+1 oy
845 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından

Belkide bana mi garip geliyor . Tam çözemedim. Sizlerlede paylaşmak istedim. Kesin uzun bir post olacak ona göre okumaya devam ediniz.

Dün gece rüyamda evin koridorundayim. Kızımla eşim salonda ama gozlerim bulanık tam net göremedim oyun mu oynuyorlardı yoksa başka birşey mi vardı tam anlayamadım o kısmı. Sonra iki adım atmaya çalıştım basım dönüyordu ve nefes almakta güçlük çekiyordum. Resmen öldüğümü gördüm. Bi anda yere düştüm ve gözüm mutfak kapisindaydi. Orda nefesimi verdiğimi hissettim. Kalp atışım ilk başta çok hızlıydı sonra yavaşladı. Gözlerim zaten bulanikti iyice kararmaya başladı. Vücudum gevşemeye başladı. Ölümü hissettim. Tam o an bir ağırlık çöktü ve ben karabasan diye düşünüp son gücümle besmele çekmeye başladım. Biraz uyanırken zorlandım. Sonra uyandım içimdeki ses ; " Sana önceden rüyada bildirdik" dedi. Uykum dagilmadan uyama derdindeyim. Ve zihnim bi anda canlanmaya başladı. Gözümün önünde ağaçlar geldi ormanlık yerler gibi. Kendi kendime sordum neyin nesi bu anlamadım. Sonra hangi rüya acaba diye düşündüm. Aslında bir rüya vardı sürekli bir eve gidip duruyordum rüyamda bu ruyada 4-5 kere gormslugum var. Her o eve girdiğimde daha önceden buraya geldim biliyorum diyorum. Uyandığımda ise öyle bir jir evi hayatımda hiç görmedim. Niye hep aynı eve gidiyorum bilmiyorum. Ben bu rüya sandım. Ama ne evi ne gördüğüm rüyayı hatırlamıyorum.

Sonra bir anda gözümün önüne çok önceden gördüğüm rüyam geldi. Hayal meyal hatırladım. 

Bir eve gidiyorum ve sanki otel gibiydi. Merdivenlerden çıkıp odaya gidiyorum yaşlı bir kadın vardı. Cama doğru bakıyor. Camlar kırılmış. içerde duman vardı. Cama ışığın atesi vuruyordu. Kadına "hadi abla gel çıkmamız lazım burdan" diyorum. Kadın " anılarım var bırakıp gidemem burda ölecem" dedi. Biraz ısrar ettikten sonra baktım çıkmıyor kadın. O odadan çıkıp diğer kendi odama gidiyorum koşarak. Bizden başka kimseyi görmedim. Bir ses veya haykırış çığlık hiç birşey yoktu. Odamdan içeri girdiğimde resimler vardı o karışıklıkta o resimleri nasıl gördüm bilmiyorum. Camlar,duman, karanlık ışıklar yok yanmiyordu. Resimde kim olduğunu hatırlamıyorum ama resme bakıp dalıp gittiğimi hatırlıyorum. Sonra o oda bana acı vermeye başladı. Cayır cayır yanan ateşi aldırış etmeden oturup gözüm dalmış bir şekilde acı çekiyordum. Ne için acı çektiğimi hatırlamıyorum. Yıllar önce bu rüyadan hiç birşey anlamamıştım. Aklıma tabikide ihtimaller geldi o an yaşadığım sıkıntılara göre. Ama net birşey değildi. Dün gece unuttuğum bu rüyayı tekrrdan hatırlayınca acaba mesaj veren rüya bu muydu diye düşündüm.. 

