0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (515 puan) tarafından
Kızlar kızımın 2 yaşına girmesine 2 ay var daha tuvalet eğitimi vermek istiyorum yavaş yavaş başlayayım dedim ama şu an kızım kendini ifade edemiyor burada biri yazmıştı 2 yaşında kızım anne çiş diyor diye ama benimki öyle bilmiyor. Az önce de tuvalete oturttum onu ağladı bağırdı kalkmak istedi korktu galiba. Nasıl yapacağım ki akıl verebilir misiniz

10 Cevaplar

0 oy
(14,029 puan) tarafından
Şimdi yavaş yavaş anlatmaya başla acele etme ben 3 5 ay anlattım 2 buçuk yaşında falandı tuvalet eğitimi verdim maşallah hiç zorlanmadı çünkü ne olduğunu biliyordu 
(515 puan) tarafından
Nasıl anlatıcam neler dicem. Onun yanında giriyorum görsün diye artık :D
(14,029 puan) tarafından
Ya işte onun anlayacağı şekilde tuvaleti izah et büyüdüğün zaman sende annen baban gibi bu tuvaleti kullanacaksın falan
-Reklam-
0 oy
(1,924 puan) tarafından
Uzmanlar 27. Ay civarı öneriyor 
0 oy
(6,318 puan) tarafından
Benim kızımla ay olarak aynilar. Çiş söylemiyor ama kaka bazen söylüyor fakat çoğu zaman altına yapıyor çünkü nasıl tutacağını henüz öğrenemedi. Ama sabahları uyanınca alıştı artık çişini götürüyorum uyanır uyanmaz tuvalete yapıyor. Şimdilik bu kadar öğrendi. Yavaş yavaş alistiriyorum. Kızım tuvalete oturmak isteniyordu ilk zamanlar. Ona bakalım cişin hangi renk beyaz mı pembe mı morlu gibi renkler söylüyordum ve yaparsa hadi bu by diyelim diyordum ve sifona onun basmasını istiyordum. Bu şekilde artık korkmuyor oturuyor. 
(515 puan) tarafından
Mantıklı denicem bunu. İlk denemede çok korktu boynuma sarıldı zorlamak istemedim artık
0 oy
tarafından
Benim kızım 29 aylık. 2 3 aydır gösteriyorum anlatıyorum ilkte hiç oturuyordu 1 aydır kıyafetle oturuyor. Son bi kaç gündür üstünü çıkartıp oturmayı deniyoruz. Henuz başlamadık bakalım 
0 oy
(25 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşındaydı hiç konuşmuyordu bende ondan cesaret edememiştim ama keşke daha erken biraktirsaymisim dedim konuşmayla filan ilgisi yokmus
(25 puan) tarafından
He bide lazımlık aldım ama onu banyoya koydum içeri getirmedim onun yeri orası olduğunu bilsin diye öylede oldu ordan Baska hicbi yerde yapmiyodu :)
(515 puan) tarafından
Denicem bunları her gün
biraz biraz zorlamadan
(515 puan) tarafından
Lazımlık da alayım bakayım işe yaıcak mı. Gerçekten gerekli mi sizce
(25 puan) tarafından
Klozete aparat almıştım ben onu daha çok kullandım açıkcası zaten lazımlığıda onun yanına koymustum sürekli burası senin tuvaletin dedim :) alışınca kendisi gitmeye başladı
(515 puan) tarafından
Evet dün o klozet aparatını gmrdğm bana daha mantıklı geldi sanki
0 oy
(3,396 puan) tarafından
Bu ay sonu 2 yas olcak once meme ve uykuyla ugrasicam temmuz sonu gibi tuvalet egitimine baslicaz buyuk tuvaletini anlayabiliyorum ama kucugu nasil yakalarim bilemiyorum su sesli klozetlerden ve sticker kitaplarinda alayim diyorum zaten benim birsey istedi mi elimden tutup goturuyor parmagiyla isaret ediyor vir sekilde derdini anlatiyor bakalim onu nasil yapicaz 
(515 puan) tarafından
