0 oy
503 göst.
Aile kategorisinde (2,331 puan) tarafından
Kızlar bugün kapıya geldi şaşırdım 50 kızıma verdi bunla toka al ben alacakdim begenemedim kendi seçsin beğensin dedi 

50 de oğluna bişey al dedi toplamda 100 verdi ama benim evimde arabamda var borç da yok bana fitre düşmez sizce başkasına versemmi ki bayram harçlığı niyeti değil gibiydi çünkü senelerdir bu apartmandayim 5 kuruş vermislikleri yok 

Sizce napsam alsammi kızıma toka yoksa başkasına mi versem  siz olsanız naparsinz 

16 Cevaplar

0 oy
(1,480 puan) tarafından
Fitre olmaz o para az 100 küsur fitre kişi başı en düşük.oylesine bayram niyetine vermiş o para.bence harca.cocuklara
(2,331 puan) tarafından
Onu düşündüm bölüyorlar ya bazen acaba öyle mi yaptı dedim
-Reklam-
0 oy
(1,547 puan) tarafından
Belki sadaka olarak vermiştir yani gönlünden kopmuştur kazanın belanın önüne gelsin diye
(2,331 puan) tarafından
Yani şaşırdım kuzum kızım beş yaşında hiç bir bayram yasamayinca böyle acaba dedim fitre mi
(1,547 puan) tarafından
Doğru diyosun ama dediğim gibi takma cnm ya
0 oy
(574 puan) tarafından
Yani hediye alır anlarım da kapıyı çalıp para verme ben şok ben olsam komşuya kızardım sen hayırdır bayram değil seyran değil neden para verdin derdim 
(574 puan) tarafından
Benim çevremin yasası sana mı düştü gayet de mutlu mesut geçiniyoruz hicbir kaynana elti vb problemim yok çok şükür hayır bir yorum yaptığımızda neden bizi de kendiniz gibi mutsuz sanıyorsunuz  kadın kendi demiş evimiz var arabamız bar bunca yıldır bir kuruş vermemişler diye  şahsen ben olsam almazdım çocukların samimiyetsiz insanları samimi görmesini istemem komşu vb şeylere karşı boş güven içine girmesinler yarin AA bu amca bize para verdi demek ki iyi demesinler
(2,134 puan) tarafından
Benimde problemim yok valla sen 1 değil 2 değil çoğu postun yorumuna böyle höt höt cvplar veriyorsun. Bende 6 senedir bu binada oturuyorum kimseyle samimiyetim yoktu bu sene samimiyim yada komşum görür içinden gelir ne ki allah razı olsun harçtlık adı üstünde sadaka mı bu yani 50 lira para mı şimdi 50 kuruş niyetine harca geç
(5,848 puan) tarafından
Senin gibi insanlar yüzünden insanlık öldü parka gördüğümüz bi çocuğu bile uzaktan sevemez olduk aman annesi babası yanlış anlar da kızar mı diye.
(385 puan) tarafından
İle ile içindeki çirkinlikleri ortalığa kusmaktan başka yeteneklerin varmı senin. Heryerde saçma sapan yorum yapıyorsun.
(9,572 puan) tarafından
Bayram  arefesi işte ha bugün ha yarın sen neyin kafasını yaşıyorsun ya bayrama 1 ay varken hazırlık yapıyoruz ee yapmayalım daha 1 ay var o gün yaparız iyi mi olur öyle. Sen kimseye harçlık galan verme bu kafayla
0 oy
(13,687 puan) tarafından
Sanmıyorum onun fitre niyetine olacağını içinden gelmiştir 
(2,331 puan) tarafından
Senelerdir aynı apartmanda olunca bişey görmeyince insan supelniyor :D
(13,687 puan) tarafından
Fitre 130 çünkü yavrum
(2,331 puan) tarafından
Biliyom kuzum bölüyorlar ya fitreyi de ondan mı diye düşündüm
(13,687 puan) tarafından
Sanmam yavrum ya öyleyse bile Allah kabul etsin de geç
0 oy
tarafından
Çocuk sevindirmek sevaptır sonuçta canım kadın iyi niyetle vermiş harca bence
(2,331 puan) tarafından
Hariciycam kuzum
0 oy
(704 puan) tarafından
Kadının içinden gelmiş. Hediye olmuş çok normal 
(704 puan) tarafından
Bazen içimizden su olursa çocuk sevindirecek derizya. Öyle de olmuş olabilir. Harca cocuklarA
