafından
Aynı ben ahahahah
+1 oy
(2,702 puan) tarafından

Ne olursa olsun o senin büyüğün beni kesselerde gene yaparım ben böyleyim değişemem bence sende yap büyüklük sende kalsın boşver ötesini Rabbime havale et derim ben 

(3,619 puan) tarafından
Ya yaparım, herzaman da yaptım ama kaynanam öyle söyleyince hevesim kaçtı işte.
(2,702 puan) tarafından
Tabi evet haklısın ama olsun sen yap beğenmişlerde hem ellerine sağlık
(3,619 puan) tarafından
Kocam bana bıraktı ama işte offf kafam karışıkk
+1 oy
(3,623 puan) tarafından
Ben olsam yapardım büyüklük sende kalsın canim
(3,619 puan) tarafından
Büyüklük hep bende kaldığı için midem almıyor artık
(3,623 puan) tarafından
Sen bilirsin artık canım içinden geleni yap
+1 oy
(3,092 puan) tarafından
Valla ben de kararsız kaldım 
(3,619 puan) tarafından
Ya işte beynim ikiye bölündü
+1 oy
(3,728 puan) tarafından
Valla eşin haklı canım pire için yorgan yakılmaz varya hatta iki tepsi yapar kaynanam görümcem çok sevdi yaptım getirdim diye gerim gerim gerildim oda çatlardı 
(3,619 puan) tarafından
Ay hayatta ona yapmam. Yok artık. Kendimi asarım ama ona yapmam. Kaynanama yaparım onda yer ayrı ama ona da yapıp göndermem.
(3,728 puan) tarafından
Kız onu demiyorum diğer görümceni diyorum gelmiş yardım etmiş ya ona
(3,619 puan) tarafından
Ha anladım.  Hemen tarif istedi  zaten unuttum vermeyi. Yaparım o da yesin doğru.
+1 oy
(641 puan) tarafından
Boyle seni dusunen kaynanaya yapilmaz mi bacim 
(3,619 puan) tarafından
Yaparım tabii, yaptımda herzaman. Ama o pisliğin de yiyeceği aklıma gelince içim almıyor
0 oy
(7,084 puan) tarafından
Yıldızlı yerlerde ne yazıyor canım...sen gorumceyi bosver bak ne güzel onlar seni düşünmüş herseyi yapmışlar ayıp olur yap gitsin sen onun elinden değil o senin elinden yiyecek salla
(3,619 puan) tarafından
Görümcemin adı yazıyor :D
Klavye bile kabul etmemiş ahha
(9,200 puan) tarafından
Mal fln mı adı :Djdvd
(3,619 puan) tarafından
Maldan da öte Ahha :)) ben yıldızladım bacım yav :)))
(9,200 puan) tarafından
Hee okk :D
(60 puan) tarafından
Hahah allah da sizi guldursun :D
Ben olsam kimin yiyecegiyle ilgilenmem yapmami isteyen icin yapardim
0 oy
(1,545 puan) tarafından
Ben olsam yaparim cnm. Baksana sana da o kadar sey yapmislar. 
(3,619 puan) tarafından
Herzaman da yaparlar sağolsunlar. Ben zorda olunca hiç üstüme gelmezler. Elimden iş alırlar ama o görümce belası bambaşka bir imtihan benim için
(1,545 puan) tarafından
Bosver cnm esinin ve kaynananin hatrina yap. Ramazan gunu sevap alirsin.
(3,619 puan) tarafından
Evet yapacağım galiba
0 oy
(380 puan) tarafından
Kaynana dili :))) 
(3,619 puan) tarafından
He ya. Bazen hatta çoğu zaman konuşur ama karşımdaki takılır mı ne düşünür diye düşünemez hiç
0 oy
tarafından
Yapardım ya ama kaynanama derdim senin kcin yaptım senin hayrın olmasa asla yapmam derdim
(3,619 puan) tarafından
Onuda söylemem tabii ama yapacağım galiba.
tarafından
Ben söylerdim madem kızıyla olay yasadin oda biliyordur sonuct aranizi
(3,619 puan) tarafından
Biliyor ama gene aklı fikri kızı yesin kızı da götürsün.
0 oy
(439 puan) tarafından
Yap gitsin ne olacak kim yerse yesin hepsını yıcek halı yok
(3,619 puan) tarafından
Hepsini yiyebilecek midesi olduğuna yemin bile edebilirim.
0 oy
(646 puan) tarafından
Tarifine bir tutam fare zehri ekle canım afiyetle zıkkımlansın. Kendi görümcem geldi aklıma. Yılan tısssss
(3,619 puan) tarafından
Fare zehri mi :) Ay Allahmm
0 oy
(580 puan) tarafından
Sırf kaynanan için yap götür o dediğin kişi geldiğinde kaynana dersin sırf senin hattın için yaptım falan direk lafı ona atmış olursun
(3,619 puan) tarafından
Laf onun kulağına gitmez ki. Annesi kızını üzer mi hiç.
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Bence yap canım başta eşin ve kaynananin hatrina, görümcen yerse de sadakan olsun 
(3,619 puan) tarafından
Yapacağım ama inşAllah yiyemez.
0 oy
(1,471 puan) tarafından
Yap götür tepsiyi bırakırken de soylensana ve senin misafirlerine yaptım de bekirt bunu.kaybananda gicikligina mi söylüyor madem aranız kötü benim de yapasim gelmez öyle kötü olup bana söylense 
(3,619 puan) tarafından
Kız kaynanamın aklı herşeyi getirmez. Gıcık olacağımı sezse yapmayacağımı bilip risk almaz.
(1,471 puan) tarafından
Boşver yap o zaman.
0 oy
(7,696 puan) tarafından
Ben yapardım

Yıldızlı yere ne yazdın 
(3,619 puan) tarafından
Görümcem ın adını:)
0 oy
(86 puan) tarafından
Kaynanan kayinbaban görümcen sırf seni düşündüğünden yemeğinden salatana kadar yapmisken onun bunun yüzünden kaynanani kırma ben olsam kaynanam ve eşim için seve seve yapardım 
0 oy
(551 puan) tarafından
Senin yaptığın da doğru değil ben senin yerinde olsam valla kusura bakma ben seni bilir sana yaparım onu günahım kadar sevmem sen sana yaptığımdan kime istersen yedirebilirsin senin hattın bende büyük derdim
(3,619 puan) tarafından
Tamam yaparım dedim konuyu kapattım zaten, münakaşaya girmedim, o atmosferde o ayıbı yapamazdım zaten. Ama sonradan düşnünce içim almadı.
(551 puan) tarafından
Yaparım dedin yapacan başka yolu yok
0 oy
(3,231 puan) tarafından
Bana o kadar iyilik yapan kaynanamın hatrına yaparım hatta yaparken görümcenin hidayeti için dua ederek yaparım belki vesile olur tatlın hidayetine 
(3,619 puan) tarafından
Allah'tan ümit kesmem ama bazı insanlar şeytanın ta kendisi malesef. Ama doğru söyledin, insanlıktan nasibini alabilir belki.. Kim bilir.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 231 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sakineer (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 233 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 479 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 652 göst.