Benim rüyalarım çoğunlukla çıkar. Kuzenimin saçlarını küt kestirdiğini görmüştüm. Arayıp soylemstm " her rüyan çıkıyor canım ama bu çıkmaz uzatana kadar canm çıktı kestirmeyi hiç dusunmuyorum anca ucadi" dedi. Aradan 1.5-2 ay geçti saçlarını küt kestirmsti. " Çıkmaz demstm rüyana yinede çıktı canm" demişti sonrasında. Küs olduğum kuzenimi görmüştüm rüyamda." Bütün yük benm üstümde Funda kendimi hiç iyi hissetmiyrm yetemiyrm hiç birşeye " dedi. Sonradan öğrendim ki boşanmış. 

Yani bu rüyadan benim şimdi anladığım; sanirim o yaşlı kadın benim yasliligimdi. Çünkü kadın evde anılarım var burda ölmek istiyorum dedi. Yan odaya girdim aslında çantamı alıp çıkacaktım ordan. Orda bir şey oldu rüyanın o kısmını hatırlayamıyorum. Ondan sonra acı cekerek oturdum kaldım çıkamadım. 

Burdan ne sonuca varmam lazım ? 

Gencliginde de ayniydin yasliliginda aynı olacaksın mı :D Bunu zaten biliyorum insan 7sinde neyse 70inde de o derler :D

Acılarım hiç bitmeyecek yasliligimda bile canımdan vazgeçip içim dışım acı dolu hatıralar deyip delirecem mi? 

Rüyada ki mesaji anlamadım.. o yaşlı kadın ben değilim belkide ne o halde?

Yada mesaj veren rüya o değil mi ? O değilse neden bi anda gözümde unutmsken canlandı? Tamda uyku sersemiyim. Birşeyleri düşünecek durumda değilken neden içimdeki ses "rüyanda sana bildirdik" dedi.

Sizce ne oluyor kızlar zihnim çok karıştı :wassat:

Ben mi büyüttüm olayı acaba normal birşey de bana mı anormal geldi?

23 Cevaplar

0 oy
(61 puan) tarafından

Yorumların çoğunu okudum fazla gergin cevap vermişsiniz diye yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama şunları söylemek istiyorum. Uyumadan önce eğer abdestliyseniz gördüğünüz rüyanın çıkma ihtimali vardır diye biliyorum ve günlük olayların bir kaç tanesi rüyanızda denk geldiği için şuan rüyanıza bir sebep ariyosunuz rüyanızin bir anlamı var mı yok mu diye sizi meraklandiran şey ise biz sana bildirdik uyarısı o yüzden üstüne durmalı myim diye endişe ediyosunuz. Yorumlarda dikkatimi çekti dha önce karabasan falan korkuttu demişsiniz sizin herhangi bir sebeple rüyadan fazla etkilendiginizi bildikleri için rüyada sizle bu şekilde uğraşmış olabilirler. Umarım yorumum size yardımcı olur.

-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız hiç üşenmiyonda yazmaya ben kısa kssmeye çalışıyorum olay tam anlaşılmıyor bir yandanda iyi aslında ama  parmaklarına yazık ağrımıyor mu hiç parmakların neyse kafaya takma bence rüya sonuçta yaşadıklarını kafaya taktığın için belki bilinç altına işlemiştir 
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Rüyalar maneviyattir 2 çeşit rüya vardır rahmani ruyaar seytani ruyalar şeytani rüyalar basit ruyalanma gün içinde etkisinde kaldığımız şeylerden etkilenme ozledigimiz unuttuğumuz ama bilint altınızda olan şeyleri tekrar hatırlamak gibi gibi şeyler yani bu ruyaar ciddiye alınmaz ama rahmani ruyalar vardır onu Allah bilir nasi gondercegini ben bu rüyanı açıkçası ilk anlattigin seytani ruyaara benzettik ramazan ayındayız bunlardan etkilenmis olabilirsin ayet faan duymussundur illaki o tarz şeylerden etkilenip görmüşsün gibime geldi için rahat etmiyosa yinede bi rüya tabircisine sor bence burdan kimsenin böyle bi ilmi olduğunu düşünmüyorum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Queen bee (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 126 göst.
15 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Hayalerva (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 361 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 951 göst.