(2,331 puan) tarafından
Hariciycam kuzum
0 oy
(853 puan) tarafından
Cocuk sevindirmek niyetine vermiş. 
(2,331 puan) tarafından
Demekki canım
0 oy
(5,848 puan) tarafından
Durumuznuzun iyi olduğunun size fitre düşmeyeceğinin o da az çok bilincindedir cnm o an içinden gelip vermiştir hiç bi zaman vermedi ilk defa verdi diye fitre oldugunu düşünme mübarek gün çocuğu sevindirmek istemiştir 
(2,331 puan) tarafından
Öyle yapcam toka alcam canm bende oglumada çorap falan alayım
0 oy
(744 puan) tarafından
Sen ne için verdiğini bilemezsin belki yemin parasıdır belki çocuk sevindirmek içindir ellerine para geçmiştir emekli fln oldularsa bence irdelemeye gerek yok harcan onun dediği gibi en makbulu bu
(2,331 puan) tarafından
Yok kuzum çok aşırı zenginler de seneeldir vermeyince bende şaşırdım acaba birinin fitresi mi bana düşmez diye bende başkasina vereyim diye sordum
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Fitre değildir çünkü 130 fitre minimum içinden gelmiştir 
(2,331 puan) tarafından
Demekki canım
0 oy
(305 puan) tarafından
sanmam canim mesela babamlarda bu sene cocuklara hep para vereceklermis hatta ilk emekli oldugunda akrabalarin cocuklarina 50 100 falan vermisler. bu zamana kadar ellerinde yoktu pek o yuzden emeklilik olunca rahatladi diye sevindirelim cocuklari diye düsunmüsler. belki komsununda elinde yoktu bu sene birseyler olmustur ve cocuklari sevindirmek istemistir
(2,331 puan) tarafından
Çok zenginler kuzumda hiç vermedi senelerdir verince şaşırdım acaba fitre mi diye
(305 puan) tarafından
hmm anladim canim ama belki cocuklarinin akli sariyo falan diyede dusunmus olabilir bilemedim
0 oy
(496 puan) tarafından
Yani neden öyle düşündün ki ne niyetle verdiğini bilemezsin belki ramazan çocuk sevindirmek istemştr belki bir işi rast gitmiştr belki bir rüya gördü 
(2,331 puan) tarafından
Fitreyse bnm durumum iyi bende başkasına versemmi diye düşündüm öyle kuzum bana düşmez diye
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Hediye almak istemiş çocuk sevindirmek istemiş bence al çocuğuna toka fitre olsa.soylerdi bence 
(2,331 puan) tarafından
Alcam kuzum
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Bayram hediyesi vermek istemiş 
(2,331 puan) tarafından
Galiba öyle kuzum
(7,706 puan) tarafından
Galiba değil öyle yani bizimde bir komşu var sürekli kızlarıma hediyeler alıyor
0 oy
(5,285 puan) tarafından
Öylesine gönlünden kopmuştur canım. Ne güzel çocuk sevindirmiş işte☺
(2,331 puan) tarafından
Öyle kuzumda ilk defa olunca senelerdir fitre mi diye düşündüm işte :)
(5,285 puan) tarafından
Yok canım ya fitre olsa her sene yapardı :)
0 oy
(385 puan) tarafından
Belki sadece sana değil çevresindeki tüm çocuklara vermiştir. Benim babanem verirdi hep yani sadaka yada fitre toka parası diye verilmez. 
(2,331 puan) tarafından
Karşı komsumunda kapısını çaldı onun çocuklara vermedi canm demkki gönlünden kopmuş benm sorum şey fitreyse benm durumum iyi bana düşmez bende başka birine vereyim diye düşündüm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 371 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde !!! Unutulmaz!! (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,010 göst.
28 Eylül 2021 Aile kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 160 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,353 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.