0 oy
345 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
Anneler çocuğum atipik otizim teşhisi aldı biz rapor çıkarana kadar kendimiz ozel eğitime başladık TV telefon kesildi doktor ağır bir durumu yok toparlayacağına eminim dedi ama diyet falan duydum kendim evde neler yapabilirim ?

8 Cevaplar

0 oy
(8,900 puan) tarafından
Ne zaman tanısı konuldu 
(1,071 puan) tarafından
Ah bir farkına varılsa hazir gıdanın zararlarını bilseler. Oğlum da başardım fanusta büyüttüm nerdeyse, çok şükür IQ 130 üstü. Sadece zihnini bedenini duru tuttum gece gündüz eğitim vermeye de çalışmadım
(128 puan) tarafından
Yağmurun yorumunu dikkate al bu uygulamada bir post vardı otizm için diyet tedavisi uygulayıp çok iyi bir doktor tavsiyesi verilmişti biraz bakarsan bulabilirsin bence
(8,900 puan) tarafından
Ahh keşke varırsa hayir ama yoook ille abur cubur yedirecekler çocukları sevdiğini onlara değer verdiğini gösteriyorlar ya Bi çok insan hayir efendim hayir bu çocuğu sevmek değil bu ona yapılabilecek en büyük kötülüktür hazir paketli işlenmiş konserve ve tatlandiricili şeyler yetiskin insanlar için bile tehlikeliyken el kadar bebelerin vücutlarına daha beter zehir sokuluyor bu seferde başkası yerken benim çocuğum bakacak mi çocuk bu özeniyor bilmem ne bidi bidisi çıkıyor ayda 1 kere 1 tabak tatlı hakkı vermek pastayı evde yapmak hazır meyve suyu yerine evde meyve suyu yapmak çok mu zor yok artık ben laf anlatamıyorum böylelerine ama inadım inat aslada öyle bi çocuk almayacagim isterlerse atsınlar beni zerre umrumda değil senin ayarlarını bozduğun çocuğu ben düzeltmek zorunda değilim
(75 puan) tarafından
Benin 6 aylık oğlun down sendromlu
doktora seviyesi gelişimi nasıl olacak çok geriden gelirmi diye sorunca
büyüdükçe anlaşılacak otizmlide olabilir dedi
Down sendromlu çocuk otizimlide olabiliyormu büyüdükçe
(8,900 puan) tarafından
Normalde ikisi birbirinden alakasiz ayrı ayrı görülürdu fakat gunumuzde birarada gorulme sikligi artmistir söyle örnek vereyim down gorunumlu otizm davranisli ama tanisi çok farklı olan Bi sendrom olabilir downun en önemli belirtisi bebeklerde zaten gorselligidir
-Reklam-
0 oy
(58 puan) tarafından
Raporunuz çıkınca ücret alabılıyosunuz ve bu ücretle ek dersler alabılırsınız
0 oy
(15,651 puan) tarafından
Gaps diyeti var ona dikkat et özellikle çikolata kola tarzı şeyler yedirme ve izle eğitimde önerilen şeylere dikkat et 
0 oy
(10,025 puan) tarafından
Insallah sagligina kavusur canim tez zamanda. Ne sikintisiyla gittiniz doktora
0 oy
(696 puan) tarafından
Bir arkadas tüm paketli ürünleri kesmişti. Abur cubur yerine meyve kuruyemiş veriyordu. Otizm bağırsak la alakalı bir durum Muş dediğine gore
0 oy
(9 puan) tarafından
Çocuğunuz ne kadarlık? Teşhis nasıl kondu belirtileri nelerdi
0 oy
(224 puan) tarafından
Rabbim şifasını versin insallah bir an önce toparlar
0 oy
(37 puan) tarafından
