0 oy
263 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
Kızım 18 aylık ufak ufak kakasını söylemeye başladı  ben de sinyal alınca bı kaç kere  tuvalete falan tuttum ama yapmadı bezine yaptı yine sonra sizce başlamalı mıyım daha erken mi

11 Cevaplar

0 oy
(4,289 puan) tarafından
27 aylikken başladım sukur 5 günde öğrendi ama ilk 3 günü tabiki zor gecti
(51 puan) tarafından
Nasıl bir yol izledin canım
(4,289 puan) tarafından
Profilimde detaylı yazmıştım canim istersen bakabilirsin
-Reklam-
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Bebeğe bağlı biraz ben 27 aylıkken başladım 
0 oy
(802 puan) tarafından
Canm  kizim bir bucuk yasindayken basladim ilk baslarda cok zorlandim ama simdi kendisi gidip yapiyor hic bana bile soylemiyor
(730 puan) tarafından
Nasıl başladın peki sabah kuru kalkıyor muydu veya gece bezledin mi
(802 puan) tarafından
Yok hayir hic gece bezlemedim sadce bi yere misafirlige falan gidince bezledim oda ayda yilda bi kere gece yapmazdi cok fazla su falan icince yapardi onuda yatagina alez almistim oyle yapiyodu ilk basladigim zamanlar altina cok kacirdigida oluyordu buyuk tuvaletini yaptigida oldu ama hep guzellikle anlattim hic kizmadim niye yaptin niye soylemedin demedim sonra tabi guzellikle soyleyince oda tuvaleti gelince kosup geliyordu yanima sıkıyordu kendisini anne geliyor derdi:)) simdi iki bucuk yasinda eli tuvaletin kapisina yetisiyor mesela kendisi gidiyor yapiyor geliyor masallah❤
(730 puan) tarafından
Yok bezi çıkartmadan önce sabah bezi dolu oluyo muydu
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Ben tam 2 yaşına girince baslatmistim canım. 2 yaş bir haftasında. Çocuğun ve sen hazırsan alışır 
0 oy
(672 puan) tarafından
Bence bekle 2 yi doldursun benim oğlum 27 kızım 29 aylıktı zor öğrenmediler 
0 oy
(1,091 puan) tarafından
22 aylikken başladık canim 3 günde ogrendi
(730 puan) tarafından
Oyy maşAllah bende lazimlik aldım gelip oturuyo kapaklı tabure olarak da kullanılanlardan sabah geç kalkiyo bezi ıslak oluyo. Bide lazimliğa çıplak oturttuğumda soğuk geldi ürktü banyonun peteğini mi açsam bilemedim havalar iyi olunca kapatıyorum peteği ama bez parasına vereceğime doğalgaza gitsin para diyorum. Bide dışarı ne zaman çıkartınız ne yaptınız gelince
(1,091 puan) tarafından
Aynen canım peteği ac sıcak olsun. Önce biraktirmak istiyorsan bezi çıkar altından. Bırak yapsın yatağa yere halıya yada. Bi kaç gün suruyo sadece. Zaten çişini tutmayı öğrenince uykusunda da yapmicak yada rahatsız olup uyancak. Ben dışarı tuvalet egitimine başladığım ilk gün çıkardım valla :D sıcaktı ya havalar. Yanımda kiyafetide vardı. Ne hikmetse ilk gün yapmadı. Bi iki saat kadar disardaydik. Eve geldik hemen yaptı çişini kloxete tuttum. Kolay oldu bizim tuvalet surecimiz. İnşallah sizinde öyle olur. Yatağa Alex ser. Zaten şuan pijamayla durur pijaması ıslanır islanirsada değiştirsin onu da. Besiginede ben çarşafımın altına poşet sermistim. Eğer çişini yaparsa en azından poşetten sızdırmaz dedim ama yapmadı sağolsun. Kendi yanimizda yattığı içinde slez sermistim yatağa. Hala daha serili olursa kaçırırsa diye. Ama önerim hemen çıkar bezi gece bile takma. Bezi tak ciksr yapınca çocuk ne yaptığını da sasiriyor.
(730 puan) tarafından
İlk gece takıyım mı peki uyku tulumuyla aramızda yatıyo ben geç uyandığı için de yaptığını düşünüyorum önce saatleri mi düzene koysam yada çişi gelince uyanır mı zaten. Kusura bakmayın çok soru sordum:) son bişey altını temizlemeyi nasıl yapıyordunuz özelden yazabilirsiniz isterseniz
(1,091 puan) tarafından
Ben dedgim gibi ilk gece takmıştım pek guvenemedim. İlk gece kuru kalkmıştı. 2. Gece de takmıştım ama kendi cikartmami söylemişti. Sizde isterseniz bi gece deneyin. Bakın bakalım bezi nasıl oluyor. Uyku saatleri nasıl suan canim. Bide altını normal peceteyle siliyorum ben ya. Bi sorun yaşamadım hani. Öyle tahriş edecek kadar bastırmiyorum silerken o yüzden bi sorun olmadı. Bu arada estağfurullah ne demek:) yardımcı oluyoruz birbirimize
(730 puan) tarafından
Akşam 9 buçuk 10 gibi uyuyor sabah 9 buçukta uyanıyor dün gece wcnin peteğini açıp yattım sabah konuştum buraya bizim gibi yapmak ister misin diye ayıcığını oturttum lazimliğa çişini yapıyor diye kaldırdı kendi oturdu ama pijamasını çıkartmak istemiyor soğuk olduğunu bildiği için bence odaya geldik bezini getirdi takmadan başlasam diyecem oturmada sıkıntı yaşarsak diye tereddüt ediyorum
0 oy
tarafından
Cocuktan cocuga değişiyor benim oglum 29 aylik hala soylemiyo yaz gelsin alistiricam
0 oy
(352 puan) tarafından
Ben hiç eğitim vermedim kendi kendine öğrendi baktım öğrenmiş  :))
0 oy
tarafından

2 gün oönce 5 aylık oldu biz tuvalet iletişimine başladık. Gayet başarılı ilerliyoruz bakalım :D

(730 puan) tarafından
MaşAllah ♥️
(2,146 puan) tarafından
5 aylik mi :0
tarafından
Gece çişini tutuyor sabah uyanır uyanmaz lazımlığa tutuyorum oraya yapıyor. Sonra ilk beslenme sonrası da kakasını yapıyor. Günün geri kalınında zorlamıyorum bi daha :) şimdilik bu kadar :)
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Klozet aparatı 1 buçuk yasindan beri wcde durdu hep arada oturttum. 28 aylikti bir kere oturttum yapti denk geldi sandım ertesi gün yine oturttum yaptı. Dedim başlayayım brn buna. 3 günde öğrendi şükür. Ama geceleri halledemedim bezliyorum grce
0 oy
(262 puan) tarafından
Bence 27 aydan sonra başlanmalı oğlum 28 aylık  2 haftada öğrendi çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 95 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde BetulOpoz (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 180 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 1anne (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.