Eskiler 10 tane üst üste çocuk getiriyordu gerçekten merak ediyorum nasıl yapıyolardı ya. Ve o zamanlar öyle bez falan da yoktu
(3,396 puan) tarafından
Bahceye yaptiriyorlardi en buyuk hangisiyse kucukler ona emanetti 5 yasindaki cocuga 2 yasindaki cocugu emanet edebilir miyiz biz babaannemler hep emanet edip tarlaya bahceye gitmis
(515 puan) tarafından
Çok tuhaf ya hepimiz de sapasağlamız maşallah. Şu anki devirde sıkıntı var herşey otomatikleşti
(3,396 puan) tarafından
O zaman bu kadar kotuluk yoktu komsular sahip cikardi simdi kimse kimseyi tanimiyor ne bilim yangindan falan da hic korkmamislar demek ki eskiden
0 oy
(982 puan) tarafından
Nisan sonu iki yasina girecek. Ben yaz sonu gibi dusunuyorum bakalim nasil olacak ama. Acele etme bence korktuysa.bi kaç ay sonra tekrar denersin.Oglum 3 yasindaydi biraktiginda ve zorlanmamistim. Lazımlıkla alıstirmistim benimkide normal tuvalete klozete hiç oturmaz aglar yapmazdı. Hatta merdivenli klozete aparat almistim hic kullanamamistik nerdeyse. Lazimlik koy oyun oynar gibi yap. Bebekler cis yapsin oraya falan :) bi kac ay alissin
(515 puan) tarafından
Evet onu almayı bende düşündüm de dedim acaba gereksiz mi. Amacım klozete alışması. Lazımlığa alışıp klozetten korkmaya devam eder mi ki acaba
(982 puan) tarafından
Yok yok zamanla aklı erdikçe sorun olcagini dusunmuyorum. Tabi direk klozete alissa sana kolaylik olur .lazimligi devamli temizliyorsun ya ama korkarsa napacaksin. Bi yerde mecbur oluyor.ben bi sıkınti yasamamistim.iyice bezi bırakınca tuvaletini söyler falan sonra klozete yaptırmaya calisirsin. Ona da eninde sonunda alisiyorlar.
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Şuan 10.5 aylık 6.ayda tuvalet iletisimine başladık tam olarak bu yaz tuvalet eğitimine baslayacagim 
(4,635 puan) tarafından
Masallah bi ben iletisimsiz kaldim.d
(8,908 puan) tarafından
Tuvalete giderken onuda götür seni gördükçe görselliği oturacak çiş önden kaka arkadan diye elinle işaretiyle göster önce iletişim sonra görsellik sonra egitim sıralaması
(515 puan) tarafından
Maşallah diyelim. Bizimkiler o iletişime kapalı galiba :D  yada işlerine gelmiyor. Ben de kızımın yanında girerim hep tuvalete bana bakar güler hep anlar değişik bişry olduğunu ama icraat yok :)
0 oy
(4,635 puan) tarafından
Benimki 3.5yazin basliycam yaparsa 
0 oy
(2,279 puan) tarafından
Kızım 2 buçuk yaşında, bende bayramdan sonra başlayacağım artık. Gayet güzel konuşuyor, biraz daha bekleyin isterseniz konuşmasını. Biz 3lu cümlelere geçtik artık çünkü. 
(515 puan) tarafından
Konuşma olayı nasıl mesela benimki acıkınca anne meme yijeeee diyo 3lü cümlelerde. Onun dışında sıradan şeyler yani konuşma olayı yok daha
(2,279 puan) tarafından
Mesela bu gün seni isirabilir miyim dedim hayır anne olmaz diyor, yada şöyle küçük şakasına dokundum baba anneme kız diyor kafama vurdu acıdı diyor bunun gibi

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 264 göst.
26 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Gamzefb (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 180 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 1anne (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.