+1 oy
349 göst.
Aile kategorisinde (756 puan) tarafından
Sürekli bir beklenti içinde çocuğum durmuyor 16 aylık Bi bebeğim var annemle aramda 2 saat var yol olarak oturduğum şehirde hiç tanıdığım yok sürekli evdeyim çocukla oraya gitmek istiyorum arada laf ediyorlar mesela çocuk durmuyor Bi iş yapamacaksin veya çocuk durmuyor başımız şişiyor o zman gel bu zaman gel sonra gelirsin gibisinden bazen çok kırılıyorum 

16 Cevaplar

+2 oy
(438 puan) tarafından
Yalnız değilmişim :// Bi arkadaşım var annesi torunu için ölecek nerdeyse arkadaşım da 3 saatlik mesafede annesine gittinmi rahatlıkla istediği kadar kalabiliyor orda, annesi kızıyla torunu gelecek diye bir sürü hazırlık yapar. Dönerkende eli hiç boş göndermez. Arkadaşım olmasına rağmen o kadar kıskanıyorum ki anlatamam yıllardır bu içimde çok kaldı malesef, annem bı gidince hiç bir şey hazırlamaz, aksine gittiğimde başıma bir dünya iş yığarlar, iki çocuğum var bayram geldi seni özledim gel falan demez aksine havalar çok güzel oldu artık ama çocukları hasta edersin bırak boşver gelme der ve annemi 7 aydır görmüyorum hiç mi ozlemiyor bilmiyorum.. En son gittiğimde babam abimin evi ayrı abimde kalmaitim bir gece yengemin akrabasının düğünü vardı yengem çocuklarla gitti ben abim bab ve çocuklarım kaldık evde babam yengemlerin buzdolabını falan boşalttirdi temizletti baştan sona onu hiç unutmuyorum yengem ne yapıyor akşama kadar bilmiyorum, hemde gittiğim akşam yaptım hiç demediler yol yorgunu bu kız iki tane çocukla demedi, siler misin falan da demedi direkt buzdolabınıda sil temiz olsun falan dedi babamı sevmesem çok ağır konusurdum ama kiyamadim yine  :( 
-Reklam-
+1 oy
(2,945 puan) tarafından
Benimki aman kızım sen otur ben yapayım demez ama çocuğum durmuyorsa iş de beklemez eğer uygunsam ne yapılıyorsa yardım ederim oraya gidince 
(756 puan) tarafından
Bende yardım etmeye çalışıyorum hatta diyorum çocuğun yanında otur ben yapayım diyor ne çocuğuna bakayım ne sen iş yap çocuğun  durmuyor
+1 oy
(3,097 puan) tarafından
Annem de olsa çocuğuma laf söyleyip böyle kovsa bir daha gitmem 
(756 puan) tarafından
Gitmiyorum ki zaten aramızda 1 buçuk saat var ayda bir oda 1 günlüğüne gidip dönüyorum hep
(3,097 puan) tarafından
Hiç gitme belki akılları başına gelir
(756 puan) tarafından
Gitmiyorum artık
+1 oy
(1,975 puan) tarafından
İstenmedigin yerde gölgeni bile bırakmayacaksin . Torun tatlı olur halbuki . Demekki rahatsız oluyorlar. Uzun bir süre gitme . Sorarlarsa rahatsız etmek istemiyorum malum çocuğumu istemiyoruz dersin . 
(756 puan) tarafından
Evet rahatsiz oluyorlar ben zaten çok sık gitmem ayda 1 kere 1 gece kalır sabah erken dönerim bu sefer ilk defa uzun kalacaktım annem ameliyat oldu dedim geleyim dediki çocuğun durmuyor zaten Bi iş de yapamaycaksin
+1 oy
(247 puan) tarafından
Yani yanlış anlama canim annen seni istemiyor daha ne desin sende bu kadar sık gitme o zaman kendi özlesin çağırsın.Ama gerçekten yaşlı ise cocuk başını ağrıtır.Yani annen de haklı 
(756 puan) tarafından
Canim çok sık gitmem ki ayda 1 kere 1 geceliğine eşimle gidip sabah erken kalkıp evime geliyorum annem 50 yaşında
(247 puan) tarafından
Biraz hic gitme bakalım o seni çağıracak mi.Yanlis anlama ben  bekarken biz,10 kardeşiz 5 ablam evli hepsinin çocuğu var.her hafta biri gelir kalırdı inan ki annemin de benimde başım çok ağrırdı.Bizde keçi yok koyun yok bahanesi ile daga giderdik bir kaç saat kafamız dinlenirdi.Inan ki kafamız almazdı
+1 oy
(13,047 puan) tarafından
Hizmete çağırıyor seni galiba 
(756 puan) tarafından
Öyle galiba
+1 oy
(3,882 puan) tarafından
Bana da diyorlar 2 tane bebeğim var geleym yardıme deym dıyorum aman sen bebelerıne bak diyolar been olsam benım de kafam şişer valla bısey de dıyemıyorum 
(756 puan) tarafından
Ama biliyorlar yalnızım kimsem yok olduğum yerde yıllardır gurbetteyim daha yeni yakın Bi yere geldim sürekli evdeyim çocukla komşu yok arkadaş yok eşim görevlere gidiyor yalnız kalıyorum çoğu zaman bende günah değil miyim daralıyorum bunalıyorum bazen benim de ihtiyacım oluyor dinlenmeye kafa dağıtmaya ben zaten çok sık gitmiyorum 1 geceden fazla kalmıyorum
(3,882 puan) tarafından
He pardon ben yanlıs anlamısm ben de yalnızım burda ama iş güç oldu mu derler gelme dıye ben gıder kalırım 1 hafta 10 gun hatta keşke yakın olsaydın derler 45 dakka mesafe var. İlgilenseler cocukla cocuk da hırcınlık yapmaz aslında
+1 oy
(277 puan) tarafından
Valla benim annem hiç öyle değil sen otur ben herşeyi yaparım diyor.yerimden bile kaldırmıyor 
(756 puan) tarafından
Sen şanslısın
(277 puan) tarafından
Evet maşallah
+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Normal de büyükler alır çocukları avutur. Bizde iş yspacaksak yapariz. Hem Cocuga bakmayip hem iş beklemek manasiz
(756 puan) tarafından
Yok kaldırıp indiremiyorum belim ağrıyor başım kaldırmıyor diyor e yani ne diyor hiç gitmiyim o zman
(2,762 puan) tarafından
Gitme bence de özlet kendini
+1 oy
(3,586 puan) tarafından
Yok bana layık görmezler hatta annem kendi doğurmuş gibi davranır fazla üstüne düşer şimdi koydeler sürekli gel gel kışın hemen yan bina da otururlar kışın yükümü hafifletir sen gez eşinle dışari çık der böyle anneleri burda duydum ben şaşırıyorum 
+1 oy
(283 puan) tarafından
Benımm annemle aramızda 20dakika var hep gel der cocugumda çok yaramaz dir annemin bütün halilarini bile maffetti herşey döktü orayada annem asla bana git gelme demez hatta biz gidince arkamızdan mesaj atar ev çok sessiz diye 
+1 oy
(1,071 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yaşına girecek annem gel der oğlum durmuyo çünkü ablası dedesi ben oyalarım sen dinlenirsin diyo ama 2 saatlik yol bitmiyor bana oğlanla 
+1 oy
(931 puan) tarafından