Benim yeğenim de öyle atipik otizm ablam da ekrandan uzaklaştırdi ve şekerli gıdalardan hazır paket ürünlerden gluten içeren herşeyden vazgeçti çocuğun bağırsak florası düzelince kendisi de düzeldi hem özel egitime hem ergoterapiye gidiyor hala daha çok faydası oldu ama kesinlikle beslenmesini düzeltin bu çok etkili emin olun yeğenim bir gün paketli ürün yese o gün hemen değişiyo hareketleri hırçınlasiyo zaten aşırı hareketli hepten kuduruyo ama herşey yolunda gidince ozandan iyisi yok eğitimle konuşması da düzeldi baya zaten otizmin bu türü düzelmesi en mümkün olaniymis bırakmayın peşini okula başlayana kadar biraz çaba harcarsınız ama okula normal bı birey olarak başlar tabi her çocuğun yapısı farklı umarım herşey gönlünüzce olur 
(1,110 puan) tarafından
Uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim benim gibi merak eden annelerde okumuş oldular tekrar saolun.Bu dönme olayını siz yazınca düşündüm bazen dönüyor o şekilde yada ben iş yaparken etrafımda dönüyor.Yere kapanma olayıda küstüğünde yüzünü kapatıyor falan.1 bucuk yaşında şuan ama adın ne denildiğinde ismini söylüyor, acıyan yerlerini gösteriyor.Aslında bayağı zor anlaşılır bir farklılık düşününce
(37 puan) tarafından
Yaşı ilerledikçe anlarsınız canım çocuk geliştikçe daha çok belirti veriyor ve otizmin o kadar çok çeşidi var ki başlarda anlaşılması gerçekten zor doktor tanı koyduğuna göre vardır ufak tefek belirtiler rapor çıkardınız mi yüzde kaç acaba merak ettim
(1,110 puan) tarafından
Biz otizm tanısı almadık.Belirtileri öğrenip benzer şeyler varsa erkenden çaresine bakalım düşüncesindeyim sizin vesilenizlede merak eden anneler bilinçlenmiş olurlar diye düşündüm verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim
(37 puan) tarafından
Ha pardon canım ben yanlış anladım başlığı paylaşan siz değilsiniz özür dilerim.ne demek rica ederim yeğenimden ötürü bizde baya bilgi sahibi olduk otizmle ilgili tabiki bilgi paylaştıkça çoğalır ben sadece gördüğüm kadarıyla anlattım canım estağfurullah ama tekrar belirteyim her çocuk farklıdır kimisi anlattığımdan bin kat daha zordur kimisi çok daha kolaydır hatta otizm olmasının sebepleri bile saymakla bitmez kimisi genetiktir kimisi bebekken darbe almıştır doğuştan da olabilir sonradan da bahsettiğim yeğenim iki aylıkken menenjit atlattı ve o süreçte ağır antibiyotikler verdiler hastanede bu da onun bağırsak yapısını bozdu bağırsak ve beyin fonksiyonları birbiriyle çok bağlantılı o yüzden sonradan oldu diyebilirim bu gibi ateşli ağır hastalıklar da vesile oluyor ne yazık ki
(37 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Günümüzde en çok görülen etkenlerden birisi de maalesef ekran nolur uzak tutalım çocuklarımızı anneler bilinçli olun biraz işin kolayına kaçarak sağlam yavrunuzu toplumdan uzaklaştırmayın lütfen ekran kadar zehirli bı unsur yok şuan telefon tablet direk vermeyin eline TV de çizgi film acmasaniz bile açık oldugu sürece çocuk oraya dikkat veriyo herşeyin kontrolü sizin elinizde olsun o sıkılınca değil siz isteyince kesin bnm kızımda izliyor ama o kadar alışmış ki kendi kendine veya bizimle oynamaya bakmak istemiyor gidip kapatıyor bn bazen telefona takilsam elimden alır alıştırmaktan geçiyor hepsi

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,910 göst.
30 Ekim 2022 Aile kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,672 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,537 puan) tarafından soruldu
+21 oy
55 cevap 3,266 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ballikolar (1,133 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.