Benim annemle babam böyle değil yarın yanıma geliyorlar aramızda 14 saat var Konya’dan baynurta geliyorlar bayram için torunlarına öyle laflar etmezler edenin de bende olsam bana trip atarlar :D ben olsam bende çok kırılirdim 

+1 oy
(1,928 puan) tarafından
Babam eve köy yaptı. Sırf çoluk cocuk gidelim diye. Annemler gidecekti 2 günlüğüne geçen ben dedim kızla bizde gelelim dedim. Annem zar zor evet ddi gibi geldi. Neyse dedim bana öyle geldi heralde. Ama burnumdan geldi. En son babama iş çıkardı başıma dediğini duydum. Çok ağır konuştum. Ariyor köyden geldiğimizden beri gitmiyorum. Bayramda gider miyim onu da bilmem. Ablamın her işini yapiyor kölesi gibi. O ev işinde koşuyor ablam bir yerini gezdiriyor. Az kaldı ağzımı açıp gözümü yummama. 
+1 oy
(5,500 puan) tarafından
Yok canım ya annemle bizimde aramızda 2 saat var gittiğimiz zaman iş beklemez ya çocuklara bakar ben iş yaparsam elinde varsa birşey koymaya çalışır 
0 oy
(688 puan) tarafından
Annem kanser hastası 4.evreymiş tabi öyle ilerlediğinden haberimiz yok biz iyileşiyor zannediyoruz. Eşime Antep görevi çıktı deprem zamanı. İstanbuldan rötarlı uçakla 10 saat çekerek Şırnak a geldi. 15 gün oğluma baktı tam diş dönemi. Geceleri bile ağladığında gelip odama onunla ilgilendi sen uyu dedi. Ama benim anneannem de küçükken hatırlıyorum bize hep kızardı evine gidince ses yapıyormuşuz. Anneme çocuklarını getirme derdi. Babam çok kötü şeyler yaşattı mesela. Boşanacaksan çocuklarını babalarına ver öyle boşan demişti. Anne var anne var insandan insana değişiyor bence annelik öyle doğurunca yüklenen bir şey değil demek ki... 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 1,245 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 407 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Begonya (7,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 289 göst.